Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez rozważałem kupno więźby w tym tartaku. Bylo to rok temu cena również była atrakcyjna. Tez czytałęm opinie negatywne, wiec sie zapytalem czy zagwarantują mi na piśmie termin dostarczenia materiału na określony dzień to już tak pięknie nie bylo. Mialem umowe z cieślami, którzy maja duzo pracy i chcialme uniknąc sytuacji ze bedą cieśle a nie bede miał materiału. Zresztą, nie podobało mi sie ze sami do mnie dzownili i mowili ze jest taka dobra cena tylko do końca tygodnia bo coś tam.

Podsumowując odpuściłem sobie i kupiłem w tartaku od cieśli. I jestem bardzo zadowolony zarówno z drewna jak i z roboty, nieinteresował mnie transport albo że cos zabrakło.

No ale skoro tartak się utrzymuje to chyba tragedii niema. Zreszta negatywne opinię są stare. Jak wszystko OK to osoby nie piszą. Ponoć to juz inna firma niż ta której tyczyły te opinie, ale ja za to głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

od sierpnia startuję z budową, chcę w tym roku wyciągnać mury i przykryć je dachem. Dom 140m2, lokalizacja ołędowo. Poszukuje sprawdzonej ekipy, która zajmie sie tematem jak swoim. Niby mam murarzy, ale widzę, że zbytnio nie chce im sie robić.. Jeśli macie kogoś godnego polecenia, to proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez rozważałem kupno więźby w tym tartaku. Bylo to rok temu cena również była atrakcyjna. Tez czytałęm opinie negatywne, wiec sie zapytalem czy zagwarantują mi na piśmie termin dostarczenia materiału na określony dzień to już tak pięknie nie bylo. Mialem umowe z cieślami, którzy maja duzo pracy i chcialme uniknąc sytuacji ze bedą cieśle a nie bede miał materiału. Zresztą, nie podobało mi sie ze sami do mnie dzownili i mowili ze jest taka dobra cena tylko do końca tygodnia bo coś tam.

Podsumowując odpuściłem sobie i kupiłem w tartaku od cieśli. I jestem bardzo zadowolony zarówno z drewna jak i z roboty, nieinteresował mnie transport albo że cos zabrakło.

No ale skoro tartak się utrzymuje to chyba tragedii niema. Zreszta negatywne opinię są stare. Jak wszystko OK to osoby nie piszą. Ponoć to juz inna firma niż ta której tyczyły te opinie, ale ja za to głowy nie dam.

 

Dzięki, chyba zamówię z tartaku Wudzyn. Cieśle czekają za więźbą, więc wolę nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam wykonawców do budowy stanu surowego domu Diuna II zm1:

http://domus.wroc.pl/projekt/diuna-ii-zm1

 

Dom będzie budowany w Stronnie gmina Dobrcz koło Bydgoszczy. Czy ktoś może polecić jakiś sprawdzonych budowlańców z okolicy?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat - wszystkie tartaki w okolicy oferują więźbę dachową impregnowaną 800zł/m3, tartak na Ujejskiego daje cenę z impregnacją 680zł/m3 Różnica jest spora, ale pojawiły się negatywne opinie o tym tartaku. Czy ktoś z Was korzystał z ich usług?

 

Ja dwukrotnie korzystałam z usług tego tartaku. Fakt, nie było to drewno na więźbę, lecz deski szalunkowe oraz spore kantówki.

Towar zawsze był na czas przygotowany, według zamówienia, a że kupowany na metry sześcienne, to zawsze odmierzany solidnie przy naszym kierowcy tuż przed załadunkiem. Złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.

A co do ceny, warto zapytać, czy to cena brutto, czy netto. ;)

Pan, z którym zawsze kontaktowałam się telefonicznie, proponował spore upusty :yes:

No i trzeba pamiętać, że więźby nie odliczy się wnioskując o zwrot VAT (VZM).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie tez bralem od nich jakies deski, slupki itd i bylo all ok. Ale wieźby nie zaryzykowałem Moze wszystko OK. niech sie wypowie ktos kto zamowił.

 

A pytanie z innej działki. ile obecnie sie placi za gipsowanie na gotowo tynkow gipsowych i regipsów na poddaszu za metr?

Tynki ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Ostatnio trafiłem na dachówkę Nelskamp, czy ktoś z Was pokrywał nią dach? Podobno to niemiecka sprawdzona firma, anie nie ma zbyt wielu dystrybutorów w regionie. Słyszeliście coś o niej?

Przy okazji może ktoś polecić sprawdzonego dekarza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Ostatnio trafiłem na dachówkę Nelskamp, czy ktoś z Was pokrywał nią dach? Podobno to niemiecka sprawdzona firma, anie nie ma zbyt wielu dystrybutorów w regionie. Słyszeliście coś o niej?

Przy okazji może ktoś polecić sprawdzonego dekarza?

Pozdrawiam

moj dekarz twierdził ze to dobry produkt,

zastanawiałem się nad Robenem to powiedział

ze lepiej betonowgo nesklampa niz cokolwiek Robena

ale to opinia jednej osoby:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Ostatnio trafiłem na dachówkę Nelskamp, czy ktoś z Was pokrywał nią dach? Podobno to niemiecka sprawdzona firma, anie nie ma zbyt wielu dystrybutorów w regionie. Słyszeliście coś o niej?

Przy okazji może ktoś polecić sprawdzonego dekarza?

Pozdrawiam

 

Jestem po zakupie dachówki Nelskampa DS5 brązowa, jak dla mnie jakość super wygląda też nieżle a co najważejsze to cena była bardzo atrakcyjna . Warto sie targować od pierwszej wyceny do złożenia zamówienia zjechali z ceny 1300 zł dach 240 m2 + rynny.Podobno cena jest taka dobra bo Nelskamp chcę zaznaczyć mocno markę w Polsce.Wybór należy do ciebie ja jak narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś jest na etapie docieplania ścian styropianem lub świeżo po i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami/radami co do wyboru odpowiedniego materiału?

Jedna z okolicznych hurtowni zachwalała Genderkę. Dodam, że na ten najlepszy, czyli TO mnie nie stać, więc musi być ze średniej półki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie dachówki Nelskampa DS5 brązowa, jak dla mnie jakość super wygląda też nieżle a co najważejsze to cena była bardzo atrakcyjna .

 

A moglbys powiedziec gdzie kupiles ta dachowke? Niedlugo bede kryl dach i rowniez rozwazam zakup dechowki nelskamp, pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś jest na etapie docieplania ścian styropianem lub świeżo po i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami/radami co do wyboru odpowiedniego materiału?

Jedna z okolicznych hurtowni zachwalała Genderkę. Dodam, że na ten najlepszy, czyli TO mnie nie stać, więc musi być ze średniej półki.

Pozdrawiam.

 

sprawdz sobie styropian neotherm neografit fasada lambda 0,31

jest w rozsadnej cenie tutaj na FM jest nawet watek o tym styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś jest na etapie docieplania ścian styropianem lub świeżo po i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami/radami co do wyboru odpowiedniego materiału?

Jedna z okolicznych hurtowni zachwalała Genderkę. Dodam, że na ten najlepszy, czyli TO mnie nie stać, więc musi być ze średniej półki.

Pozdrawiam.

 

ja wlasnie skonczylem i faktycznie bralem styro grafitowy z najwyzszej polki

wychodzilem z zalozenie, ze koszt zalozenia jest taki sam, wiec przeplacam pewnie z 60zl/m3....

 

genderka jest ok, petanie tylko o twardosc, U, oraz czy jest prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie dachówki Nelskampa DS5 brązowa, jak dla mnie jakość super wygląda też nieżle a co najważejsze to cena była bardzo atrakcyjna .

 

A moglbys powiedziec gdzie kupiles ta dachowke? Niedlugo bede kryl dach i rowniez rozwazam zakup dechowki nelskamp, pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

 

Odpowiedz na pv;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...