Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moi drodzy, co z tym Carpenterem - zastanawiam się, czy brać bramę i drzwi zewnętrzne od nich, czy z Darro na Fordońskiej. Poza tym Carpeneter ma teraz akcję na bramy bez vatu, więc odwiedziłam ich ostatnio i były tam tłumy ludzi. Czy ktoś ma jeszcze z nimi współpracował?

 

Ja brałem i jestem zadowolony zarówno z montażu jak i współpracy. Z drugiej strony w szczycie sezonu nie ma co oczekiwać najwyższej jakości obsługi oraz najtańszych produktów, choć może słabo szukałem. Firmy dostosowują się do wymagań klientów czyli głównie CENY, ograniczają dostępność od ręki dobrych produktów, oszczędzają na szkoleniach dla pracowników, zbędnych wyjazdach na pomiary z konkursem ofert, i próbują w sezonie budowlanym jak najwięcej nazbierać na przeżycie zimą.

Darro ma też Wiśniowskiego można porównać, mi montowali tylko rolety zewnętrzne więc nie mogę się zbytnio w tym temacie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i jest sezon ale jednak część firm wyrabia się znacznie szybciej nić carpenter wlaśnie, na którego wycenę czekam drugi tydzień...

a czy ktoś się orientuje czy lepiej wziąć okna schuco na okuciu winkhaus, czy veke na tym samym okuciu? gdzie pozostałe elementy okna w zasadzie są takie same, cena znacznie na korzyść veka. zastanawiam się, gdyż gdzie nie zapytam, sprzedawcy mają rozbieżne opinie, jedni mówią że veka to gie, a inni że lepsza niż schuco... dodam że nie zależy mi aż tak bardzo na tym zeby okno bylo super energooszczedne- ma byc przede wszystkim trwale, nie wyginać się itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i jest sezon ale jednak część firm wyrabia się znacznie szybciej nić carpenter wlaśnie, na którego wycenę czekam drugi tydzień...

a czy ktoś się orientuje czy lepiej wziąć okna schuco na okuciu winkhaus, czy veke na tym samym okuciu? gdzie pozostałe elementy okna w zasadzie są takie same, cena znacznie na korzyść veka. zastanawiam się, gdyż gdzie nie zapytam, sprzedawcy mają rozbieżne opinie, jedni mówią że veka to gie, a inni że lepsza niż schuco... dodam że nie zależy mi aż tak bardzo na tym zeby okno bylo super energooszczedne- ma byc przede wszystkim trwale, nie wyginać się itd...

poczytaj to

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie/page1097

tam jest pare osob ktore sie na tym zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, co z tym Carpenterem - zastanawiam się, czy brać bramę i drzwi zewnętrzne od nich, czy z Darro na Fordońskiej. Poza tym Carpeneter ma teraz akcję na bramy bez vatu, więc odwiedziłam ich ostatnio i były tam tłumy ludzi. Czy ktoś ma jeszcze z nimi współpracował?

 

na Darro musisz uwazac, są nieterminowi

ja czekalem 10 tyg

 

w moim przypadku kompletny zlew

dodatkowo do montazu Bydgoszcz nie ma swoich ludzi, tylko szukaja z ogloszenia kto tanszy

 

u mnie np. gosc nie mial pojecia o Normstahlu ! dobrze, ze nie zaplacilem calosci i po kilku dniach przyjechal montazysta z Torunia, ktory skonczyl dzielo

 

poczytajcie takze inne opinie w necie

 

potobno problem glownie z oddzialem w Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

* wykonuje samodzielnie ogrod i poszukuje kogos kto zwałuje mi ziemie pod zasianie trawy oraz po zasianiu

* sa to okolice Osielska

 

moze macie jakies namiary?

 

firmy ogrodnicze nie chca sie bawic w takie drobne tematy, a ja nie chce płacic kilka tysiecy ( podobno 7 pln/m2 ) za przyotowanie ogrodu

wlasnymi silami wyjdzie 1/3 kwoty

 

pozdarwiam

 

PWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Darro musisz uwazac, są nieterminowi

ja czekalem 10 tyg

 

w moim przypadku kompletny zlew

dodatkowo do montazu Bydgoszcz nie ma swoich ludzi, tylko szukaja z ogloszenia kto tanszy

 

u mnie np. gosc nie mial pojecia o Normstahlu ! dobrze, ze nie zaplacilem calosci i po kilku dniach przyjechal montazysta z Torunia, ktory skonczyl dzielo

 

poczytajcie takze inne opinie w necie

 

potobno problem glownie z oddzialem w Bydgoszczy

 

No to super, wczoraj był pomiar, właściciel twierdzi, że za 3 tygodnie będzie już brama, zobaczymy...

 

Poszukuję ekipy do ocieplenia domu, możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, co z tym Carpenterem - zastanawiam się, czy brać bramę i drzwi zewnętrzne od nich, czy z Darro na Fordońskiej. Poza tym Carpeneter ma teraz akcję na bramy bez vatu, więc odwiedziłam ich ostatnio i były tam tłumy ludzi. Czy ktoś ma jeszcze z nimi współpracował?

 

Brama bez vatu a co z montazem?

 

proponuje brame z BIR TORA bydgoskiego polecil mi ja facet od okien ktory tez sie buduje i zakupil w BIG TORZE brame dla siebie,

ja wlasnie zamowilem 2100 x 4500 + naped+ dwa piloty z montazem 5230 pln brutto, poszukaj w necie ich dealerow, ewentualnie kontakt do moje dostawcy na pirva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i jest sezon ale jednak część firm wyrabia się znacznie szybciej nić carpenter wlaśnie, na którego wycenę czekam drugi tydzień...

a czy ktoś się orientuje czy lepiej wziąć okna schuco na okuciu winkhaus, czy veke na tym samym okuciu? gdzie pozostałe elementy okna w zasadzie są takie same, cena znacznie na korzyść veka. zastanawiam się, gdyż gdzie nie zapytam, sprzedawcy mają rozbieżne opinie, jedni mówią że veka to gie, a inni że lepsza niż schuco... dodam że nie zależy mi aż tak bardzo na tym zeby okno bylo super energooszczedne- ma byc przede wszystkim trwale, nie wyginać się itd...

 

polecam producenta okien firma oknovid z Dabrowy Chelminskiej - 95% produkcji jedzie na export ale maja swoich sprzedawcow w Bydgoszczy i okolicy, generalnie okna pierwsza liga na okuciach schuco, cenowo nie najtaniej ale z informacji jakie mam od moich sasiadow maja okna tej firmy 5-cio komorowe juz od 5-6 lat sa bardzo zadowoleni nie ma zadnych problemow, co wiecej ''sprawdzily sie w boju'' - bardzo silne wiatry w naszej okolicy.

Ja nabylem komplet okien do domu z garazem razem 14 sztuk. Okna w garazu i kotlowni szt. 4 sa dwuszybowe i na 5-cio komorowym profilu, kolor od zewnatrz kosztuja troche taniej, natomiast dom 10szt. okien 6-io komorowe, trzyszybowe, kolor z dwoch stron calosc z montazem 11 880 brutto

 

sprawdzalem tez oknoplus ich oferta jest tansza ok. 700 pln netto ale naciagaja na okna tzw. thermo z pianka w srodku w profilu ze niby cieplej - co jest zabiegiem marketingowym, kolejne oszustwo to 5-cio komorowe okna z pakietem trzyszybowym profil 73mm generalnie sciema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujacych,

 

szukam fachowcow, do zrobienia jak ponizej jakie sa obecnie ceny w bydzi za

m2 - tynki wewnetrzne?

m2 - ocieplenie?

ile z pkt? instalacji elektrycznej

instalacja wod - kan - dom 150 m2

 

wszelkie info mile widziane

 

Mnie też ciekawi, jakie są ceny za tynki, ocieplenie i posadzki. Macie jakieś ekipy godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujacych,

 

szukam fachowcow, do zrobienia jak ponizej jakie sa obecnie ceny w bydzi za

m2 - tynki wewnetrzne?

m2 - ocieplenie?

ile z pkt? instalacji elektrycznej

instalacja wod - kan - dom 150 m2

 

wszelkie info mile widziane

 

tynki robione ok miesiąc temu

24 zł cem-wap

22 zł gipsowe

ekipa godna polecenia tynki odbierane

przez kierownika bud bez zastrzeżeń

 

posadzki robione tydzień temu

22 zł z włóknem bez zastrzeżeń

 

wod-kan nie wiem miałem robiony

w całości z podłogówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki robione ok miesiąc temu

24 zł cem-wap

22 zł gipsowe

ekipa godna polecenia tynki odbierane

przez kierownika bud bez zastrzeżeń

 

posadzki robione tydzień temu

22 zł z włóknem bez zastrzeżeń

 

wod-kan nie wiem miałem robiony

w całości z podłogówka

 

a ile placiles za calosc wod kan i co i podlogowke? za jaka powierzchnie domu i ile grzejnikow ? to da mi poglad jaka cena za dom

 

jakie tynki robiles u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie liczba niezapłaconych faktur firm budowlanych na aukcjach długów

 

 

co sie dzieje w naszej okolicy mam zamiar zatrudnic fachowcow ale ceny sa z kosmosu, dostalem ostatnio promocyjna cene na ocieplenie domu 150m2 za 10 tys, bez faktury

jak jest w waszej okolicy, szczegoly w linku ponizej

 

http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,12061718,Rosnie_liczba_niezaplaconych_faktur_firm_budowlanych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile placiles za calosc wod kan i co i podlogowke? za jaka powierzchnie domu i ile grzejnikow ? to da mi poglad jaka cena za dom

 

jakie tynki robiles u siebie?

 

w domu mam 100% podłogówki tylko drabinka w łazience

po podłogach wyszło ok 150m2 podłogówki rurki układane

co 10 cm czasami gęściej

za c.o i wod-kan (w tym podwojna instalacja do wody

użytkowej z hydrofora lub miejskiej) 21 tyś bez styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu mam 100% podłogówki tylko drabinka w łazience

po podłogach wyszło ok 150m2 podłogówki rurki układane

co 10 cm czasami gęściej

za c.o i wod-kan (w tym podwojna instalacja do wody

użytkowej z hydrofora lub miejskiej) 21 tyś bez styropianu

 

z tego co pamietam masz pompe ciepla? tzn do ceny 21 tys trzeba doliczyc koszt pieca ? np na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...