Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

witam budujacych,

 

poszukuje kogos kto zrobi mi projekt przylacza wodociagowego bo ''laskawcy'' z gminy dabrowa chelminska robia wodociag po drugiej stronie drogi wiec koszt przekopu przez droge gruntowa (gminna)+ material + projekt+zgloszenie do starostwa+zglozenie zajecia pasa drogowego mam zrobic ja na swoj koszt,

a moze ktos zna studniarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesienią wiercił mi studnię Robert Bakalarz ul.Koronowska 81 - uzgodnij tylko czy podana kwota jest netto, czy brutto, żeby nie było niespodzianek przy płaceniu.

 

Będę wdzięczna za namiary na solidną ekipę od:

- ocieplenia

- tynków maszynowych

- posadzek

 

no i jeszcze jedna kwestia, czy ktoś z was ocieplał dom pianką, czy wszyscy wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią wiercił mi studnię Robert Bakalarz ul.Koronowska 81 - uzgodnij tylko czy podana kwota jest netto, czy brutto, żeby nie było niespodzianek przy płaceniu.

 

Będę wdzięczna za namiary na solidną ekipę od:

- ocieplenia

- tynków maszynowych

- posadzek

 

no i jeszcze jedna kwestia, czy ktoś z was ocieplał dom pianką, czy wszyscy wełną?

 

moge polecic ekipy które robiły u mnie

tynki p.Paczkowski

posadzki p. Nowak

ocieplenie p.Piekoś jeszcze nie mam zrobionego

ale widziałem pare zrobionych domów

i na pewno skorzystam

 

jesli bedziecie zainteresowani namiary wysle na priv

 

edit

wszystkie firmy z polecenia forumowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiar na kogoś od niwelacji terenu (chodzi o kompleksowa usługę ziemia+koparka+ziemia ogrodowa), okolice Łochowic, gm. Białe Błota, ew. Bydgoszczy ? Z góry dzięki za kontakt.

ja bede robil to sam tzn wynajme koparke

kupie ziemie rozgarne pozniej siatka przeciw kretom

a na koniec czarnoziem

mysle ze nie warto za to placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili u Ciebie tylko przyłącze czy też całą intalację wew? Miałem juz styczność z kilkoma ekipami to papudroki straszne. A instalacja elektryczna dosc rozbudowana.

 

Na razie robiłem przyłącze, ale zapewniam Ciebie, że miałem kilka firm do wyceny, pewna firma nawet rozpoczęła ale jak zaczęli kopać i chwycili do ręki ponownie projekt to dosłownie w przeciągu godziny byli u mnie z kluczami i zrezygnowali. Na firmę Atelbud trafiłem z polecenia od firmy z którą współpracuję a oni są u nich podwykonawcą. Cena jaką mi zaproponowali wraz z kosztorysem była średnią spośród pozostałych, ale miałem za to spokój do tego stopnia, że osobiście przyjeżdżali do mnie z dokumentami do podpisu dla elektrowni . Na pewno będę ich brać do wykonania wewnętrznej instalacji, zdrowie najważniejsze a i kasa rozsądna. Zawsze możesz prosić o wycenę i nie musisz skorzystać z usług. Jak dla mnie I liga!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Temat hudraulika jest jak rzeka,

ja wlasnie koncze budowe i wprawadzam sie w przyszlym tygodniu po 2 latach ciekawych doswiadczen,

 

nie ma takiej mozliwosci, aby ktos byl w stanie porownac oferty

 

kazdy hydraulik pracuje pod swoja hurtownia i ma swoje podejscie do rozwiazan technicznych

 

nie znam tak hermetycznego rynku uslug

 

ja zakladalem 100% podlogówki w pexie,

 

jedyne co moge polecic to zamowienie szczegolowej wyceny podzielonej na etapy,

 

natomiast nalezy sie samemu zastnowic nad rozwiazaniami technicznymi

proponuje takze na etapie podpisywania umowy-nie wczesniej ! ustalenie z hydraulikiem, ze mozesz samemu kupowac elementy o wartosci powyzej 1000 pln

 

ja tak wlasnie zrobilem i pewnie zaoszczedzilem 3-4 tysiace pln : piec, rurki, gezjniki, zawory, odkurzacz centralny....

 

hydraulika mam dobrego, ale niestety sie ceni, lecz niestety jak ktos spierdo...to bedzie skutkowalo to dlugo

 

pozdarwiam

 

 

PWA

powodzenia

 

pwa

quote=tazuj]Jestem z Murowańca, chodzi mi o rzetelną firmę co by jakąś wycenę zrobiła przed przystąpieniem do prac. Chciał bym po prostu porównać kilka ofert i mam ogromy dylemat z materiałem. Wiadomo tworzywa typu pp są tanie jednak jakoś mnie nie przekonuje instalacja z plastiku wolał bym miedź jednak nie wiem czego się spodziewać cenowo i czy mnie na to stać. Znacie za pewne to przysłowie kto oszczędza płaci dwa razy a tego chciał bym po prostu uniknąć.

Czy ktoś u siebie robił instalację wody - bo o tą na razie im chodzi instalację w której panuje ciśnienie z miedzi? Jak to wygląda cenowo?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poszukujących solidnych wykonawców schodów chciałabym polecić ekipę Pana Pawła Dzikowskiego z Dobrej (Zakład Stolarski) - telefon na maila.

Sama dowiedziałam się o nim z tego forum, a ze minął rok od montażu, mogę go z czystym sumieniem polecić innym budującym.

Praca wykonana solidnie, niedrogo (w porównaniu z innymi wycenami mogę stwierdzić, ze ceny ma bardzo konurencyjne). Przede wszystkim jednak Pan Paweł Dzikowski zna się na swojej robocie. Dużo nam podpowiedział, doradził, odradził. Każdy, kto odwiedza mój dom (zarówno goście, jak i kolejne ekipy budowlane) zwraca uwagę na solidne dębowe schody. Moje są wykonane w stylu nowoczesnym (tzw. dywanowe), ale wiem, ze robi wszystkie rodzaje.

Mieszkam pod Toruniem, nie było problemu, zeby dojechać do mnie ponad 100 km w jedną stronę.

 

Przy okazji chciałabym zapytać, czy moglibyście założyć wątek - tu w grupie budującej - z listą "białych" i "czarnych" wykonawców.

Budując dom każdy boryka się z wieloma przeciwnosciami, a jeśli można komuś ułatwić życie poprzez polecenie solidnych wykonawców, to chyba warto.

Podobnie z niesolidnymi wykonawcami i firmami - natknęłam się na firmę, którą opisuję tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188179-KUJAWSKO-POMORSKIE-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w/page3

i myślę, że należy przestrzegać wszystkich, aby już nikt nigdy nie dał się naciągnąć oszustom.

Ciężko jest przeczytać cały wątek "Grupa Bydgosko - Toruńska", aby wyłowić interesujący temat, a dzięki nowemu wątkowi stałoby się to łatwiejsze.

To tylko nieśmiała propozycja, poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...