Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wszystkim

Mam pytanie do osób korzystających z usług Energa z Torunia. Jak można zdobyć od nich kluczyk do skrzynki która jest na granicy działki?

Podczas podpisywania umowy otrzymaliśmy informację że kluczyk otrzymamy w późniejszym czasie jak zamontują licznik teraz jak dzwonię to są zdziwieni że go nie mam.

Sprawa wyszła ponieważ wywaliło korki i panowie muszą przyjechać i to naprawić, ale za taką usługę życzą sobie 300zł. Wywali mi korki klika razy i zobaczę rachunek na niebagatelną kwotę Przeciez to jakies nieporozumienie.

Marcin

miałam podobną sytuację, zamontowali mi licznik i nie dali klucza wiec miałam problem przy odczytaniu stanu licznika. Klucz załatwiłam od znajomego elektryka pracującego w Enerdze. Niestety o tej firmie nie mam dobrego zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję solidnej i sprawdzonej ekipy do ocieplenia elewacji, możecie kogoś polecić?

nisipodeślesz na priv numer kontaktowy do p. Dzikowskiego - czas zamówić schody :)

Pozdrawiam

 

Ups, zapomniałam też, że miałam bardzo fajną ekipę od elewacji (ocieplenie 20 cm + struktura+ malowanie w bardzo przystępnych cenach zwinnie i terminowo, proszę o info jaka to miejscowość i jakie terminy wchodzą w grę, zapytam Pana Genka, czy wziąlby pod uwagę taką robotę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, zapomniałam też, że miałam bardzo fajną ekipę od elewacji (ocieplenie 20 cm + struktura+ malowanie w bardzo przystępnych cenach zwinnie i terminowo, proszę o info jaka to miejscowość i jakie terminy wchodzą w grę, zapytam Pana Genka, czy wziąlby pod uwagę taką robotę.

Pozdrawiam!

co oznacza przystępna cena;)

chętnie bym ją poznał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystępna cena to znaczy 90 zł/m2 z materiałem (styro 20cm, na gotowo), przy czym za tę samą robotę inni wołali 120 - 140 zł/m2. To cena z listopada 2011.

Zmieniło się coś w tym roku?

Pozdrawiam:)

a jaki styropian tzn jaka lambda i jaki producent :confused:

czy się zmieniło to ja nie wiem

właśnie czekam na wycene elewacji:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki styropian tzn jaka lambda i jaki producent :confused:

czy się zmieniło to ja nie wiem

właśnie czekam na wycene elewacji:eek:

 

:D Baby się pyta jaka lambda...:confused:

Kupowany był od znajomego producenta styropianu, parametry zadowalające, ale szczegółow nie znam - to ustalała druga połowa.

Mój majster zapytał po prostu czy chcemy styro od niego, czy mamy swoje źródło - wybraliśmy nasze i on na to przystał.

I to jest właśnie bardzo fair - niezależnie od kosztu styropianu liczył sobie 90 zł za m2 za pracę i materiały.

Polecam w tym wątku wykonawcę, nie konkretne materiały - to już pozostawiam zainteresowanym, każdy będzie miał swoje argumenty i swoich faworytów.

 

Ta sama ekipa wcześniej robiła mi tynki i zabudowę kart.- gips. na górze, więc oceniam kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, zapomniałam też, że miałam bardzo fajną ekipę od elewacji (ocieplenie 20 cm + struktura+ malowanie w bardzo przystępnych cenach zwinnie i terminowo, proszę o info jaka to miejscowość i jakie terminy wchodzą w grę, zapytam Pana Genka, czy wziąlby pod uwagę taką robotę.

Pozdrawiam!

 

Hej, gdyby była cena 90 zł z materiałem byłabym zainteresowana. Buduje się w Małszycach, a elewacje planuję zrobić wrzesień-październik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Baby się pyta jaka lambda...:confused:

Kupowany był od znajomego producenta styropianu, parametry zadowalające, ale szczegółow nie znam - to ustalała druga połowa.

Mój majster zapytał po prostu czy chcemy styro od niego, czy mamy swoje źródło - wybraliśmy nasze i on na to przystał.

I to jest właśnie bardzo fair - niezależnie od kosztu styropianu liczył sobie 90 zł za m2 za pracę i materiały.

Polecam w tym wątku wykonawcę, nie konkretne materiały - to już pozostawiam zainteresowanym, każdy będzie miał swoje argumenty i swoich faworytów.

 

Ta sama ekipa wcześniej robiła mi tynki i zabudowę kart.- gips. na górze, więc oceniam kompleksowo.

 

a mozesz mi tez podac na nich namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

ja po dłuższej przerwie znów na forum

Mam taki problem odnośnie kostki brukowej

 

Semmelrock - naturo 7 sztuk wzorów - http://www.semmelrock.pl/produkty/kostka_brukowa/pid/kostka_brukowa/kostka-brukowa-naturo.html

Libet - piccola - 6 sztuk wzoru - http://www.libet.pl/elegante-piccola

Polbruk - beganit - 5 sztuk wzoru - http://www.polbruk.pl/pl/linia/polbruk-styl/region/polnocny/polbruk-beganit.html

 

Jaka jest różnica nie licząc ilości elementów u każdego producenta?

Oglądając organoleptycznie beganit wydaje mi się że tam jest więcej barwionego cementu niż tej posypki od góry - źle trafiłem czy to tak jest?

 

Kolejna rzecz - mam elewacvję zbliżone do jasnożółtego oraz dach ceramiczny w naturalnym kolorze, schody do domu równieć

I teraz zagwozdka - jakie kolory polecacie na ścieżki, podjazd? Brązowy odpada - bo znikną mi schody - nie wiem dlaczego ale podobają mi się grafitowo-jasnoszare. Czy to będzie pasować? Trochę zieleni naturalnej w postaci trawy czyt rożlin też by było

 

To tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Szukam parapetów drewnianych wewnętrznych. Nie mam ich dużo, bo zaledwie 4 sztuki (3x 150cmx 24cm i 1x 180cm x 24) Stolarz spod Nakła wycenił mi na 1700 zł z drewna liściastego, to jak na moją kieszeń sporo (1,5 mkw drewna 4 cm grubości) - co myślicie na ten temat. Może ktoś ma namiary na tańszych stolarzy albo miejsca z parapetami w okolicy Bydzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...