Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

witam, ja mam kafelkarza za nie duze pieniadze, chlopak mi kladl plytki w kotlowni, jestem bardzo zadowoly. Jak ktos chce namiary to prosze pisac.

Dodam ze nie mam w tym interesu, poprostu poprzednia "ekipa" tak mi polozyla plytki ,ze plakac sie chce, 3 dni nie bylem na budowie, przyjezdzam a tu ........szok.

 

namiary na tego kafelkarza poprosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie jestem pewien ale mysle ze chodzi o pion jakies dziury siatka przy regipsach

co do plytek to kladlem ale wlasnymi silami tzn. tescia

ale orientowalem sie w cenie za polozenie woodentica 60zl/m2

 

 

 

Zieli podesij mi namiary na ekipe malujaca,

 

jutro P. Nowak robi mi posadzki dam znac jak wyszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Buduje dom w okolicach Bydgoszczy i poszukuje namiarów na ekipy do instalacji elektrycznej, wod can i co oraz do kładzenia tynków.

Jeżeli ktoś ma sprawdzonych będę bardzo wdzięczny za informację zwrotną.

Znajomy polecił - P. Kica z Solca Kujawskiego do elektryki i P. Podlasińskiego z Dąbrowy Chełmińskiej do instalacji wod kan i co. Może słyszeliście coś o ich usługach lub korzystaliście z nich?

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Buduje dom w okolicach Bydgoszczy i poszukuje namiarów na ekipy do instalacji elektrycznej, wod can i co oraz do kładzenia tynków.

Jeżeli ktoś ma sprawdzonych będę bardzo wdzięczny za informację zwrotną.

Znajomy polecił - P. Kica z Solca Kujawskiego do elektryki i P. Podlasińskiego z Dąbrowy Chełmińskiej do instalacji wod kan i co. Może słyszeliście coś o ich usługach lub korzystaliście z nich?

Pozdrawiam Marcin

 

mam dobrego elektryka z bialych blot, mozna sie na mnie powolac. namiary przesle, jak ktos jest zainteresowany, prosze pisac [email protected].

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z instalacja wentylacyjna.

Prosze o porade lub namiary na kogos sprawdzonego.

 

Pisze o co chodzi: Zalozym anemostat w lazience, bo mi wywiewalo cale ciepelko i bylo to najzimniejsze pomieszczenie w domu. W ciagu jednej doby zaczela sie skraplac woda, doslownie kapie z rury w suficie. Poddasze mam nie ogrzewane, do kominka wentylacyjnego na dachu klika metrow. Czytalem ze ocieplenie rury na poddaszu nie rozwiaze problemu, podlogowke mam rozkrecona na ten obieg na maksa.

srednice rur sa chyba za male, bo na poddaszu jest zrobiona redukcja i przechodzi rura w fi 60. Macie jakies pomysly co tu zrobic. Dodam, ze zeby odprowadzic skropliny musialbym kuc plytki od dolu gory do dolu, gdyz kanalize mam na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos namiary na firme zajmujaca sie rekuperatorami, moze narazie przygotowaliby mi instalacje "pod reku" a sam rekuperator wpialbym , kiedy beda fundusze. A do tego czasu bedzie to dzialalo jako wentylacha grawitacyjna, tak gdybam.

To w koncu masz wentylacje mechaniczna czy chcesz ja zalozyc

Raz piszesz o skroplinach na anemostacie a pozniej szukasz instalatora.

Tak czy owak polecam watki dotyczace wentylacji tam znajdziesz pomoc jak i

Instalatorow .

Ja sam planuje tak zrobic czyli wszystkie rury wyprowadzic i tymczasowo zalozyc wentylatory kanalowe

a w pozniejszym czasie zamienic je na rekuperator .

Ze swojej strony polecam zamowic projekt instalacji i zlozyc to samemu mozna duzo zaoszczedzic

a nie jest to az takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Buduje dom w okolicach Bydgoszczy i poszukuje namiarów na ekipy do instalacji elektrycznej, wod can i co oraz do kładzenia tynków.

Jeżeli ktoś ma sprawdzonych będę bardzo wdzięczny za informację zwrotną.

Znajomy polecił - P. Kica z Solca Kujawskiego do elektryki i P. Podlasińskiego z Dąbrowy Chełmińskiej do instalacji wod kan i co. Może słyszeliście coś o ich usługach lub korzystaliście z nich?

Pozdrawiam Marcin

 

hej, robilem ostatnio przylacze wodne w ostromecku gmina Dabrowa Chelminska, namiary na 7 roznych ekip wod-kan mialem od P. Porozynskiego - kierownik wydzialu gospodarki wodnej z Gminy Dabrowa Chelminska i nie bylo tam Podlasinskiego.

Co do instalacji wod-kan i CO to moge Ci polecic fachowca ktory zrobil instalacje u mnie, cena do jakosci - rewelacja, info tylko na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieli

P. Nowak ze Znina wylal mi posadzki, 245m2 zrobili w 7 godzin, cena ok. , przy okazji wyprostowali pare rzeczy po ekipie ''murarzy'', dzieki za namiary

 

ja też się przestraszyłem jak po kilku godzinach ojciec zadzwonił i powiedział że już :o

nie sądziłem że to tak szybko pójdzie

ale najważniejszy jest efekt końcowy a ja byłem bardzo zadowolony:) i widzę że Ty chyba też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to posadzka? I ile za m2 posadzki wzięli? Jakiś namiar mogę?

Na wiosnę nie to czeka i już czas się rozglądać.

 

Ceny za robocizne wszyscy mają podobne około 12zł/m2.

Chłopaki, którzy przyjeżdżają na wylewanie posadzki, to oferują w trakcie prac piankę dylatacyjną, wiórki na wzmocnienie betonu, folie i tutaj ceny mogą byc różne. Możesz też zdecydowac, czy cement i kruszywo dostarczasz ty, czy też firma wykonująca prace.

Jeśli zdecydujesz się na usługe kompleksową, to podadzą Ci cenę za m2 z piachem i cementem. Chociaż z [aichem to trudno wymierzyć. Moge Ci przywieźć 2 ciężarówki bo jedna za mało. Wtedy za ten niewykorzystany paich i tak będziesz musiał zapłacic. Ale moze on ci się poźniej przydac.

 

Proponuję Ci abyś zaprosił kilka firm na budowę, aby mieć jakieś rozeznanie.

 

Najbardziej znane to Nowak z Rogowa, Julbud i Katafiasz z Bydgoszczy i wiele innych, które może ktoś Ci poleci.

Na podstawie mego doświadczenia zdecydowanie ODRADZAM Ci firmę Józef KATAFIASZ. Jak zaprosiłem Katafiasza na budowę, to przyjechał, pogadał dyplomatycznie i propagandowo, ale nic konkretnego z tego nie wynikało ( ale to moja ocena po czasie niestety...). Zdecydowałem się na Katafiasza, bo czas naglił i to był zły wybór. Ekipa przyjechała i był to "wesoły bus kibiców Zawiszy". Jak ich zobaczyłem to byłem trochę przerażony. No ale odwrotu nie było, bo zjawil się tez samochód z piachem i cementem, więc przystapili do dzieła. Później przy rozliczeniu prac wymuszali na mnie pieniądze, że robocizna kosztuje więcej bo posadzka niby grubsza w salonie, co wpływa na czas pracy, paliwo do agregatu itp. No, a po czasie okazało się jakość posadzek odbiega bardzo od normy, co teraz wychodzi przy układaniu paneli. Zrobili też kilka innych błędów, co uświadomili mi fachowcy przy następnych etapach prac.

 

Julbud też zaprosiłem na budowe, ale nie przyjechał na umówione spotkanie więc jeśli tej firmie nie zależało, to mi z tego powodu tym bardziej.

 

Natomiast do poddasza zaprosiłem firmę Nowak z Rogowa i tego mogę Ci zdecydowanie polecić. Właściciel przyjechał popatrzył, fachowo ocenił co jest do zrobienia i wycenił 12zł/m2. Ekipa, która przyjechała do pracy to spokojne chłopaki więc uporali się z pracą w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mamy rozterke co do wyboru bramy garażowej

Wahamy się pomiędzy Hormann z napędem Home HG 600 a Wiśniowskim UniPro napęd Mido. Wyceny mamy bardzo podobne więc kwestia ceny odpada.

Może macie własne opinie o tych producentach? Lub po prostu słyszeliście czego się wystrzegać?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich, Moim celem jest przestrzec wszystkich przed bardzo niedokładnym architektem z Ostromecka. Pan z którym miałem do czynienia sprawił we mnie wielkie rozczarowanie a co za tym idzie niepotrzebne nerwy. Dzięki niemu 2 lata ciągnęły się dokumenty dotyczące domu, na początek polecił 2 branżystów, którzy kompletnie nie wiedzieli co robią ale to dopiero wyszło po kilkukrotnym zwrocie dokumentacji ze starostwa. Architekt wysyłał mnie do Gminy wciąż to z innymi mapami na których przeróbki wywoływały śmiech pracowników to dróg czy wod-kan każda mapa miała inny kąt przyłączy, nigdzie nie było identycznie. Ja głupi nie podpisałem umowy co za skutkowało wyciąganiem kasy. Chciałem zmienić architekta lecz przerażało mnie zaczynanie wszystkiego od nowa. Architekt wypierał się wszystkich błędów, był bardzo wulgarny, a co najbardziej szokuje to jego niedokładność. Proszę sprawdzajcie architektów przed podjęciem współpracy z nimi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...