Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A nas dziś pan Jeziorski z tartaku w Iłży wystawił. Boleśnie.

 

Zamówiliśmy u niego więźbę - wraz z kontrłatami. Przyjechali, rozładowali, wszystko fajnie. Wczoraj się okazuje, że nie ma kontrłat - a dziś rano mają nam wchodzić dekarze! Dzwonimy więc do tartaku, gdzie są nasze kontrłaty. O, faktycznie, widocznie panowie zapomnieli zdjąć z ciężarówki. Dowieziemy. Jutro na 9 rano. Super.

 

Dziś 8:45 (!!!) telefon od pana: jednak nie przywiezie nam kontrłat. Zapomniał uwzględnić je w zamówieniu, a teraz mu się nie opłaca ich nam z Iłży dowozić.

 

Ręce opadają. I wszystko inne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak nic ...u mnie pan homa z losia zaczal 1 lipca robic wiezbe dachowa na agnieszce...robota zgodzona na wiezbe deskowanie papowanie laty kontrlaty i krycie dachowka...a do 5 wrzesnia udalo im sie zrobic 90 % wiezby i jakies 100 metrow deskowania...nie wspomne o takich drobiazgach jak krzywosci ...jakosc marna a terminowosc zerowa..takze przestrzegam przed panem :jerzy homa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupować materiały budowlane typu: beton zwykły, bloczki ścienne betonowe, deski iglaste obrzynane, drewno na stemple, emulsja asfaltowa, klej do ociepleń uniwersalny biały Bolix US, klej do przyklejania styropianu Bolix Z, lepik asfaltowy, papa smołowa, piasek, płyty styropianowe PS-E FS 15 EPS 70 040 FASADA, roztwór asfaltowy, siatka z włókna szklanego, zaprawa? Jak się domyślacie, są to materiały na fundamenty - spisane z mojego projektu. Czy niektóre z tych materiałów można kupować bezpośrednio u producentów? Czy opłaca się kupować te materiały i składować na działce? Jeżeli tak, to jak je zabezpieczyć przed kradzieżą?

Przy okazji - podzielcie się namiarami na wykonawcę porządnych fundamentów z naszego terenu.

 

Pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani poratujcie.

W Baszkówce mam do podłączenia wodę...i jak na razie brak wykonawcy. Może macie kogoś do polecenia bo z Elmarem to chyba się nie da współpracować.

...

Rozmawiałam z wykonawcą(ewentualnym) tego łącza.Takie mi podał koszy:

1. Wykop + materiał- 80 PLN/m

2.wcinka w wodociąg 1000PLN

3.zasuwa+ wodomierz 600 PLN

4.geodezja 700PLN

5. projekt w Elmarze 1000 PLN

Proszę o podpowiedź.Kontynuować rozmowy czy raczej poszukac innego wykonawcy?

Cena przyłącza wodociągowego wydaje sie rozsądna. Zależy jeszcze ile metrów trzeba kopać. Za wywiercenie studni głebinowej w Baszkówce (woda na ok 30m) trzeba liczyć ok 3500zł do tego pompa kręgi jakiś odżelaziacz więc koszty porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale nie ma obowiązku posiadania okna wyłązowego, można włazić na dach po drabinie

 

No tak, to rozwiązanie też rozważaliśmy :)

Eh, a wszystko przez totalnie niekumatego pana w składzie dachowym. Zero pomysłów, sugestii, nic. No ale na razie wygląda, że mamy rozwiązanie.

 

Procz dostepnych w sprzedazy law kominiarskich sa tez stopnie kominiarskie. Montuje sie je na dachu w taki sposob, aby po przystawieniu drabiny do krawedzi dachu (np. od przodu budynku) mozna bylo po nich kontynuowac podroz w strone komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Zazdrośnicy - choć nie tylko :wink:

chciałam się pochwalić efektem naszej WŁASNOOSOBISTEJ pracy w zakresie ogrodzenia

Jestem teraz bardzo dumna z moich chłopaków :lol: :p ! pozdrawiam serdecznie - nieustająco Anielsko.

 

boszsz Anielico - teraz zajrzałam, jak dla mnie bomba !!!!! żałuję, ze my jesteśmy takimi leniami, niestety mało jest rzeczy, które robimy sami, wolimy w komputerach grzebać, no ja jeszcze w ziemi 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale nie ma obowiązku posiadania okna wyłązowego, można włazić na dach po drabinie

 

No tak, to rozwiązanie też rozważaliśmy :)

Eh, a wszystko przez totalnie niekumatego pana w składzie dachowym. Zero pomysłów, sugestii, nic. No ale na razie wygląda, że mamy rozwiązanie.

 

Procz dostepnych w sprzedazy law kominiarskich sa tez stopnie kominiarskie. Montuje sie je na dachu w taki sposob, aby po przystawieniu drabiny do krawedzi dachu (np. od przodu budynku) mozna bylo po nich kontynuowac podroz w strone komina.

 

Ja mam zwykłe okno FAKRO uchylno-obrotowe, wchodzi się z łazienki bo tam jest najniżej - ale kominiarz będzie sobie korzystał z drabiny, mam haki i ławy kominiarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuje sprawdzonego elektryka i hydraulika do rozprowadzenia przed wylewkami i tynkami. Jeśli macie jakieś namiary podeślijcie. Budowa okolice Ustanowa.

 

PS: Jeśli macie kogoś sprawdzonego do tynków cementowo-wapiennych (agregatem) i wylewek mixokretem też chętnie poznam namiary :)

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimitri

 

namiary na elektryka ktory u mnie robil masz na PW.

 

Co do wylewek to slynny forumowy Eimund.

robi szybko szybko i szybko wiec jesli interesuje Cie dokladnosc w polozeniu styro badz chociazby nie sypanie posadzki na pety (niedopalki papierosow) to nie wiem czy to najlepszy pomysl.

 

N

 

Ja akurat na eimunda nie narzekam - ghost, który będzie kładł podłogę obejrzał o orzekł, że jeśli chodzi o równość i jakość to są w górnych strefach stanów wysokich. Tylko nie wyszła mu zbytnio posadzka przemysłowa w garażu, to będę musiał poprawić. A styro było ułożone elegancko.

Ale może nie zawsze wszystko się udaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...