Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Na gwałt szukam blasznych parapetów zewnętrznych, ale wszędzie każą mi dlugo cszekać.

Może moglibyscie doradzić gdzie je kupię od ręki? poza marketami.

 

dzięki

 

Kilka lat temu kupowałem takie w firmie Pruszyński (blachy Pruszyński), wyginali mi od "ręki" na dowolny wymiar, kolor taki jaki mają we wzorniku i na placu. Mają dwie lokalizacje teraz, jedna przy al. Jerozolimskich na wysokości Michałowic, druga w Sokołowie, trzeba skręcić z trasy Krakowskiej przed Jankami w prawo na Komorów / Pruszków. Oczywiście trzeba by najpierw zadzwonić i podpytać co i jak.

 

Można by też pewnie sprawdzić w filmie Blachotrapez, są przy al. Krakowskiej między Jankami a Magdalenką (Sękocin zdaje się).

 

3 opcja, w składzie Andree w Złotokłosie mają gilotynę i gientarkę do blach, może są w stanie zrobić od ręki, bo w sumie taki parapet poza plastikowymi zakończeniami to nie jest duża filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Nie zaglądałam tu wieki, ale mam nadzieję, że pomożecie mi w kłopocie. Chodzi o studnię. Mamy głębinową, 18 m głębokości, wszystko super. Tylko, że zrobiliśmy ją sobie bez zgłoszenia. A teraz do odbioru domu chcą zgłoszenie. Co zrobić? Złożyć je teraz? (ale studnia jest już na mapach:( ), napisać oświadczenie, że zgłosiliśmy i nie było sprzeciwu (nie jestem pewna czy to łykną, chociaż gość w inspektoracie tak sugerował). A może znacie inną metodę? Zazdrośnica pisała coś o tym, ale nie odpowiada na priva, a może ktoś z was też to przerabiał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdac jak zwykle miałam zapchaną skrzynkę :(

 

Mam zaznaczoną studnię na mapce z geodezji. Naniosłam ją w momencie instalacji POŚ (wymagana odległość od studni 30 m) czyli można powiedzieć, że wtedy została zgłoszona. Do oddania budynku nie musiałam mieć osobnego pozwolenia na studnię ponieważ nie było wtedy wodociągu w drodze i studnia była źródłem wody doprowadzonej do budynku.la

Jednak po opisach forumowiczów widzę, ze co gmina to inne wymagania. Prażmów jest nieskanalizowana, nie wszędzie jest możliwość podpięcia się do wodociągu, a Piaseczno uzależnia wydanie pozwolenia od wody z wodociągu oraz wpięcie się do kanalizacji lub szambo. Dziwne to jest ponieważ nie można odmawiać prawnie ludziom POŚ, bo kiedyś tam będzie można się wpiąć do kanalizy i wodociągu. Myślę, że jest to podyktowane tym, że jak gmina wybuduje na danym terenie kanalizę i wodociąg to przez opłaty podłączeniowe i bieżące odzyskuje część wkładu inwestycji oraz ma na bieżącą konserwację. Może tak będzie kiedyś w Prażmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadamy wolne terminy na budowę od czerwca 2011.

Budujemy stany surowe, deweloperskie, lub pod klucz. Służymy pomocą również na etapie zakupu projektu i jego adaptacji, czy uzyskania finansowania.

Proponujemy atrakcyjne ceny. Wstępnie koszt budowy zawierający robociznę, materiały, nadzór Kierownika, zaplecze socjalne i magazynowe, obsługę geodezyjną dla:

- stanu surowego zamkniętego - 958 zł/m2 + VAT

- stanu deweloperskiego - 2 161 zł brutto/m2 + VAT

- stanu pod klucz z odbiorami - 2 425 zł brutto/m2 + VAT

Ceny do negocjacji po przedstawieniu szczegółowego projektu i uzgodnieniu rozwiązań projektowych, materiałów wykończeniowych, instalacji wewnętrznych.

Nie budujemy bez faktur dlatego jeśli myślisz o oszczędzaniu w ten sposób to raczej sobie oszczędź kontakt z nami. Stawiamy na wysoką jakość realizacji. Podstawą do roszczeń gwarancyjnych mogą być jedynie dokumenty potwierdzające wykonanie umowy. Nie wierz w to, że ktoś udziela gwarancji pisemnej jedynie na podstawie podpisanej umowy. Skoro umowa została podpisana, a nie zostały wystawione żadne dokumenty potwierdzające sprzedaż wykonanych prac, oznacza to że zlecenie nie zostało wykonane, a więc nie ma mowy o gwarancjach.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nas, referencjami, galerią zakończonych i bieżących realizacji na naszej stronie http://www.profihouse.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

widzę,że temat budowy i tynków bardzo aktualny.Ja śmiało mogę polecić"swoich"chłopaków od tynków

Rodowici górale,robią piękne tynki i są relatywnie niedrodzy,kończą u nas środki i za chwile wychodzą na zewnątrz,niewiele im potrzeba,nocują w budynku(mimo braku okien) i co dla mnie bardzo ważne jestem w stanie się z nimi dogadać tzn. moje zdanie jest tak samo ważne jak męża :)

Z tego co wiem to w tym roku nie mają już terminów(chcieliśmy żeby zrobili nam podjazd i pomalowali ściany) niestety nie mają kiedy,ale jeśli ktoś z Was potrzebuje na przyszły rok to polecam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z innej beczki - szukam ekipy do tynków wewnętrznych cementowo-wapiennych, może ktoś polecić kogoś dobrego i niedrogiego? ;)

 

Zapraszam do skorzystania z usług mojej firmy. Referencje na forum muratora pod adresem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132483-Tynki-cem-wap-i-gipsowe-zobacz-referencje-url-www.sain.pl-url/

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny: 509-499-922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hania123

 

Cieszę sie że napisalaś że Mariusz jest u Ciebie. Z tego co wiem to już zaczeli:)

Mam nadzieję że bedziesz bardzo zadowlona a jak nie to napisz do mnie to zrobimy z nimi porządek:)

Ok. miesiąca temu Mariusz budowal mi piekna barierkę z GK na schody na góre z półeczką ( bardzo funkcjonalna)

Powiem Wam że taka scianka jest chyba fajniejsza od zwykłej azurowej barierki z drewna lub metalu. Mi osobiście bardzo pasuje a i duzo tansza jest.

 

A do tego mojego trawnika i ogrodu nikogo nie macie do polecenia?

Dzisiaj była tak piekna pogoda że zniosłam ze strychu fotele i stół na tars-sezon letni rozpoczety:)

Jutro biorę sie za nawożenie roslinek w ogrodzie.

 

Zazdrosnica

 

Miło cię spotkac znowu. Jak sie mieszka?

 

Pozdrawiam

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hania123

 

Cieszę sie że napisalaś że Mariusz jest u Ciebie. Z tego co wiem to już zaczeli:)

Mam nadzieję że bedziesz bardzo zadowlona a jak nie to napisz do mnie to zrobimy z nimi porządek:)

Ok. miesiąca temu Mariusz budowal mi piekna barierkę z GK na schody na góre z półeczką ( bardzo funkcjonalna)

Powiem Wam że taka scianka jest chyba fajniejsza od zwykłej azurowej barierki z drewna lub metalu. Mi osobiście bardzo pasuje a i duzo tansza jest.

 

A do tego mojego trawnika i ogrodu nikogo nie macie do polecenia?

Dzisiaj była tak piekna pogoda że zniosłam ze strychu fotele i stół na tars-sezon letni rozpoczety:)

Jutro biorę sie za nawożenie roslinek w ogrodzie.

 

Zazdrosnica

 

Miło cię spotkac znowu. Jak sie mieszka?

 

Pozdrawiam

Betsi

 

dzięki za namiary na Mariusza, wszystko jest ok, ja jestem zadowolona i wydaje mi się że oni też na mnie zbytnio nie narzekają. Jeżeli możesz, przyślij mi foto barierki na priv, u mnie jest antresola, którą też trzeba jakoś "ogrodzić"

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi w tym roku odpuszczam sprawy urządzania domu wewnątrz na rzecz podnoszenia terenu, kostki, tarasu, urządzenia ogrodu. Trudno mieszkam prawie 2 lata i w końcu trzeba, tym bardzie że jak wszędzie woda daje we znaki.

 

Mieszka się super ale czekam na gaz, wolę dopłacić niż się grzebać latami w ekogroszku ;) Teraz wiosna to wiadomo super jest, najgorzej zimą i dojazdy do pracy. Ogólnie do miasta już bym nie wróciła a tym bardziej do blokowiska. Wczoraj gorąco, smród, kurz, hałas a wjechałam w wioski i od razu powietrze, cisza, przestrzenie, zieleń. Poza tym lubię się grzebać w ziemi i swoje warzywka mam. W tym roku kupie jeszcze pomidory i ogórki bo w zeszłym się bałam że pogniją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...