Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Sprzedam pozostałości materiałów po ociepleniu budynku

 

Kołki do styropianu Koelner – dł 26cm - ok. 250szt po 1,0zł/szt

Klej do siatki Mapei Mapetherm – 17 worków po 25kg, - 15zł/szt

 

Cena do uzgodnienia, odbiór w okolicach Leszna pod Warszawą. lub mogę pomóc w transporcie po kosztach paliwa.

 

Więcej inf na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kocioł Vespa prod Cichewicz, z wentylatorem i sterownikiem RK-2001T

Moc znamionowe wg DTR 26kW na węglu i 23kW na drewnie,

Praca w układzie otwartym.

Kocioł praktycznie nowy, przepalano sporadycznie drewnem w celu próby ładowania bufora, praca z temp 65-80C na wężownicę w buforze.

W skład kotła – kocioł, regulator, wentylator – nie był montowany

Odbiór osobisty w okolicach Leszna pod Warszawą.

Cena 1700,00 nowego 2700,00

Stan idealny.

do kotła w tej cenie dokładam sprawną pompę CO Grundfosa 25/40 3 biegi.

Mogę pomóc w transporcie do 100km za zwrot kosztów paliwa.

 

Pozdrawiam i zapraszam

 

PS ew inne propozycje cenowe mile widziane .

Szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede wdzieczny za namiary na rzetelnego hydraulika (z naszego powiatu, jeszcze lepiej z gminy Konstancin lub sasiednich) oraz na wszystkich specow od przepustow - oprocz wodociagow i kanalizacji do gazu, pradu, doprowadzenia powietrza do kominka, kabli do ogrodu, domofonu itd

chcialbym w jak najwiekszym stopniu uniknac kucia i uszkadzania pracy, ktora niebawem zostanie wykonana (na razie sa lawy) - w szczegolnosci, ze szalenie mi zalezy na ciaglosci izolacji

 

z gory Wam dziekuje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witajcie,

poszukuję osoby, od której mógłbym wypożyczyć przyczepkę, w środę 14 sierpnia, w okolicach trasy Tarczyn-Piaseczno. Muszę przewieźć zasobnik buforowy, waży jakieś 180kg. Ewentualnie - gdzie w tej okolicy jest wypożyczalnia przyczep? Orlen w Tarczynie?

 

W Głoskowie / Gołkowie, bezpośrednio przy tej trasie jest wypożyczalnia przyczepek. Przy stacji LPG, jadąc od Piaseczna w kierunku Tarczyna po prawej stronie (charakterystyczne miejsce - komin starej cegielni po prawej). Korzystałem, bez negatywnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do całej wykończeniówki polecam ekipe p. Łukasza Chmiela - u mnie robil cała wykonczeniowke /glazury, terakoty, skomplikowane karton gipsy, docieplenia całego poddasza welną + KG, pelne malowanie - swietne ceny na farby Fluggera - taniej niz marketowy dulux wyszlo/ potem u 3 sąsiadów . Namiar aktualny na http://www.lukaszchmiel.pl . Są brani przez biura architektoniczne z okolic Wawy do skomplikowanych projektów wnętrz w naprawdę wypasionych domach czy mieszkaniach w Wawie. Ceny może nie najniższe - normalne po prostu jak u większości glazurników/wykończeniowców polecanych w okolicach i nie narzekających na brak pracy - trzeba się umawiać z konkretnym wyprzedzeniem raczej. Mozna próbować zawsze oczywiście - bo czasami jakiś kilent im rezygnuje i mogą robić.

Co ważne są z Grodziska mazowieckiego czyli blisko a nie gdzies z Polski. Polecam, bo miło było patrzeć zwyczajnie na ich codzienną robotę przez prawie 4 tygodnie co jest rzadkością chyba. Chlopaki mysla, szanuja material -dlatego chwale wszedzie. Ogolnie mialem farta podczas budowy jesli idzie o wykonawcow, ale oni przebili wszystkich

 

Pozdr

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo rozpoczynam budowę i chętnie odkupię Wasze pozostałości po budowie m.in:

 

- deski szalunkowe

- wychodek

- stal zbrojeniową

- xps

 

I wiele innych.

Posiadam dużego busa, więc z transportem nie będzie problemu.

Wychodek oddam za darmo, nie ma drzwi, jeśli są niezbędne (u mnie panowie zawiesili jakąś grubą folię) trzeba by dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pytanie nieco zimowe - czy ktoś z Was kupował kiedyś drewno do kominka z nadleśnictwa Chojnów ? Jak wygląda "proces" ? Którą klasą warto kupić, opałówka nadaje się do czegokolwiek, czy lepiej wydać trochę więcej i kupić wyższa klasę ?

 

Powoli kończy mi się zapas orzecha którym palę już kilka lat i czas odnowić zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pytanie nieco zimowe - czy ktoś z Was kupował kiedyś drewno do kominka z nadleśnictwa Chojnów ? Jak wygląda "proces" ? Którą klasą warto kupić, opałówka nadaje się do czegokolwiek, czy lepiej wydać trochę więcej i kupić wyższa klasę ?

 

Powoli kończy mi się zapas orzecha którym palę już kilka lat i czas odnowić zapasy.

 

Cześć,

osobiście nie kupowałam, ale znajomy kupuje systematycznie. Drewno "sprzedaje" leśniczy z leśniczówki Botatki. Asygnatę na drewno można dostać tylko w środy od 8:00. Wcześniej trzeba się dowiadywać, jakim asortymentem akurat dysponują. Drewno odbierasz sam lub przywożą (za dodatkową opłatą) w jakiś innym dzień.

Znajomy przez kilka lat kupował dąb w metrówce. Ciął i rąbał sam. Na tego dęba musiał polować. Częściej jest brzoza, grab. Oczywiście materiał pochodzi z bieżących wyrębów, więc trochę musi być sezonowany przed paleniem.

W tym roku przywieźli mu drewno porąbane - zapłacił za 6m3, dostał... mniej.

 

Jak chcesz mieć najwięcej metra w metrze sześciennym - kupuj metrówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do dwóch składów i sprzedać nie chcieli. Wiesz, na tym polega biznes - dębina w wałkach od leśniczego kosztuje 150 PLN za metr przestrzenny, skład z takiej ilości robi 2 razy tyle drewna łupanego i sprzeda po 180 PLN za metr. Wiadomo, zarobić trzeba, natomiast ja rekraacyjnie chętnie pomacham sobie siekierką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z drewnem to niestety jest problem. Uczciwie ułożone drewno w skrzyniopalecie jest dużo droższe niż takie "z żuka", ale możemy przed zakupem sobie przemierzyć i widzimy za co płacimy. W lesie z kolei ciężko coś ustrzelić - zwłaszcza przed zimą. Osobiście polecam poszukać na alledrogo albo innym portalu kogoś z pod góry kalwarii, albo innych ciutkę bardzie oddalonych od Warszawy terenów - tam tańsza siła robocza i drewno w lasach też tańsze, więc przy zamówieniu całego auta ~ 10 m3 można sporo zaoszczędzić. Oczywiście też zawsze informuję sprzedawcę, że będę mierzył drewno na pace przed rozładunkiem, żeby przypadkiem im gdzieś nie wyparował metr albo dwa :-) A i oczywiście drewno ma być ułożone! a nie nasypane. Sypane drewno to minimum 30 % mniej drewna w drewnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej bajki. Macie jakieś doświadczenia z Piaseczyńskimi sprzedawcami okien?

Mam ofertę od MS okna na Dworcowej w Piasecznie i od Vetrex na Powstańców Warszawy. Bardzo dobrą cenę mają też okna z Raszyna al Krakowska producent Abakus. Czy ktoś miał może przyjemność kupować od w/w firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...