Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Proszę pozwólcie, że zamieszczę to ogłoszenie:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie

20 maja o 04:12

BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!!!

13 MAJA W KONIKU NOWYM (HALINÓW) ZAGINĘŁA SUCZKA.

RASA MIESZANA, MAŚCI BEŻOWEJ, Z BIAŁYM KRAWATEM,

9 LAT, ZADBANA, ZDROWA.

MA NA IMIĘ MELA.

GDYBY KTOKOLWIEK WIDZIAŁ PSA BARDZO PROSIMY O KONTAKT:

TEL KOM: 512 425 225

NA MELĘ CZEKA DWULETNIA DZIEWCZYNKA

 

Fotka Meli na: https://pl-pl.facebook.com/schroniskojozefow

 

Udostępniajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mieszkańcy Złotokłosu, Henrykowa - czy ktoś z Was próbował w ostatnim czasie oficjalnie zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków ? Kanaliza oddala się coraz bardziej, wywóz tańszy nie będzie. Ja mam w "kwitach" z gminy że jedynie szambo szczelne, ale to rok 2007, zastanawiam się czy może ostatnio coś się nie zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam do sprzedania 3 skrzynki i rozdzielnię potrzebną do podłączenia prądu budowlanego. Wystarczy zainstalować licznik i można korzystać z 2 gniazd 220v i 1 siły. W komplecie drewniany słup i kilkanaście metrów kabla do podłączenia do linii. Odbiór tylko osobisty w Złotokłosie pod Piasecznem, chyba że odbierający rezygnuje ze słupa - resztę mogę bez problemu spakować i wysłać.

Może ktoś rozpoczyna właśnie budowę i będzie jak znalazł :-)

 

Pozdrawiam Sąsiadów. kalafiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkańcy Złotokłosu, Henrykowa - czy ktoś z Was próbował w ostatnim czasie oficjalnie zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków ? Kanaliza oddala się coraz bardziej, wywóz tańszy nie będzie. Ja mam w "kwitach" z gminy że jedynie szambo szczelne, ale to rok 2007, zastanawiam się czy może ostatnio coś się nie zmieniło.

 

Witam szanownych forumowiczów serdecznie. Jestem na etapie szeroko pojętego planowania budowy domu w Marylce k.Złotokłosu. Warunki określone np. w MPZP dla gminy Tarczyn określają system kanalizacji miejscowej przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szczelnych zbiorników na nieczystości szczelne. Być może u Ciebie będzie podobnie. Porażka to stopień świadomości urzędników w UG Tarczyn w aspekcie dofinansowania budowy oczyszczalni w ramach funduszu wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki. W kwietniu gdy chodziłem koło tego tematu - to wszyscy robili wielkie oczy o co mi chodzi, dopiero jak przetłumaczyłem im skrót JST - czyli jednostki samorządu terytorialnego to zwrócili na to uwagę. W roku 2015 właśnie JST mogły zbierać wnioski i starać się o dotację, w kwietniu byłem "only one" interesant, który się o to zwrócił. Nie może być inaczej - skoro na stronie gminy nie było żadnej informacji w tym temacie, potem dopiero się podobno coś ruszyło. Temat dla mnie był ważny - ja mam wysoko wodę gruntową, przy moim metrażu działki wchodzi tylko w rachubę oczyszczalnia biologiczna - a to już około 12k. "pod klucz", zatem zwrot około 4000 PLN był warty zachodu w mojej ocenie. Swoją drogą ile kosztuje rocznie w naszych okolicach wywóz szamba ? - rodzina 4 osobowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów serdecznie. Jestem na etapie szeroko pojętego planowania budowy domu w Marylce k.Złotokłosu. Warunki określone np. w MPZP dla gminy Tarczyn określają system kanalizacji miejscowej przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szczelnych zbiorników na nieczystości szczelne. Być może u Ciebie będzie podobnie. Porażka to stopień świadomości urzędników w UG Tarczyn w aspekcie dofinansowania budowy oczyszczalni w ramach funduszu wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki. W kwietniu gdy chodziłem koło tego tematu - to wszyscy robili wielkie oczy o co mi chodzi, dopiero jak przetłumaczyłem im skrót JST - czyli jednostki samorządu terytorialnego to zwrócili na to uwagę. W roku 2015 właśnie JST mogły zbierać wnioski i starać się o dotację, w kwietniu byłem "only one" interesant, który się o to zwrócił. Nie może być inaczej - skoro na stronie gminy nie było żadnej informacji w tym temacie, potem dopiero się podobno coś ruszyło. Temat dla mnie był ważny - ja mam wysoko wodę gruntową, przy moim metrażu działki wchodzi tylko w rachubę oczyszczalnia biologiczna - a to już około 12k. "pod klucz", zatem zwrot około 4000 PLN był warty zachodu w mojej ocenie. Swoją drogą ile kosztuje rocznie w naszych okolicach wywóz szamba ? - rodzina 4 osobowa. Pozdrawiam.

 

A no właśnie, gmina Tarczyn, inne warunki. Nie wiem czy w całej, ale w gminie Piaseczno dopuszczony jest jedynie zbiornik szczelny do momentu wybudowania kanalizacji sanitarnej. Duża część gminy jest już skanalizowana, natomiast na terenach ekstensywnych takich jak Złotokłos czy Henryków, kanalizacja nie do końca spełnia zakładane kryteria ekonomiczne -> 120 mieszkańców z kilometra -> być może nie powstanie nigdy. Najgorszy jest brak konkretnej decyzji, takie zamydlanie oczu, zresztą gminie takie mydlenie oczu jest trochę na rękę (np. potencjalna kanalizacja to świetny argument aby nie kłaść nakładek asfaltowych na drogi).

 

Wywóz to jakieś 200-250 PLN za 10m3, raz na miesiąc = 2500 - 3000 PLN rocznie.

 

Ścieki odprowadzane kanalizacją to 8,91 PLN m3 = 1100 PLN rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzabij - szczerze powiedziawszy słabo to wygląda, z drugiej zaś strony myślę, że na terenie Złotokłosu czy Henrykowa jakieś POŚ-ki na pewno są zainstalowane. Wg. mnie musisz konkretnie uderzyć do gminy, podstawą pracy urzędu to kwit/opinia/decyzja, na tzw. "gębę" nic nie uzgodnisz, zawsze się w razie czego się wycofają. Ja cały czas biję się z myślami odnośnie instalacji POŚ, po prostu przez kilka najbliższych lat dom będzie użytkowany w weekendy i urlopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajrzałem ma stronę funduszu, wygląda na to że są środki na dofinansowanie, od 29.07 dla osób fizycznych z terenu naszego województwa, w ramach programu na 2015 można składać wnioski o dofinansowanie POŚ.

http://www.wfosigw.pl/strefa-beneficjenta/programy-2015-osoby-fizyczne

Ważne niestety są zapisy regulaminu - pkt. 5.4.2 Warunki dofinansowania, ppkt 5 - Nie dopuszcza się budowy drenaży rozsączających i studni chłonnych w nasypach ziemnych w tzw. kopcach - ten ppkt sprawia, że inwestorzy chcący założyć POŚ biologiczną a występuje na działce wysoki poziomem wód gruntowych mogą mieć problem.

Pozdrawiam.

 

A no właśnie, gmina Tarczyn, inne warunki. Nie wiem czy w całej, ale w gminie Piaseczno dopuszczony jest jedynie zbiornik szczelny do momentu wybudowania kanalizacji sanitarnej. Duża część gminy jest już skanalizowana, natomiast na terenach ekstensywnych takich jak Złotokłos czy Henryków, kanalizacja nie do końca spełnia zakładane kryteria ekonomiczne -> 120 mieszkańców z kilometra -> być może nie powstanie nigdy. Najgorszy jest brak konkretnej decyzji, takie zamydlanie oczu, zresztą gminie takie mydlenie oczu jest trochę na rękę (np. potencjalna kanalizacja to świetny argument aby nie kłaść nakładek asfaltowych na drogi).

 

Wywóz to jakieś 200-250 PLN za 10m3, raz na miesiąc = 2500 - 3000 PLN rocznie.

 

Ścieki odprowadzane kanalizacją to 8,91 PLN m3 = 1100 PLN rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witam,

Mam do odsprzedania po bardzo niskiej cenie płytki elewacyjne, które pozostały mi po budowie.

Producent INCANA płytka Arnhelm Grigio

płytka 21,5m2 (43 paczki plus paczka napoczeta) plus narożnik 9mb

tutaj link do aukcji allegro http://allegro.pl/plytka-i-naroznik-incana-arnhelm-grigio-najtaniej-i5637138899.html

cena do negocjacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam do odsprzedania po bardzo niskiej cenie płytki elewacyjne, które pozostały mi po budowie.

Producent INCANA płytka Arnhelm Grigio

płytka 21,5m2 (43 paczki plus paczka napoczeta) plus narożnik 9mb

tutaj link do aukcji allegro http://allegro.pl/plytka-i-naroznik-incana-arnhelm-grigio-najtaniej-i5637138899.html

cena do negocjacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

 

Na wiosnę chciałbym zacząć budowę domu 200m2 z garażem w Gołkowie. Poszukuję kompleksowej ekipy, która sprawnie pobuduje mój wymarzony dom.

Czytając forum natknąłem się na następujące ekipy:

1. DARBUD

2. ROSŁAN

3. ABCDOMEK

4. Arkadiusz Frączak

5. Paweł Bernacki

6. ENVIRO-BUD

7. ARKADA BUDOWNICTWO

 

Którą wybrać? Wysłałem prośbę o wyceny. Koszty są ważne, nie mniej jednak rekomendacje przy kwocie 400-500tyś są dla mnie istotne. Mniejsze znaczenie ma czy zapłacę 450 dobrej, sprawdzonej wiarygodnej ekipie czy 420 partaczom i nieudacznikom.

 

dziękuję wszystkim, którzy pomogą-podpowiedzą

pozdrawiam trais

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na wiosnę chciałbym zacząć budowę domu 200m2 z garażem w Gołkowie. Poszukuję kompleksowej ekipy, która sprawnie pobuduje mój wymarzony dom.

Czytając forum natknąłem się na następujące ekipy:

1. DARBUD

2. ROSŁAN

3. ABCDOMEK

4. Arkadiusz Frączak

5. Paweł Bernacki

6. ENVIRO-BUD

7. ARKADA BUDOWNICTWO

 

Którą wybrać? Wysłałem prośbę o wyceny. Koszty są ważne, nie mniej jednak rekomendacje przy kwocie 400-500tyś są dla mnie istotne. Mniejsze znaczenie ma czy zapłacę 450 dobrej, sprawdzonej wiarygodnej ekipie czy 420 partaczom i nieudacznikom.

 

dziękuję wszystkim, którzy pomogą-podpowiedzą

pozdrawiam trais

 

Spróbuj porozmawiać KON-BUD'em z Góry Kalwarii. Robią kompleksowo wszystko (u mnie tylko sufity k-g) http://koniecbud.w.interiowo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...