Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba już polecałem, ale zrobię to jeszcze raz, bo i ponownie korzystałem( jakoś tak pod koniec lata) z usług ANEKS Przeprowadzki. Jak zwykle bezproblemowo :D

A przy okazji chciałbym polecić(może to trochę za dużo powiedziane) elektryka p. Bochenka z Głoskowa. Jak na razie robili u nas tylko dwie rzeczy; wymiana/montaż czegoś:confused: w skrzynce rozdzielczej i co dla nas bardzo ważne, robią(mają odpowiednie uprawnienia) pomiary instalacji elektrycznej. Zdaje się, że takie pomiary w domach trzeba robić co 5 lat, ale i potrzebne są przy ewentualnych roszczeniach z tytułu ubezpieczenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Też przymierzam się do wybrukowania podjazdu. U mnie to jakieś 120-130m2. Pomyślałem sobie, że gdy tak skrzyknąć się w kilka osób, które szukają firmy od układania kostki to można by wynegocjować lepszą cenę. To samo z zakupem kostki czy obrzeży. Gdyby ktoś był zainteresowany takim pomysłem wspólnego dogadania się i poszukania najlepszej oferty zapraszam pod adres [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Potwierdzam, bardzo miła osoba, współpraca układała się bardzo dobrze.

Dostarczyłem tylko projekt, mapę od geodety, wypis i wyrys z gminy, ustaliliśmy zakres zmian w projekcie i ulokowanie domu na działce. Nie walczyłem z niekompetentnymi urzędnikami i ich "widzimisie", błędami w lokalnym planie zagospodarowania; odebrałem prawomocne pozwolenie wraz z zarejestrowanym dziennikiem budowy.

 

Wszystko się zgadza. Tym razem, budując dom teściów, nie mieliśmy czasu ani siły szarpać się z urzędnkami (należałoby powiedzieć urzędasami przez wilekie U:bash:) z Piaseczna i faktycznie pani architekt przepchnęła temat przez urząd.W standardowym czasie ponad 3 mscy, ale czego się nie robi dla zdrowia psychicznego.

 

Tylko trzeba mieć na uwadze, że architekt nie pracuje w CADzie. Jeżeli masz minimalne zmiany w projekcie (jakieś okienko pojedyncze, ściankę działową) to jeszcze OK- bo rysuje czerwonym długopisem po planie gotowego projektu. U nas zmian dotyczących okien i ścianek było więcej, co spowodowało, że projekt jest trudny do odczytania - cały w czerwonym długopisie. To jest jednak kłopot. Nie jesteś w stanie zobaczyć domu po zmianach- nie wiesz czy ci dokońca odpowiadają, bo w tych gryzmołach ciążko się odnaleźć. Trudno odczytać wymiary. Podobnie ekipa na budowie. Stąd nie polecam osobom,dla których to jest pierwsza budowa, bo nerwy zaoszczędzone w urzędzie stracą na budowie.

 

Jest jeszcze kwestia może mniej istotna - czyli anturażu miejsca pracy pani architekt. Pokój zawalony rulonami i teczkami z projektami, po których łażą koty. Inwetor nie bardzo ma gdzie usiąść... :stirthepot: Ale to detal.Jak jesteś twardy zawodnik i NAPRAWDĘ nie znosisz urzędu w Piasecznie - dasz radę.

 

Poprzednim razem - przy budowie naszego domu - mieliśmy nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli architektkę rysującą normalnie rysunki techniczne w CADzie, podpowiadającą dobre rozwiązania. Ewentualne zmiany zajmowały minutę. Tyle,że nie załatwiała PnB.

 

Kolejnym razem,kurczę czuję,że to nie ostatnia nasza budowa :D, ideałem byłoby 2 w 1, czyli architekt,który umie podpowiedzieć korzystne dla inwestora rozwiązania,kreśli w programie do projektowania plus załatwi PnB w urzedzie. Tylko czy znacie takie cudo w piaseczyńskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzień dobry Wszystkim,

w pięć lat po zamieszkaniu przychodzi pora na mały remont (niewielkie przeróbki elektryczne, tynk na kominek, malowanie). Szukam sprawdzonych i jak najszybciej dostępnych fachowców. Wyżej polecani Panowie Marian i Łukasz mają niestety terminy przyszłoroczne. Może macie jakieś kontakty?

Z góry dziękuję.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 weeks później...
  • 7 months później...
Oho,

Przestrzegam wszystkich przed tą panią.

Do tej pory przeklinam dzień, w którym stanęła na mojej drodze.

Dobrze, że macie gotowy projekt, może się Wam uda, ale na pewno nie w terminie, który ona Wam obiecuje...

 

Ja robiłem u Ziółkowskich - i jestem mega zadowolony!!! Jeżeli coś trzeba zmienić to trwa to bardzo krótko. Po zapłacie za projekt czynnie uczestniczą w konsultacjach podczas budowy. Przyjeżdżają na budowę żeby zobaczyć jak idzie. Super, nie olewają po zapłacie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...

Witam wszystkich po latach.

 

Dawno nie odwiedzałem tego forum, ale chyba czas zajrzeć tu kolejny raz :)

 

Czy ktoś z Was składał niedawno wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie w Piasecznie?

Pytam bo Pani ze starostwa poinformowała mnie telefonicznie, że do projektu budowlanego należy jeszcze dołączyć projekty branżowe.

Muszę przyznać, że nieco mnie tym zdziwiła, bo ostatnio gdy składałem wniosek o pozwolenie na budowę, to takiego wymogu nie było.

Faktem jest, że było to ładnych parę lat temu...

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się wiedzą praktyczną w tym zakresie.

 

Pozdrawiam,

Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...