Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Witam!

Czy możecie podać mi namiary na swoich tynkarzy, interesują nas tynki cementowo-wapienne! Będę wdzięczna, bo chciałam w październiku ruszyć z tynkami! Na ten cel nabyłiśmy osuszacz powietrza :D co ściąga wilgoć z powietrza, taki do 60l/dobę zobaczymy czy się sprawdzi!

A i jeszcze jak by ktoś poratował dobrym elektrykiem, co prawda mam pare namiarów ale chciał bym jeszcze porównać! no co by nie zdar ze mnie całej kasy :wink:

 

a ms. poproszę o namiar gdzie kupowałąś swoją podbitkę, naprawde ładna.A na Pana Franciszka też poproszę!

 

Dostałam ofertę na tynki cem-wap. maszynowe na 15 zł za samą robociznę, 25 zł z materiałem - pan napisał że mogą sami "kręcić" na budowie. Cena wypada bardzo dobrze, ale czy to nie za tanio :lol: Może się czepiam ale z reguły po niżej 18 teraz nieschodzi więc.......... sama nie wiem, pan ogłąszał się tu na forum, kontak telefoniczny możliwy dopiero po 28 sierpnia bo wyjechał za granicę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja z zupełnie czym innym.

 

W "Ładnym Domu" na początku każdego numeru są dwa, trzy artykuły z cyklu "Historie prawdziwe". Historie są faktycznie prawdziwe i sporo z nich pochodzi z okolic Piaseczna.

 

Autorka artykułów akurat mieszka w naszym rejonie. Muszę przyznać, że zdjęcia robione są sprytnie i z reguły domy na zdjęciach wyglądają lepiej niż w rzeczywistości.

 

Jeśli redakcja postanowi utrzymywać cykl - niewykluczone, że pewnego dnia pani Lilianna zapuka do Waszych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos potrzebowal, to mogę oddać gratisowo 8 maskownic na okna dachowe 70x140 (Roto, ale chyba nie ma to większego znaczenia). Maskownice pozbijane z łat, obite folią, dzielnie zabezpieczyły otwory okienne przez kilka miesięcy, może komuś jeszcze posłużą (skrzydła były zdemontowane co by nóżki im nie wyrosły :-) ). Do ewentualnego odbioru w Henrykowie-Urocze, chętnych zapraszam na PRIV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy do sprzedania około 220 stempli o długości 3 metry. Są do odbioru z budowy koło Lesznowoli. Konkretne namiary podamy zainteresowanym na priva.

 

Sprzedanych 50, zostało już 170 stempli, nadal aktualne :)

Mam jeszcze 290 szt. bloczków betonowych B20, mogę pomóc zorganizować transport, zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawialem sie na forum wczesniej, gdy nasz dom byl jeszcze w sferze marzen i dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy. Przyszedl juz jednak czas na czyny, kupillismy projekt i szukamy ekipy. Rozmawiamy z ekipa murarzy z Gory Kalwarii, ktora dala nam wycene 42 tys. od fundamentow do wiezby. Nasz dom bedzie mial 130 m2, bez piwnicy, dach dwuspadowy, bez wykuszy:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=61650&page=1

tylko ze bez garazu.

Czy cena jest rozsadna ? Macie moze jakies ekipy godne polecenia ?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, bo calkiem bym zapomniala ...

 

Posiadacze psow, uwazajcie na bezpanskie wiejskie koty ... roznosza paskudna chorobe, dluga i dosc uciazliwa do leczenia. Okres wykluwania ok. 8 - 10 dni, a czasami pare tygodni ... Psy i koty bardzo latwo sie nia zarazaja i mamy potem maly szpital w domu ... :(

Niestety Plusz przed przeprowadzka ciezko nam zachorowal i wciaz borykamy sie z tym wiejskim syndromem ... :-?

 

Amber. czy mogłabyś napisać coś więcej na temat tej choroby. Od dwóch dni mój Ami dziwnie się zachowuje - tak, jakby coś mu "siedziało" w nosie i koniecznie chce się tego pozbyć. Żadnych innych objawów nie ma - normalnie je, pije itp. Lekarz do którego zadzowniliśmy powiedział, że może to być podrażnienie śluzówki, ale w świetle Twojego opisu trochę się martwię. Co lekarz stwierdził u Twojego zwierzaczka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Malutkimi kroczkami przymierzam się do budowy w okolicach Prażmowa.

Byłam w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (jakoś tak) w sprawie wodociągu. Dowiedziałam się że aby wogóle zacząć cokolwiek robić w tej kwestii trzeba mieć pozwolenie na budowę.... To są dopiero moje początki więc wszystko mnie dziwi. Czy macie może doświadczenia w tej kwestii ? Czy może ktoś z was załatwiał ostatnio wodociąg (dziękuję za ciekawe opowieści na temat Elmaru ;) Jak się do tego zabrać ? Czy będzie lepiej jak zbiorę kilku sąsiadów i razem będziemy to załatwiać czy moze nie ma to znaczenia ... Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawialem sie na forum wczesniej, gdy nasz dom byl jeszcze w sferze marzen i dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy. Przyszedl juz jednak czas na czyny, kupillismy projekt i szukamy ekipy. Rozmawiamy z ekipa murarzy z Gory Kalwarii, ktora dala nam wycene 42 tys. od fundamentow do wiezby. Nasz dom bedzie mial 130 m2, bez piwnicy, dach dwuspadowy, bez wykuszy:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=61650&page=1

tylko ze bez garazu.

Czy cena jest rozsadna ? Macie moze jakies ekipy godne polecenia ?

 

Dzieki

 

Witam

My po długich poszukiwaniach znaleźliśmy ekipę, która za te same pieniążki zbudowała nam stan surowy otwarty (deskowanie i papowanie płatne dodatkowo) domu o pow. całk. 225 m2, użytkowa 170 m 2. Dom z 2 spadowym dachem bez piwnicy, z 2 stanowiskowym garażem bez wykuszy. To co podałeś pasuje do cen warszawskich umiarkowanych ale możesz poszukać bo może być taniej.

Pewna ekipa z Góry Kalwarii chciała ok. 58 tyś za to samo.

Pozdrawiam

Olpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

... Dowiedziałam się że aby wogóle zacząć cokolwiek robić w tej kwestii trzeba mieć pozwolenie na budowę.... Czy macie może doświadczenia w tej kwestii ? Czy może ktoś z was załatwiał ostatnio wodociąg (dziękuję za ciekawe opowieści na temat Elmaru ;) Jak się do tego zabrać ? Czy będzie lepiej jak zbiorę kilku sąsiadów i razem będziemy to załatwiać czy moze nie ma to znaczenia ...

 

Ja mam podłączoną wode od 2 lat, a pozwolenie na budowę od kwietnia 2008 - myślę, że pozwolenie nie powinno mieć znaczenia. Wystąp do UM z wnioskiem o włączenie do sieci - do pobrania ze strony.

http://www.bip.piaseczno.eu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=229&Itemid=328

Ja wypełniałem wniosek o wydanie warunków technicznych wykonania przyłącza wodnego, ale przez te 2 lata może coś się zmieniło.

A najprościej zadzwoń do Urzędu Miasta do Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego i Zasobów Mieszkaniowych tel. (22) 70 17 568 i tam dowiesz się co musisz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc wszystkim. Ja tak zupełnie zmienię temat na niebudowlany..... 8) Szukam Pani do opieki nad moim 14 miesięcznym synkiem u nas w domu (Ruda) od zaraz.

Jeśli ktoś mógłby jakąs opiekuńczą Pani polecić, będę bardzo wdzięczna.

telefon 601 740 204

dziękuję z góry

 

Właśnie udało mi się ustalić , że wspominany wyżej pies należy do Sobotkowej. Waruje pod moimi drzwiami, mój pies szczeka jak oszalały , a dziecko nie może spać.

Pani Sobotkowa, może przy okazji zatrudni Pani także opiekunkę do psa.Żeby go pilnowała.To.,że ucieka wam 3 raz w ciągu miesiąca jest dla mnie niepojęte.

I może zacznie Pani odbierać telefon.

Naprawdę wstyd :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber. czy mogłabyś napisać coś więcej na temat tej choroby. Od dwóch dni mój Ami dziwnie się zachowuje - tak, jakby coś mu "siedziało" w nosie i koniecznie chce się tego pozbyć. Żadnych innych objawów nie ma - normalnie je, pije itp. Lekarz do którego zadzowniliśmy powiedział, że może to być podrażnienie śluzówki, ale w świetle Twojego opisu trochę się martwię. Co lekarz stwierdził u Twojego zwierzaczka?

Pozdrawiam

 

Asiu,

 

Spokojnie ... moze psu wbilo sie jakies klacze trawy do nosa. Albo wciagnal jakiegos owada? :roll:

Natomiast co do chorobska Plusza, z ktorego juz wyszedl to byly to kocie pasozyty atakujace glownie uszy, czasami skore.

Plusz mial to w uszach, leczenie trwa od 7 - 21 dni i poprzedzone jest wymazem. Po diagnozie nalezy wszystkie koce i zabawki psa zdezynfekowac, uprac w wysokiej tem. lub zamrozic na 2 - 3 doby. Inne psy w domu trzeba zbadac i albo przeleczyc, albo zabezpieczyc od zarazenia specjanym srodkiem.

Zdecydowanie gorsza jest odmiana tego pasozyta na skorze ... Na szczescie nas ta "przyjemnosc" ominela. Leczenie jest baaardzo dlugotrwale, a infekcja lubi nawracac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc wszystkim. Ja tak zupełnie zmienię temat na niebudowlany..... 8) Szukam Pani do opieki nad moim 14 miesięcznym synkiem u nas w domu (Ruda) od zaraz.

Jeśli ktoś mógłby jakąs opiekuńczą Pani polecić, będę bardzo wdzięczna.

telefon 601 740 204

dziękuję z góry

 

Właśnie udało mi się ustalić , że wspominany wyżej pies należy do Sobotkowej. Waruje pod moimi drzwiami, mój pies szczeka jak oszalały , a dziecko nie może spać.

Pani Sobotkowa, może przy okazji zatrudni Pani także opiekunkę do psa.Żeby go pilnowała.To.,że ucieka wam 3 raz w ciągu miesiąca jest dla mnie niepojęte.

I może zacznie Pani odbierać telefon.

Naprawdę wstyd :evil: :evil: :evil:

Chyba to juz wiecej niz 3 razy :roll: :-?

Wpadnie w koncu pod samochod i tyle :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

Kto może mi pomóc w namierzeniu pani sobotkowej.

Potrzebny jest mi adres, albo nazwisko.

Dzwoniłam już na policję i chcę zawiadomić Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Niestety sam numer telefonu to za mało/ nasza cudowna policja-szkoda gadać :evil: /

 

Ja przeżywam prawdziwy horror :evil:

Jej pies leży na moim tarasie i cały się trzęsie/aż żal patrzeć/

Mój pies dostaje szału, w nocy cały czas budził dziecko, które płakało.

Dla mnie odwożenie tego psa do schroniska to ostateczność.

Poza tym za chwilę wyjeżdżam z dzieckiem na zaplanowane zajęcia, nie mam czasu jeździć po Rudzie i szukać, który to dom.

Ze zdjęć zamieszczonych w jej linku zobaczyłam tylko, że to nr 4.

Mieszkańcy Rudy !!- na pewno czytacie to forum i potraficie rozpoznać.

Myślę , że interwencja Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dobrze by tym państwu zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odwożenie tego psa do schroniska to ostateczność.

 

a dlaczego?

 

Poinformuj odpowiednie sluzby wylapujace psy i nakaz im zabrac czworonoga. Do skrzynki pod nr 4 wrzuc informacje gdzie jest pies.

Wlasciciel w Schronisku zostanie obciazony kosztami (chyba 50 zeta) i upomniany, aby pilnowal swojego psa. Mozna tez zglosic sprawe do Strazy Miejskiej i w takim przypadku sprawa zakonczy sie dodatkowym mandatem.

To chyba normalny sposob zalatwienia tej sprawy, jesli jest tak jak piszecie: pies czesto opuszcza teren posesji, a Wlasciciele nie bardzo panuja nad tymi ucieczkami.

 

BTW a moze po prostu wyjechali na weekend, a pies jakims cudem przedostal sie przez ogrodzenie :roll: Jesli to incydentalny przypadek, to moze warto przetrzymac czworonoga w garazu i zwrocic Wlascicielom po powrocie ... Bo mnie jakos w glowie sie nie miesci, iz cywilizacyjni ludzie pozwalaja na walesanie wlasnego psa po okolicy ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...