Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Miłego dnia wszystkim życzę :D

Ty nie badz taka mila , bo jak Twoj piesek nasika mi znowu na moj ulubiony krzaczek na wjezdzie to zobaczysz :D

 

Faktycznie , nasi lokalni sasiedzi za wstyd uwazaliby gdyby ich pies biegal po wsi.

Pewnie jakies z nich wyjatki :D

 

Nie zdżiwcie się jak kiedyś znajdziecie na waszych pięknych podjazdach sztywniutkiego ulubieńca rodzinki bo do tego będzie dochodzić.

 

O to już groźby :evil: :evil: :evil:, czy sugerujesz, że będziesz uśmiercać psy szczekające na swoim terenie?

No coz , jesli cos sie stanie to bedzie wiadomo gdzie szukac sprawcy.

Taki moj ulubiony tekst z Foresta Gumpa sie nasuwa pod palce :lol:

 

Na mojego psa starszego radze sie nie czaic , bo bedzie bieda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zuber dla Twoich sąsiadów nie do pomyslenia, żerby pies uciekł. Owszem zgodzę się z tym, bo ich psy stoją na łańcuchu, więc nie mają takich okazji!

Ja rockiego nigdy nie zakuję w łańcuch i mam nadzieję, że już nigdy nie będzie biegał po terenach pseudomieszkańców.

 

A rrmii jesteś najmniej wrażliwą osobą jaką spotkałam...chyba, że tą wrażliwość zostawiłaś tylko dla psów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrmi jesteś najbardziej niewrażliwą osobą jaką udało mi się poznać przez net....zapewne nie jesteś matką, bo żadna matka nie napisałaby powyższego......

Psycholog to z ciebie doskonaly, fakt nie jestem wrazliwa , ani mila , ani w ogole przyjemna :D

 

Z jednym sie z toba zgodze.

Wiekszosc psow w mojej wsi jest na lancuchach.

U miejscowych oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Rozmawiamy z ekipa murarzy z Gory Kalwarii, ktora dala nam wycene 42 tys. od fundamentow do wiezby. Nasz dom bedzie mial 130 m2, bez piwnicy, dach dwuspadowy, bez wykuszy:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=61650&page=1

tylko ze bez garazu.

Czy cena jest rozsadna ? Macie moze jakies ekipy godne polecenia ?

 

Dzieki

 

...Pewna ekipa z Góry Kalwarii chciała ok. 58 tyś za to samo...

Olpi

 

Dzieki Olpi.

 

Sorki, ze przerywam wam bitching (nawet smieszna gra slow w tej sytuacji, co? ), ale czy moze ktos z was zna jakas ekipe murarzy godna polecenia i wolna na wiosne 2009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka awantura o jednego psa, a cała reszta czworonogów które ludzie wypuszczają na noc, u nas to nawet przekopują się pod płotem i wchodzą na podwórko, a co dopiero jak ktoś nie ma płotu...Równie uciążliwe jak psy, są błąkające się koty. Moim zdaniem podstawowa zasada to nie karmić a same sobie pójdą do domu.

 

Wkrótce będę miała do sprzedania stemple, ok.300 szt o długości od 2,60 do 3,20 m. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, a mam nadzieję że ktoś taki się znajdzie :D , to proszę o pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdżiwcie się jak kiedyś znajdziecie na waszych pięknych podjazdach sztywniutkiego ulubieńca rodzinki bo do tego będzie dochodzić.

 

O to już groźby :evil: :evil: :evil:, czy sugerujesz, że będziesz uśmiercać psy szczekające na swoim terenie?

 

Jak mnie tak wkurzy żebym musiał się do tego posunąć to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja dom buduję... o przepraszam ale to forum nie o tym chyba, ooooops!

Nie no kurcze! sprawdziłem! pisze murator - grupy budujące, tutaj musi być coś o budowaniu... gdzieś.

 

Mój pierwszy post miał być o nas - budujących na Janówku. Miało być miło i przyjemnie. Ale te wszystkie Wasze posty związane z psem to jakaś porażka jest. Rece mi opdały do ziemi. PROSZĘ skończcie ten temat i wróćmy do podstaw - TO FORUM JEST DLA BUDUJACYCH - a nie awanturujących się o psa, bez względu na to kto ma rację a kto jej nie ma!

 

Ten pies to się ze wstydu już na wsi nie pokaże... :D

 

ale są i pozytywne aspekty Waszej awantury

na pewno koło Was ceny ziemi spadną :D no bo nikt nie chce mieszkać koło sąsiadów obrzucających się błotem na forum, które jest tak popularne, he he he

 

Dzięń Dobry wszystkim, którzy jeszcze chcieliby popsać o budowaniu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią zamierzam wysypać do ziemi jakieś parę tysięcy :(

znaczy zalewamy fundamenty

możecie podpowiedzieć zakład budowlany - tani tani tani

bo jak dzwoniłem ostanio do dwóch okolicznych to mi powiedzieli 300 zł za m3 betonu B20

Chciałbym znaleźć taniej - najlepiej bez faktury znaczy bez tych 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią zamierzam wysypać do ziemi jakieś parę tysięcy :(

znaczy zalewamy fundamenty

możecie podpowiedzieć zakład budowlany - tani tani tani

bo jak dzwoniłem ostanio do dwóch okolicznych to mi powiedzieli 300 zł za m3 betonu B20

Chciałbym znaleźć taniej - najlepiej bez faktury znaczy bez tych 22%

 

Witam groomek. Zapytaj w betoniarni w suchodole....kiedyś od nich braliśmy, bo mieli dobre ceny...ale nie jestem obecnie na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam żeten beton z komornik co dzwoniłem i usłyszałem 300 PLN za m3 to jest z VAT

 

Wiecie co tak sobie myślę, że z tymi cenami to może być różnie zwłaszcza że ja najwcześniej to październiku-listopadzie zaleje te fundamenty.

Podpowiedzcie więc gdzie w okolicach Tarczyna są betoniarnie

Ja wiem o:

- Suchodół,

- Komorniki,

- na trasie na Mszczonów przy drodze nr 50,

 

Możecie jeszcze jakieś podpowiedzieć w promieniu 15 km od Tarczyna?

Podzwonię po wszystkich i wybiorę coś odpowiedniego.

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja dom buduję... o przepraszam ale to forum nie o tym chyba, ooooops!

Nie no kurcze! sprawdziłem! pisze murator - grupy budujące, tutaj musi być coś o budowaniu... gdzieś.

 

Mój pierwszy post miał być o nas - budujących na Janówku. Miało być miło i przyjemnie. Ale te wszystkie Wasze posty związane z psem to jakaś porażka jest. Rece mi opdały do ziemi. PROSZĘ skończcie ten temat i wróćmy do podstaw - TO FORUM JEST DLA BUDUJACYCH - a nie awanturujących się o psa, bez względu na to kto ma rację a kto jej nie ma!

 

Ten pies to się ze wstydu już na wsi nie pokaże... :D

 

ale są i pozytywne aspekty Waszej awantury

na pewno koło Was ceny ziemi spadną :D no bo nikt nie chce mieszkać koło sąsiadów obrzucających się błotem na forum, które jest tak popularne, he he he

 

Dzięń Dobry wszystkim, którzy jeszcze chcieliby popsać o budowaniu!!!

 

Jestem pod wrażeniem kolegi dyplomacji. Czapki z głów! Bo już forum schodziło na psy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kochani powiedzcie co sądzicie mojej wycenie elektryki:

zadałam to pytanie też na liście wykonawców ale wam też :lol:

 

Dom+ garaż 140m2.

Wyszło

- około 100 pkt elektryczne+TV+Internet+ telefon!

- pralka podłanczana na osobnym kablu

- doprowadzenie siły do ogrodu co by można było w przyszłości zrobic np oświetlenie

- rozdzielnia+montaż

- w rozdzielini 3 różnicówki

- siła w garażu

- podłączenie domu do skrzynki

- cały osprzęt typu, właczniki, wyłączniki wszystkie gniazdka elektryczne tv itp.

- w każdej elektryce od oświetlenie kostki na gotowo do podłączenia

- dokumentacja fotograficzna rozmieszczenia całej instalacji na płytce

- cała paierologia do dobioru technicznego elektryki

 

czyli generalnie opcja FULL, o nic sie nie martwię, przychodze i wkręcam sobie tylko żaróweczkę

Panowie za całość montaż + materiał(dobrej jakości) wycenili na 12000 zł netto! Myslę że jestem w stanie jeszcze z tej ceny zejść, no i mogę wziąść opcję bez osprzętu!

Panowie mają się z tym uwinąć w około 1,5 tygodnia, są młodzi mają ciekawe pomysły, stosują dobre rozwiązania.

 

Powiedzcie czy warte rozpatrzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych w okolicy!

i od razu przejde do sedna sprawy bo czas nagli. Potrzebuje na gwalt :lol: sprawdzonego poleconego glazurnika do wyplytkowania kuchni ! Moj osobisty od dawna juz zakontraktowany chwilowo utknal na poprzedniej robotce :( a nam sie troche pali, bo tu juz mebelki zamowione i inne takie tez. Moze ktos z was kochani formumowicze ma namiary na takiegoz fachowca albo moglby ... wypozyczyc wlasnego na jakis tydzien :wink: .

Bedziemy naprawde bardzo wdzieczni. Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nania,

 

mnie elektryka kosztowała 9000 PLN (do zapłacenia), minimalnie większy dom, TV + internet robiłem sam więc to nie wchodziło w zakres pracy. Dodatkowo mam 2x3 fazy w kuchni. Oczywiście uzbrojenie rozdzielni, wciągniecie kabla od "prowizorki" do domu, kwitologia.

 

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z osprzętu, bo to sprawa bardzo indywidualna, no chyba że wskażesz konkretne modele gniazd i przełączników a wykonawcy "zmieszczą" się z nimi w oferowanej kwocie.

 

 

rafalb7, jeżeli mogę coś doradzić to zapytaj w jakimś hipermarkecie budowlanym kto dla nich pracuje, powinni podać jakiś kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nania,

 

mnie elektryka kosztowała 9000 PLN (do zapłacenia), minimalnie większy dom, TV + internet robiłem sam więc to nie wchodziło w zakres pracy. Dodatkowo mam 2x3 fazy w kuchni. Oczywiście uzbrojenie rozdzielni, wciągniecie kabla od "prowizorki" do domu, kwitologia.

 

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z osprzętu, bo to sprawa bardzo indywidualna, no chyba że wskażesz konkretne modele gniazd i przełączników a wykonawcy "zmieszczą" się z nimi w oferowanej kwocie.

 

[

 

Dzięki dzabij - liczyłam na twoją odpowiedź :wink: Widzę że koszty miałeś trochę zbliżone! Wiesz w pierwszym momencie wydawało się mi strasznie dużo, ale jak trochę poczytałam, porównałam to nawet sensownie to wychodzi. Co tego osprzętu to wiem że nie montują jakiegoś chińskiego badziewia, trochę widziałam u sąsiada przez scianę co u niego robili ale speecjalnie się nieprzyglądałam, ja w sumie też nieznam się na tym i specjalnie wymagająca nie jestem, grunt żeby spełniało swoje zadanie!

Muszę ich przycisnąć o ten osprzęt i trochę poucinać! z ceny!

 

Bez osprzętu wychodził mniejwiętej tyle co tobie.

 

Nooooooormalnie nie mogę spać przez tą elektrykę........wrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...