Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nania,

 

mnie elektryka kosztowała 9000 PLN (do zapłacenia), minimalnie większy dom, TV + internet robiłem sam więc to nie wchodziło w zakres pracy. Dodatkowo mam 2x3 fazy w kuchni. Oczywiście uzbrojenie rozdzielni, wciągniecie kabla od "prowizorki" do domu, kwitologia.

 

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z osprzętu, bo to sprawa bardzo indywidualna, no chyba że wskażesz konkretne modele gniazd i przełączników a wykonawcy "zmieszczą" się z nimi w oferowanej kwocie.

 

[

 

Dzięki dzabij - liczyłam na twoją odpowiedź :wink: Widzę że koszty miałeś trochę zbliżone! Wiesz w pierwszym momencie wydawało się mi strasznie dużo, ale jak trochę poczytałam, porównałam to nawet sensownie to wychodzi. Co tego osprzętu to wiem że nie montują jakiegoś chińskiego badziewia, trochę widziałam u sąsiada przez scianę co u niego robili ale speecjalnie się nieprzyglądałam, ja w sumie też nieznam się na tym i specjalnie wymagająca nie jestem, grunt żeby spełniało swoje zadanie!

Muszę ich przycisnąć o ten osprzęt i trochę poucinać! z ceny!

 

Bez osprzętu wychodził mniejwiętej tyle co tobie.

 

Nooooooormalnie nie mogę spać przez tą elektrykę........wrrrrrrrrr

 

Nania

 

Jesli mogę coś dorzucic w sprawie elektryki to jesli tego nie zaplanowałas to:

- wyciagnij kabel elektryczny tez na dwór ( moze przydać sie do oswietlenia róznych rejonów działki w przyszłości)

- kabel do bramy i furtki i domofonu

- centralne wyłaczniki światła ( jesli masz 2-gi pozimom to na dole centralny wyłacznik góry oraz w wiatrołapie wyłącznik wszystkiego oprócz lodówki i pieca) - bardzo przydatne

- Amber jeszcze kiedyś pisała ze bardzo wygodne sa wyłaczniki przy łózku w sypialni - zeby nie trzeba było wstawać

- odzielna faza nie tylko dla pralki ale tez dla lodówki i kuchenki i pieca na wode

- gniazda komputerowe tez na oddzielnej fazie

- lodówkę podłacz tak ze jak siadzie jedna faza to przerzuca sie na drugą

- to samo z alarmem

- instalacje alarmową rozkładaj tuz po elektryce lub tuz przed bo moze bedzie

potrzebne cos do alarmu czego nie przewidzialas w elektryce

 

To tak w tej chwili przyszło mi do głowy ale przypuszczam ze o wiekszosci wiesz i juz to zaplanowałaś.

Na pewno wszystko dobrze obfotografować ( juz kilka razy zaglądałam do swoich zdjęć z elektryki) :lol:

Dobrze jest tez mieć dobry rysunek punktów elektr. na rzucie pomieszczeń

( chociazby po to żeby sprawdzic czy wszystko co zaplanowałas zostało zrobione) :wink:

 

 

Dawno nie pisałam, ale chciałam Wam powiedzieć ze już drugi raz wygrałam z sąsiadem, który jakos mnie nie lubi chyba i wyczynia dziwne rzeczy.......... :o

( pisałam o tym wczesniej)

 

Ponadto cały czas są problemy z odbiorem szamba. Przebudowa oczyszczalni w Wólce Kozodawskiej strasznie sie przedłuza i odbiory szamba sa mocno ograniczone. Sita ma terminy 10-cio dniowe ( priorytet jest na stałą terminowa umowę) inne firmy jesli juz moga odebrać w terminie do 3 dni to krzycza potworne sumy za wybranie szamba. @ mies temu miałam podobny problem, ale jakos sie Sita nad nami ulitowała. Teraz musiałam zamówic inna firmę ( całe szczęście tylko nieco droższą) :cry:

Dlatego cały czas myślę o tej oczyszczalni.

 

 

Pozdrawiam i witam wszystkich nowych budujacych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że miało już nie być o psach, ale proszę o wyrozumiałość, bo wiem że na to forum zagląda sporo osób z mojej okolicy.

W poniedziałek na mojej budowie pojawił się ok. 2 miesięczny szary szczeniak, wydaje mi się że coś w typie owczarka kaukaskiego. Podejrzewam że został podrzucony, ale może jednak po prostu komuś uciekł i ktoś go szuka, tęskni...

Jeżeli ktoś może pomóc w znalezieniu właściciela to proszę o PW.

Myślałam o tym, żeby go ewentualnie zatrzymać, ale tam nie mieszkam i obawiam się że będzie bardzo tęsknił, a co za tym idzie wył i szczekał, a tego mieszkańcy ul.Akacjowej niezniosą :-?

 

Edit: byłam rozwiesić ogłoszenia o psiaku i za jednym z ogrodzeń wypatrzyłam podobną do niego karmiącą sukę, nie było dzwonka, postałam chwilę nikt nie wychodził, więc wepchnęłam małego przez dziurę pod płotem, oba się ucieszyły :D

Mam tylko nadzieję, że nie podrzuciłam komuś psiaka :roll:

 

Nadal szukam fachowca, który rozłożyłby mi kanalizację i ewentualnie w późniejszym czasie zrobi całą hydraulikę. Jeżeli macie kogoś godnego polecenia i miałby kilka wolnych dni w najbliższym czasie to chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Czy ktoś może mi wskazać producenta dobrej jakości okien oraz drzwi drewnianych (tarasowych przesuwanych oraz wewnętrznych).

 

Poszukuję także (na wiosnę) sprawdzonej ekipy od tynków wewnętrznych. Ekipy, które wykonywały te czynności u moich znajomych niestety nie zdały "egzaminu".

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że miało już nie być o psach, ale proszę o wyrozumiałość, bo wiem że na to forum zagląda sporo osób z mojej okolicy.

W poniedziałek na mojej budowie pojawił się ok. 2 miesięczny szary szczeniak, wydaje mi się że coś w typie owczarka kaukaskiego. Podejrzewam że został podrzucony, ale może jednak po prostu komuś uciekł i ktoś go szuka, tęskni...

Jeżeli ktoś może pomóc w znalezieniu właściciela to proszę o PW.

Myślałam o tym, żeby go ewentualnie zatrzymać, ale tam nie mieszkam i obawiam się że będzie bardzo tęsknił, a co za tym idzie wył i szczekał, a tego mieszkańcy ul.Akacjowej niezniosą :-?

 

Edit: byłam rozwiesić ogłoszenia o psiaku i za jednym z ogrodzeń wypatrzyłam podobną do niego karmiącą sukę, nie było dzwonka, postałam chwilę nikt nie wychodził, więc wepchnęłam małego przez dziurę pod płotem, oba się ucieszyły :D

Mam tylko nadzieję, że nie podrzuciłam komuś psiaka :roll:

 

O super , ze odnioslas na miejsce. :D

 

Teraz zycze ci , zeby piesek pojawil sie u ciebie jeszcze ze 3 razy i zebys za kazdym razem wiedziala , ze jest czyjs ale nikt go nie szuka .

Moze wtedy zrozumiesz co chciala powiedziec zuber, jesli jak widac z czytanego tekstu ci to nie wynika.

:D

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nania

 

Jesli mogę coś dorzucic w sprawie elektryki to jesli tego nie zaplanowałas to:

- wyciagnij kabel elektryczny tez na dwór ( moze przydać sie do oswietlenia róznych rejonów działki w przyszłości)

- kabel do bramy i furtki i domofonu

- centralne wyłaczniki światła ( jesli masz 2-gi pozimom to na dole centralny wyłacznik góry oraz w wiatrołapie wyłącznik wszystkiego oprócz lodówki i pieca) - bardzo przydatne

- Amber jeszcze kiedyś pisała ze bardzo wygodne sa wyłaczniki przy łózku w sypialni - zeby nie trzeba było wstawać

- odzielna faza nie tylko dla pralki ale tez dla lodówki i kuchenki i pieca na wode

- gniazda komputerowe tez na oddzielnej fazie

- lodówkę podłacz tak ze jak siadzie jedna faza to przerzuca sie na drugą

- to samo z alarmem

- instalacje alarmową rozkładaj tuz po elektryce lub tuz przed bo moze bedzie

potrzebne cos do alarmu czego nie przewidzialas w elektryce

 

To tak w tej chwili przyszło mi do głowy ale przypuszczam ze o wiekszosci wiesz i juz to zaplanowałaś.

Na pewno wszystko dobrze obfotografować ( juz kilka razy zaglądałam do swoich zdjęć z elektryki) :lol:

Dobrze jest tez mieć dobry rysunek punktów elektr. na rzucie pomieszczeń

( chociazby po to żeby sprawdzic czy wszystko co zaplanowałas zostało zrobione) :wink:

 

 

Dawno nie pisałam, ale chciałam Wam powiedzieć ze już drugi raz wygrałam z sąsiadem, który jakos mnie nie lubi chyba i wyczynia dziwne rzeczy.......... :o

( pisałam o tym wczesniej)

 

Ponadto cały czas są problemy z odbiorem szamba. Przebudowa oczyszczalni w Wólce Kozodawskiej strasznie sie przedłuza i odbiory szamba sa mocno ograniczone. Sita ma terminy 10-cio dniowe ( priorytet jest na stałą terminowa umowę) inne firmy jesli juz moga odebrać w terminie do 3 dni to krzycza potworne sumy za wybranie szamba. @ mies temu miałam podobny problem, ale jakos sie Sita nad nami ulitowała. Teraz musiałam zamówic inna firmę ( całe szczęście tylko nieco droższą) :cry:

Dlatego cały czas myślę o tej oczyszczalni.

 

 

Pozdrawiam i witam wszystkich nowych budujacych :p

 

Ja podjąłem próbę legalnego zainstalowania oczyszczalni. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na razie zgłosiłem budowę. Teraz czekam 30 dni. 2 już minęły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosiki

 

To napisz koniecznie jaka bedzie odpowiedź za te .....28 dni :wink:

Czy musiałes składać jakis projekt tej oczyszczalni, czy sprawdzają jaką masz glebę ( pod katem przepuszczalnosci - słyszałam ze to też ma znaczenie).

 

Jeżeli nie zrobie trawnika w tej cześci działki ( a pewnie nie zrobie w tym roku) , gdzie miałaby powstać oczyszczalnia, to może pokuszę sie i ja. Z tego co mąż dowiadywał sie w gminie to na kanalizę są nikłe szanse w mojej wsi na najbliższe 5 lat. Taka inwsetycja z pewnościa mi się zwróci szybciej zwłaszcza przy obecnych cenach za wywóz szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi2006

 

Wcześniej zostałem poinformowany, iż projekt oczyszczalni jest niezbędny. Ale po poprzedniej dyskusji na temat oczyszczalni z rrmi, którzy twierdzili, że wystarczy wrysować i zgłosić, tak zrobiliśmy - wypełniłlismy druczek zgłoszenia budowy, wrysowalismy w mapke osadnik gnilny i drenaż i zanieślismy to do Wydzialu Architektoniczno-Budowlanego (bez projektu i badań gruntowych, dołączylismy tylko folder oczyszczalni, którą zamierzamy zamontować ). Akurat w naszym przypadku to "na oko" widać że oczyszczalnia da sobie radę, bo na działce suchy piach, w wykopie półtorametrowym, ani grama wody - idealne warunki. Oczywiście dam znać za 27 dni co z tego wynikło. Szczerze mówiąc też nie bardzo nam się uśmiecha płacić co dwa tygodnie kilkaset złotych za wywóz nieczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi2006

 

Oczywiście dam znać za 27 dni co z tego wynikło.

 

Szczerze mówiąc też nie bardzo nam się uśmiecha płacić co dwa tygodnie kilkaset złotych za wywóz nieczystości.

 

Koniecznie napisz czy to wystarczyło.

Rozumiem ze jak masz folder jakiejś oczyszczalni to masz na oku już jakas firme która to montuje. Czy orientujesz sie już wstepnie jakie sa to koszty?

 

W 3 osobowej rodzinie wybieramy szambo równo co miesiąc ( 10m3) - koszty to: od 180zł ( Sita) do 250 - 300 zł ( jaks inna firma która była dzisiaj).

To na prawdę spory comiesieczny koszt.

 

Odnośnie kosztów utrzymania domu to właśnie mam zamiar zabrać się za wyliczanki średniomiesieczne. Mieszkam już 9 miesiecy wiec obraz juz jakiś bedzie zarówno sezonu zimowego ( grzewczego) jak i letniego.

Na razie na pewno wiem ze kupuję 2 x więcej benzyny.

Sama jestem ciekawa jak to wyjdzie :o

 

Czy ktoś z mieszkajacych już jakiś czas liczył takie koszty utrzymania domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi2006

Ja oczyszczalnię bedę montowal na 99% we własnym zakresie, więc namiarów na firmę motujacą nie mam. Ale w necie znajdziesz mnóstwo takich firm - wystarczy wpisac w google "przydomowe oczyszczalnie scieków".

Ja zamierzam takową oczyszczalnię kupić, wykopać trochę dołków, umieścić w nich elementy oczyszczalni i zasypać. Co prawda bede to robil pierwszy raz, ale wydaje się, że cięzko to źle zmontować, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że nie da się tego zepsuć. Jakby mi dobrze poszlo to chyba zacznę montować oczyszczalnie scieków u innych. :D Zatem mozna mnie bedzie wynająć. W końcu z czegoś bedę musial ten ogromny kredyt zaciągnięty na budowę spłacić. :D

Osadnik gnilny jest mniejszy 4razy niż szambo i dużo lżejszy niż szambo betonowe. Masa osadnika dla 4-5 osób to jakieś 120 - 150 kg (polietylenowy), a objętość 2000 - 2500l.

Koszt samej oczyszczalni dla 4 -5 osób to jakies 4000 PLN. Dodatkowo, trzeba dokupić trochę żwiru. Żwir niestety kosztuje, ale nie liczyłem ile mi go będzie potrzeba, więc się na razie nie wypowiadam. Mam tyle spraw na głowie, że żeby nie zwariować staram zajmować sobie umysł tylko bieżącymi sprawami. Ale jak będę wiedzial więcej, to oczywiście podzielę się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w przelocie powiem tak:

 

- wczoraj wiechę zatkneliśmy i wiankowe zostało wypite, także przeze mnie, więc dziś boli mnie głowa :)

 

- w kwestii elektryki:

 

Nania - po co 3 fazy do ogrodu? :o Nie mylcie tez faz z obwodami - to nie jest to samo. Lodówka, pralka itp. powinny być na oddzielnych obwodach. Obwód komputerowy, ew. piecowy, warto chyba zaupeesować (tzn. wstawić UPS).

 

Jeśli chodzi o ceny, to 50zł za punkt z materiałem słyszałem, albo 25 za samą robotę. Rozdzielnia liczona oddzielnie. No i osprzęt oczywiście też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja troszkę z innej beczki :

 

Drodzy Forumowicze i Forumowiczki z okolic Piaseczna czy może wiecie gdzie jest bazarek przy torach kolejowych w Złotokłosie ?

Juro się umówiłem z moim wykonawcą ale nie kojarzę tego targu.

Będę jechał od Woli Gołkowskiej drogą na Tarczyn.

Dzięks z góry,

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki

 

To nie Wasz pierwszy i nie ostatni ból glowy( i nie tylko od wódki :wink: )

Ale gratuluję postepów prac :lol:

Depi, jak wspominam opijanie mojej wiechy to jeszcze mnie głowa boli :p

 

Adam2007

 

Wydaje mi sie ze w Złotokłosie nie ma żadnego bazarku w okolicach torów

( no chyba ze jakieś drobne stragany, które działaja w jakiś jeden dzień tygodnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja troszkę z innej beczki :

 

Drodzy Forumowicze i Forumowiczki z okolic Piaseczna czy może wiecie gdzie jest bazarek przy torach kolejowych w Złotokłosie ?

Juro się umówiłem z moim wykonawcą ale nie kojarzę tego targu.

Będę jechał od Woli Gołkowskiej drogą na Tarczyn.

Dzięks z góry,

Pozdr.

Przy przejeździe przez tory wąskotorowe w Złotokłosie jest mały plac. Na przeciwko poczty. Obok stacji wąskotorówki. To samo "centrum" Złotokłosu. Bazaru to tam nie ma. Czasami z rana w tygodniu ktoś tam sprzedaje coś prosto z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do oczyszczalni, nie wiem czy czytacie miesięcznik (?) ,,Co i Jak" , w ostatnim numerze był właśnie artykuł ,Szambo w cenie złota"

 

,,Interwencyjna kontrola przeprowadzona pod koniec czerwca wykazała ponad trzykrotne przekroczenie norm zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych z piaseczyńskiej oczyszczalni do Kanału Piaseczyńskiego, a dalej do Jeziorki. W związku z tym WIOŚ zarządził natychmiastowe wstrzymanie przyjmowania ścieków dowożonych. Punkt zlewny został zamknięty a ceny wybrania szamba, które jest w tej chwili wiezione aż do Warki i Pruszkowa, natychmiast poszybowały w górę średnio o 100% w skrajnych przypadkach dochodząc do 500-600 zł za beczkę. Wśród ,,nieskanalizowanych" mieszkańców powiało grozą - jedni oszczędzają wodę, inni sypią bakterie i ,,zneutralizowane" w ten sposób szmbo pompują na działki, jeszcze inni rozszczelniają swoje zbiorniki wybijając dziury w dnie ..."

 

to wstęp, jeśli ktoś nie czytał całości a jest zainteresowany to mogę przesłac na priva zeskanowany cały artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek

 

Własnie przez te zanieczyszczenia uciekajace do Jeziorki wstrzymali otwarcie

" zmodernizowanego" kawałka oczyszczalni w naszej okolicy. Jest jak piszesz własnie od czerwca. Firma która wykonywała rozbudowe oczyszczalni coś zchrzaniła i takie teraz rzeczy sie dzieją.

Mam nadzieję że niedługo sie to wszystko skończy ( wiem z gminy że pracuja nad tym). Jak do tej pory to udało mi sie bez wylewania do ogródka i oszczędzania, ale to tylko dzieki obrotnemu meżowi :p

Poproszę Cię o przesłanie tego artykułu na e-mail lub PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...