Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

vadiol??? Dajcie spokój - z gościem nie idzie wytrzymać. Jak pracuje to nie je, nie pije i nie pali, gadać nie chce, z każdą pierdółką się buja nie wiadomo ile, potrafi pół sciany kafli zerwać bo coś mu tam kąt nie pasuje albo cuś i robić od nowa...

 

Nawet nie bardzo idzie nie zapłacić pod jakimś pretekstem - bo wszystko dobrze robi. No mówię wam - koszmar!

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

niestety nie potwierdzam tej opinii. Mozaika na obudowie wanny polozona nierowno, fugi niestaranne, zle zamontowane syfony i odwrotnie podlaczona woda do kranu, uszkodzona szafka pod umywalke, krzywo zawieszony grzejnik w lazience, nierowno przyciete plytki przy skosach - to w skrocie bilans u mnie. Dodatkowo prace nie zostaly dokonczone i Pan sie zwinal. Mial wrocic na poprawki, ale sie nie doczekalam. NIE POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kominy mam otynkowane, bo wykonawca (znakomita góralska ekipa) przekonał nas o zasadności tej metody. Ocieplone 8 cm styropianem - mniej skraplają się spaliny - mniejsza różnica temperatur. Tynk akrylowy doskonale się czyści (to tak na wszelki wypadek) ponadto ogrzewanie mam w założeniu głównie gazowe. Drugi komin to do kominka i wentylacja. W kominku palić będziemy raczej sporadycznie :roll:

Zresztą kiedyś kominy zawsze się tynkowało, niewiele obłożonych było innym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się burzę bo to akurat mnie dotyczy.Tu nie chodzi o zjazd z trasy ale o kolejną drogę, która ma prowadzić chyba do Prażmowa. mapka, którą miałam w ręku była strasznie niewyraźna a ponadto była to jakaś stara wersja, na której brak było połowy nowowybudowanych domów. I własnie droga ta miałaby biec tam gdzie one w tej chwili stoją.

 

To chyba dobrze że się buduje drogi- a ty chcesz przeciw temu protestować?

Myślę żę proponowana droga raczej nie dotyczy waszych działek , pewnie pójdzie bokiem.

A tak nawiasem proponuje żeby na waszym zebraniu poruszyli temat likwidacji Puławskiej, Marszałkowskiej no i lotniska w końcu one też przeszkadzają. Osobiście proponuje zamieszkać w Bieszczadach tam to są bezdroża że hohoho!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponujesz, ale osobiście wybraliście Złotokłos - trochę daleko od Bieszczadów, he?

 

Byłam wczoraj na zebraniu, które dotyczło dwóch spraw: budowie domów socjalnych w Bąkówce i drogi nazwanej "planowanym obejściem południowym G".

 

1. Moja refleksja jest następująca - trzeba się wszystkim interesować, śledzić czy przypadkiem rada gminy nie planuje zmian w mpzp. Jak uchwali nowy plan - to już po ptakach.

I mieszkańcy mogą protestować. Burmistrz macha mpzp jak flagą i delikatnie mówi "wypchajcie się".

Przy okazji mieszkańcy przypomnieli władzom historię działki darowanej gminie, na której teraz gmina chce budować domy socjalne. Darczyńca zastrzegł, że działka (całkiem spora) ma służyć na cele oświatowe. Podobno zapisane jest to nawet w akcie notarialnym.

 

2. Droga - tu było jeszcze ciekawiej. Gmina chce rozwiązać problem komunikacyjny. Ogłosiła przetarg na zaplanowanie przebiegu drogi. Firma, która wygrała przetarg dostała starą mapę z niestarannie naniesioną siecią hydrologiczną. I walnęli drogę idącą korytem rzeki Głoskówki, podmokłymi łąkami i po zabudowanycyh działkach.

 

I tu następna ciekawa sprawa - ludzie, których działki graniczą z doliną rzeki muszą posadowić budynek minimum 100 metrów od koryta rzeki. A tu firma wynajęta przez gminę bez zmrużenia oka prowadzi drogę dokładnie korytem rzeki. I jeszcze bierze za to pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem proponuje żeby na waszym zebraniu poruszyli temat likwidacji Puławskiej, Marszałkowskiej no i lotniska w końcu one też przeszkadzają. Osobiście proponuje zamieszkać w Bieszczadach tam to są bezdroża że hohoho!

 

Wiecie co?Stasiek&gośka

 

Wasz sarkazm wydaje mi się co najmniej nie na miejscu.Na zasadzie -nie wiem o co chodzi , ale wtrącam swoje trzy grosze.

 

Tak na marginesie -temat nowo-planowanych dróg, to temat wałkowany nie pierwszy raz na forum.Poczytajcie sobie to może zrozumiecie, że nikt z nas nie chce zaprzestania budowy dróg, chcemy tylko, żeby było to przemyślane i zrobione z sensem.

 

Ms-witaj w klubie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie i z okazji pierwszego postu mam kilka pytan, za odpowiedz wraz z malzonka bylibysmy bardzo wdzieczni :)

 

1. szukamy sprawnego geodety w celu dokonania podzialu dzialki, czy macie kogos godnego polecenia ?

2. czy ktos jest zorientowany jak ksztaltuja sie ceny dzialek budowlanych w okolicach: Krzaki Czaplinkowskie, Sobików, Cendrowice ?

3. jaki moze byc przyblizony koszt skoszenia mocno zarosnietej dzialki kosiarka rotacyjna, okolo 4500m2

 

i tak przy okazji mamy nadzieje dolaczyc do grupy budujacych z okolic Piaseczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesety droga nie pójdzie bokiem. Wg teg mapy przecina dom mojego sąsiada na pół a my będziey ja mieć za siatką. Cholera, będzie co podziwiac z tarasu, bo właśnie wychodzi na planowaną trasę. Dobrze rozumiem że drogi tzreba budować. Ale dla mnie osobiście to dramatyczne plany, które dosadnie zmienia mi życie. Wyprowadzam sie na wieś i mój dom za jakiś czas stanie przy obwodnicy południowej.

Postawcie się w naszej sytuacji, wtedy nie bedziecie sarkastycznie doradzać żeby sie wynieść w Bieszczady. Ten dom to nasze marzenie o własnym miejscu od 10 lat, i wielki wysiłek....Ciary mi idą po plecach. Kurdę, żeby chociacż kazali nam sie wynosić, ale nie- zosawia nas przy samiuteńkiej drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[To chyba dobrze że się buduje drogi- a ty chcesz przeciw temu protestować?

Myślę żę proponowana droga raczej nie dotyczy waszych działek , pewnie pójdzie bokiem.

A tak nawiasem proponuje żeby na waszym zebraniu poruszyli temat likwidacji Puławskiej, Marszałkowskiej no i lotniska w końcu one też przeszkadzają. Osobiście proponuje zamieszkać w Bieszczadach tam to są bezdroża że hohoho!!

 

Przemawia przez Ciebie złośliwość bo sprawa nie dotyczy Ciebie. Pomyśl o ludziach, którym droga ma przechodzić przez środek domu lub działki. A tak niestety może sie zdarzyć gdyby przeszedł zaproponowany wariant. A tak nawiasem mówiąc nie mam nic przeciwko budowie dróg bo sama stoję w korkach do Wawy i się wkurzam. Ale naszej okolicy w zupełnosci wystarczy Puławska Bis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam na tym zebraniu i po tym co usłyszałam ws. domów socjalnych to obawiam się, że jeżeli nie zaczniemy juz teraz działać i sprzeciwiać się (pomimo zapewnień radnych, że to dopiero plany) budowie tej cztropasmowej drogi ekspresowej, to potem może być za późno. Mamy szansę i wykorzystajmy ją bo to nasza współna sprawa. Może jakiś sprzeciw napisać, zebrać podpisy.

Rzucajcie pomysły!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemawia przez Ciebie złośliwość bo sprawa nie dotyczy Ciebie.

Ty nie rozumiesz kurde nic .

On nie jest zlosliwy .On pewnikiem jest miejscowy.Zlotokloski :D

Jesli sie juz mamy odsylac to ja jego do miasta odesle , byle jakiego.

Tam chodnikow i drog duzo maja .

I hipermarkety. I domy pomocy socjalnej .Wtedy ci co to jezamieszkaja beda okradac to co w zasiegu drogi , ktra da sie przejsc na piechote .

Trzeba bedzie kurniki zamykanetrzymac ,bo kury ginac beda.

Dobrze jeszcze i chyba to zaproponuje najakims zebraniu wybudowac wZlotoklosie osrodek dla chorych na cos powaznego.Moze na HIV ?

 

Po co wy zescie ta ojcowizne miastowym sprzedawali , no nijak nie moge zrozumiec.

Nikt by sie nie stawial w sprawie drog i bylby spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście przeraził tryb dokonywania zmian w mpzp. Rada gminy w każdym momencie może zawnioskować o zmianę - tak się stało z domami socjalnymi. Wystarczyło poprawić zapis na "dopuszcza się budownictwo wielorodzinne socjalne". Jedno czytanie, komisja, dwa tygodnie na opiniowanie i cześć. Przeciętny mieszkaniec nie jest informowany o takich szczegółach - ma się interesować sam, mamy przecież demokrację. Jak "nasi" radni przegapią, bo np. są w innej komisji i nie nagłośnią sprawy - mieszkańcy nawet nie wiedzą, że coś im zmieniono.

 

Potem burmistrz z uporem maniaka powtarza, że prawem dla niego jest mpzp i będzie zgodnie z nim postępował. Po fakcie mieszkańcy mogą iść z prostestami na drzewo.

 

U nas wyszło przy okazji domów socjalnych, sprawa drogi dopiero się waży. Tak naprawdę może dotyczyć każdego z nas, bo zawsze gmina może przeznaczyć teren pod np. usługi, drogi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem burmistrz z uporem maniaka powtarza, że prawem dla niego jest mpzp i będzie zgodnie z nim postępował. Po fakcie mieszkańcy mogą iść z prostestami na drzewo.

 

Ano wlasnie.Mysle , ze problem jest bardziej zlozony i dotyczy poprzednikow obecnego burmistrza i jeszcze wielu wczesniejszych.

Tylko , ze kiedys tam jak dzielono ziemie rolne nie pzyszlo do glowy , ze ludzie jak zechca mieszkac to i zechca jakos do domu dojechac.

Gdyby ktos pomysl o tym dawno temu nie byloby problemu.

Dzialke wybieralby sie jadac juz istaniejaca droga i byloby wiadomo czy ci pasuje czy nie.

W sumie to takie trudne nie bylo do przewidzenia , wszak wzorujemy sie na zachodzie.

Byleby nie wyszlo tak jak np . w USA , ze spora czesc domow stoi po sasiedzku z autostrada i domy te sa niesprzedawalne.

No ale my jak juz nasladujemy to na calego , szkoda , ze nie wszedzie tam gdzie potrzeba.

O ile jeszcze pol biedy jak zaplaca i wywlaszcza , mam na mysli dobrze zaplaca , to tragedia jest mieszkanie z droga za siatka , jak w przypadku Magnolii.

Poza tym sprzedajacy czesto nie mowia do konca prawdy o tym jak drogi sa planowane , z mapek niewiele wynika , a panie z urzedu mowia , ze nie wiedza.

Tylko po co im placa i po co siedza skoro nic nie wiedza.

:-?

Przy planowanej drodze w moim sasiedztwie , na szczescie dalszym niz blizszym stoi cala masa nowych domow , jeszcze nie wykonczonych.

Mysle , ze to dramat dla tych ludzi , bo beda zyli na drodze .

Szkoda , wielka szkoda , ze ten kto wydawal decyzje i pozwolenia na budowe nie zaplaci im odszkodowac.

Nastepny moze by sie zastanowil.

Zreszta co tu gadac , zrobia i tak jak zechca a zdanie ludzi maja w d.upie.

Beda sie wymawiac wlasnie planem zagospodarowania , ktory sami zrobia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w przypadku tej drogi, którą zwą chyba południową obwodnicą G to nie było żadnych jej planów nawet w studium. To jest świeży wymysł, który obecne władze gminy chcą zrealizować za 15-20 lat. Jeżeli zostanie to klepnięte to wtedy następcy mają podstawy do działania.

Jeżeli chodzi o trasę S7 wiedziałam, że będzie przebiegać niedaleczko mnie ale ta to już totalne przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemawia przez Ciebie złośliwość bo sprawa nie dotyczy Ciebie. Pomyśl o ludziach, którym droga ma przechodzić przez środek domu lub działki. A tak niestety może sie zdarzyć gdyby przeszedł zaproponowany wariant. A tak nawiasem mówiąc nie mam nic przeciwko budowie dróg bo sama stoję w korkach do Wawy i się wkurzam. Ale naszej okolicy w zupełnosci wystarczy Puławska Bis.

 

Sprawa faktycznie mnie nie dotyczy ,wybacz ale jeżeli droga przechodzi komuś przez środek podwórka ta taki gość bierze kasę wyprowadza się stawia nową chatkę i powodzi mu się jeszcze lepiej niż wcześniej. Oczywiście nie dotyczy to osób którym droga nie przecina działki te osoby muszą poczekać kilka lat aż przy nowej dróżce zacznie powstawać biznes.Wtedy również spieniężą z zyskiem swoje włości i jak poprzednicy poszukają sobie innego miejsca .

 

Puławska bis to trochę za mało trzeba koniecznie odciążyć drogę Piaseczno -Głosków dalej jest lużno i Piaseczno -Magdalenka a Puławska Bis tego niestety nie załatwi, więc potrzebne są mimo wszystko drogi lokalne.

Jak ktoś może jeżdził do Niemiec to może widział że do jednej małej wiochy często gęsto prowadzą 3,4,5 lokalnych asfaltowych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemawia przez Ciebie złośliwość bo sprawa nie dotyczy Ciebie.

Ty nie rozumiesz kurde nic .

On nie jest zlosliwy .On pewnikiem jest miejscowy.Zlotokloski :D

Jesli sie juz mamy odsylac to ja jego do miasta odesle , byle jakiego.

Tam chodnikow i drog duzo maja .

I hipermarkety. I domy pomocy socjalnej .Wtedy ci co to jezamieszkaja beda okradac to co w zasiegu drogi , ktra da sie przejsc na piechote .

Trzeba bedzie kurniki zamykanetrzymac ,bo kury ginac beda.

Dobrze jeszcze i chyba to zaproponuje najakims zebraniu wybudowac wZlotoklosie osrodek dla chorych na cos powaznego.Moze na HIV ?

 

Po co wy zescie ta ojcowizne miastowym sprzedawali , no nijak nie moge zrozumiec.

Nikt by sie nie stawial w sprawie drog i bylby spokoj.

 

Nie mam nic przeciwko różnego rodzaju ośrodkom pomocy mogą stać nawet po sąsiedzku.Jeśli śmieszny dla ciebie jest los ludzi żyjących w podobnych miejscach to życzę ci żebyś ty lub ktoś z twojej rodziny nie musiał kiedyś mieć do czynienia z podobnym miejscem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protesty - sie nie zgadzamy - przy naszych działkach itp. W dalszym ciagu myślicie,że to są wasze działki?.Ha Ha.Popatrzcie na wszystko co chcecie zrobić na niby waszej działce potrzebna jest zgoda Gminy.Jaki z was właściciel jak nawet nie macie prawa wyciąć drzewka które np. 10 lat temu sami posadziliśćie a dziś wam przeszkadza.Sądze,że prędzej przysługuje nam tytuł Dzierżawca terenu.Urządzają zebranka, ludzie przychodzą denerwują się a to jest tylko pic na wodę aby była niby demokracja.Gdzie ma przebiegac droga to oni decyduja a tzw. warianty są robione nie dla ludzi tylko dla nich. A tym których to osobiście dotyka może wyraźić tylko współczucie.No cóż lugzie tracą domostwa w wyniku klęsk żywiołowych i tam są nawet ofiart śmiertelne. W tym przypadku jest bez tragedii.

 

Pozdrawiam niby właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRMI "Trzeba bedzie kurniki zamykanetrzymac ,bo kury ginac beda. "

 

Szanowna Pani tu dyskutuje się o miejscowościach podwarszawskich, a nie o jakiś wioskach. Z tych miejscowości muszą byc rugowane kurniki, chlewnie itp.Dla tego rodzaju dzialalności tu się czas z konczył.

 

Ps. Pani się niema co obawiać o swoj kurniczek.Jak wiem z zamieszczanych notek,że posiada pani dwa groźne psy,które narobiłyby takiego harmideru, że policja w Tarczynie obudziłaby się. Także spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...