Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ms.Postaram się dokładniej zając sprawą niskoenergetyczności w moim zienniku :wink:

A z wieści lokalnych to:

Rada Powiatu uchwaliła Plan Rozwoju Lokalnego powiatu na lata 2007-2015. Planem Rozwoju Lokalnego objęto 29 projektów. Spośród nich 20 zadań dotyczy budowy i modernizacji dróg. Trzy zadania związane są z rozbudową bazy dydaktycznej szkół powiatowych.

Z interesujących mnie najbardziej inwestycji to powstanie droga od pętli ZTM w Złotokłosie do Kotorydza oraz do Prac Małych przez Marylkę. Rozwidli się przy cmentarzu. W 2010 r. ma być budowa zakończona a koszt inwestycji to 10 milionów zł.

Lista projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo piseczyńska - ja co prawda nie do końca Piaseczno , ale okolice KOnstancina - to niedaleko więc witam jeszcze raz!!

 

Może ktoś jest ze Słomczyna k. Konstancina ( nie mylić z tym k.Grójca) ?? szukam sąsiadów ...

 

Przpraszam że wchodzę w paradę szambową :wink: ale nie mogłam się przebić przez wszystkie strony czytania.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś PILNIE polecić jakiejś dobre i oczywiście tanie hurtownie, w okolicach Konstancina lub Piaseczna, do robienia zakupów. Głównie chodzi mi o stal, cement i drewno ale także i inne drobne sprawunki. Będe naprawde wdzięczny za jakieś namiary bo jutro lub pojutrze już musze robić zakupy.

Pozdrawiam

 

P.S.

Witaj Iwonka27

Będziemy prawie sąsiadami, bo niebawem ruszam z budową w Twojej okolicy, więc siemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himlaje, myślę że zrobisz najlepiej jak wsiądziesz w samochód i zrobisz objazd po lokalnych składach, porozmawiasz, potargujesz się itd. Z twojej okolicy to chyba moge polecić skład w Górze Kalwarii o nazwie AR Skład (mają siedzibę zaraz przy rondzie w GK). Moi sąsiedzi robili tam wiekszość zakupów, pomimo tego że mamy loklany skład na naszej ulicy. Podobno fajny jest też skład w Tarczynie, ale to myślę troche daleko, ewentualnie podjedź jeszcze do Kajam-Bud w Piasecznie, ul. Pod Bateriami 38.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himlaje, myślę że zrobisz najlepiej jak wsiądziesz w samochód i zrobisz objazd po lokalnych składach, porozmawiasz, potargujesz się itd. Z twojej okolicy to chyba moge polecić skład w Górze Kalwarii o nazwie AR Skład (mają siedzibę zaraz przy rondzie w GK). Moi sąsiedzi robili tam wiekszość zakupów, pomimo tego że mamy loklany skład na naszej ulicy. Podobno fajny jest też skład w Tarczynie, ale to myślę troche daleko, ewentualnie podjedź jeszcze do Kajam-Bud w Piasecznie, ul. Pod Bateriami 38.

 

Wielie DZIĘKI za namiary. Mam bardzo mało czasu na zorganizowanie tego wszystkiego. Właściwie decyzje o rozpoczęciu budowy jeszcze w tym roku podjąłem ok tydzień temu, i w ciągu tego tygodnia musiałem dopełnić wszystkich formalności, znaleźć i wybrać ekipe, to samo z kierbudem, geodetą, koparką, itp. a teraz musze jeszcze zrobić zakupy i brakuje czasu bo w końcu czasem trzeba też i pracować. Do poniedziałku musze wszystko zorganizować bo będzie wbijany po raz pierwszy szpadel w ziemie :D

Gdyby jeszcze ktoś się podzielił informacjami w temacie polecanych miejsc zakupów będe ogromnie wdzięczny. Głównie chodzi mi o stal, deski na szalunek, cement, bloczki. Wiadomo, że jestem zainteresowany dostawcami (hurtowniami, itp.) w najlepszych cenach, bo jak się ma mało czasu na porównywanie cen to można bardzo łatwo paśc ofiarą cwaniaków budowlanych i moooooocno przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier dzieki za link do listy projektów. Z listy widac że gmina Tarczyn to w dalszym ciagu zadupie. Jeden projekcik.A jak z tą 7 gzie wybrali jej przebieg, sa juz jakies wiadomosci.

Na liście odrzuconych projektów było sporo dróg planowanych w gminie Tarczyn. Z Prac Dużych do Gąsek, z Gładkowa do Prac Dużych, z Rembertowa do Bromin, jakieś dwie drogi w Suchodole, chodniki w Kotorydzu i Świętochowie, droga w Tarczynie i może jeszcze coś przegapiłem. Ale projekty te dostały bardzo mało punktów i były gdzieś pod sam koniec listy 79 propozycji.

S7 wybiorą po spotkaniu 30 października w gimnazjum w Tarczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis utwierdziłam się w przekonaniu, że na budowie, tak jak na drodze, obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Niby po to się płaci "fachowcom", żeby mieć z głowy kombinowanie. Jednak okazuje się, że trzeba się intersować, byc na bieżąco, szukać informacji w internecie, wydzwaniać po doradcach technicznych danego producenta...

Nie ma rady, fachowiec zawsze coś spierniczy i ważne, żeby znać się na tyle, żeby to zauważyć.

To tyle gorzkich słów na dziś.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himlaje,

 

Najczesciej korzystalam z AR Sklad w GK.Prawde powiedziawszy nie porownywalam jakos specjalnie cen, ale serwis jaki oferuje sklad. A w AR wszystko jest na czas, zgodnie z zamowieniem, uzgodnionymi rabatami i z fachowa obsluga. Osobiscie bardzo polecam.

To czego nie moglam dostac w AR, kupowalam w Skladzie w Siedliskach, oraz w skladzie przy tych rezydencjach w Chojnowie.

Jednak najlepiej jest zrobic tak jak radzi dzabij. Samochod i wlasny rekonesans po okolicznych skladach.

 

ms,

 

Czy Wy juz mieszkacie? Jesli tak to gratuluje, a jesli juz dobiegacie do mety, to trzymam kciuki za bezbolesna przeprowadzke :-)

 

Jezier,

 

Zachecona przez reklame ms. zerknelam do Twojego ziennika ;) Dosyc zwiezly jest, ale pewnie nad slowem bedzie dominowac postep technologiczny :D

 

Betsi,

 

Kiedys wspominalas, ze planujesz jakies cztery lapy. Masz juz nowego domownika? No i jak Twoj ogrod marzen?

 

Pozdrowienia dla calej Grupy, a dla teraz rozpoczynajacych zmagania budowlane lekkiej i cieplej zimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewczasik my tez mielismy karczowanie . U nas załatwił to pan koparkowy i jesgo koparka. Opłata jak za prace koraki- chyba było 50 zł/h. Czyli koszt- 200zł. Tylko koparkowy musi byc sensowny i zręczny. Nasz już się gdzieś zatrudnił więc nie jest dostępny.

No- chyba że masz 50 letnie drzewa, to wtedy byez ekipy nie da rady. Ale u nas radził sobie z 7-8 metrowymi dębami bez kłopotu.

Pozrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnolia dzieki za odpowiedz.

W akcie rozpaczy zadzwonilam dzis rano do mojego kochanego murarza.Super murarz!!!I pytam go czy nie uporzadkowali by dzialki, oczywiscie za dodatkowa oplata.Drzewa stoja blisko domu i dach zawadzalby o nie.On mowi " Pani nie szuka juz, my to zrobimy przy okazji budowy ogrodzenia w listopadzie".On jest po prostu superrrr!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek, kozę lepiej postawić na cegłach nie na obrzynkach więźby. :-?

 

to była tylko chwilówka, piec był właśnie w fazie poziomowania, teraz pod nóżkami ma już betonowy postumencik, a tak wygląda przy pierwszym, na razie delikatnym przepalaniu

 

http://img55.imageshack.us/img55/6271/dsc0021rc0.jpg

http://img55.imageshack.us/img55/dsc0021rc0.jpg/1/w320.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himlaje - jak ja cie doskonale rozumiem :) tez w poniedzialek startuje i nie mam wybranego skladu- najtanszego oczywiscie:) - (no chyba ze ten w mojej wsi bedzie najtanszy :) ). Swoja droga ktos korzystal z wiekszych zamowien w skladach w henrykowie i zlotoklosie? Dobrze ze ekipa budowlana ma kontakt z geodeta i koparka to juz to mi odpadnie.

Mam jednak goraca prosbe do wszystkich okolicznych - potrzebuje elektryka ktory podepnie prowizorke - jak to sie wogole zalatwia?czy tylko elektryk czy do rejonu energetycznego trzeba sie udac umowy podpisywac itp? Mam oczywiscie warunki podlaczenia na czas budowy wydane przez rejon.

Mam tez pytanie jak organizowaliscie wode na czas budowy?Poniewaz firma obslugujaca moj rejon (nie pamietam nazwy - z wolki kozodawskiej) krzyczy sobie 3tys za postawienie studni wodomierzowej tymczasowo a pozniej kolo 5k za podpiecie budynku i rozebranie studni. Czy mozna gdizes zakupic/wynajac beczke czy beczkowoz?

Dziekuje z gory za kazde pomocne info bo bez pradu i wody raczej nie pobudujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk- Krzysztof Odoliński. fajny facet i najważniejsze- pracownik energetyki w Jeziornej. Więc podłączy a potem da papiery do podpisu i zaniesie. My najpierw próbowaliśmy sami załatwić ten prąd i mieliśmy tam kilka wypraw, ale każda kończyła się wywaleniem nas z pokoju- że np. nie uzupełnione papiery. Nie wiem jak tam się da inaczej załatwić jak tylko przez wynajęcie pracownika. A facet jest sensowny i bierze niedrogo- tak przeciętnie.

604-609-569

A woda- miałes do czynienia z Elmarem- w rankingu złodziejskich firm u nas w czołówce. Z tym nie pomogę- mamy starą studnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...