Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Ja w kwestii formalnej - Betsi jak najbardziej budowała dom. Po drodze musiała nawet zmienić ekipę.

 

Ms

 

Dzieki, że pamietałaś i sprostowałaś.

Tak właśnie było - budowałam od zera i po drodze miałam przygodę (i dużą stratę) z firmą budowlaną "Brej" ( z naszych okolic).

 

Zazdrosnica

 

Jak coś się dowiesz o hodowli psów pasterskich to daj znać, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ech też mam straty przez pijaństwo poszczególnych budowlańców i wolę tego nie liczyć bo na pewno przekroczy sporą sumę :(

 

dach może sprawdzić tylko inspektor nadzoru czy też każdy inny dobry dekarz wyłapie w którym miejscu może przeciekać pod komin?

 

Betsi oczywiście, że dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/378/b42ce2079c6a5aa7.jpg

 

Ten pies wałęsa się w naszych okolocach od dwóch tygodni.

Może ktoś go rozpoznaje, a może ktoś szuka?

Jest bardzo młody i łagodny.

Straz Miejska raczej nie chce się nim zaineresowac .Tam są jakieś procedury, których nawet Bareja by nie wymyślił :o

Jak tak dalej pójdzie to odwiozę go do schroniska, ale jeszcze pytam po sąsiedzku :)

 

Co tam, niech na chwilę znowu wątek zejdzie na psy :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johan

drzwi robiła firma Eden z Bartyckiej 26, pawilon 51.

Tel: 8411577

Obsługa pierwsza klasa, drzwi też .

Sprawują się b. dobrze-należy tylko pamiętac, że są to drzwi drewniane, a drewno podlega pewnym procesom.

Dwukrotnie musieliśmy je podregulowac.

 

Poza tym gdyby nie to, że pies je nam zarysowuje regulrnie od wewnątrz :wink: , byłoby idealnie.

Zresztą chyba nie tylko ja na tym forum mogę potwierdzi fachowośc pani Teresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie firmy Pani Teresy, ja jestem rozczarowana obsługą albo trafiałam na tą samą panią z biura na Bartyckiej, która mi obiecywała że wszystko przekaże i że Pani Teresa sama do mnie oddzwoni ponieważ ma dużo pracy i tak czekałam, aż w końcu zamówiłam wejściowe gdzie indziej i mam firmy DERPAL - długo się czeka ale warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieszkańców Złotokłosu i okolic:

Polecam nową drogę do Tarczyna prowadzącą od cmentarza w Złotokłosie do A.Krakowskiej, jeżdżę nią od kilku dni i nie mogę się nacieszyć: równo i pusto (wcześniej tłukłam się po dziurach i uciekałam na pobocze przed ciężarówkami na drodze Piaseczno-Tarczyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie przechodził podłączenia gazu - niech żałuje. Ja natomiast podziwiam tych, którzy mają to już za sobą.

 

U mnie przypadek prosty - gaz w drodze przed działką, ale...

 

najpierw warunki przyłączeniowe (ważne 1 rok),

potem umowa przyłączeniowa,

mając umowę przyłączeniową można przystąpić do papierologii związanej z budową instalacji,

w tym czasie wykonawca ze strony gazowni robi swój kawałek przyłącza,

jedna i druga strona robi inwentaryzację i kompletuje papiery,

jak jest wszystko można pójść do gazowni w wnioskiem o zawarcie umowy przyłączeniowej,

po złożeniu wniosku wystawiana jest umowa, podpisujemy.

 

A gaz?

Gazu niet.

Za trzy tygodnie może ktoś z gazowni zadzwoni, żeby umówić się na zrobienie wcinki i założenie licznika.

 

 

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieszkańców Złotokłosu i okolic:

Polecam nową drogę do Tarczyna prowadzącą od cmentarza w Złotokłosie do A.Krakowskiej, jeżdżę nią od kilku dni i nie mogę się nacieszyć: równo i pusto (wcześniej tłukłam się po dziurach i uciekałam na pobocze przed ciężarówkami na drodze Piaseczno-Tarczyn).

W tym roku ma być jeszcze dociągnięty asfalt do pętli w Złotokłosie a w przyszłym roku najpóźniej dwa lata ma być tak samo od cmentarza do Prac Małych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta to chodź ! :D Wiecie co robiłam zdjęcia tych drzwi ale żadne mi się nie podoba i nie oddaje koloru oraz wszytskich tych wyżłobień, także zapraszam na wizje lokalną 8)

 

A od wczoraj grzeję kozą ! nie wiedziałam, że tak ona bardzo grzeje i jest gorąco w domu, a jak domowo :) dym z komina i wogóle, palimy tylko drzewem i może zrezygnuje z kominka na rzecz fajnej kozy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie przechodził podłączenia gazu - niech żałuje. Ja natomiast podziwiam tych, którzy mają to już za sobą.

 

 

Marto, radosc posiadania gazu przycmi ten trud i frustracje drogi jego uzyskania :-) Wierz mi :-) Zadne paliwo stale nie da Ci takiego komfortu utrzymania stalej, bezobslugowej temperatury w domu.

Kominek zawsze bedzie robil "klimacik" i fajna atmosfere, ale komfortowe ogrzewanie na co dzien, gdy spieszysz sie do pracy lub nie masz ochoty "dokladac" to jest to :-)

Jeszcze tylko trzy tygodnie? Phiiii ... co to jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podpisywaliśmy umowę o podłączenie gazu pani uprzedzała, że gaz przyłączać najlepiej wiosną i latem, bo jesienią i zimą bardzo wydłużają się terminy realizacji :-? To tak jak z rozprowadzeniem wody i ogrzewania w domu. Teraz terminy długieeee, wiosną będzie znacznie luźniej. Za to tynki wewnętrzne zimą taniej :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...