Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Marta dzięki! :D aż tak się podobają? :oops: fajny efekt rzeczywiście a do tego w ciemno brany :wink:

 

jak porównuję to nawet odcienie złoty dąb są różne w zależności jaki materiał jest bejcowany chyba.

 

Niania ja jestem w temacie tynków i też tradycyjne ale nie maszynowe.

Tynk maszynowy nakładany ręcznie był tylko na poprawki po poprzednim pijako-fachowcy, który brał 17 zł/m bez kwarcu i którego pogoniłam.

 

Obecna ekipa za poprawki nie bierze dodatkowo kasy ale za położenie gipsu 2 warstwy potem zacieranie policzyli 17 zł, normalnie wzięliby 23 ale robią u nas większość prac teraz. Więc musisz sama wybrać czy chcesz maszynowy czy też ręczny, bo pewnie ten z nr. 1 i 2 to z materiałem więc chyba nr 2 i 3 to będzie cena podobna.

Najbardziej gładko to jest gipsem ale potem trzeba zagruntować i umiejętnie malować. Nie znam się na kwarcu ale z tym tynkiem mieszanym na budowie to różnie bywa i może się osypywać, dlatego ja dałam gips-szpachlę czy jak to tam się fachowo zwie - dwie cieniutkie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nania

 

Zobacz najpierw jak beda te tynki wygladac i czy beda Ci pasowac. Ja mialem juz 3 ekipy tynkarzy cementowo -wapiennych. Pierwsi nie radzili sobie z gladzia kwarcowa, drudzy sie nie pojawili mimo umowienia, trzeci tez sobie nie poradzili z kwarcem i w efekcie szpachlowali gipsem do tego 400 m2 robili 6 tygodni. :evil:

 

Dopiero ekipa tynkarzy maszynowych - gipsowych zrobila mi BDB caly dol w 5 dni. Jest delikatna faktura ale generalnie tynki juz tylko do pomalowania a nie zaciagania jeszcze gladzia. Na sufity tylko tynki maszynowe bo wtedy moga ladnie lata wyrownac caly sufit.

 

Ma ktos moze polecona ekipe do karton gipsow ? Nie bardzo sam daje sobie rady z ukladaniem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że o dobrych tynkarzy dla tynków tradycyjnych jest naprawdę trudno. Warto pooglądać efekt pracy tynkarzy jesli jest taka mozliwość. Dobrym fachowcom warto zapłacic te parę złoty więcej, ale byc zadowolonym z ich roboty. Kilku moich znajomych niestety po robocie tynkarzy musiało na to kłaść gładź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

dość pilnie poszukujemy snesownego kierownika budowy. Takiego co to zna sie na robocie i doradzi w razie potrzeby, a nie zatwierdza wszystko dla świętego spokoju. No i najlepiej byłoby jeszcze, gdyby nie zdzierał straszliwie dużo.

 

Wiem, że byc może dużo oczekujemy, ale może ktoś z Was poleci taką osobę?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, oj wiem. Czekam, jeszcze ok. tygodnia na okna. A drzwi robi małż osobiście z odzyskanych desek budowlanych. Skrobie, hebluje, przycina, wycina, maluje

 

Gosiek

To Ty masz bardzo zdolnego męża - te drzwi sa bardzo ładne :p

 

U mnie sezon działkowy zakończony na ten rok. Co było do posadzenia jest posadzone ( szkoda że żadnej choinki), trawa jeszcze wczoraj koszona.

Biorę się z powrotem do ozdabiania wnetrza ( rolety, zasłony, obrazki itp).

W związku z tym chciałam Was zapytac czy znacie jakąś firmę, która nie drogo robi rolety rzymskie i żaluzje drewniane. Niestety mam niewymiarowe okna i większość ze sklepów nie pasuje ( z tych co mi się podobają) lub są tandetne i takich nie chcę.

 

Pozdrawiam nowych budujących :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Betsi,

 

Moja żona wybierała rolety (w tym rzymskie) w czerwcu-lipcu. Nie były tanie, ale zostały wykonane i zamontowane zgodnie z zamówieniem i terminowo. Firma chyba z Ursynowa. Jeśli będziesz nadal potrzebująca, a zgodzisz się zaakceptować nieco wyższe ceny, to daj znać - podeślę Ci namiary... :wink:

 

Pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

dość pilnie poszukujemy sensownego kierownika budowy. Takiego co to zna sie na robocie i doradzi w razie potrzeby, a nie zatwierdza wszystko dla świętego spokoju. No i najlepiej byłoby jeszcze, gdyby nie zdzierał straszliwie dużo.

 

Wiem, że byc może dużo oczekujemy, ale może ktoś z Was poleci taką osobę?

:D

 

 

Hej, hej...

 

Czy naprawdę nikt z Was nie miał kierownika budowy, który byłby w porządku? Nie bardzo chce mi się wierzyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olpi,

co jakiś czas pojawiają się podobne prośby. Z odzewem jest różnie, bo chyba większość z nas ma kierowników, którzy budowie nie szkodzą ale też i nie pomagają.

 

Mój kierownik zawsze wpadał na budowę jak po ogień. A od stanu surowego otwartego radzimy sobie sami, on tylko pilnuje wpisów i ma zrobić odbiór budynku.

 

pozdrawiam,

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...