Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ceny wywozu szamba związane są z perypetiami w oddaniu do użytku nowej oczyszczalni ścieków w Piasecznie - http://www.piaseczno.eu/images/stories/pdf/gazeta/gp_64.pdf - w gazecie Co i Jak mniej różowo przedstawiano ten temat. poczytaj str. 192 naszego wątku, co nieco tam znajdziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mieszka sobie w miarę samotnie bez bliskich sąsiadów to proponuję wylewać w pole,krzaki , łąki itp.

 

Swoją drogą byłoby to dobre może gmina by się opamiętała niedługo wywóz szambka będzie rarytasem dla wybrańców - szczerze mówiąc na 250zł to już mnie nie stać -jaki wybór-będę ekologicznie lał w pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia ja w sprawie smieci. Nie wiemczy nie za późno z ta informacją, ale spróbuje. Czyścioszek bardzo podrożał. Chcieli chyba 450 albo 480 zł. za kontener duzy, za mały chyba 400+ vat., ale znalazłam Ekostandard- tam za mały wzieli 350 zł na czysto. Dużego ceny nie pamietam ale tez było taniej. Bardzo miła obsługa i bez kłopotów. Dam Ci namiar- Rafał Włodarczyk, Ekostandard 501 585 226

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inni wypiją z wodą studzienną albo zbiorą z marchewką i innymi dobrami, które ziemia daje :evil:

 

I tak uprawki są dobrze szprycowane a nasze szambko jest chyba mniej szkodliwe niż nawozy i spryski stosowane na roli. np .na Ukrainie jest normalną rzeczą że szambko traktują jak zwykły nawóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy przestaniesz jeździć samochodem? I nie będzisz używał prądu? Nie zapłacisz za angielski dziecka?

Masz dom, musisz płacić.Dla uczciwości ogólnoludzkiej, dla sąsiadów którzy piją ze studni, żeby były pieniądze na Twoje leczenie , nie wydane na ofiary zatruć.

Wszystkoto gdzieś pójdzie- z pól w uprawy i w wodę - płytsze studnie, źródła, bagna i stawy które zarosną i zaduszą tam mieszkające zwierzęta i owady. A my dostaniemy za to choćby komary lęgnące się w butwiejących wodach.

A śmieci- na miedzę, za siatkę?

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inni wypiją z wodą studzienną albo zbiorą z marchewką i innymi dobrami, które ziemia daje :evil:

 

I tak uprawki są dobrze szprycowane a nasze szambko jest chyba mniej szkodliwe niż nawozy i spryski stosowane na roli. np .na Ukrainie jest normalną rzeczą że szambko traktują jak zwykły nawóz.

 

Nie tylko na Ukrainie, w cywilizowanej Szwajcarii robi się dokładnie tak samo, na wsiach szambo "komunalne" jest mieszane z "gnojówką" i trafia na pole jako nawóz.

 

Pomimo wszystko oczywiście ja bym nie chciał aby mój sąsiad robił mi zlewnię ścieków za ogrodzeniem i sam nie zamierzam tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety paranoja, ale taka jest prawda. Wydaje się, że powinno się zrobić wszystko zgodnie z logiką i podłączyc kanalizację tym ludziom, jednak faktycznie są przepisy, które taką mozliwość ograniczają. A urzędnicy - ci sami, którzy popełnili błąd - nawet, gdyby chcieli go w prosty sposób naprawić, mają związane ręce. Bo to nie jest prywatna inwestycja, tylko projekt samorządowy, finansowany w dodaku ze srodków unijnych... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...