Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Przepisy w polsce są tak idiotyczne ze obowiązkiem jest ich omijać.

Siasiadowi nie wolno odsprzedawać "prądu". Ale za darmo może zprezetować.

Czyli jakby przyszła kontrola i stwierdziła ze jest zamontowany licznik dodatkowy , to by podciagnięto to jako sprzedaz. Jesli nie ma to jest OK.

Przecietny dom ma przydział na 20kw. Także przekroczenie mocy nie wchodzi w rachube.Ile budowa domku bierze mocy? , betoniarka, jakiś drobne narzedzia elektryczne . No problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Wiecie, my to jesteśmy ostatni ludzi, którzy kombinują jak by tu przepisy ominąć, ale primo - nie było innej możliwości bo kiedy się okazało że de facto nie mamy na działce prądu, to już nie było czasu załatwiać budowlanego, secundo, nawet nie wiedzieliśmy , że tak nie wolno. PRawdę mówiąc myśleliśmy że to jak ze szklanką cukru - z tą różnicą, że trzeba sąsiadowi za nią oddać kasę. A teraz na szczęście już jest po sprawie, bo mamy już własny osobisty dociągnięty prąd i wszystko jest zgodnie z literą.

To tyle, zeby się wytłumaczyć z tej strasznej samowolki:)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po sasiedzku, ja jak zwykle po prosbie :oops:

 

Szukam na "wczoraj" solidnej ekipy od ocieplen - ok 250 m2 dom jak stodola 5 okien polaciowych. Czekalem 1.5 miesiaca i zostalem wystawiony przez forumowicza. :-? Ekipy z ktorymi wczesniej gadalem maja juz robote :( .

 

Dzieki.

 

Mam nadzieje, ze ten rok juz sie skonczy i szczescie do "fachowcow" nie przeniesie mi sie na kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania:

 

Warszawa Międzylesie przy Centrum Zdrowia Dziecka:

 

1) Barak mieszkalny (wolny od nowego roku 2009) 1700zł

http://www.empikfoto.pl/albumy24/115019/390816/previews/14553669_barak.jpg

2) Prowizorka budowlana 400zł

http://www.empikfoto.pl/albumy24/115019/390816/previews/10749708_1.jpg

3) Porotherm 25 PW -10 palet po 3zł/szt

4) Stemple sosnowe (używane 1 raz wyłącznie na naszej budowie) 250szt (dł.2,70-3,00m) po 3zł/szt.

5) Koza metalowa w stanie b. dobrym (z rurami gotowa do podłączenia) 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie policja, nie, kontroli też nie zrobię :o ale prawo jest prawem i do budowy musi być prąd budowlany sprawdź sobie przepisy w muratorze dość często poczytać o tym można. W razie czego nie mów, że nie ostrzegałam :-?

 

Jakbym miał się bać takich rzeczy to bym z domu się nie ruszał. Przecież to absurd -dogadujesz się z sąsiadem a ten mówi że za darmo daje i wcale nie potrzeba tu liczników itp. A zresztą kto by miał mnie skontrolować elektryk z elektrowni ten który za przyspieszenie sprawy chciał małą prowizję ale dostał kopa w dup..... czy inkasent który do mnie nie przyjdzie no bo przecież nie ma prundu a zresztą też ma wszystko w dup....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie macie pretensję o przepisy? Tylko tak mówię bo się różnie zdarza. Zdaje się, że zależy to głównie od sąsiadów lub innych życzliwych. Wiedzą o tym niestety niektórzy na forum :-?

A po prostu przy budowie konsekwencje bywają kosztowne :-? Każdy ma swój rozum i postępuje według niego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie policja, nie, kontroli też nie zrobię :o ale prawo jest prawem i do budowy musi być prąd budowlany sprawdź sobie przepisy w muratorze dość często poczytać o tym można. W razie czego nie mów, że nie ostrzegałam :-?

 

Jakbym miał się bać takich rzeczy to bym z domu się nie ruszał. Przecież to absurd -dogadujesz się z sąsiadem a ten mówi że za darmo daje i wcale nie potrzeba tu liczników itp. A zresztą kto by miał mnie skontrolować elektryk z elektrowni ten który za przyspieszenie sprawy chciał małą prowizję ale dostał kopa w dup..... czy inkasent który do mnie nie przyjdzie no bo przecież nie ma prundu a zresztą też ma wszystko w dup....

 

 

Wiesz...tu nie chodzi o banie się.Wystarczy jeden zazdrosny sąsiad i jesteś ugotowany. :wink: A po co płacić kary, lepiej przeznaczyć te pieniądze na jakieś prace.

Ps.Ja np. mam takiego "sąsiada" ,który się bał o innego jak pożyczałem prąd i jak bym miał kontorle to dzięki niemu zapewne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na "wczoraj" solidnej ekipy od ocieplen - ok 250 m2 dom jak stodola 5 okien polaciowych. Czekalem 1.5 miesiaca i zostalem wystawiony przez forumowicza. :-? Ekipy z ktorymi wczesniej gadalem maja juz robote :( .

 

Znam solidna ekipę do ocieplenia elewacji - ale ta wzmianka o oknach połaciowych sugeruje, że chodzi raczej o ocieplenie poddasza, czy tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mikołaj, trochę off-topic, ale czy przypadkiem mówi Ci coś hasło "Frau Kaczor" ?

 

Co do kosztorysanta, rozumiem że musisz sporządzić kosztorys dla banku, prawda ? Samo kosztorys robiłem sam (no i niedoszacowałem o jakies 25%, ale to chyba standard), natomiast potem bank sam nasłał jakiegoś swojego biegłego który na miejscu ocenił wartość działki i sam kosztorys. W domu chyba mam gdzieś do niego numer to podeślę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie Barranki2

Fajnie ze tu jeszcze zagladacie i że dobrze idzie Wam budowa. Oby tak do samiutkiego końca :p

 

Szanowni sąsiedzi, powiedzcie proszę ( a w zasadzie to przypominijcie, bo już o tym pisalismy kilka mieś temu) przez jaki okres po zakonczeniu budowy mozna rozliczyć podatek od materiałów zakupionych na budowę domu ?

Mam sporo rach. z 2007 r., odbiór domu mam w grudniu 2007.

Jesli mogę jeszcze cos z tym zrobic, to czy znacie jakąś mądrą głowę, która za niewysoką opłate podjęłaby się takiego rozliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi

 

co prawda nie czytałem znowelizowanej ustawy, tylko jakieś opracowania, ale wydaje mi się że nie ma tam ograniczenia mówiącego o jakimś czasie na rozliczenie po zakończeniu budowy. Można zrobić jedno rozliczenie rocznie a limity obowiązują przez 5 kolejnych lat i to chyba jedyne obostrzenia. Ja właśnie siadam do mojego rozliczenia, w dziale prawo i finanse są dwa wątki na ten temat, dość wyczerpujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi, czyżby z pierwszego podejścia do rozliczenia VAT nic nie wyszło?

 

Ja się przemogłam, nie dość że złożyłam wniosek, to nawet dostałam zwrot (pół roku czekania, ale warto było).

Najtrudniej było zacząć - skompletować faktury. Potem poczytałam sobie wykazy materiałów podlegających odliczeniu i wio! Wiele firm podaje numery PKWiU na fakturach, więc odpada szukanie i dopasowywanie.

 

Szczerze mówiąc od razu zakladałam, że sama zmierzę się z tematem i nie robiłam rozeznania w razie planu B. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi, czyżby z pierwszego podejścia do rozliczenia VAT nic nie wyszło?

 

Jakoś tak wyszło, że nic nie wyszło

 

Ja się przemogłam, nie dość że złożyłam wniosek, to nawet dostałam zwrot (pół roku czekania, ale warto było).

 

Przemóc się jednak muszę bo też chciałabym dostać ten zwrot

 

Szczerze mówiąc od razu zakladałam, że sama zmierzę się z tematem i nie robiłam rozeznania w razie planu B. :roll:

 

Obawiam sie że nie dam rady zrobic tego sama, więc szukam pomocnej dłoni

 

 

Poczytam jeszcze w dziale finansów, moze tam coś znajdę. Ale myslę ze można to rozliczać właśnie przez 5 lat.

 

Dziekuję Wszystkim za odzew :lol: [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...