Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Witam wszystkich swiatecznie!

Ma ktos na zbyciu prowizorke budowlana? Pilnie potrzebuje i bede bardzo wdzieczny za kazde info.

 

Przy okazji zycze spokojnych wesolych swiat dla calego piaseczna, duuuzo sniegu tym co sie wybieraja w gory na urlop i slonecznej, letniej pogody tym co caly czas buduja :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam nową inwestorkę!

 

Speek, fajnie że się odezwałaś. Zaglądaj częściej. Już mieszkasz - więc ze spraw budowlanych przerzuciłaś się na sprawy bytowe: drogie szambo, opłaty za wywóz śmieci. Woda... o właśnie co wyszło z budowy wodociągu?

 

Ja Twój kontakt na ludzi od ogrodzenia ciągle trzymam, choć ogrodzenie i podjazd zostawiam sobie na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie, w każdą sobotę przed Urzędami Dzielnicowymi wystawiane są kontenery na elektrośmieci.

 

Korzystam jak najbardziej (w czasie budowy parę urządzeń elektrycznych dokonało swego żywota).

 

Sprawdziłam jak sprawa wygląda dla Piaseczna - otóż "autoryzowany" punkt zbierania elektrośmieci ma Sita przy ul. Technicznej 6.

Widziałam, że Leroy'u też można pozbyć się drobnego złomu elektrycznego.

 

Ze swej strony życzę, żeby wszystko działało jak najdłużej.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich poswiatecznie! Przylaczam sie do zyczen tym co buduja zycze szybkiego i bezproblemowego zakonczenia, pieknej bezmroznej pogody, tym co zaczynaja zycze powodzenia w omijaniu kłód rzucanych przez pracownikow gminy i powiatu :) a tym co zakonczyli zycze udanego wyjazdu w gory :) - bo sniegu i mrozu w tym roku w piasecznie nie bedzie! ;)

 

Przy okazji oczywiscie zapytam - czy ktos z was wie gdzie w okolicy mozna wynajac beczke/beczkowoz z woda na budowe? Bo jakos niepodoba mi sie pomysl zostawienia walizki pieniedzy w elmarze :/

 

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i ja poświątecznie :D

 

Życzę wszystkim w nadchodzącym Roku 2009 znajomym i nieznajomym budującym hartu ducha, dużo samozaparcia, dużo gotówki, szczęścia, radości, jeszcze więcej gotówki i jeszcze raz tej gotówkii, bo przy 3 etapie i zmorze inwestora tzw. WYKOŃCZENIU potrzeba jej... nie wiadomo nawet ile :roll:

 

coraz bardziej wykończona

 

Zazdrośnica :p

 

ps. studnia (mam) dobra rzecz i jeszcze własna oczyszczalnia (dążę do jej posiadania), jeszcze energia z wiatru, ciepło z ziemi... tego nie będę miała :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i my noworocznie :-)

Życzymy wam wszystkim, drodzy Forumowicze aby:

- ci, którzy planują zamieszkanie w przyszłym roku w budowanych z mozołem (mniejszym lub większym) domach, zamieszkali w nich i byli szczęśliwi (to m.in. my ) :D

- ci, którzy myślą o budowie, w końcu się na to zdecydowali. Choć oczywiście problemów jest bez liku, ale nie ma nic bardziej ekscytującego niż doświadczanie, powstawania własnego domu (a portfel chudnie, niestety - więc dołączamy się do życzeń Zazdrośnicy)

- ci, którzy szukają najlepszych ekip, w końcu je znaleźli

- materiały budowlane taniały, pogoda sprzyjała i w ogóle.

 

pozdrawiamy ciepło

magda&wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie, ale dla calej Grupy zycze wspanialego i niezwyklego 2009r., a jutro ... jutro szalonej zabawy, doskonalej muzy, swietnego towarzystwa i pelnych parkietow :D

U nas ostatnie przygotowania a potem wielkie szalenstwo :D

To byl wspanialy rok i aby takich bylo duzo, duzo wiecej czego i Wam zycze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wody na budowie, studni, elmaru i walizki pieniędzy...

 

Najpierw zapłaciliśmy w gminie 1000 pln za podłączenie wody i drugie 1000 pln za podłączenie kanalizacji - oficjalnie 'opłata na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej'. No dobrze - jako świeżo upieczeni inwestorzy zacisnęliśmy żeby, zamknęliśmy oczy i zapłaciliśmy :) A potem zapytaliśmy elmar, ile by chcieli za kompleksową usługę zaprojektowania, uzgodnienia i wykonania przyłącza wodnego - na razie tylko wodnego. I zaśpiewali 7000 pln. Dodam, że wodociąg idzie na skraju naszej działki, także nie ma mowy o konieczności położenia iluś tam metrów bieżących rury. No i nie wiem - jak myślicie, to dużo, bardzo dużo czy astronomicznie dużo?

 

Niewątpliwie jest to wygoda, ale na razie nie odważyłam się ich jeszcze zapytać o kanalizę - tam z parę metrów rury trzeba będzie podciągnąć :/

 

Elmat dał nam nawet rozpiskę, co i ile - jak znajdę, to podam. Z tego, co pamiętam, to najdroższą pozycją jest tam studzienka czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii wody.

Mamy na działce studnię, nieużywaną przynajmniej od 10 lat. Co z czymś takim można zrobić? Oczyścić jakoś, przepompować wodę, nie wiem? Ktoś wie, jak to ugryźć - kupić jakąś pompę czy znaleźć jakąś ekipę, która tę studnię doprowadzi do stanu używalności?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...