Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

" Gorzej jednak, jeżeli ma się takiego sąsiada, co podlewa gnojówką swój ogródek i raczy tym zapachem nasz taras, na którym zamiarowaliśmy jeść obiad"

 

Nie za bardzo wierze żeby sąsiad wylewał gnojowice na swój ogródek i to w południe. Jeżeli robił to w tym czasie to rzezczywiscie palant. Inna opowieść:

 

letni cieplutki wieczor na taraz docieraja zapachy maciejki i innych kwiatów,jest przyjemmnie, nagle docieraz zapach palonego wegla drzewnego i smród palonego miesa. Sasiad grilluje. Wynosimy sie z tarasu zamykamy okna i drzwi koniec z przyjemnego letniego wieczoru.

 

Wylewanie na ogródek szamba - zbrodnia,

grillowanie - modne i jakie to spaniałe.

urzadzanie dziesiatków m2 trawników - w soboty od rana do wieczora warkot silnikow ok.

 

Pytanie po co się wyprowadzac z bloków czy jest sens. Spokoju nie osiagnełeś a na dojazd tracisz tyle czasu i nerw. Warto to , NIE WIEM NAPISZCIE>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się z Tobą, że grilowanie to plaga, szczególnie gdy jesteś na górze a ktoś smrodzi grilem pod Twoimi oknami.

Domek mój stoi na szczęście w okolicy bezgrilowej, a jeśli nawet, do daleko od nas. Natomiast za rzeką, tuż przed moją działką, co roku rolnicy wywlekają obornik, nie wiem czy krowi czy świński, w każdym razie okrutnie cuchnący, i musimy przeżyć te kilka dni do czasu aż nie zostanie zaorany :cry: Dla mnie najgorsze jest jesienne palenie liści. Wtedy cała okolica zasnuta jest śmierdzącym dymem. Szczególnie gdy pali się w bezwietrzne, wilgotne dni :-? Większość liści kompostuję, jedynie liście kasztanowca lub zarażone z drzew owocowych staram się zlikwidować. Wtedy sama nie jestem bez winy, ale w zasadzie patrzę z której strony wiatr wieje i palę tylko wtedy gdy dym na pola zawiewa. Palę liście dopiero gdy rozpalę dobry ogień na jakiś gałęziach czy innym drewnie rozbuchany. Wtedy dymu jest stosunkowo mało. Jeśli chodzi o wylewanie nieczystości na pole to coś mi się zdaje, że przenika to do wód gruntowych i ci korzystający z wody w studni muszą liczyć się z tego konsekwencjami. Pokażcie mi tych, którzy regularnie badają wodę studzienną używaną do konsumpcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzel, dzięki.

 

A no właśnie, opodatkowanie działki - jak to jest ? W moim przypadku mam klasę ziemi RIV albo jakoś tak, krótko mówiąc mojej działki nie wyłącza się z produkcji rolnej bo jest wyłączona z definicji. No i teraz załóżmy że odbieram sobie dom do użytkowania. Geodeta postraszył mnie ze będę płacił podatek od nieruchomości według stawki "działka budowlana" od całej powierzchni działki

 

Zgadza się. Ja też mam takie informacje - geodeta dwa razy musiał latać z papierami, bo właśnie się pomylił w tej sprawie. Cała działka staje się budowlana.

witam

czyli wynika z tego że działka staje się budowlana, gdy oddajemy budynek do użytkowania, a w moim przypadku płacę wyższy podatek od momentu gdy stałem się posiadaczem, a działka nie jest ogrodzona,nie ma mediów nie mam jeszcze pozwolenia na budowę

W gminie powiedzieli że to wina geodety który robił podział, a w rejestrze gruntów odmówili mi przywrócenia użytkowania rolniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób załatwiajacych w ostatnim czasie warunki tech. przył. gazu. Jaką cenę zaproponowała Wam gazownia za przyłącze gazowe ? U mnie za ok. 2m odcinek żądają 6000 zł ( plus oczywiście opłata przyłaczeniowa 1300+vat). Od czego ta cena zależy? Ja rozumiem, że monopol ma swoje prawa, ale żeby aż tak bandyckie cenniki ! Zamierzam oczywiscie zgłębić temat u źródeł, ale ciekaw jestem opinii i doswiadczen innych bo pewnie jakakolwiek proba negocjacji to sprzeczka głowy z murem.

A może są jakieś inne tajne sposoby na uzyskanie np. upustów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keramb, ciekawe rzeczy piszesz.

 

Druga połowa 2007 (to chyba nie jest ostatnio) - ok. 1100 zł - tylko opłata przyłączeniowa. W ramach tej opłaty - wykonawca gazowni zrobił podejście od gazociągu do skrzynki w ogrodzeniu (też ok. 2 mb).

 

W moim zakresie była budowa "instalacji gazowej" - od ogrodzenia do domu + instalacja wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie ms., do skrzynki powinno to kosztować zdecydowanie mniej. Regulacja jest chyba taka że płacisz za "moc" przyłącza a nie za ilośc metrów bierzących. Albo chcesz ogrzewać szklarnie :-), albo coś się strasznie pozmieniało (odświeżałem swoje warunki tech. w kwietniu '08 i mnie wcinka też kosztuje ok. 1500 PLN brutto).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzel, dzięki.

 

A no właśnie, opodatkowanie działki - jak to jest ? W moim przypadku mam klasę ziemi RIV albo jakoś tak, krótko mówiąc mojej działki nie wyłącza się z produkcji rolnej bo jest wyłączona z definicji. No i teraz załóżmy że odbieram sobie dom do użytkowania. Geodeta postraszył mnie ze będę płacił podatek od nieruchomości według stawki "działka budowlana" od całej powierzchni działki

 

Zgadza się. Ja też mam takie informacje - geodeta dwa razy musiał latać z papierami, bo właśnie się pomylił w tej sprawie. Cała działka staje się budowlana.

witam

czyli wynika z tego że działka staje się budowlana, gdy oddajemy budynek do użytkowania, a w moim przypadku płacę wyższy podatek od momentu gdy stałem się posiadaczem, a działka nie jest ogrodzona,nie ma mediów nie mam jeszcze pozwolenia na budowę

W gminie powiedzieli że to wina geodety który robił podział, a w rejestrze gruntów odmówili mi przywrócenia użytkowania rolniczego.

 

Nie, działka nie staje się budowlana, kiedy oddajesz budynek do uzytkowania.

Rozumiem, że problem polega na tym, że jestes rolnikiem, uprawiasz buraki i takie inne i chciałbyś mieć podatek rolny... Jeśli nie, to nie wiem, w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób załatwiajacych w ostatnim czasie warunki tech. przył. gazu. Jaką cenę zaproponowała Wam gazownia za przyłącze gazowe ? U mnie za ok. 2m odcinek żądają 6000 zł ( plus oczywiście opłata przyłaczeniowa 1300+vat). Od czego ta cena zależy? Ja rozumiem, że monopol ma swoje prawa, ale żeby aż tak bandyckie cenniki ! Zamierzam oczywiscie zgłębić temat u źródeł, ale ciekaw jestem opinii i doswiadczen innych bo pewnie jakakolwiek proba negocjacji to sprzeczka głowy z murem.

A może są jakieś inne tajne sposoby na uzyskanie np. upustów?

 

Pozdrawiam

 

 

Witam,

Ja załatwiałem gaz w zeszłym roku. Zapłaciłem ok.1700 + Vat za opłatę przyłączeniową.Początkowo miałem opłatę 1100 + VAT ,ale że zrobili mi droge asfaltową to podnieśli mi koszt ponieważ muszą przeciskać się pod nią. :lol: Terefere

Jeśli chodzi o przyłącze po mojej stronie to dległość domu od skrzynki w ogordzeniu to ok.10 m. Firma z ramienia gazowni za całą kompleksową obsługę czyli podprowadzenie ze skrzynki w ulicy do domu (2 punkty : kuchnia i kotłownia - w sumie ok. 50m rury ziemią) +projekt+ skrzynka gazowa ogrodzeniowa+ fundamrent pod nią +2 skrzynki na budynku i inne złączki+geodeta wyszło 6300pln na gotowo.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie ms., do skrzynki powinno to kosztować zdecydowanie mniej. Regulacja jest chyba taka że płacisz za "moc" przyłącza a nie za ilośc metrów bierzących. Albo chcesz ogrzewać szklarnie :-), albo coś się strasznie pozmieniało (odświeżałem swoje warunki tech. w kwietniu '08 i mnie wcinka też kosztuje ok. 1500 PLN brutto).

 

Szklarnie pewnie ogrzewałbym węglem :) Mam moc 2,6 m3/h, czyli zupełny standard tzn. 1 kuchnia gazowa 0,2 m3/h plus kocol dwufunkcyjny 2,4m3/h

Warunki z 10.2008 a oplata nazwana jest:" projektowany koszt wykonania przyłaczenia" - 6100 zł. Dla mocy przyłaczeniowej obliczana jest tzw. opłata za przyłaczenie (u mnie 1350+vat) i tę traktuję jako oczywistą oczywistaość. Boli mnie natomiast ta pierwsza opłata. 6100 zł. za rurkę 2m to pewnie nawet Gazprom od Ukrainców by sobie nie zazyczył :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, jest dobrze. Z tego co kojarzę to ta druga kwota to jest koszt jaki poniesie gazownia na wykonanie przyłącza. Czyli gdybyś np. znalazł sobie firmę inną niż ta polecona przez gazownię, to musi ona się zmieścić w tej kwocie (tyle gazownia jest w stanie zapłacić). Taki "target costing". Ja tak właśnie robiłem, zakontraktowałem wykonawcę do wszystkich robót i z nim się rozliczałem, natomiast teraz "sprzedaję" wcinkę gazowni za jakieś tam pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mnie też przywalili podatek po inwentaryzacji geodety i ujawnieniu budynku, baba z urzędu powiedziała że geodeta zmienia wtedy status działki na budowlany.

 

Czy możecie polecić rzeczoznawcę?

muszę uaktualnić wartość domu dla banku, bo wyszło im że po skoku franka, kredyt przewyższa wartość domu.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzabij

 

Wielkie dzieki. Takiej informacji wlaśnie szukałem. Potwierdze jeszcze w gazowni, ale pewnie jest tak jak piszesz. To ma sens.

 

 

Mani

 

...kredyt przewyzsza wartość domu...

 

No to Ameryka nam się zrobiła :D

 

Ja robię wyceny u Kiziniewicza ( znajdziesz w google). A który to bank tak na bieżąco monitoruje LTV? Czy to przypadkiem nie przymiarka, aby podniesc oprocentowanie lub zarządać dodatkowych zabezpieczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mani, aleś mnie zaskoczyła.

 

A ziemia była jako wkład własny? Jeśli tak, to trochę się dziwię. Z reguły wartość domu jest zaledwie skromnym dodatkiem do ziemi, na której go postawiliśmy.

 

Jeśli zabezpieczeniem kredytu jest działka, wtedy dla banku zabezpieczeniem jest cała nieruchomość (ziemia + dom).

 

PS. Podpytaj Magnolię o rzeczoznawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, jest dobrze. Z tego co kojarzę to ta druga kwota to jest koszt jaki poniesie gazownia na wykonanie przyłącza. Czyli gdybyś np. znalazł sobie firmę inną niż ta polecona przez gazownię, to musi ona się zmieścić w tej kwocie (tyle gazownia jest w stanie zapłacić). Taki "target costing". Ja tak właśnie robiłem, zakontraktowałem wykonawcę do wszystkich robót i z nim się rozliczałem, natomiast teraz "sprzedaję" wcinkę gazowni za jakieś tam pieniądze.

 

dzabij,keramb

Możecie mi to jaśniej wytłumaczyć ?

W moim przypdaku było podobnie.Pierwsza kwota za przyłącznie standardowo wg. cennika ,a druga miałem ok. 5100 z warunków technicznych czy umowy ,a zapłaciłem 6300. Firma jest z ramienia gazowni. Jak się ma ta kwota z warunków do mojego kosztu skoro róznica jest ok. 1200 pln ?

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS.

No wiesz teraz ziemia w okolicy Warszawy tyle kosztuje ze dom rzeczywiscie moze byc tanszy, ale ja kupilam dzialke za ok 100 tys. i byla zabezpieczeniem razem z domem budowanym na kredyt ale dołozylam do domu duzo swojej kasy, bo oczywiscie koszt wszystkiego przerosl wszelkie kosztorysy, ktore zrobilam dla banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GO-TRANS usługi koparko-ładowarką, transport: piach, żwir, ziemia itp

 

czy w ramach "itp." jest tez gruz betonowy? Potrzebuję ok. 25 ton do utwardzenia dojazdu, tylko nie za gruby. W jakim rejonie prowadzisz usługi koparką?

 

Pozdrawiam

witam. jezeli chodzi o koparke to uslugi prowadze w zachodnich okolicach Warszawy( Blonie, Grodzisk Maz) w przypadku wiekszego zlecenia mozna jechac gdzies dalej (np. do Konstancina :D ), w przypadku gruzu to owszem mam ale na taka odleglosc to beda za duze kaszty dla Ciebie bo jest za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, jest dobrze. Z tego co kojarzę to ta druga kwota to jest koszt jaki poniesie gazownia na wykonanie przyłącza. Czyli gdybyś np. znalazł sobie firmę inną niż ta polecona przez gazownię, to musi ona się zmieścić w tej kwocie (tyle gazownia jest w stanie zapłacić). Taki "target costing". Ja tak właśnie robiłem, zakontraktowałem wykonawcę do wszystkich robót i z nim się rozliczałem, natomiast teraz "sprzedaję" wcinkę gazowni za jakieś tam pieniądze.

 

dzabij,keramb

Możecie mi to jaśniej wytłumaczyć ?

W moim przypdaku było podobnie.Pierwsza kwota za przyłącznie standardowo wg. cennika ,a druga miałem ok. 5100 z warunków technicznych czy umowy ,a zapłaciłem 6300. Firma jest z ramienia gazowni. Jak się ma ta kwota z warunków do mojego kosztu skoro róznica jest ok. 1200 pln ?

Pozdr,

 

5100 to kwota netto ? 5100 *1,22 = 6222 ~ 6300 ?

 

Jeżeli to nie Vat, to może poprostu firma z ramienia gazowni wycenia inaczej swoje usługi niż kosztorys gazowni (drożej) i trzeba dopłacić....

 

Gruz betonowy chyba można kupić w Mysiadle przed betoniarnią Budokruszu. Mostostal zrobił tam sobie składzik kruszyw i mam wrażenie że jest tam również gruz betonowy. Ewentualnie firma Kruszer ogłasza się że ma jakiś gruz betonowy na okęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...