Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ms, 15 marca to jest data mocno życzeniowa i mocno nierealna. Choćby za względu na warunki atmosferyczne. Nasz wykonawca zaproponował, żeby taką datę wyznaczyć, ale od razu zastrzegł, że nie ma sensu kopać fundamentów jak będzie mokro. Nie wypowiadał się na temat kopania fundamentów w śniegu :)

 

Poza tym mamy jeszcze nowy problem. Pojechaliśmy z naszym świeżutkim pozwoleniem na budowę do ZEWTu a ten nam oświadczył, że owszem, może rozważyć przyłączenie nam prądu przed 2010, ale takie decyzje podejmuje się na jakimś zebraniu zarządu, a zarząd zbiera się raz na miesiąc. I to dotyczy też prądu budowlanego!!

 

Ja się spodziewałam problemów z ZEWTem, ale nasz kierbud ostatnio nas uspokajał, że jeśli chodzi o prąd budowlany, to nie robią problemów :/ Na sąsiedniej działce jest słup, także chodzi tylko o pociągnięcie kabla.. Kurczę no. Jak Wy mieliście z prądem budowlanym z ZEWTu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam termin na czerwiec 2010 i tez pani w zewt nie umiala doradzic czy i jak mozna to przyspieszyc.do szczescia brakuje mi skrzynki na licznik.skrzynke elektryczna mam w granicy dzialki.tez planuje zaraz po zniknieciu sniegu zaczac walczyc z kopaniem fundamentow i dalsza budowa..marzenie takie male ciche stan surowy zamkniety na lato juz miec...czas zweryfikuje marzenia.a z pradem narazie postanowilismy uzyc generatora.w koncu potrzebny jest do betoniarki i takich tam elektronarzedzi.moze styknie narazie.podobno mozna pisac pismo o przyspieszenie ale czy cos to daje ....pozdrawiam i zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już złożyliśmy wniosek o przyspieszenie - ale, jak pisałam, musi go rozpatrzyć zarząd, który zbiera się raz w miesiącu. Cóż :)

 

Też myślimy nad generatorem, tylko że generator generatorowi nie równy, nie wiem, czy coś za 500 zł da radę, a żal mi teraz wydawał kilku tysięcy na porządny generator, który na budowie może się uszkodzić i który trudno będzie zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem o czyms takim: http://allegro.pl/item560467672_agregat_pradotworczy_220v_12v_generator_2_5kw.html

tylko ze ok 50 zl drozszym i 2.7 kw i wyjscie sily ale nie widze go narazie na allegro.dopytalem ekipy co oni o tym sadza ,stwierdzili ze sila jest zbedna bo betoniarka na 220v.a jak moge spytac gdzie ruszacie z budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no ja na generatorach prądu za bardzo się nie znam (córka elektryka :D ). Mój M. spojrzał i stwierdził, że wygląda dobrze, ale on też się nie zna, tylko robi mądrą minę :D

 

Zobaczymy, co nam odpowie ZEWT na naszą 'interpelację' - i kiedy. Mamy jeszcze opcję dogadania się z sąsiadami - jak nie będzie innego wyjścia :/ W ogóle ci nasi sąsiedzi to ciekawi ludzie: jakieś 14 lat temu. jak kupowali tę działkę, ładnie ją ogrodzili i.. doprowadzili prąd :) Z którego oczywicie nie korzystają, bo na działce nie ma nic poza trawą i konikami polnymi (latem oczywiście), ale opłatę za przesył płacą co rok.

 

Budować się będziemy w Głoskowie-Letnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEW-T - według mnie najdziwniejsza instytucja. Pierwsze starcie było poraźką - miałam skrzynkę w granicy działki a w warunkach napisal, że nic nie ma i dopiero mogą wybudować linię napowietrzną! :evil:

 

Dziwiło mnie też, że załatwienie każdej sprawy wymaga dostarczania od początku tego samego kompletu dokumentów: kopia aktu notarialnego, pozwolenie na budowę itp. Dopiero niedawno dotarło do mnie, że tam sa dwie różne instytucje (od sprzedaży i przesyłu). Oczywiście wymiana informacji między tymi firmamai jest zerowa. :evil:

 

Wczoraj spotkaliśmy się z elektrykiem w sprawie zmiany taryfy z budowlanej na docelową. Jak będzie nie wiem - może się okazać, że właśnie rozpisali przetarg na budowę przyłącza do naszej działki i w związku z tym nie możemy zmienić taryfy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Ja walczę z ZE od sierpnia ub.r. o zmianę taryfy z C11 na G11 i nie mogę się doczekać. :evil: Podobno potrafi im to zająć do roku czasu! A w styczniu podnieśli mi opłaty za prąd o ok. 40% - tak jak wszystkim małym firmom...

 

pzdr.,

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że na przyłączenie prądu budowlanego czeka się jakieś 1,5 roku. Ile czeka się na zmianę taryfy na przyłącze docelowe po wybudowaniu domu?

 

Kolejna rzecz: do kogo się zwrócić i z jakimi dokumentami w sprawie wody na działce na Krzakach Czaplinkowskich?

Wcześniej myślałam o studni głębinowej, ale do tego potrzebny jest prąd. Jeżeli przyłączenie prądu odbywa się w takim tempie, to ta opcja odpada.

Czy myślicie, że mogłabym zrobić u siebie na działce tzw. wcinkę do wodociągu, założyć na niej licznik i korzystać z wody w ten sposób?

 

Pozdrawiam serdecznie - Halszka

 

P.S. Dobrze, że jesteście. Sprowadzacie na ziemię moje marzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

savee napisał:

 

Ja się spodziewałam problemów z ZEWTem, ale nasz kierbud ostatnio nas uspokajał, że jeśli chodzi o prąd budowlany, to nie robią problemów :/ Na sąsiedniej działce jest słup, także chodzi tylko o pociągnięcie kabla.. Kurczę no. Jak Wy mieliście z prądem budowlanym z ZEWTu?

 

Problem z ZEWT-em, a raczej PGE Dystrybucja W-wa Teren bo tak ten twór sie dokładnie nazywa ma charakter glownie czasowy, tzn. czas oczekiwania na przyłącze to ok. 1,5 roku. Tłumacza to cenami urzędowo regulowanymi i związanym z tym brakiem środków na inwestycje, czyli m.in. przyłącza dla odbiorcow indywidualnych. Ja na dwie umowy ( budowlany oraz przyłaczenie do sieci) czekałem ok. 2 m-ce, podpisałem + wniosłem opłatę przyłaczeniową na początku lutego, a termin przyłaczenia mam na 30.06.2010, co nie jest dla mnie żadna masakrą, ponieważ i tak nie widzę szans zakończyć budowę przed tym terminem ( nie mam jeszcze nawet pozwolenia, gdyż starostwo analizując moja dokumentację znalazło dziurę w moście).

Z pradem budowlanym to Twój kierbud ma rację tzn. jeśli jestes w zasięgu jakiegoś słupa i masz juz podpisana umowę to przyłączenie jest praktycznie z marszu. W siedzibie PGE w Jeziornej jest lista firm przez nich akceptowanych, zadzwoń do którejkolwiek i wszystko Ci wyjaśnią. I tak zreszta musisz z usług którejś z nich skorzystać. Mam zdaje się zdjecie tej listy, więc jak znajdę i bedziesz potrzebowała to mogę przesłać. Zdecydowanie odradzam eksperymenty z agregatem prądotwórczym za 500 zł, no chyba że stać Cię na kupowanie takich atrakcji cenowych.

BTW, poproszę o namiar na kierbuda, bo szukam właśnie ( może tez info jakiej kaski zarządał, jesli to nie tajemnica )

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem motyw z brakiem miejsca na skrzynkę. Chodzi prawdopodobnie o to, że musisz po prostu czekać na swoja kolejkę do przyłaczenia do sieci, wtedy założą Ci też licznik. Z prądem budowlanym je4st inaczej, tzn. podlącza sie go w trybie uproszczonym np. z najbliżśzego słupa.

Oczywiście wcześniej należy podpisać umowę o prąd budowlany. Nie wdając się jednak w dalsze dywagacje mam dla Ciebie taka radę: znajdź sobie firmę do wykonania przyłącza elektrycznego a oni już sami najlepiej będą wiedzieli co i jak należy zrobić jesli idzie o "papierologię". Lista firm mogę Ci przesłac na e-mail.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z uczestników forum może mi polecić profesjonalną ekipę do wykonania tynków wewnętrznych oraz wylewek oraz ekipę do instalacji elektrycznych. Ekipy, które budowały u moich znajomych (szczególnie ta od tynków) niestety wykonały pracę bardzo niesolidnie. Pozdrawiam i dziękuję Robert

 

Rostan, wysłaliśmy ci info na priva. Tynki potrafią być masakrą. U nas tak się złożyło, że tynki robiła świetna ekipa, a glify inna, choć przysłana przez tą samą firmę. Ci drudzy to była najbardziej katastrofalna ekipa z wszystkich, które do tej pory przewinęły się przez Piskórkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...