Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kto z Was ma zamontowanego "strażaka" na kominie dymowym?

 

Macie jakiś patent, żeby nie skrzypiał? Stosowane przez nas specyfiki pomagają co najwyżej na dwa-trzy miesiące.

 

 

 

Ja mam strażaka ale jeszcze nie skrzypi choć już jest na kominie z 4 miechy.

Może te prowadniczki jakims smarem silikonowym przelecieć ?

Pozdr. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanek napisał:

dom ma 260 m2 z garażem a więc troche tych fundamentów będzie. Tak orientacyjnie policzylem ze wyjdzie coś ok 5 tys za wykopanie.

 

Jak Ty wyliczyłeś te 5 tyś? Bedzieśz kuł w skale? :)

 

Nie w skale tylko w ziemi 3 i 4 klasa :)

Zgodnie z info od Akisha to cenay m3 wykopu do głębokości 1,2 metra to 72 zł U mnie będzie 72 metry po obwodzie + pewnie z połowę obwodu wewnątrz a więc 36 metrów to jest 108 metrów bieżacych wykopu szerokości 60 cm i 1,2m głebkości. To daje 108 x 0,6 x 1,2 = 5598 zł

 

No ale jak przyjąć stawkę którą podały baranki2 czyli 37,86 zł to wyjdzie 2944 zł

 

Tak jak pisałem wczesniej napewno wezmę wycenę od wykonawcy który będzie mi stawiał dom, jak fundamenty wyjdą drogo to bedę działał sam przy pomocy taniej siły roboczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanek,

 

według mnie popełniasz jeden błąd w kalkulacji / założeniach - zazwyczaj najpierw zbiera się humus, zalóżmy 0,5 metra. Koparka zrobi to w 4 - 5 godzin (jeżeli nie będzie drzewek do wykarczowania) i będzie to kosztować 500 PLN. Potem zostanie Ci do wykopania 0,7 metra, czyli 108*0,6*0,7*72 = 3266 PLN + 500 PLN = 3766. Mamy saving :-)

 

Osobiście zamówiłbym minikoparkę do wykopania ław, godzina pracy kosztuje 100 PLN, sprawny operator wykopie 108 mb ław w jeden dzień (trzeba będzie lekko skorygowac rogi szpadlem), w dwóch tysiącach powinieneś sie spokojnie zamknąć razem ze zdjęciem humusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś do polecenia sprawdzoną ekipę do tynków wewnętrznych? Planujemy tynkowanie latem, ale wolałabym zaklepać termin. Będę wdzięczna za każdy namiar.

Witam grupe , jestem tu nowy ,tuz po tynkach właśnie , ekipa taka sobie , ale moge wyslac namiary . Szukam dojścia do elektryka z wejściem w Konstancinie. Ma ktoś kogoś sprawdzonego? Wszystko w domu juz zrobione , zostaly formalności.

Z gory dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: mój strażak jest chyba jakiś felerny

 

Jesli stosowales silikonowe smary i nic nie dalo to rozwiazania sa dwa.

1. Rozebrac i solidnie wyczyscic, odrdzewic, nasmarowac i na jakis czas znow bedzie ok

2. Jesli sa tam lozyska (co byloby dziwne, bo niby co ma w nich piszczec) to trzeba wymienic na inne i bedzie po klopocie.

 

Nie wiem co to za strazaki, ja ma Rotowenta i jak pisalem rok i 4 miesiace na dachu i ani mru mru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rany julek :roll: :o to zupełnie nie w kursie jestem, toż to koszmar będzie. Ani w Warszawie się nie będzie dawało jeździć ani za Warszawę wyjechać :o :-?

Ja jestem i myślę podobnie , ze to będzie koszmar.

Jeden z 3 pasów na Puławskiej przeznaczą też niedługo na buspas. Przymiarki są już zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko.

 

a były niedawno dyskusje a propos pomysłu na szybki tramwaj do piaseczna, że bus pas na puławskiej niczego nie rozwiąże :/ wręcz przeciwnie, pogorszy sprawę. módlmy się o szybką budowę trasy n-s.

 

ostatnio jechałam do warszawy (okolice galerii mokotów) rano, wyjazd z głoskowa 9:10. W pracy byłam o 10, a musiałam jeszcze z 10 min od samochodu dojść. Dla mnie to jest do zaakceptowania. Natomiast dojazd 727, który wg rozkładu jedzie z Głoskowa do metra wilanowska bitą godzinę, bo ma przystanek na każdym skrzyżowaniu.. A przy metrze trzeba by się jeszcze przesiadać... Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...