Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

My we wsi zroganizowaliśmy sprzątanie świata dwa tygodnie temu przy okazji Dni Ziemi. Kontener i worki załatwialiśmy przez naszą radną w gminie. Kontener zapełniliśmy bez trudu, choć do sprzątania stawiło się bardzo mało osób. :-?

 

Oczywiście - dzięki zdrowemu jądru społeczeństwa, które trzyma się mocno - stan czystości nie trwał długo.

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My we wsi zroganizowaliśmy sprzątanie świata dwa tygodnie temu przy okazji Dni Ziemi. Kontener i worki załatwialiśmy przez naszą radną w gminie. Kontener zapełniliśmy bez trudu, choć do sprzątania stawiło się bardzo mało osób. :-?

 

Oczywiście - dzięki zdrowemu jądru społeczeństwa, które trzyma się mocno - stan czystości nie trwał długo.

 

marta

 

kurka wodna, bo to trzeba do sprzątania zagonić to jadro - może za flaszkę by poszli :roll:

Jak się przeprowadzę to walkę zacznę prowadzić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to dziwnie brzmi.

ZEWT daje oczywiście standardowo 1,5 roku od momentu podpisania umowy i zapłacenia za przyłącze do realizacji docelowego przyłącza. Natomiast prąd budowlany idzie sobie innym torem, jego się sobie załatwia samemu (tj. przez okolicznego elektryka, któremu płaci się ok 2tys i który wszystko w ZEWT-cie załatwia).

 

Fakt jest taki, że w innych rejonach Polski nie nakręcają zapotrzebowania na usługi lokalnych elektryków poprzez oddzielne przyłącze budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to dziwnie brzmi.

ZEWT daje oczywiście standardowo 1,5 roku od momentu podpisania umowy i zapłacenia za przyłącze do realizacji docelowego przyłącza. Natomiast prąd budowlany idzie sobie innym torem, jego się sobie załatwia samemu (tj. przez okolicznego elektryka, któremu płaci się ok 2tys i który wszystko w ZEWT-cie załatwia).

 

Fakt jest taki, że w innych rejonach Polski nie nakręcają zapotrzebowania na usługi lokalnych elektryków poprzez oddzielne przyłącze budowlane.

 

Oj w innych rejonach polski to wogole jest normalnie - poczawszy od ryczaltu za wode na budowe a na wymogach do Pnb konczac..albo odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum też widzę, że z tym bywa różnie. Niemal każdy urząd (albo wręcz każdy urzędnik) ma swoją interpretację przepisów tego, co jest wymagane do PnB i jak powinien wyglądać projekt.. Wcześniej załatwiałam papiery do PnB w Warszawie i też było inaczej, niż w Piasecznie.

 

Najlepszym wsparciem są ludzie z okolicy, którzy już przechodzili przez to wszystko, mają wydeptane ścieżki i wiedzą, co i jak. Stąd też popularność tego forum i 'grup budujących' skupionych wókół danej miejscowości. Ja przyznam nie bywam na przykład na forum rozpoczynających budowę na wiosnę 2009, choć byłoby to logiczne - ale co z tego, skoro tam są osoby z Opola i Szczecina, z którymi nie porozmawiam przecież na temat załatwiania kanalizacji w naszym wspaniałym Elmarze albo prądu w ZEWT-cie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moze namiary na okna pcv ....chce w kolorze zloty dab..do tego duze drzwi suwane tarasowe..

 

To podobno b. zły pomysł. Wszyscy forumowi spece odradzają suwane w PCW.

 

A ja brałem wszystko, łącznie z bramą w złotym dębie, od forumowego starego. Trochę trza podregulowac drzwi tarasowe, i jeden fix miał bekę, ale ogólnie chyba OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moze namiary na okna pcv ....chce w kolorze zloty dab..do tego duze drzwi suwane tarasowe..

 

To podobno b. zły pomysł. Wszyscy forumowi spece odradzają suwane w PCW.

 

 

O, a możesz tak w skrócie napisać, czemu? Że ciężkie? Ale przecież pcv nie jest cięższe od drewna. Że coś się z czasem wygina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moze namiary na okna pcv ....chce w kolorze zloty dab..do tego duze drzwi suwane tarasowe..

 

To podobno b. zły pomysł. Wszyscy forumowi spece odradzają suwane w PCW.

 

A ja brałem wszystko, łącznie z bramą w złotym dębie, od forumowego starego. Trochę trza podregulowac drzwi tarasowe, i jeden fix miał bekę, ale ogólnie chyba OK.

 

Osobiście musze sie nie zgodzić z kolegą Depi'm. Mam od prawie roku w salonie takie gigantyczne okno balkonowe przesuwne z pcv właśnie i jest super :p Samo prawie sobie jeździ nie wymaga dużo siły do otwierania i można je zablokowac a poza tym baardzo wygodnie się przez takie wychodzi na taras nawet mając obie ręce zajęte np. niesieniem jedzonka do grilla tudzież kawy na tarasik :lol: Tak więc ja stanowczo protestuje przeciwko negatywnej ocenie takich rozwiazeń, zdecydownie jestem za ! Drogi kolego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Czy mogę prosić o informację jaki jest koszt murowania 1m2 ściany 3W (25PW+12 styro+12 PW), a jaki ściany wewnętrznej 25P+W ?

 

Chciałbym oszacować koszt wymurowania od stanu zero do pierwszego stropu (nie licząc kosztu materiałów bo ten już znam).

 

Chcę budować z Porothermu.

 

Dzięki za info.

Jednocześnie poszukuję ekipy do murów - może ktoś wie o bezrobotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój profil to pięciokomorowy Spectus.

A co do wymiaru okna to ... nie wiem tak do końca :roll: Chyba coś ze 4 metry, ale w sumie to dobre pytanie, chyba będę miała teraz dodatkowy bodzieć coby sobie je dokładnie zmierzyć :D

A co do nagrzewania to moje okna tarasowe sa w lekkim zadaszeniu więc zawsze to te pare stopni słonecznych mniej dla ustrojstwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam podziękować Zazdrośnicy za namiary na ekipę sprzątającą :lol: bardzo fajni panowie ! Właśnie dopiero co w ostatnią sobotę korzystałam z ich usług, żadnych problemów, termin dotrzymany śmieci zabrane co do ostatka a i cenowo też okej.

Osobiście bardzo polecam i na pewno jeśli zajdzie taka potrzeba będę korzystała z nich "następną razą" :D

 

A przy okazji chciałam podpytać o jakieś kontakty w naszej okolicy na dobrą ziemię do podsypania terenu ale już takiego docelowego pod ogród. Macie może jakieś sprawdzone kontakty w tej dziedzinie :roll: będę bardzo wdzięczna.

 

Dzabij

Co do siatki to może spróbuj w firmie Dan-Bud z Głoskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...