Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących w Piasecznie i okolicach,

 

Jak zapewne zauważyliście jestem nowy na forum, mamy zamiar wybudować domek w okolicach Lesznowoli. Na chwilę obecną jesteśmy na bardzo wczesnym etapie - załatwianie finansowania, wstępny wybór projektu,etc. Mamy zamiar wykorzystać gotowy projekt i tu mam do Was pierwsze pytania (na pewno będzie ich więcej ;)).

Czy możecie polecić rozsądnego architekta który wykona adaptację oraz kilka drobnych zmian w projekcie za rozsądne pieniądze, oraz ewentualnie projekty przyłączy etc ?

Jakie są Wasze doświadczenia związane ze współpracą z gminą Lesznowola ?

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował może więźbę dachową w tartaku w Mikówcu k/ Góry Kalwarii? Tak się zastanawiam, czy znajdę gdzieś w naszej okolicy rzetelny tartak, czy szukać lepiej "po Polsce"? Macie jakieś propozycje :) ?

Do pedro: architekta Ci nie polecę, ale urząd gminy w Lesznowoli jest super! Urzędnicy z np. Piaseczna powinni obowiązkowo odbywać tam szkolenia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie Madex na obwodnicy Piaseczna mają stal fi 12 za 1600 netto, fi 16 1700 netto i odpowiednio fi 6 1900.

Cene obejmowała dowóz ok. 10 km.

 

Wpadam ma starą grupę zobaczyć co jest grane, a tu czytam takie rzeczy i mi tylko gula rośnie... :evil:

 

Jakby ktos chciał stemple, to ja też mam :) Dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te no nie mówiłem przeca, że tańszy, tylko, że lepsiejszy :)

 

Choć właściwie przy takim samym sprzęcie to może być nieco tańszy.

 

Choć powiem Ci, że ja bym za takie pieniądze jak ZBYCH tego nie zrobił - to jest wbrew pozorom cholernie dużo roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, i jeszcze taki barranek na przykład co jakiś czas dzwoni do niego i mówi, że artyści znowu przerwali jakiś kabelek i jest dyskotego, sabotaż, pożar, dywersja itp.

Jest tego trochę do zrobienia, jak chce się to zrobić dobrze. A Zbych robi dobrze.

Rostan, chcesz telefon na priva? Przynajmniej sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, takie pytanie śród-budowlane.

Czy w garażu posadzkę macie na tym samym poziomie, co w budynku, czy trochę niżej? Jeśli na tym samym poziomie - czy uważacie, że byłoby wygodniej niżej (do budynku prowadzi na ogół schodek czy dwa, do garażu trzeba wtedy wjeżdżać lekko pod górkę)? Jeśli niżej - czy widzicie jakieś plusy tego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka pytanek:

 

u kogo robił ocieplenie zew. i elewację zew. oraz ocieplenie poddasza i gipsokartony na poddaszu niejaki pan Franciszek (667 016 240)? Dostałem namiar od magnolii więc na pewno u niej. U kogo jeszcze i jak oceniacie prace tej ekipy? Czy elewacja zew. nie klawiszuje, czy widać/niewidac pod słońce kształt płyt styropianowych, czy tynki nie pekają, czy szlifowali styro a potem warstwę kleju z siatką tak żeby wszystko było równe, gładkie, czy trzyma piony? Na poddaszu czy solidnie zrobione, czy folia nie zmasakrowana, czy obróbki okien ok, czy gipsokartony porządnie poszpachlowane, zeszlifowane i gotowe do gruntowania i malowania, czy nie pękają na stykach?

 

Pytam, gdyż zwracamy z żoną uwagę na każde niedociągnięcie i niestety ostatnio sparzyliśmy się dośc mocno na usługach polecanego tu tynkarza - pana Mularczyka spod Kielc.

 

pozdrawiam.

 

St.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka pytanek:

 

u kogo robił ocieplenie zew. i elewację zew. oraz ocieplenie poddasza i gipsokartony na poddaszu niejaki pan Franciszek (667 016 240)? Dostałem namiar od magnolii więc na pewno u niej. U kogo jeszcze i jak oceniacie prace tej ekipy? Czy elewacja zew. nie klawiszuje, czy widać/niewidac pod słońce kształt płyt styropianowych, czy tynki nie pekają, czy szlifowali styro a potem warstwę kleju z siatką tak żeby wszystko było równe, gładkie, czy trzyma piony? Na poddaszu czy solidnie zrobione, czy folia nie zmasakrowana, czy obróbki okien ok, czy gipsokartony porządnie poszpachlowane, zeszlifowane i gotowe do gruntowania i malowania, czy nie pękają na stykach?

 

Pytam, gdyż zwracamy z żoną uwagę na każde niedociągnięcie i niestety ostatnio sparzyliśmy się dośc mocno na usługach polecanego tu tynkarza - pana Mularczyka spod Kielc.

 

pozdrawiam.

 

St.

 

Strzelu, w przypadku tego pana nie wiem, ale na przykład możemy polecić naszego człowieka od elewacji zewnętrznej (można obejrzeć jego pracę, w naszej skali dostał 6 pkt na 6 możliwych, obok bezkonkurencyjnych dekarzy) - to pan Jacek Siejka z Głoskowa. Jeśli byłbyś zainteresowany, namiar ci wyślemy. Jeśli byś chciał zobaczyć efekt, to możemy się jakoś umówić. Tye, że rozumiem że wolisz mieć jak najwięcej jedną ekipą?

 

Savee, oczywiście że niżej. Jakbyśmy mieli na równo, to by poszły kolejne kamazy ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, takie pytanie śród-budowlane.

Czy w garażu posadzkę macie na tym samym poziomie, co w budynku, czy trochę niżej? Jeśli na tym samym poziomie - czy uważacie, że byłoby wygodniej niżej (do budynku prowadzi na ogół schodek czy dwa, do garażu trzeba wtedy wjeżdżać lekko pod górkę)? Jeśli niżej - czy widzicie jakieś plusy tego rozwiązania?

 

 

Witam,

 

Ja mam garaż(oczywiście w obrysie budynku) niżej niż podłoga w domu o 3 stopnie przy czym 3 to już podłoga. W garażu mam ok 1% spadku w strone drzwi garażowych na 5 m czyli ok 4,5-5cm.

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu, w przypadku tego pana nie wiem, ale na przykład możemy polecić naszego człowieka od elewacji zewnętrznej (można obejrzeć jego pracę, w naszej skali dostał 6 pkt na 6 możliwych, obok bezkonkurencyjnych dekarzy) - to pan Jacek Siejka z Głoskowa. Jeśli byłbyś zainteresowany, namiar ci wyślemy. Jeśli byś chciał zobaczyć efekt, to możemy się jakoś umówić. Tye, że rozumiem że wolisz mieć jak najwięcej jedną ekipą?

 

Bardzo proszę o namiary, chętnie pogadam i z waszym fachowcem od elewacji.

Wcale nie muszę mieć jak najwięcej jedną ekipą, to nie warunek. Raczej chodzi mi o rzetelność, solidność i dokładność. Z żoną jesteśmy szczególarzami i czepaiamy się czego się da. Ale rozumiem że jak wydaję na dom setki tysięcy złotych to mam do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savee, oczywiście że niżej. Jakbyśmy mieli na równo, to by poszły kolejne kamazy ziemi...

 

Tak, staram się teraz przeboleć pożegnanie się z całkiem konkretną kwotą za 14 wywrotek piasku :/ Pojedyncza wywrotka niby niedrogo, ale po pomnożeniu przez 14 już nie jest tak miło i przyjemnie.

 

Jeszcze się nie przestawiłam do końca na myślenie budowlane - gdzie pierwsze pytanie jest 'ile to będzie kosztować'. To błąd - zamiast tego rozważam różne za i przeciw. A argument kosztowy jest w wielu przypadkach tak naprawdę podstawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...