Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

poszukuję wiadomości na temat ceny murowania ściany 3 warstwowej z cegłą licówką - głównie chodzi o cenę murowania licówki. Dom bedziemy budować w Siedliskach.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alarm od agencji ochrony SCORPION i jestem zadowolona i z ceny i z obsługi.

 

Poza tym montujemy sami monitoring zewnętrzny, jak skończymy to będziemy polecać swoje usługi a nasza instalacja będzie pokazowa. Jednak wszelkie kable najlepiej kłaść przed wylewkami i tynkami oczywiście.

 

Poza tym montaż sieci komputerowych, sieci telewizja-komputer, rozprowadzenie do tv i tv-sat, telefonu praktycznie od już możemy się podjąć. Potem oczywiście wszystko podłączamy na gotowo do sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiady Kochane :lol: !

 

ja co prawda w troche innej sprawie ale może pomożecie :wink: Potrzebuje kogoś sprawdzonego do posprzątania przed wprowadzeniem, może macie w tej dziedzinie jakies doświadczenia już? Ewentualnie mam pytanie czy może ktoś z was korzystał z naszej lokalnej społeczności pracowników do wynajęcia którzy urzedują w Piasku w rejonie starej mleczarni? :o Wiem bo sama widziałam że jest tam tez "placyk" żeński i stoja kobitki które poszukuja zajęcia dorywczego (cały czas o sprzątaniu myślę :roll: ) tylko nie wiem na ile takie osoby są godne zaufania ??

W każdym bądź razie: pomocy !

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej trony polecam drzwi drewniane: DERPAL - mam takie oraz EDEN z Bartyckiej

 

Drzwi DERPAL są dobrze zrobione ale żeby je zamknąć trzeba mocno docisnąć z powodu uszczelki, to nie jest wada wręcz zaleta, ponieważ nic się nie przedostaje do środka, są szczelne i ciepłe, jednak czasem jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani, tak to tylko w Erze.

 

Najlepszy wybór farb to chyba niestety ale tylko hipermarkety, przynajmiej ja nie znam profesjonalnych, tylko farbiarskich salonów. Kiedyś taki był przy skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej w Warszawie (chyba to był dekoral), ale został zlikwidowany ze dwa lata temu.

 

Ja robilem nieco inaczej. Ponieważ ogólnie wiadomo że kolor ze wzornika ma się nijak do późniejszego koloru na scianie, to poprostu kupiliśmy białą farbę i pigmenty, a kolor dorabialiśmy samodzielnie mieszając różne proporcje i robiąc próbki w kilku miejscach ściany. Efekt bardzo zadowalający, np. przepis na Magnolię duluxa - pół litra pigmentu złota ochra na 10 litrów dekorala akrylit W :-)

 

Ograniczenia to dostepność pigmentów, no i pewnie trudno było by uzyskać w ten sposób ciemne, intensywne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie farb to chyba raczej spermarkety. Można zrobic mała puszke farby - taki próbnik i zobaczyc czy Ci to odpowiada.

 

Mam pytanie natury bardziej ogrodniczej niz budowlanej, ale kiedys Wy tez bedziecie sie tym interesować a niektórzy to na pewno ogrody już zakładają.

Co myslicie i jakie macie opinie na kładzenie maty szkółkarskiej lub agrowłókniny w klomby pod kore ( zeby mniej chwasty rosły).

Czytałam trochę na forum ogrodniczym ale opini jast wiele i nadal nie wiem czy kłasć matę szkółkarską, czy agrowłłokninę czy nic ( tylko samą korę)?

CZy te "szmatki" nie powodują że zimia mnie oddycha?

 

MS może ty wiesz coś na ten temat - czy kładłaś coś w swoim ogrodzie?

 

Mam nadzieję że szybko odpowiecie bo klomb właśnie wypielony i muszę czymś go zasypać bo za 2 dni chwasty zaczna znowu wyłazić :-?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...