Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to gratulacje Lukasz_Kangoo!

 

Ja już od pewnego czasu śledzę to forum, bo też marzy nam się budowa domu, mamy nawet projekt zakupiony. Ale na tym narazie koniec, bo czekamy na odpis działki i chyba jeszcze trochę poczekamy :( No a z dalszą realizacją marzeń też nie będzie łatwo, bo przerażają nas kredyty, a zwłaszcza wizja 30 lat spłacania :-? , więc chcemy bez kredytu :roll: Uda się???? :o Coraz częściej mam chwile zwątpienia :cry:

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy planując własną studnię musieliście dołączać do pozwolenia na budowę opracowanie hydrogeologiczne? Ja planuję budowę w gminie Prażmów i sprawa stanęła na takim papierku. Wiem, że na studnię o głębokości do 30 m nie trzeba zezwolenia, ale nowa Pani w gminie chce coś takiego...

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)

 

Witam sąsiada,

To chyba jakieś nowe praktyki wydz.architektury. Jak ja załatwiałam pozwolenie (czerwiec/lipiec 2009) to w Prażmowie był pan Adam Piwoński i nic takiego nie potrzebował .... za to upierał się przy badaniu geologicznym (mam POŚ).

Jeśli chodzi o wiercenie studni to forumowicz Urgot jest godny polecenia, zna się na rzeczy. U nas robił studnię - profesjonalnie i w dobrej cenie - jestem bardzo zadowolona. :)

 

ania

 

Nie ma czegos takiego, jak pozwolenie na studnie glebinowa. Dotyczy 30 m. Studnia a raczej jej obudowa, wymaga jedynie zgloszenia. Oczywiscie musi byc umiejscowiona w zgodnych z przepisami odleglosciach od obiektow. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego, jak pozwolenie na studnie glebinowa. Dotyczy 30 m. Studnia a raczej jej obudowa, wymaga jedynie zgloszenia. Oczywiscie musi byc umiejscowiona w zgodnych z przepisami odleglosciach od obiektow. To wszystko.

Ustawa "Prawo wodne" z dn. 18.07.2001r., art. 124: Pozwolenie wodnoprawne nie jest wymagane na (...) u. 5: wykonanie studni o głębokości do 30 m na potrzeby zwykłego korzystania z wód.

Urzędniczka oparła się na miejscowym planie zag. przestrz. z dnia 18.04.2002 r. dla południa gminy, art. 24 u. 2: Plan wyznacza strefy ochrony pośredniej ok. 10 m wokół studni; strefa wymaga określenia i ustanowienia w hydrogeologicznym opracowaniu specjalistycznym.

 

I co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że to w tym opracowaniu wyjdzie, czy pokłady wodonośne o odpowiedniej wydajności są na głębokości więcej, czy mniej niż te 30 metrów i czy będzie koniczne pozwolenie wodnoprawne, którego koszt uczyni budowę studni nieopłacalną. Lepiej byłoby podłączyć się do wodociągu i budować ok. 200 m przyłącza... Ile to może kosztować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego, jak pozwolenie na studnie glebinowa. Dotyczy 30 m. Studnia a raczej jej obudowa, wymaga jedynie zgloszenia. Oczywiscie musi byc umiejscowiona w zgodnych z przepisami odleglosciach od obiektow. To wszystko.

Ustawa "Prawo wodne" z dn. 18.07.2001r., art. 124: Pozwolenie wodnoprawne nie jest wymagane na (...) u. 5: wykonanie studni o głębokości do 30 m na potrzeby zwykłego korzystania z wód.

Urzędniczka oparła się na miejscowym planie zag. przestrz. z dnia 18.04.2002 r. dla południa gminy, art. 24 u. 2: Plan wyznacza strefy ochrony pośredniej ok. 10 m wokół studni; strefa wymaga określenia i ustanowienia w hydrogeologicznym opracowaniu specjalistycznym.

 

I co Wy o tym sądzicie?

 

W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r., a wiec w czyms co obowiazuje na terenie calego naszego kraju, jest wzmianka o studniach m.in. glebinowych i jedyne o czym jest tam napisane, to tak jak juz wspomnialem wyzej, trzeba sciesle trzymac sie odleglosci od: granicy dzialki, osi rowu, budynkow "roznego rodzaju" i jeszcze kilku "drobiazgow". Pozwolenie na studnie nie jest wymagane. Mowimy o 30 m.

 

Do zgloszenia dolacza sie mapke z narysowana kropka (studnią) i rozpisanymi odleglosciami. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r., a wiec w czyms co obowiazuje na terenie calego naszego kraju, jest wzmianka o studniach m.in. glebinowych i jedyne o czym jest tam napisane, to tak jak juz wspomnialem wyzej, trzeba sciesle trzymac sie odleglosci od: granicy dzialki, osi rowu, budynkow "roznego rodzaju" i jeszcze kilku "drobiazgow". Pozwolenie na studnie nie jest wymagane. Mowimy o 30 m.

 

Do zgloszenia dolacza sie mapke z narysowana kropka (studnią) i rozpisanymi odleglosciami. Wszystko.

No właśnie. I dokładnie to chce wiedzieć urzędniczka: przekraczamy 30 m, czy też nie. I to będzie w tym opracowaniu. Ustne oświadczenie sąsiadów o głębokości ich studni, różdżkarza i jego opinii czy inne nie są dla niej wiążące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwi mnie, że po zmianie urzędnika nagle takie opracowanie jest potrzebne... Jak widać po odpowiedziach nikt z Was czegoś takiego nie potrzebował. Przepisy się nie zmieniły...

 

Poprosić o pokazanie przepisu, gdzie to jest wymienione. Ewentualnie uchwałę Rady Gminy o takim zapisie jeśli jest.

Ja idąc o pozwolenie na POŚ wszystkie aktualne przepisy miałam podrukowane pod ręką.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak lista życzeń, to i ja się dorzucę.

 

Potrzebuję kogoś do zrobienia dachu płaskiego nad garażem, najchętniej w technologii dachu odwróconego lub czegoś w tym stylu.

Mamy obecnie strop nad garażem, i teraz chcemy na to położyć styropian i papę. Problem w tym, że nasz majster jest gotów to zrobić, ale tylko w sposób tradycyjny: styropian, siatka, szlichta min 6 cm, papa. My nie chcemy tej szlichty, głównie dlatego, że pogrubia dach o te 6 cm, a my tam potem jeszcze jakiś żwirek czy coś będziemy chcieli dać, no i z tą szlichtą możemy się po prostu nie zmieścić.

 

Jak ktoś ma kogoś do polecenia albo coś takiego u siebie robił, to będę wdzięczna za namiary.

 

groomek, a co do tego obłożenia styropianem kominów - nam to zrobił nasz majster od ekipy budowlanej, nawet bym Ci go poleciła, ale on na pewno nie weźmie takiej małej robótki, i tak narzeka, że za dużo zleceń na ten rok poprzyjmował. Może ktoś od ocieplenia budynku po prostu? Technologia w końcu ta sama, strypian + siatka + klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwi mnie, że po zmianie urzędnika nagle takie opracowanie jest potrzebne... Jak widać po odpowiedziach nikt z Was czegoś takiego nie potrzebował. Przepisy się nie zmieniły...

 

Poprosić o pokazanie przepisu, gdzie to jest wymienione. Ewentualnie uchwałę Rady Gminy o takim zapisie jeśli jest.

Ja idąc o pozwolenie na POŚ wszystkie aktualne przepisy miałam podrukowane pod ręką.

 

Powodzenia

Cały czas chodzi o następujący dokument:

UCHWAŁA nr XLII/494/2002

RADY GMINY PRAŻMÓW

z dnia 18 kwietnia 2002 r.

w sprawie: uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowej części gminy Prażmów

ROZDZIAŁ 6

ZASADY UZBROJENIA INŻYNIERYJNEGO TERENU

Art.24

2. Plan wyznacza strefy ochrony pośredniej ok.10 m wokół studni;

strefa wymaga określenia i ustanowienia w hydrogeologicznym opracowaniu

specjalistycznym.

 

Dokument jest dostępu w gminnym BIPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwi mnie, że po zmianie urzędnika nagle takie opracowanie jest potrzebne... Jak widać po odpowiedziach nikt z Was czegoś takiego nie potrzebował. Przepisy się nie zmieniły...

 

Poprosić o pokazanie przepisu, gdzie to jest wymienione. Ewentualnie uchwałę Rady Gminy o takim zapisie jeśli jest.

Ja idąc o pozwolenie na POŚ wszystkie aktualne przepisy miałam podrukowane pod ręką.

 

Powodzenia

Cały czas chodzi o następujący dokument:

UCHWAŁA nr XLII/494/2002

RADY GMINY PRAŻMÓW

z dnia 18 kwietnia 2002 r.

w sprawie: uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowej części gminy Prażmów

ROZDZIAŁ 6

ZASADY UZBROJENIA INŻYNIERYJNEGO TERENU

Art.24

2. Plan wyznacza strefy ochrony pośredniej ok.10 m wokół studni;

strefa wymaga określenia i ustanowienia w hydrogeologicznym opracowaniu

specjalistycznym.

 

Dokument jest dostępu w gminnym BIPie.

 

Czy ten przepis napewno dotyczy studni glebinowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Zauwazyłam na ostatnich stronach 2 posty przestrzegające przed korzystaniem z usług konkretnych firm - i bardzo dobrze, przynajmnie inni się nie dadzą naciągnąc.

Ja, dla przypomienia ( pisałam o tym w 2006 r.) nie polecam usług firmy "Brej "z Runowa. Niestety przez oszukaństwa jej właściciela J.B. pokutuje finansowo do dzisiaj :evil:

Firma reklamuje sie że buduje domy pod klucz. Taka też umowę zawarłam z Panem J.B. ale niestety zbudował mi tylko stan surowy otwarty ( nawet bez ścianek działowych i chudziaka).

 

Na szczęście nastepna firma która kontynuowala budowę, poprowadziła ja do samiutkiego końca bez wiekszych problemów. Tych mogę z czystym sumieniem polecić ( zresztą polecono mi ich własnie na naszym forum). :p

 

Pozdrawiam i zyczę tylko najlepszych ekip podczas budowania Waszych domów

 

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten przepis napewno dotyczy studni glebinowej?

Niestety, nie jest to doprecyzowane :( Plan mówi, że "wokół studni", nie precyzując sposobu jej wykonania i głębokości.

Na szczęście udało się trochę logiczniej podejść do tematu i nie musimy już robić tak wielkiego opracowania dla tak małej inwestycji. Skończyło się na ocenie warunków gruntowo-wodnych. Czyli nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwi mnie, że po zmianie urzędnika nagle takie opracowanie jest potrzebne... Jak widać po odpowiedziach nikt z Was czegoś takiego nie potrzebował. Przepisy się nie zmieniły...

 

Poprosić o pokazanie przepisu, gdzie to jest wymienione. Ewentualnie uchwałę Rady Gminy o takim zapisie jeśli jest.

Ja idąc o pozwolenie na POŚ wszystkie aktualne przepisy miałam podrukowane pod ręką.

 

Powodzenia

Cały czas chodzi o następujący dokument:

UCHWAŁA nr XLII/494/2002

RADY GMINY PRAŻMÓW

z dnia 18 kwietnia 2002 r.

w sprawie: uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowej części gminy Prażmów

ROZDZIAŁ 6

ZASADY UZBROJENIA INŻYNIERYJNEGO TERENU

Art.24

2. Plan wyznacza strefy ochrony pośredniej ok.10 m wokół studni;

strefa wymaga określenia i ustanowienia w hydrogeologicznym opracowaniu

specjalistycznym.

 

Dokument jest dostępu w gminnym BIPie.

 

Czy ten przepis napewno dotyczy studni glebinowej?

 

Też się przyłączam, bo tan zapis mówi o badaniach wokół studni, ja musiałam mieć badania przed POŚ i musiałam też zachować minimum 10 m odległości od najbliższej studni, obojętnie jakiego typu.

Jeśli się orientuję prawo polskie nie zabrania mieć studni do użytku własnego do 30 m i to prawo obowiązuje niezależnie od uchwalonego zagosp. miejscowego. Gdzieś miałam mapę hydrogeologiczną terenów gminy, dostałam od Pana który się zajmował studniami i takie opracowanie (mapę) powinna mieć też gmina. Jak znajdę to wrzucę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...