Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Ze dwa lata temu został jakąś ustawą ustanowiony przepis który pozwala każdej gminie uchwalenie Funduszu Sołeckiego do dyspozycji Sołtysów

 

Teraz ja wsadzę kij w mrowisko - w gminie Piaseczno przeszedł fundusz sołecki. Wielkość kwoty zależy ściśle od liczby zameldowanych mieszkańców, więc jest różna dla każdego sołectwa. O sposobie wydania pieniędzy zadecydowano na zebraniu mieszkańców (w naszym przypadku stanęło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjno-sportowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ze dwa lata temu został jakąś ustawą ustanowiony przepis który pozwala każdej gminie uchwalenie Funduszu Sołeckiego do dyspozycji Sołtysów

 

Teraz ja wsadzę kij w mrowisko - w gminie Piaseczno przeszedł fundusz sołecki. Wielkość kwoty zależy ściśle od liczby zameldowanych mieszkańców, więc jest różna dla każdego sołectwa. O sposobie wydania pieniędzy zadecydowano na zebraniu mieszkańców (w naszym przypadku stanęło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjno-sportowym).

 

 

a wiesz gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie polecam, ktoś mi dał do niego namiar Kominiarz wziął 200 zł podpisał papiery do odbioru przewodów went. i kominowych na masce swojego auta i nawet nie wchodził do środka.

 

Po zimie też będę szukała kompetentnego kominiarza także i mi się przyda namiar.

 

Poza tym rozglądam się już za ekipą od elewacji i potrzebuję dobry namiar na takich co zrobią też podbitkę i parapety. Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Na forum muratora zapisałem się jakiś czas temu ale wydaje mi się, że jest to mój pierwszy post. Dotychczas zdarzało mi się jedynie kontaktować z innymi użytkownikami na priva. Tak więc witam wszystkich serdecznie :D

Planuje budowę domu na południe od Ustanowa AT-64 http://www.atstudioprojekt.com/index.php?inc=main&l=menu_katalog&f=at64, pozwolenie na budowę już mam, jestem w trakcie załatwiania kredytu i jak wszystko pójdzie ok za jakiś czas powinienem rozpocząć budowę.

Jest to moja pierwsza budowa z życiu i po raz pierwszy stykam się z co niektórymi problemami mam kilka pytań, które dla Was, starych wyjadaczy są zapewne jak bułka z masłem:

1. jak zapewnić zasilanie budowy w wodę? Wzdłuż działki biegnie wodociąg. Czy mam się starać o jakieś tymczasowe podłączenie czy od razu o docelowe, byłbym wdzięczny o jakieś informacje, które nakierowały by mnie w działaniach na właściwie tory. Może ktoś ma jakieś namiary

2. prąd budowlany – z tego co wyczytałem to najlepiej skontaktować się z jakimś elektrykiem macherem z listy z zakładu w Konstancinie? Czy może ktoś mi podać jakiś namiar? A czy nie warto starać się od razu o docelową skrzynkę z prądem?

3. Mam na działce chaszcze, krzakory, małe drzewka i szukam kogoś kto by mi pomógł to powycinać, powyrywać i doprowadzić do stanu normalności

4. szukam też ekipy do ogrodzenia, na razie myślę o siatce z podmurówką, koleżanka Zazdrośnica ma mi podesłać namiary, ale może ktoś ma kogoś jeszcze.

 

Zapraszam też chętnych do mojego blogu, gdzie można będzie, mam nadzieję ;), śledzić na bieżąco postępy w pracach oraz dodawać swoje komentarze.

 

Pozdrawiam,

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj telewy..

ja postawilem sie w jeziorku...

sprawe wody rozwiazalem tak ze po fundamentach zrobilem docelowe podlaczenie do domu i stad zasilalem budowe kontakt do czlowieka ktory wszystko ci zrobi ...tj papierologia i lacze pan markowski 502-593-777

kwestia pradu to pan kornacki 602-253-763 doradzi zalatwi papierologie w konstancinie a i powie czy i jaka skrzynke zakladac...

jezeli potrzebujesz kogos z koparka to polecam pana adama z ustanowa 602-260-925 kupisz u niego rowniez piasek do budowania ..pozostaje mi zyczyc udanego sezonu budowlanego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja wsadzę kij w mrowisko - w gminie Piaseczno przeszedł fundusz sołecki. Wielkość kwoty zależy ściśle od liczby zameldowanych mieszkańców, więc jest różna dla każdego sołectwa. O sposobie wydania pieniędzy zadecydowano na zebraniu mieszkańców (w naszym przypadku stanęło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjno-sportowym)quote]

 

Ogólnodostępny teren rekreacyjny, albo chociaż sensowny plac zabaw dla dzieci to jedna z rzeczy , których brakuje mi najbardziej.

Może wartoby powalczyć o taką rzecz, np. w ramach Stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na naszą zmodernizowaną stronę internetową http://www.korzeniowka.org

Zbieramy teraz pomysły czym się warto zająć. Jest ankieta do wypełnienia można też się wypowiedzieć bezpośrednio na stronie.

Co to terenu rekreacyjnego w Głoskowie to tylko pozazdrościć. Świetnie, że gmina Piaseczno taki fundusz wprowadziła. Sołectwo Głosków to 2000 zameldowanych mieszkańców. Fundusz sołecki wynosi ok. 35 zł na mieszkańca. Razem daje to kwotę ok 70 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro swojego czasu pytałem, to teraz się pochwalę: dostaliśmy pozwolenie na budowę :):):) Po rozmowach z urzędnikami dołączyłem do wniosku mapy hydrogeologiczne regionu wyciągnięte z archiwum PIG.

Małym zgrzytem było niepoinformowanie nas o gotowym wniosku - był gotowy pod koniec listopada, a ja zadzwoniłem dopiero jak minęły dwa miesiące (nie zostawiłem swojego numeru telefonu na wniosku, a na teczkę już nikt nie patrzył). Na szczęście już nam się tak nie spieszy, trochę zmieniły nam się w międzyczasie plany ;) Nawet nie wiem, czy w tym roku coś zaczniemy robić.

A z ciekawostek: w Prażmowie w wydziale architektury jest nowa Pani. To już trzecia osoba, z którą załatwiałem sprawę. Na szczęście tylko wydawała dokumenty, bo jakby i ona jeszcze po swojemu interpretowała te nieszczęsne zapisy...

Pozdrawiam grupę

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Powoli śnieg się topi i trzeba myśleć o dalszych działaniach na budowie :)

W związku z tym, że zaraz na początku kwietnia mają mi montować okna i drzwi poszukuję sprawdzonej ekipy tynkującej. Najlepiej jeszcze rozsądnej cenowo :)

I ja tez ja tez :) Uwidzialo mi sie maszynowo-gipsowo i jak ktos ma takich sprawdzonych co robia z materialem i za rozsadna cene to bede bardzo dzwieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem że łamię podstawową zasadę NETykiety Forumowej tj. najpierw poszukaj później zapytaj ale cóż... mam nadzieję że wybaczone mi to będzie.

 

Planujemy zacząć budowę w Łosiu.

A że uzyskanie pozwolenia na budowę trochę trwało... to w między czasie ekipy które kosztorysowały budowę się jakoś rozmyły... i szukam teraz od nowa...

Tak więc poszukuję ekipy do budowy domu jednorodzinnego w technologii tradycyjnej - pustak ceramiczny. Szukam ekipy kompleksowej od fundamentów pod dach - hydraulika i elektryka mam. szukam budowlanych. Jeśli możecie mi kogoś polecić proszę o kontakt czy to mailowy czy to w formie P.W.

 

Jeśli macie godne polecenia składy budowlane w okolicy Łosia to też będe zobowiązany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Co to terenu rekreacyjnego w Głoskowie to tylko pozazdrościć. Świetnie, że gmina Piaseczno taki fundusz wprowadziła. Sołectwo Głosków to 2000 zameldowanych mieszkańców. Fundusz sołecki wynosi ok. 35 zł na mieszkańca. Razem daje to kwotę ok 70 tys. zł.

 

:roll: jakby to powiedzieć... wiem o kwocie sporo niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chyba nie napisałem prawdziwej kwoty. Nie wiem jaki jest wzór na dzielenie środków pomiędzy poszczególne sołectwa. Wczoraj przeczytałem, że na ten fundusz w gminie Piaseczno przeznaczono 800 tys. zł. (Na terenach wiejskich gminy Piaseczno w grudniu 2008 r. było zameldowanych 27 615 osób a więc przypada 29 zł na mieszkańca.) Ale wyczytałem w Kurierze Południowym że na jedno sołectwo przypadnie od 10 do 35 tys. złotych.

W gminie Tarczyn był projekt przeznaczenia 300 tys. zł. Max 6752 mieszkańców w sołectwach - ponad 44 zł na mieszkańca. Ale czym mniejsze sołectwo tym na jednego mieszkańca przypadałaby większa kwota.

Gładków 79 mieszkańców - 6200 zł (79 zł/osoba)

Kotorydz 500 mieszkańców - 16 000 (32 zł/osoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...