Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie nie było ogrodzenia wogóle. Ułatwia to wszelkie manewry budowlane i pobudowlane. W sumie to każde ogrodzenie chroni jedynie przed psami i zwierzyną leśną oraz wzrokiem ciekawskich (jeżeli taka nasza wola), poza tym jak ma coś z placu zginąć to i tak zginie.

Inna sprawa to wymogi prawne, plac budowy powinien być zabezpieczony. Podobno wystarczy budowę otoczyć taśmą typu "lepperowski krawat" i to zdaje sie spełnia wymogi. Jeżeli w okolicy kręcą się z natury ciekawskie dzieci to chyba warto pomysleć o jakimś płocie tymczasowym ze stępli i siatki leśniej z opcją szybkiego demontażu w razie potrzeby. U mnie do tej pory dwa przęsła są tymczasowe, do puki nie zrobię porządku z ogrodem to tak zostanie.

 

No to nieźle, takiej opcji nie przewidywałem.

Ja tak kombinuję żeby obsadzić i zalać betonem docelowe słupki do ogrodzenia panelowego ale na czas budowy rozciągnąć na nich autostradówke a po wszystkich akcjach budowlanych zainstalować panele i bramy.

+ nie podwajam boboty etc

- ryzyko kradzieży i uszkodzeń

no i pewnie jeszcze kilka za i przeciw

 

no i najawżniejsz "to do it or not to do it"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było ogrodzenia wogóle. Ułatwia to wszelkie manewry budowlane i pobudowlane. W sumie to każde ogrodzenie chroni jedynie przed psami i zwierzyną leśną oraz wzrokiem ciekawskich (jeżeli taka nasza wola), poza tym jak ma coś z placu zginąć to i tak zginie.

Inna sprawa to wymogi prawne, plac budowy powinien być zabezpieczony. Podobno wystarczy budowę otoczyć taśmą typu "lepperowski krawat" i to zdaje sie spełnia wymogi. Jeżeli w okolicy kręcą się z natury ciekawskie dzieci to chyba warto pomysleć o jakimś płocie tymczasowym ze stępli i siatki leśniej z opcją szybkiego demontażu w razie potrzeby. U mnie do tej pory dwa przęsła są tymczasowe, do puki nie zrobię porządku z ogrodem to tak zostanie.

 

ja tez nie ogradzałem budowy, nic nie zginęło nikomu nic się nie stało ... i oby tak pozostało :D Wszelkie manewry ciężkim sprzętem były znacznie ułatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi... jak to fajnie brzmi :) pytanie poglondowe

 

Czy robiliście na czas budowy ogrodzenie tymczasowe czy wogule a może od razu docelowe??

 

Myślałem o docelowym (siatka) potem sąsiad powiedział że jednemu (nie miejscowemy czyli takiemu jak ja :( ) jak się ogrodził jeszcze przed budową to najpierw po tygodniu znikneła siatka a po dwóch nawet zabetonowane słupki, bo je wycieli :(

 

Wienc myślałem że robie tymczasówke z stępli i siatki autostradowej a rszte jak się zamieszka. Jak to zwykle bywa inny kolega mówi że te gadanie z kradzieżami to ci miejscowi to z PRL mają i że jeździ po okolicach i już mało kto się bawi w tymczasówki, no i robota trochę X 2.

 

Mam jakiś pomysł ale bardzo jestem ciekaw jak wy robiliście???

 

Pozdrawiam

 

LKJ, dokładnie tak zrobiłem, jak piszesz: stemple i siatka leśna/autostradowa. Ogrodzenie stawiałem 5 lat temu. W zeszłym roku 2 stemple przegniły przy gruncie. W tym roku kolejne 2. Uważam, że jak na ok 20 stempli to w porządku.

Moja rada: stawiaj tymczasowe ogrodzenie, a kasę i czas przeznacz na budowę domu. Koncepcja ogrodzenia - zmienić się może.

 

Acha, jeśli zdecydujesz się na stemple, to żeby dłużej wytrzymały warto część podziemną okorować i "osmalić" płomieniem w ognisku. Dłużej postoją. Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, i mam już plan i decyzje robię 3/4 słupków docelowych i na nie idzie autostradówka a 1/4 tam gdzie będzie potrzebny większy dostęp do budynku stempelki i autostradówka żeby w razie czego można było bez bulu przesunąć. decyduję się na ogradzanie bo mnustwo okolicznych osób robi sobie spacerniak środkiem mojej działki a trzeba ich odzwyczajać odrazu.. plan na majówkę 47 drzewek ciach i 120-140 ogrodzenia słupkujemy i siatkujemy no ale majówke mam do 10 maja... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby w gminie Tarczyn kolektory słoneczne były dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej. Jest duża szansa. Napisałem już w tej sprawie do gminy. W Powiecie Grójeckim już trzy gminy wchodzą w ten temat. W naszym powiecie Konstancin Jeziorna jest na dobrej drodze.

Warto pomęczyć trochę nasz urząd np. telefonem. Zachęcam. Dofinansowane kolektory to szybko zwracająca się inwestycja w przeciwieństwie do niedofinansowanych.

Trochę szczegółów o dofinansowaniu umieściłem na http://www.korzeniowka.org

 

Udało się dzięki zainteresowaniu mieszkańców uruchomić proces starania się gminy Tarczyn o środku unijne na kolektory słoneczne. Gmina ogłosiła zbieranie ankiet od zainteresowanych osób.

http://www.tarczyn.pl/527-45ae36e3d82bf-19238-p_1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LKJ nie widziałam Twojego pytania o mała architekturę. Nie dostaje powiadomień o nowych wpisach do wątku. Jesli chcesz żebym coś doradziła, możemy o tym pogadać Może napisz do mnie : [email protected].

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!

Dnia 17.04.2010 zaginął mi pies rasy POSOKOWIEC BAWARSKI. jT. szczupły, zgrabny, ciemnobrązowy pies z długim ogonem (jamnik na długich łapach). Ma na sobie 2 obroże w tym jedną przeciwpchelną. Charakterystyczne 3 blizny na lewym boku i uszczerbione prawo ucho. Pies jest łagodny dla ludzi lecz z innymi psami wchodzi w konflikt. KONTAKT: 0-604-065-135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!

Dnia 17.04.2010 zaginął mi pies rasy POSOKOWIEC BAWARSKI. jT. szczupły, zgrabny, ciemnobrązowy pies z długim ogonem (jamnik na długich łapach). Ma na sobie 2 obroże w tym jedną przeciwpchelną. Charakterystyczne 3 blizny na lewym boku i uszczerbione prawo ucho. Pies jest łagodny dla ludzi lecz z innymi psami wchodzi w konflikt. KONTAKT: 0-604-065-135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was może polecić dobrego i nie drogiego kogoś do robienia studni?

No i zasadnicze na ilu metrach była u was woda?

 

bendę wdzięczny za pomoc

Do studni Urgot z Forum .Jego ogloszenie znajdziesz w dziale ogloszenia drobne .

Pracowal u ludzi z naszej grupy.

 

Tu link do ogloszenia.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?83220-WIERCENIE-STUDNI-Piaseczno-G%C3%B3ra-Kalwaria-okolice-Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim forumowiczom z piaseczna i okolic. Od grudnia mieszkam w piasecznie. Mój domek wymaga rewitalizacji. Projekt już mam. Będę potrzebował ekipę do remontu. Są to niewielkie zabiegi kosmetyczne jak dobudowa lukarny (niewielkie prace przy więźbie), przemurowanie kominów, położenie blachodachówki, wyburzenie schodów i przebudowa wiatrołapu, ocieplenie. Zatem prosiłbym o namiary na sprawdzonego niedrogiego murarza, cieślę, dekarza. A może znacie firmę pana bartosza subocza lub współpracowaliście?! Warto ich zatrudnić?? Pozdrawiam wszystkich i oczekuję pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...