Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Czy możecie się podzielić doświadczeniami z Waszym internetem? Przeszukałem ten wątek ale żadnej dyskucji ani informacji nei znalazłem. Moja chałupka stoi w miejscu w okolicy Konstancina, gdzie jestem skazany tyko na internet bezprzewodowy. Zależy mi na sprawnym internecie za rozsądne pieniądze i bym mógł go sobie puścić bezprzewodowo po domu. W gre chyba wchodzi chyba tylko radiowy, chyba tylko knc.pl albo ten nowy internet polsat-owski. Czasem tam uzytkuje BlueConnecta ale jego szybkośc to porażka więc odpada. Zapewne podobnie będzie z podobnymi mu, czyli iPlus, orange. Play. Czy jest jakaś alternatywa dla knc lub polsatu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

himlaje chyba tylko KNC, dowiedz sie jeszcze o WIMAX, masz na niego duże szanse. (w twojej okolicy działa chyba ten z Netii i Ery)

Z tego sprawdzałem to netii tam nie moge mieć. Co do ery to nie wiem.Nie wiem czy ten wimax działa inaczej niż "eroski" Blue Connect ale BC działa tam kiepsko. Czasami użytkuje więc ta opcje akurat znam. Narazie optuje za polstem. Pożycze od kolegi i sprawdze, ale kolega sobie chwali.

A tak przy okazji to byłoby miło gdyby forumowicze z okolic piaseczna, Konstancina podzielili się informacją z jakiego neta korzystają i czy sa zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Iplusa i działa dość kiepsko. Teraz mam na wejściu 7,2 Mb/s często jednak 265 (?) kb. Używam Mozzilla Firefox i odkąd ustawiłam ją bez pobierania obrazków - chodzi znacznie lepiej... co nie znaczy dobrze. I zdjęć nie mogę zobaczyć, chyba, że jest na co kliknąć ;) ale na bezrybiu i rak ryba... chyba ;( mieszkam pod Piasecznem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porzadkach w garazu okazalo sie , ze mam niepotrzebna erbetke czyli prowizorke elektryczna z calym osprzetem .

Jesli ktos potrzebuje prosze pisac na pw . Wyglada jak nowka sztuka .

Jest tez agregat pradotworczy .

 

Internet mam z tpsy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się podzielić doświadczeniami z Waszym internetem? Przeszukałem ten wątek ale żadnej dyskucji ani informacji nei znalazłem. Moja chałupka stoi w miejscu w okolicy Konstancina, gdzie jestem skazany tyko na internet bezprzewodowy. Zależy mi na sprawnym internecie za rozsądne pieniądze i bym mógł go sobie puścić bezprzewodowo po domu. W gre chyba wchodzi chyba tylko radiowy, chyba tylko knc.pl albo ten nowy internet polsat-owski. Czasem tam uzytkuje BlueConnecta ale jego szybkość to porażka więc odpada. Zapewne podobnie będzie z podobnymi mu, czyli iPlus, orange. Play. Czy jest jakaś alternatywa dla knc lub polsatu?

 

Witam,

jestem nowym użytkownikiem, więc chciałem powitać wszystkich Forumowiczów :D

Wracając do tematu, ja mam na dzień dzisiejszy, internet z Orange, nie jest to łącze kablowe UPC, ale wybrałem rozwiązanie interet za miastem. W zestawie jest router radiowy z możliwością bezpośredniego tworzenia sieci wewnętrznej albo na kablu (skrętce) albo na WIFI. Prędkość sięga rzędu 2Mb/s.

Mam działkę leśną, więc dom jest otoczony drzewami, krzakami, tujami, i sygnał świeci się cały czas na zielono. Docelowo w swoim domu bedę mięc takie samo rozwiązanie z anteną o większym uzysku. Na przeglądanie internetu czy oglądanie youtuba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo nie wiem czy to już było poruszane (przeczytanie wszystkich wątków zajęło by mi rok :D ), czy możecie podzielić się namiarem na kogoś z okolicy Piaseczna, Tarczyna , Prac dużych itp. który wykonuje ogrodzenia - oczywiście godny polecenia. Aha mam jeszcze jedno pytanie prośbę, może ktoś miał ten problem co ja a mianowicie, po wycince drzew zostały mu karby po drzewach. Nie wiem co z tym zrobić, zawala mi miejsce przeznaczone pod wiatę. Może znacie kogoś kto wywozi takie pozostałości po wycince. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Iplusa i działa dość kiepsko. Teraz mam na wejściu 7,2 Mb/s często jednak 265 (?) kb. Używam Mozzilla Firefox i odkąd ustawiłam ją bez pobierania obrazków - chodzi znacznie lepiej... co nie znaczy dobrze. I zdjęć nie mogę zobaczyć, chyba, że jest na co kliknąć ;) ale na bezrybiu i rak ryba... chyba ;( mieszkam pod Piasecznem

 

My mamy od roku Konstancin Net, złego słowa nie mogę powiedzieć. Internetu nie ma jedynie w trakcie silnej burzy i gdy nie ma prądu w stacji przekaźnikowej. Poza tym dość stabilny transfer, jak potrzeba to nawet film można ściągnąć. Sąsiad testował różne opcje oparte o sieci komórkowe i ostatecznie również wybrał KNC. W zeszłym roku w mojej okolicy nie było zasięgu WIMAX NETI i ERY, ale to się może dość dynamicznie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do szamba to własnie analizuje rynek i nie wiem o jakim Wy piszecie ale mając na myśli 10m3 to ceny są ok.2400 pln +/- 200pln więc to o którym piszecie jest chyba mniejsze.

Słyszałem też ,że zagłębie produkcji szamb to okolice Radomia i tam są one najtańsze nawet z montażem.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie bylam dlugo na forum i zaskoczyly mnie zmiany - nie moge sie teraz w niczym polapac. Czy dzial gdzie byli polecani wykonawcy regionami zostal zlikwidowany - np "biala lista warszawa i okolice"?

A przy okazji- mozecie polecic wykonawce do ogrodzenia i kostki (oczywiscie pod Piasecznem)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!

Dnia 17.04.2010 zaginął mi pies rasy POSOKOWIEC BAWARSKI. jT. szczupły, zgrabny, ciemnobrązowy pies z długim ogonem (jamnik na długich łapach). Ma na sobie 2 obroże w tym jedną przeciwpchelną. Charakterystyczne 3 blizny na lewym boku i uszczerbione prawo ucho. Pies jest łagodny dla ludzi lecz z innymi psami wchodzi w konflikt. KONTAKT: 0-604-065-135

 

współczuję, czy się odnalazł , sama mam suczkę posokowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porzadkach w garazu okazalo sie , ze mam niepotrzebna erbetke czyli prowizorke elektryczna z calym osprzetem .

Jesli ktos potrzebuje prosze pisac na pw . Wyglada jak nowka sztuka .

Jest tez agregat pradotworczy .

 

 

Moze jednak ktos mi pomoze zrobic miejsce w garazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak dotąd omijałem ten watek, gdyż daleko było nam do budowy. Teraz spawy nabierają już kolorków i postanowiłem się zadomowić w tym wątku.

Za kilka dni składam dokumenciki o zezwolenie na budowę, mam nadzieje (ktoś mnie pewnie zaraz pozbawi złudzeń ;) ) że dostanę zezwolenie w ciągu dwóch miesięcy.

Rejon mojej budowy to Bogatki domek parterowy około 160m pow. mieszkalnej + duży (z racji mojej pracy i hobby) garaż. Ostatecznie zdecydowaliśmy się z żoną na projekt indywidualny (tu ukłon i podziękowania dla jednego z moich inwestorów za polecenie architekta i obliczenia konstrukcyjne) kilka wieczorów, przemyśleń, ustalenia potrzeb, itp. zrobiłem rzuty a resztą zajął się architekt.

Ponieważ zajmuję się wykończeniówką, to temat wykończeń wnętrz jest mi dobrze znany, jednak sama budowlanka ma dla mnie wiele tajemnic, powiedziałbym że zbyt wiele :) ale wiadomo, nie inaczej... trzeba będzie poszerzyć swą wiedzę.

Zamierzam się wam tu uprzykrzać :) zdając się na wasze doświadczenia i zdobytą przez was praktyczną wiedzę, będę zadawał niejedno pytanie, którym możliwe że niejednego rozbawię a innego wręcz załamię ;) ;)

Żeby nie było, że przyszedł pasożyt ;) ...w zamian służę radą, pomocą w sprawach z zakresu mojej działalności i czym tylko będę mógł. :)

 

 

Pozdrawiam i podziwiam was budujących i wybudowanych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...