Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szuka inspiracji do balustrady jako pół scianka z GK.

Może macie jakieś zdjęcia.

Interesują mnie też koszty w porównaniu do balustrad z drewna lub metalu i drewna.

Czy koszty te liczy sie jakoś na mb?

 

Pozdrawiam

Betsi

 

PS: Jesli komuś potrzeba to moge polecic ekipe od budowania i wykończeń ( poddasza, GK, tynki wew i zew. malowania i wiele inyych)

Ekipa też zrobiła mi tez odwodnienia od rynin ze studnia chłonna oraz opaske drenazowa wokól domu

 

Czesc Betsi

Ile placiłas za opaske drenazowa w okol domu? ( rozumiem Ze mówiłaś o drenazu przy fundamentach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego sprawdzonego hydraulika Do zrobienia kanalizacji Pod hudziak..

 

I pytanie ile za takie usługi sie placi ?

 

Z góry dzieki

 

Ale się pozmieniało na tym forum!

 

Od jakiegoś czasu ja zajmuje sie takimi rzeczami.Zrobiłem kilka takich kanalizacji pod chudziakiem i wszystkie działają :) Jakby Cię interesowało to napisz na priv.

I bardzo ważne jest to, że ja pracuję w weekendy, bądź późnymi popołudniami, ale ze względu na światło, popołudnia obecnie raczej odpadają. Zaczynam zawsze w piątek po południu (bo wcześniej wychodzę z pracy), a kończę w sobotę, bądź w niedzielę - w zależności od stopnia komplikacji instalacji kanalizacyjnej.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam sprawdzonego geodety który jest w stanie dokonać podziału dużej działki na kilka mniejszych w okolicach Prażmowa. Niestety polecany przez forumowiczów Pan Włodzimierz Ptaszyński z Zalesia ma wolne przebiegi na takie zlecenie dopiero w styczeniu/lutym co mi zupełnie nie odpowiada.

Prosze i info na priv

 

pzdr

zbigor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LKJ

 

Pytales o cene opsaki drenażowej wokół fundamentów domu - niestety nie moge odpowiedzieć na to pytanie bo mój cudowny plik gdzie miałam wszystko zapisane zginął z komputera przy awarii. A bardzo szkoda bo było tam wiele cennych info :(

Pamietam tylko ze drogo nie było. Kupowalismy takie żółte rury z dziurkami osłoniete czyms na wierzchu ( żeby się te dziury nie zamulały), pod wyjscia z rynien mamy pomarańczowe grube rury hydrauliczne ( takie karbowane), do tego gruby żwir, piach i kregi betonowe ( 3 lub 4na studnie zbiorczą).

 

 

Odnośnie mojego pytania wczesniej o balustrady do schodów to moze możecie polecić jakiegoś stolarza, muszę też zrobic ( poza balustradą) kilka drewnianych drobiazgów w domu np próg w drzwiach wejściowych, przyciąc i przykleić kilka listew i inne drobne, poprawić schody a w zasadzie łaczenie schodów ze ścianą ( drewno strasznie się zeschło i okropne dziury sie porobiły) - myslałam o ćwiećwałkach drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wielką prośbę. Zamierzam zacząć budowę w okolicy ale nie mogę znalezc dzialki na moją kieszeń. Jeżeli ktoś wie coś na temat działek do sprzedania w okolicach Piaseczna w cenie poniżej 200 000 zł, to bardzo proszę o kontakt na [email protected]. Szukam i szukam i wszędzie 300 000 sobie życzą. Oczywiście nie interesuje mnie działka w szczerym polu ale blisko jakiejś cywilizacji;):) Będę bardzo wdzięczna za każdy kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrzebowałby solidnej firmy do wykonania:

- tynków (tradycyjnych cementowo-wapiennych i gipsowych)

- elewacji, docieplenia budynku

- docieplenia poddaszy i zabudów karton gipsowych

- gładzi

- innych prac budowlanych

to serdecznie zapraszam.

Referencje na forum muratora pod adresem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132483

http://www.sain.pl

Pozdrawiam

Hubert

509-499-922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczególnie nowo budujących

 

Plac uprzątnąć po budowie przyszedł czas.

Sprzedam dwa paleto pojemniki każdy po 1000l.

i stali troszkę zostało (ta nieżebrowana)

 

a siatkę leśną (ok 25mb) za darmo oddam

 

N

 

Jestem zainteresowana siatką. A jaka jest jej wysokość. Podaj namiary do siebie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic Piaseczna. My bedziemy się budować w Pracach Dużych, a jak na razie walczymy z wodą i prądem (na szczęście juz finiszujemy).

Pozdrawiam :wave:

 

Witam serdecznie,

 

No to będziemy sąsiadować. My też w Pracach, tyle, że Małych no i już na szczęście na zaawansowanym etapie budowania.

 

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

Z radością i podziwem obserwujemy, jak funkcjonuje Wasza Grupa Budująca na Forum. Chcemy na łamach "Muratora" opisać to unikalne zjawisko, jakim jest istnienie Grup Budujących. Prosimy o spotkanie z Wami. Zaproponujcie termin, przyjedziemy. Chcemy porozmawiać, jakie są Wasze relacje wzajemne i opinie.

 

Czekamy na odzew! Liczymy na nieskomplikowane zorganizowanie takiego spotkania któregoś wieczoru lub w weekend.

 

Prosimy o sygnał - najlepiej pisząc na: [email protected]

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Andrzej T. Papliński

Kierownik Działu Publicystyka

miesięcznika "Murator"

tel. (22) 59 05 358

 

-----------------------------------------------

MURATOR miesięcznik

ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa

tel. (22) 59 05 358

 

e-mail: [email protected]

 

WWW: http://murator.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło Redakcjo :)

te odzewy to mają być jako pojedyncze spotkania czy zebranie grupy w jakimś miejscu (miejscowości) ? Jak grupy to podejmę się zorganizowania w świetlicy w Gabryelinie, jest sporo budujących w gm. Prażmów, jednak muszą napisać czy chcą.

Jednak jest teraz okres gorączki przed wyborami więc proponuję termin po 21 listopada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Budowę zaczynam wiosna/lato 2011 we wsi Głosków, obecnie jestem na etapie załatwiania mediów, hmm a raczej planowania co wybrać,

Przy działce mam tylko prąd, będzie studnia głębinowa, planowałem również przydomową oczyszczalnie ścieków i tu pierwsze pytanie:

Czy gmina piaseczno obecnie nie robi problemów, nie zabrania, realizacji POŚ?

W wypisie z planu zagospodarowania mam napisane "Nakazuje się podłączenie istniejącej zabudowy do systemów kanalizacyjnego i wodociągowych po ich realizacji" , no i teraz mam wątpliwości czy wogóle warto inwestować w POŚ, koszt to ok 10tyś, czy nie lepiej kupić szczelne szambo za 4-5 tyś.

W Głoskowie indywidualne podpięcie kanalizacji kosztuje 25tyś bo jest to nowoczesna kanalizacja podciśnieniowa, a podpięcie wody 6-8tyś,

W związku z powyższym kolejne pytania:

Czy miał ktoś sytuację w której był posiadaczem POŚ/szamba lub studni, po kilku latach gmina wybudowała kanalizę lub wodę i kazała się pod nią podpiąć, a jeśli tak jakie były koszty? Myślę że nie będzie aż tyle jak za indywidualne podpięcie ale na pewno cena idąca w tysiące zł, a nie każdy ma do wydania kilka tysięcy na coś co i tak już ma.

Czy faktycznie jest to koniecznością, nie można odmówić i jakoś sensownie umotywować?

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...