Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Czy ktos z Was korzystal ze stolarni w Drew-Met w Lazach (ul. Kwiatowa 13a) ? Zastanawiam sie nad drzwiami drewnianymi wykonanymi wlasnie u nich.

s&a, ja ich nie znam, ale mogę polecić swoich. Drzwi i okna miałam robione u ludzi ze Starego Sącza i jesteśmy super zadowoleni. Firma Chomoncik niby skromna , ale na południu mają super opinię i naprawdę rozsądne ceny. Strony internetowej nie znajdziesz, ale telefon owszem. Jakby co, to mogę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Budowę zaczynam wiosna/lato 2011 we wsi Głosków, obecnie jestem na etapie załatwiania mediów, hmm a raczej planowania co wybrać,

Przy działce mam tylko prąd, będzie studnia głębinowa, planowałem również przydomową oczyszczalnie ścieków i tu pierwsze pytanie:

Czy gmina piaseczno obecnie nie robi problemów, nie zabrania, realizacji POŚ?

W wypisie z planu zagospodarowania mam napisane "Nakazuje się podłączenie istniejącej zabudowy do systemów kanalizacyjnego i wodociągowych po ich realizacji" , no i teraz mam wątpliwości czy wogóle warto inwestować w POŚ, koszt to ok 10tyś, czy nie lepiej kupić szczelne szambo za 4-5 tyś.

W Głoskowie indywidualne podpięcie kanalizacji kosztuje 25tyś bo jest to nowoczesna kanalizacja podciśnieniowa, a podpięcie wody 6-8tyś,

W związku z powyższym kolejne pytania:

Czy miał ktoś sytuację w której był posiadaczem POŚ/szamba lub studni, po kilku latach gmina wybudowała kanalizę lub wodę i kazała się pod nią podpiąć, a jeśli tak jakie były koszty? Myślę że nie będzie aż tyle jak za indywidualne podpięcie ale na pewno cena idąca w tysiące zł, a nie każdy ma do wydania kilka tysięcy na coś co i tak już ma.

Czy faktycznie jest to koniecznością, nie można odmówić i jakoś sensownie umotywować?

 

Pzdr

Robert

 

Witam Robert z tego co się oriętuję to nie dostaniesz pozwolenia na budowę jeśli nie wystąpisz o przyłącze wodociągowe, a co do kanalizacji to nie wiem. Najlepiej to podjechać do starostwa i Ci udzielą wszystkich odpowiedzi. Ja miałem bardzo podobną sytuację tylko mi kazali budować wodociąg (koszt około 15 tys.) bo nie mogli zrozumieć, że droga która dochodzi do mojej działki (druga linia zabudowy) jest moją własnością - nabyłem ją wraz z działką.

Życzę powodzenia i dużo cierpliwości w walce z urzędnikami (trzeba mieć jej bardzo dużo)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Robert z tego co się oriętuję to nie dostaniesz pozwolenia na budowę jeśli nie wystąpisz o przyłącze wodociągowe, a co do kanalizacji to nie wiem. Najlepiej to podjechać do starostwa i Ci udzielą wszystkich odpowiedzi. Ja miałem bardzo podobną sytuację tylko mi kazali budować wodociąg (koszt około 15 tys.) bo nie mogli zrozumieć, że droga która dochodzi do mojej działki (druga linia zabudowy) jest moją własnością - nabyłem ją wraz z działką.

Życzę powodzenia i dużo cierpliwości w walce z urzędnikami (trzeba mieć jej bardzo dużo)

Pozdrawiam

 

Hmm o tym nie pomyślałem, najbliższy wodociąg jest ok 150m od mojej działki, w zasadzie to obok stoją już dwa domy i obydwa mają tylko studnię głębinową więc pewnie jakoś to się da załatwić, w tej sprawie podzwonię i popytam, Dzięki za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Sąsiadów,

 

Czytam FM od 2 lat. Szczególnie uważnie wpisy na Grupie Piaseczyńskiej :-), ponieważ...

 

od środy 10.11.2010r. jesteśmy posiadaczami działki budowlanej w Złotokłosie. Mamy nadzieję przez zimę/wiosnę pozałatwiać papierologię i latem 2011 rozpocząć budowę stanu surowego otwartego. Reszta w roku 2012.

Teraz jesteśmy na etapie zgłoszenia rozbiórki istniejącego na działce letniskowego domku murowanego 60 m2. Po odczekaniu 30 dni i (oby!) braku reakcji ze strony Gminy będziemy mogli przystąpić do prac. Stąd moje pytanie - czy możecie polecić ludzi lub firmę, która mogłaby się zająć rozbiórką? Może zdążylibyśmy zrobić to jeszcze w tym roku, jeżeli zima nie zaatakuje...

Na wiosnę będziemy musieli zacząć od melioracji działki, bo jak wiadomo Złotokłos do suchych miejsc nie należy, dlatego będziemy też szukać firmy, która zaprojektuje i wykona u nas odwodnienie.

 

Na razie tyle, jesteśmy szczęśliwi, ale mamy też stracha przed ogromem przedsięwzięcia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Sąsiadów,

 

Czytam FM od 2 lat. Szczególnie uważnie wpisy na Grupie Piaseczyńskiej :-), ponieważ...

 

od środy 10.11.2010r. jesteśmy posiadaczami działki budowlanej w Złotokłosie. Mamy nadzieję przez zimę/wiosnę pozałatwiać papierologię i latem 2011 rozpocząć budowę stanu surowego otwartego. Reszta w roku 2012.

Teraz jesteśmy na etapie zgłoszenia rozbiórki istniejącego na działce letniskowego domku murowanego 60 m2. Po odczekaniu 30 dni i (oby!) braku reakcji ze strony Gminy będziemy mogli przystąpić do prac. Stąd moje pytanie - czy możecie polecić ludzi lub firmę, która mogłaby się zająć rozbiórką?

 

Witam sąsiadów i gratuluję dobrego wyboru tylko byle nie ta woda... .

Spróbujcie u miejscowej firmy " Banasiak" nie pamiętam ulicy ale jak jechać w stronę Krakowskiej to 2 w lewo przed torami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm o tym nie pomyślałem, najbliższy wodociąg jest ok 150m od mojej działki, w zasadzie to obok stoją już dwa domy i obydwa mają tylko studnię głębinową więc pewnie jakoś to się da załatwić, w tej sprawie podzwonię i popytam, Dzięki za sugestię

 

Generalnie musisz zobaczyć co masz zapisane w planie miejscowym odnośnie wody, kanalizacji i ew. przydomowych oczyszczalni ścieków. U mnie (Czachówek gm. Góra Kalwaria) był zapis o zaopatrzeniu w wodę z sieci wodociągowej, zakaz budowy przydomowych oczyszczalni i możliwość odprowadzania ścieków do szamba do czasu skanalizowania miejscowości. Musisz wystąpić o warunki dostawy wody, jest to potrzebne do PNB. Dostaniesz warunki i dołączysz je do wniosku a potem zrobisz jak chcesz, bo jeśli masz 150m do wody to pewnie w warunkach zapiszą Ci że musisz to wykonać na własny koszt (myślę, że jakieś 20-30tys). U nas na ulicy są 4 nowe domy i każdy, mimo iż teoretycznie nie może, wierci studnie bo nie będzie płacił za to co jest w obowiązku gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów i gratuluję dobrego wyboru tylko byle nie ta woda... .

Spróbujcie u miejscowej firmy " Banasiak" nie pamiętam ulicy ale jak jechać w stronę Krakowskiej to 2 w lewo przed torami

 

stasiek&gośba bardzo dziękujemy za odpowiedź! Czy Banasiak, to ta firma, gdzie mają koparkę i reklamę od str ul. 3 Maja, że prowadzą roboty ziemne; przed cafe rosso?

Zajrzeliśmy do Waszego dziennika - ładny domek budujecie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek&gośba bardzo dziękujemy za odpowiedź! Czy Banasiak, to ta firma, gdzie mają koparkę i reklamę od str ul. 3 Maja, że prowadzą roboty ziemne; przed cafe rosso?

Zajrzeliśmy do Waszego dziennika - ładny domek budujecie :-)

 

Dzięki, ale już tylko ja sam buduję niestety..... Raczej nie ale trochę dalej w stronę torów za sklepem pierwsza w lewo zdaje mi się że "tysiąclecia" i jakieś 400 metrów i jest Banasiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam o POŚ w prawie nie ma czegoś takiego jak zakaz budowy, bo kiedyś tam będzie kanaliza (chyba, że plan zagosp. przestrzennego mówi wyraźnie o zakazie tego typu budowli, np. w granicach ochronnych rezerwatów przyrody).

Z tego co się orientuję są plany ale powtarzam dopiero plany o współrealizacji kanalizacji z gm. Prażmów w której mieszkam (rzut beretem od Czachówka). Poza tym są wybory i nie wiadomo czy p. Samborska wygra i nie wiadomo czy wygra nasz obecny wójt, więc może się wszystko zmienić. O POŚ nie decyduje gmina tylko powiat (nadzór budowlany), ja szłam na pewniaka z bieżącymi przepisami i nie dałam się zagiąć i mam.

Aha i w momencie gdy kanaliza powstanie gmina nie może zmusić do podłączenia. Ja mam na oczyszczalnię 10 lat gwarancji i nie zamierzam wcześniej z niej rezygnować dopóki nie zwróci mi się koszt jej budowy, a zwróci mi się po 4 latach (czyli zostało mi już tylko 2,5 roku). Nie odjęłam kosztu szamba, bo wtedy zwrot byłby po 2 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek&gośba bardzo dziękujemy za odpowiedź! Czy Banasiak, to ta firma, gdzie mają koparkę i reklamę od str ul. 3 Maja, że prowadzą roboty ziemne; przed cafe rosso?

Zajrzeliśmy do Waszego dziennika - ładny domek budujecie :-)

 

Telefon do Banasika - 503 991 691. Ma też kamaza + cos wiekszego (jeszcze nie widziałem ale mowił mi kiedys przez tel), minikoparkę, robią chyba meliorację bo widziałem kiedyś na ich samochodzie rury drenarskie. Generalnie spoko współpraca, wiekszość prac ziemnych u mnie oni robili.

 

W Złotokłosie problem polega na tym ze nie za bardzo jest gdzie tą wodę odprowadzić, większość rowów zarośnięta / zasypana, troszkę poprawiło się w tym roku po lokalnych podtopieniach, ale ogólnie jest kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam o POŚ w prawie nie ma czegoś takiego jak zakaz budowy, bo kiedyś tam będzie kanaliza (chyba, że plan zagosp. przestrzennego mówi wyraźnie o zakazie tego typu budowli, np. w granicach ochronnych rezerwatów przyrody).

Z tego co się orientuję są plany ale powtarzam dopiero plany o współrealizacji kanalizacji z gm. Prażmów w której mieszkam (rzut beretem od Czachówka). Poza tym są wybory i nie wiadomo czy p. Samborska wygra i nie wiadomo czy wygra nasz obecny wójt, więc może się wszystko zmienić. O POŚ nie decyduje gmina tylko powiat (nadzór budowlany), ja szłam na pewniaka z bieżącymi przepisami i nie dałam się zagiąć i mam.

Aha i w momencie gdy kanaliza powstanie gmina nie może zmusić do podłączenia. Ja mam na oczyszczalnię 10 lat gwarancji i nie zamierzam wcześniej z niej rezygnować dopóki nie zwróci mi się koszt jej budowy, a zwróci mi się po 4 latach (czyli zostało mi już tylko 2,5 roku). Nie odjęłam kosztu szamba, bo wtedy zwrot byłby po 2 latach.

 

Zazdrośnica, projekt POŚ składałaś razem z PNB?

W mojej okolicy, Głosków, sąsiedzi złożyli dokumenty o PNB + projekt POŚ i starostwo nie dało PNB, nie wiem na jakiej podstawie im odmówili, nakazali zmianę w projekcie na szambo, można to jakoś sprytnie ominąć?, myślałem że może w projekcie dać szambo, a jak wydadzą PNB to dopiero napisać zgłoszenie o POŚ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica, projekt POŚ składałaś razem z PNB?

W mojej okolicy, Głosków, sąsiedzi złożyli dokumenty o PNB + projekt POŚ i starostwo nie dało PNB, nie wiem na jakiej podstawie im odmówili, nakazali zmianę w projekcie na szambo, można to jakoś sprytnie ominąć?, myślałem że może w projekcie dać szambo, a jak wydadzą PNB to dopiero napisać zgłoszenie o POŚ :)

 

dodam jeszcze fragment z mojego wypisu:

"Dopuszcza się stosowanie lokalnych rozwiązań uwzględniających wymogi prawa budowlanego i ochrony środowiska, w tym szczelnych szamb przydomowych i indywidualnych ujęć wody, pod warunkiem że wszystkie projektowane i istniejące obiekty budowlane na terenie planu zostaną podłączone do zbiorczej, zorganizowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej po jej realizacji, przy czy preferuje się wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przed realizacją docelowego przeznaczenia terenów"

 

Czy mogą mi zabronić POŚ

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze fragment z mojego wypisu:

"Dopuszcza się stosowanie lokalnych rozwiązań uwzględniających wymogi prawa budowlanego i ochrony środowiska, w tym szczelnych szamb przydomowych i indywidualnych ujęć wody, pod warunkiem że wszystkie projektowane i istniejące obiekty budowlane na terenie planu zostaną podłączone do zbiorczej, zorganizowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej po jej realizacji, przy czy preferuje się wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przed realizacją docelowego przeznaczenia terenów"

 

Czy mogą mi zabronić POŚ

 

Pzdr

Robert

 

Jeżeli Twoi sąsiedzi są podłączeni już do kanalizy to dupa blada musisz czekać :p Jeśli to kwestia niedalekiej przyszłości i gmina jest skanalizowana na POŚ nie dostaniesz zgody.

 

Strata dla gminy z powodu niepodłączenia: brak opłaty partycypacyjnej ( z tego również jest finansowana całą inwestycja, nie tylko Twoja i nie znaczy że będziesz w pierwszej kolejności), brak potem opłat za kanalizę i wodę.

 

Musisz wziąć też pod uwagę, że wybudowanie kanalizy to jedno a jej odbiór to drugie. Może się ciągnąć rok-dwa lata, bo na raz wszystkich nie podłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoi sąsiedzi są podłączeni już do kanalizy to dupa blada musisz czekać :p Jeśli to kwestia niedalekiej przyszłości i gmina jest skanalizowana na POŚ nie dostaniesz zgody.

 

Strata dla gminy z powodu niepodłączenia: brak opłaty partycypacyjnej ( z tego również jest finansowana całą inwestycja, nie tylko Twoja i nie znaczy że będziesz w pierwszej kolejności), brak potem opłat za kanalizę i wodę.

 

Musisz wziąć też pod uwagę, że wybudowanie kanalizy to jedno a jej odbiór to drugie. Może się ciągnąć rok-dwa lata, bo na raz wszystkich nie podłączają.

 

Hmm, to chyba ta dupa będzie blada, sąsiedzi nie są skanalizowani ale kanalizę mamy ok 300m i rzekomo mają z roku na rok podłączać więcej i więcej, co prawda do mnie warunki są trudne ale ogólnie gmina chyba Głosków chce skanalizować, tak czy inaczej jak znajdę jakiś niedrogi projekt POŚ to złożę wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakieś straszne pieniądze płacicie za ta wodę w Głoskowie, u mnie podciągnięcie wodociągu 400 m nie kosztowało nic ale i tak się do niego nie wpięłam.

 

Taaa dramat,

Na wiosnę znalazłem fajną działkę, asfalt + wszystkie media, cena wysoka ale wiadomo że za wygodę trzeba zapłacić, podzwoniłem i popytałem o koszty podłączeń i jak mi powiedzieli że za wodę 6-8tyś + kanaliza 25tyś :o , do tego doszedłby gaz, prąd a więc same media kosztowałyby mnie ok 40tyś, to zrezygnowałem i znalazłem inną o 1/4 tańszą i tylko z prądem :)

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...