Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Dobry wieczór,

planuję intensywnie grafik prac na wiosnę lato i brakuje mi ekip do:

1. ocieplenia poddasza wełną, potem folia i gk.

2. ułożenia płytek (podłogi i ściany).

Macie jakieś dobre doświadczenia z fachowcami zajmującymi się tymi działaniami?

 

Z góry dziękuję za namiary.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczór,

planuję intensywnie grafik prac na wiosnę lato i brakuje mi ekip do:

1. ocieplenia poddasza wełną, potem folia i gk.

2. ułożenia płytek (podłogi i ściany).

Macie jakieś dobre doświadczenia z fachowcami zajmującymi się tymi działaniami?

 

Z góry dziękuję za namiary.

 

Pozdrawiam

Artur

 

Witam, planuję budowę późną wiosną.

Będę potrzebowała wszystkich ekip, a na początek sprawnego elektryka, który podciągnie mi prąd do działki. Będę musiała też zaopatrzyć się w wodę, więc konieczna będzie studnia.

Bardzo proszę o namiary na sprawdzonych fachowców z okolicy Piaseczna - kierunek Prażmów, Jaroszowa Wola, Łoś.

Będę wdzięczna też za namiary na dobrą i niedrogą firmę budowlaną (stan surowy - z więźbą dachową)

Może ktoś z Was poleci mi hurtownię w okolicy, która ma dobre ceny na materiały budowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję budowę późną wiosną.

Będę potrzebowała wszystkich ekip, a na początek sprawnego elektryka, który podciągnie mi prąd do działki. Będę musiała też zaopatrzyć się w wodę, więc konieczna będzie studnia.

Bardzo proszę o namiary na sprawdzonych fachowców z okolicy Piaseczna - kierunek Prażmów, Jaroszowa Wola, Łoś.

Będę wdzięczna też za namiary na dobrą i niedrogą firmę budowlaną (stan surowy - z więźbą dachową)

Może ktoś z Was poleci mi hurtownię w okolicy, która ma dobre ceny na materiały budowlane?

 

 

A tak na marginesie, jak myślicie - czy jestem w stanie zbudować dom "pod klucz" zaczynając pod koniec maja, a skończyć w październiku czy listopadzie.

To ma być dość mały dom - 140 m2 - parterowy.

 

I jeszcze jedno, czy ktoś z Was ma ogrzewanie na gaz płynny?

Ile może kosztować instalacja zewnętrzna (zbiornik podziemny). Może znacie dobrych wykonawców takiej instalacji (projekt, pozwolenia, wykonanie).

Może ktoś mógłby mi doradzić, czy w obliczu braku gazu ziemnego taki wybór jest dobry - może są lepsze (bardziej ekonomiczne) opcje?

 

P.S.

 

Wiem, że zadaję pytania na poziomie podstawowym, ale ta budowa to nowy pomysł, z którym muszę szybko się uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko dobrze zorganizujesz a aura pozwoli, i obsuw nie będzie to z powodzeniem dasz radę :) Wybierasz bardzo drobie źródło ogrzewania :(

 

Czy może ktoś z Was wie, jak wygląda sprawa studni (nie chce ciągnąc wodociągu - podobno na miejscu jest bardzo dobra woda) . Wodociąg musiałabym ciągnąć kilkaset metrów (może 200 -300). Czy muszę ciągnąć wodę z wodociągu, czy mogę legalnie zrobić sobie wodę z własnej studni? (gmina Prażmów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmina Prażmów:

 

Temat studnia - na 30 m na pewno jest dobra woda - służę namiarami na Panów z Sochaczewa

Temat zasłon - obok mnie sąsiadka szyje super, podwija itp.

Temat gazu - podobno ma być on szybciej niż zakładano - sieciowy gaz do 2 lat.

Temat ścieków - zaniedbania wieloletnie poprzednich kadencji spowodowały, że nieprędko będzie kanaliza, polecam przydomowe oczyszczalnie ścieków

 

powitać Nowobudujących :)

Ash5 gratulacjeeeeeeeeee ! Rybka będzie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, jak myślicie - czy jestem w stanie zbudować dom "pod klucz" zaczynając pod koniec maja, a skończyć w październiku czy listopadzie.

To ma być dość mały dom - 140 m2 - parterowy..

 

Realne jest choć powiem szczerze musisz się wykazać organizacyjnie i mieć zaplanowane ekipy niemalże co do dnia (a z tym bywa różnie)......oczywiście życzę powodzenia w budowaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą i montażem podłóg z: paneli laminowanych , paneli drewnianych , parkietów gotowych i wykładzin dywanowych .

W ofercie posiadamy tylko produkty sprawdzone przez naszą firmę przez 10 lat montaży .

Posiadamy produkty :

Panele laminowane : Arbiton , Quick Step , Egger , Berry Floor

Panele Drewniane : Arbiton , Kahrs , Baltic Wood

Parkiety gotowe : Kopp

Oraz ok 1000 wzorów wykładzin dywanowych i wszystkie dodatki do podłóg : listwy , podkłady pod wykładziny , podkłady pod panele , kleje do wykładzin , parkietów i inne .

Zapraszamy do Grodzisk Mazowieckiego ul. Królewska 90 ( vis a vis stacji Shell) tel. 795 405 545 , 022 730 62 50.

Salon prowadzimy od niedawna i staramy się uświadomić klientom , że istniejemy na miejscu i nie trzeba po podłogę jechać do supermarketu .

Wykonujemy pomiary pomieszczeń , kosztorysy , wystawiamy FV i udzielamy gwarancji .

Mamy specjalne rabaty i oferty

ZAPRASZAMY

 

Floor 4 U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne jest choć powiem szczerze musisz się wykazać organizacyjnie i mieć zaplanowane ekipy niemalże co do dnia (a z tym bywa różnie)......oczywiście życzę powodzenia w budowaniu :-)

 

 

Zaplanować dobry grafik można, tyle, że gorzej ze znalezieniem sprawdzonych ekip.

 

Może ktoś z Was zna dobrych wykonawców:

- stan surowy z więźbą

- blachodachówka

- elektryk

- hydraulik (rozprowadzenie instalacji)

- tynki wewnętrzne (gipsowe) i tynki zewnętrzne

- glazurnik

 

Będę wdzięczna za polecenie i namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanować dobry grafik można, tyle, że gorzej ze znalezieniem sprawdzonych ekip.

 

Może ktoś z Was zna dobrych wykonawców:

- stan surowy z więźbą

- blachodachówka

- elektryk

- hydraulik (rozprowadzenie instalacji)

- tynki wewnętrzne (gipsowe) i tynki zewnętrzne

- glazurnik

 

Będę wdzięczna za polecenie i namiary.

 

Zadzwoń do nich :

Paweł - 512158733 - zajmuje się kompleksowym wykonawstwem . Posiada uprawnienia hydrauliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanować dobry grafik można, tyle, że gorzej ze znalezieniem sprawdzonych ekip.

 

Może ktoś z Was zna dobrych wykonawców:

- stan surowy z więźbą

- blachodachówka

- elektryk

- hydraulik (rozprowadzenie instalacji)

- tynki wewnętrzne (gipsowe) i tynki zewnętrzne

- glazurnik

 

Będę wdzięczna za polecenie i namiary.

 

Witam,

 

Dołączyłem do użytkowników forum niedawno. Planujemy budowę domu w Brwinowie. Jesteśmy teraz na etapie oczekiwań na decyzje kredytowe. Dzięki forum znalazłem kilka przydatnych kontaktów i wiele cennych porad.

Jeśli szukasz elektryka - polecam swoje usługi - posiadam niezbędne uprawnienia do instalacji elektrycznych i alarmowych. Wykonuję elektroinstalacje kompleksowo. Nie reklamowałem się do tej pory na forum i zapewne nie ma tutaj nic o mojej firmie, ale mogę pokazać prace wykonane na innych obiektach. Po bliższe informacje proszę o kontakt na PW lub tel. 510-939-606, email: [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sporo o mnie może dodam do tego dwa słowa od siebie. To że na 30m na pewno jest dobra woda nie mogę potwierdzić - wszystko zależy od lokalnych warunków hydrogeologicznych - w Łosiu tak ale Prażmowie jest już różnie. Mamy prywatne archiwum otworów hydrogeologicznych z tego obszaru, więc w razie pytań z dziedziny studnie głębinowe, odwierty geologiczne proszę śmiało pytać. Najszybszą drogą kontaktu jest e-mail z określoną lokalizacją działki [email protected] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, jak myślicie - czy jestem w stanie zbudować dom "pod klucz" zaczynając pod koniec maja, a skończyć w październiku czy listopadzie.

To ma być dość mały dom - 140 m2 - parterowy.

 

I jeszcze jedno, czy ktoś z Was ma ogrzewanie na gaz płynny?

Ile może kosztować instalacja zewnętrzna (zbiornik podziemny). Może znacie dobrych wykonawców takiej instalacji (projekt, pozwolenia, wykonanie).

Może ktoś mógłby mi doradzić, czy w obliczu braku gazu ziemnego taki wybór jest dobry - może są lepsze (bardziej ekonomiczne) opcje?

 

P.S.

 

Wiem, że zadaję pytania na poziomie podstawowym, ale ta budowa to nowy pomysł, z którym muszę szybko się uporać.

 

Witam.

 

Mam do Was pytanie dotyczące ogrzewania energią elektryczną. Panuje powszechna opinia, że jest to najdroższy sposób ogrzewania, ale jak czytam różne publikacje, to wygląda na to, że wcale tak chyba nie musi być.

Tak sobie myślę, że biorąc pod uwagę koszty wybudowania zbiornika na gaz płynny (podziemny) oraz koszty kotłowni, grzejników - można by zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu. Stosując tzw. "nocną taryfę" (o której nie wiele jeszcze wiem) podobno można ogrzać dom nie drożej niż przy pomocy gazu płynnego.

Do ogrzewania wody można by zastosować baterie słoneczne (o ile się nie mylę).

 

Czy ktoś z Was może podzielić się ze mną swoją wiedzą na ten temat, czy znacie firmy, które mogłyby zaprojektować taki rodzaj ogrzewania?

 

Czy warto się zastanawiać nad takim rozwiązaniem, czy raczej zrezygnować i inwestować w zbiornik na gaz płynny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zacząć przebudowe poddasza i poszukuję kogos kto by mógł mi zaprojektować nowe podparcie dachu ( stare nie jest dobrze zrobione). Poszukuje kogoś w rodzaju konstruktora, architekta, który umie takie rzeczy, albo inżyniera budowlanego. napewno macie już jakieś kontakty, bardzo proszę o pomoc. Namiary możecie puszczać na prv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...