Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Dokładnie, drzwi antywłamaniowe mają sens w bloku gdzie jest mała szansa, że złodziej wejdzie oknem (no może poza parterem) :)

Co prawda zabezpieczałem (alarm, CCTV) kiedyś dom faceta który oprócz "pancernych" drzwi miał wszystkie szyby P4 ale nie każdy jest w czołówce zestawienia najbogatszych w województwie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moim zdaniem dobry system alarmowy z powiadamianiem agencji ochrony i ubezpieczenie domu powinny wystarczyć. CCTV niewiele pomoże jeśli złodziej założy kominiarke...

Nawet jak sie ma pancerne drzwi i okna to i tak mogą wejść przez dach albo... ścianę - różne historie się słyszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i otworzyliście mi oczy. Sama prawda w tym co napisaliście.

Oczywiście mam tylne wejście do garażu i kupę okien (co prawda P4) na parterze. Dom z supora to i ściany też niezbyt mocne.

 

A gdzie się kupuje zwykłe drzwi? Chyba poszukam sprawdzonego stolarza? Są jakieś alternatywy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do budowy domu w bliskiej okolicy Prażmowa. W związku z tym, że nie pochodzę z tych stron proszę o kontakty wszystkich przydatnych załóg (ekipa murarska, kierownik budowy, nadzór, dobry skład budowlany, piach, koparka itd.). Zależy mi na ekipach sprawdzonych, bo takim z ogłoszeń ze słupów średnio ufam, a nie znam tu nikogo.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z firmami instalujacymi pompy ciepla w naszej okolicy? Szukam jakiejs sensownej, co by nie stracic majatku ale tez zeby nie wiazac pozniej sprzetu sznurkiem... ;)

 

u nas montował Pan Leszek Faliński 509079980, wszystko w najlepszym porządeczku, pompa działą, licznik nie szaleje, w domku cielutko- o to chodziło. Pan Leszek współpracuje z projektantem (projekt ogrzewania podłogowego, dobór pompy do Twojego domu w zależności od użytych materiałów, ilości docieplenia styro/wełna, grubości szyb w oknach etc..)jak równeiż ma ekipe od układania podłogówki i całej hydrauliki

polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i otworzyliście mi oczy. Sama prawda w tym co napisaliście.

Oczywiście mam tylne wejście do garażu i kupę okien (co prawda P4) na parterze. Dom z supora to i ściany też niezbyt mocne.

 

A gdzie się kupuje zwykłe drzwi? Chyba poszukam sprawdzonego stolarza? Są jakieś alternatywy?

 

Pozdrawiam

 

My kupowalismy na bartyckiej, ladne drewniane drzwi z kolkami antywywazeniowymi tylko. Jest tam sporo sprzedawcow drzwi i drewnianych i nie drewnianych, polskich i nie polskich, sa tez stolarze. Drzwi pojedyncze w standardowym rozmiarze kupisz od ok 3-3,5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma jakąś kozę do ogrzewania, chętnie odkupię, od poniedziałku wchodzą na budowę tynkarze i może by się przydała. Bardzo proszę o wiadomość na pv. Dzięki

 

A nie lepiej taką dmuchawę?

http://allegro.pl/nagrzewnica-gazowa-dmuchawa-piec-gazowy-30kw-i1478399631.html

tu samo foto:

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/78/39/96/1478399631

 

Nie dość, że bardzo szybko nagrzeje cały dom, to jeszcze spokojnie można osuszać np. świeże tynki tynki. Ciągnie niewiele prądu bo zasilanie 230V potrzebne jest tylko dla samego wentylatora a grzałki są na gaz.

Co moim zdaniem ważne w przyszłości też może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piekania
Moim zdaniem dobry system alarmowy z powiadamianiem agencji ochrony i ubezpieczenie domu powinny wystarczyć. CCTV niewiele pomoże jeśli złodziej założy kominiarke...

Nawet jak sie ma pancerne drzwi i okna to i tak mogą wejść przez dach albo... ścianę - różne historie się słyszało.

 

Kolega instaluje systemy alarmowe? NIGDY nie słyszałam, aby system alarmowy uchronił przed profesjonalnym złodziejem, a polisa może tylko złagodzić skutki, ale żeby dawać poczucie bezpieczeństwa - PRZESADA. Najlepsze zabezpieczenie to grono zaprzyjaźnionych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piekania
na razie tylko sie przywitam jako przyszła mieszkanka głoskowa ,świetna klimatyczna okolica....

podczytuje od jakiegos czasu i korzystam z porad,wiosna zaczynamy dalsze prace...teraz mamy stan surowy otwarty...

 

Dawno nikt nie dołączył do grupy Głoskowskiej - WITAM. (od 6 lat w Głoskowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piekania
Realne jest choć powiem szczerze musisz się wykazać organizacyjnie i mieć zaplanowane ekipy niemalże co do dnia (a z tym bywa różnie)......oczywiście życzę powodzenia w budowaniu :-)

 

My też przez wiosnę-lato-jesień mieliśmy zbudować "pod klucz" - do dzisiaj mam opracowany 6 lat temu wspólnie z kierownikiem budowy harmonogram i do dzisiaj mieszkamy w niewykończonym ... ale: własnym a nie bankowym, dach, ocieplenie i.t.d.mamy takie jakie chcieliśmy a nie takie jakie fachowiec umiał wykonać, bez pośpiechu możemy obgadać każdy detal wykończenia i dopasować go do naszych potrzeb a nie aktualnych trendów, mamy kasę to coś robimy, nie to czekamy na lepsze czasy. Czasem, gdy w markecie robimy przegląd materiałów do kolejnego etapu to żałuję, że coraz większa część, już nas nie interesuje, bo jest za nami. Pozdrawiam kolejnych planujących budować w szalonym tempie, życzę wieeeele satysfakcji i nie przejmować się "obsuwami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega instaluje systemy alarmowe? NIGDY nie słyszałam, aby system alarmowy uchronił przed profesjonalnym złodziejem, a polisa może tylko złagodzić skutki, ale żeby dawać poczucie bezpieczeństwa - PRZESADA. Najlepsze zabezpieczenie to grono zaprzyjaźnionych sąsiadów.

 

Instajuje. Źle mnie zrozumiałaś.Nie mówiłem, że system alarmowy uchroni przed jakimkolwiek złodziejem. Zadaniem systemu jest zniechęcenie złodzieja i POWIADOMIENIE agencji ochrony ewentualnie zaprzyjaźnionych sąsiadów o tym, że ktoś próbuje dostać się do naszego domu. Nawet jak postawisz ochroniarza przed domem to i tak nie zapewni to 100 % bezpieczeństwa nie mówiąc już o zaprzyjaźnionych sąsiadach - przecież nikt z sąsiadów nie będzie czuwał całą dobę i pilnował Twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też przez wiosnę-lato-jesień mieliśmy zbudować "pod klucz" - do dzisiaj mam opracowany 6 lat temu wspólnie z kierownikiem budowy harmonogram i do dzisiaj mieszkamy w niewykończonym ... ale: własnym a nie bankowym, dach, ocieplenie i.t.d.mamy takie jakie chcieliśmy a nie takie jakie fachowiec umiał wykonać, bez pośpiechu możemy obgadać każdy detal wykończenia i dopasować go do naszych potrzeb a nie aktualnych trendów, mamy kasę to coś robimy, nie to czekamy na lepsze czasy. Czasem, gdy w markecie robimy przegląd materiałów do kolejnego etapu to żałuję, że coraz większa część, już nas nie interesuje, bo jest za nami. Pozdrawiam kolejnych planujących budować w szalonym tempie, życzę wieeeele satysfakcji i nie przejmować się "obsuwami".

 

hmmm to zależy od wielu czynników, czy ktoś jest zmuszony budować w tak szybkim tempie.....czy budować się latami:)

osobiście wybieram wariant pierwszy, nawet gdy zmusza mnie do tego sytuacja mieszkaniowa ( mieszkamy 160 km od pracy męża), nie wyobrażam sobie budowania domu przez tyle lat ( choćby nie wiem jak był zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi itd. to niszczeje niezamieszkany),

będziemy mieć dom BANKOWY- WYKOŃCZONY,( każdy chwali swoje:)), a jeśli chodzi o materiały do wykończenia, to przez cały czas będą się zmieniać trendy i zawsze po paru latach będzie coś niemodne, no chyba, że będzie to klasyka!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka to zawsze naturalne materiały - drewno i kamień, płótno, bawełna, pamiętajcie :) ja np. się źle czuję w plastikach, chociaż okna musiałam mieć takie, bo tańsze ale reszta natural, nawet rolety mam z trawy i płótna, włókien orzecha. Lampy drewno z abażurami materiałowymi lub szklanymi. Gdzie się da to jak najmniej sztuczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Modanova i wszyscy sąsiedzi. My tez zamieszkalismy w nie całkiem wykończonym domu. Czasem jest z tym ciężko- takie mieszanie budowy z codziennością to znacznie wiecej sprzatania, prace idą dłużej... Ale z drugiej strony już się jest u siebie i każda nowa rzecz cieszy. Wszystko ma swoje dobre i złe strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...