Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich którzy dołączyli do grupy.

Nie piszę teraz zbyt często ale nadal zaglądam i czytam o waszych budowach i planach. Fajnie jest powspominać jak budowałam sama 3 lata temu :)

 

Wprowadziłam się do wykonczonego domu ( no prawie) i wreszcie dorobiłam się barierki na górze - prowizoryczna z kartonów z książkami została rozpakowana :)

Barierkę zrobiłam jako półściankę z GK i powiem Wam że wygląda super a do tego jest wygodna bo zrobiłam fajne półeczki. Zatrzymuje też trochę hałas który dochodzi z dołu.

 

Obecnie poszukuję niedrogiej i solidnej firmy do zrobienia rolet rzymskich do salonu- może możecie kogoś polecić?

 

Pozdrawiam

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosiek

 

Spróbuję choć zawsze była to dla mnie "czarna magia"

Jak będziesz bardzo zainteresowana to napisz mi na priv swój e-mail lub tel. o wyślę coś.

 

Pozdrawiam

Betsi

 

PS: moge polecić człowieka ( z ekipą) od wykończeniówek i GK który budował mój dom a teraz robił mi tą barierkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Czy ktos korzystal moze z uslug biura projektowego zdrojewscy z piaseczna?Oni projektuja przylacza/instalacje gazowe miedzy innymi. Potrzebuje jakiegos kontaktu do nich bo pani przyjechala pomierzyla pojechala i cisza a ja nawet nie wiem gdzie ich szukac :)

 

Witam

Telefon poleciał na priv.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe, widze ze sie rozrasta :)

 

W zwiazku z powoli... bardzo powoli rozpoczynajacym sie nowym sezonem moze sie przyda

za pol ceny dwa paletopojemniki kazdy po 1000l

stal fi6 - 6m okolo 15szt.

 

siatka lesna okolo 20m darmo

 

 

... a i koza wraz z rurami sie znajdzie

 

pozdrawiam Wszystkich walczacych w temacie wicia gniazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkę leśną chętnie wezmę bo mam o jakieś 10mb za mało.

Słuchajcie, co ile metrów wkopać stemple do prowizorycznego ogrodzenia budowlanego z siatką leśną właśnie?

 

Poszukuję jeszcze kierownika budowy, jest ktoś godny polecenia?

 

PS. Skąd odbiór tej siatki?

 

Ja robilem co dwa metry rowniez ale nie wkopywalem tylko za pomoca swidra (market) wiercilem i w to wstawialem slupki

 

info na priv co do kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za miłe powitanie".Miłoscia' do Głoskowa zaraziła mnie moja siostra Magnolia....miłosc pozostaje choc mocno daje sie we znaki wszechobecna woda i grzezawisko wokół domu-jak sobie z tym poradzic?

 

najlepiej trzeba sie przyzwyczaic:) Mnie to bloto juz nie za bardzo rusza a tez mam i na drodze dojazdowej i podjazd nieutwardzony. Fakt ze jeszcze nie mieszkamy wiec nie wiem jak to bedzie na codzien ale pamietam jako dziecko jak przeprowadzilismy sie z rodzicami na nowo budowane osiedle bez drgi, chodnika i temu podobnych luksusow i wszyscy czlapali w obuwiu "terenowym" do najblizszego asfaltu tam zmieniali buty a gumiaki staly sobie pod drzewem i czekaly na powrot :)

Poki co dziwnie sie tylko czuje jak wracam z budowy i pod blokiem tylko moje auto sie znacznie "wyroznia" ;)

 

Pozdrawiam wszystkich taplajacych sie w blotku - bedzie dobrze, w koncu kiedys kiedys kiedys te drogi zrooobia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novatino Dziękuję za namiary, odezwę się na dniach w wiadomej sprawie.

 

Mam pytanie co do tego świdra. Co to za cudak ile kosztuje i czy mój mąż może go zastosować jeśli chcemy wkopywać drewniane stemple?

 

Ok. czekam

 

Swider z marketu w okolicach szpadli i grabi, stalowe cus w ksztalcie litery T a na dole swider szeroki z blachy

Kosztowal cos kolo 60pln i stosowalem go wlasnie do takiej roboty

wiec mysle ze Twoj maz moze... ;)

 

N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swider z marketu w okolicach szpadli i grabi, stalowe cus w ksztalcie litery T a na dole swider szeroki z blachy

Kosztowal cos kolo 60pln i stosowalem go wlasnie do takiej roboty

wiec mysle ze Twoj maz moze... ;)

Dziękuję za odpowiedź.

Czy jak mamy stemple do ogrodzenia o średnicy koło 8cm. to powinniśmy kupić świder 8cm czy 10? A jak 10cm, t jak potem usztywnić ten stempel?

Przepraszam za dyletanckie pytanie ale nie mam skąd indziej zasięgnąć informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj po to jest to forum, nie trzeba sie na wszystim znac a i tak w czasie budowy wystarczajaco duzo bedziesz sie doktoryzowac z obcych Ci tematow.

 

Ja mialem swider o wiekszej srednicy niz kolki i usztywnialem to drobnymi kamieniami zwirem ziemia ect i mocno udeptywalem. Zdalo egzamin.

Mysle jednak ze jesli ziemia nie jest jakas twarda (a skoro jestes w tej grupie to nie sadze a i mokra pewnie tez jest:) ) to lepiej o tej samiej srednicy i potem wbijac kolki. Bedzie sztywniejsze.

 

 

N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novatino przepraszam, ze jeszcze się nie kontaktowaliśmy z Tobą, ale stemple mi nie dojechały, więc nie mamy jak zacząć robić ogrodzenia budowy.

Jak tylko coś drgnie to będziemy Cię łapać. :)

 

Słuchajcie, mam obsuwę z prądem budowlanym. Za jakieś trzy miesiące maksymalnie cztery, energetyka ma podciągnąć już stałe podłączenie do naszego ogrodzenia (ponoć już jest wykonawca, projekt itp.) na dzień dzisiejszy mamy do pociągnięcia jakieś 180-200mb linii napowietrznej. Koszta zwalają z nóg.

Mąż zastanawia się czy nie lepiej będzie budować przez ten czas na agregacie prądotwórczym.

Mam do was pytanie czy jesteście w stanie napisać mi jak duże rachunki za prąd płaciliście w pierwszych etapach budowy (mam na myśli etapy od 0 poprzez SSO po dach) Takie informacje byłyby pomocne by przekalkulować czy budowa na agregacie (paliwo - ropa) ma sens.

 

 

może ktoś ma jakiegoś glazurnika (dobrego i taniego), będę wdzięczna
Myślę, że jak dobry to nie będzie tani. Widywałam już niejedną łazienkę u swoich znajomych i o dziwo, każdy z nich był ze swoich pomieszczeń zadowolony. Nie chodzi tu o kolor glazury czy jej wielkość ale po prostu jakość jej ułożenia i dbałość o detale. Szkopuł w tym, że jeśli wybrałoby się dwie z nich ze skrajną oceną, to jedna jak dla mnie wykonana była słabiej niż kiepsko a druga obleci. Żadna z tych łazienek w moich kryteriach nie zasługiwała na wyższą ocenę. Oczywiście, to moje zdanie ale właśnie dlatego o tym piszę, ponieważ dla jednego coś co nosi miano - dobre wykonanie, to dla drugiego co najwyżej średnia jakość. Cóż, taka prawda.

 

Na forum znajdziesz zapewne kilku glazurników godnych uwagi, ale myślę, że nie koniecznie będą szczególnie tani.

Warto popatrzeć na zdjęcia ich prac, które zamieszczają i nie chodzi mi o proste ściany z rzędami kafli (bo to prawie każdy ponoć potrafi prosto ułożyć) nie chodzi tu o ilość fotek, tylko o szczegóły jakie można na nich zobaczyć. Moim zdaniem, to właśnie szczegóły mówią o kunszcie wykonawcy a to przekłada sie na jakość wykonania pracy.

Oczywiście to moja subiektywna ocena określenia - dobrze i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novatino przepraszam, ze jeszcze się nie kontaktowaliśmy z Tobą, ale stemple mi nie dojechały, więc nie mamy jak zacząć robić ogrodzenia budowy.

Jak tylko coś drgnie to będziemy Cię łapać. :)

 

Słuchajcie, mam obsuwę z prądem budowlanym. Za jakieś trzy miesiące maksymalnie cztery, energetyka ma podciągnąć już stałe podłączenie do naszego ogrodzenia (ponoć już jest wykonawca, projekt itp.) na dzień dzisiejszy mamy do pociągnięcia jakieś 180-200mb linii napowietrznej. Koszta zwalają z nóg.

Mąż zastanawia się czy nie lepiej będzie budować przez ten czas na agregacie prądotwórczym.

Mam do was pytanie czy jesteście w stanie napisać mi jak duże rachunki za prąd płaciliście w pierwszych etapach budowy (mam na myśli etapy od 0 poprzez SSO po dach) Takie informacje byłyby pomocne by przekalkulować czy budowa na agregacie (paliwo - ropa) ma sens.

 

 

Myślę, że jak dobry to nie będzie tani. Widywałam już niejedną łazienkę u swoich znajomych i o dziwo, każdy z nich był ze swoich pomieszczeń zadowolony. Nie chodzi tu o kolor glazury czy jej wielkość ale po prostu jakość jej ułożenia i dbałość o detale. Szkopuł w tym, że jeśli wybrałoby się dwie z nich ze skrajną oceną, to jedna jak dla mnie wykonana była słabiej niż kiepsko a druga obleci. Żadna z tych łazienek w moich kryteriach nie zasługiwała na wyższą ocenę. Oczywiście, to moje zdanie ale właśnie dlatego o tym piszę, ponieważ dla jednego coś co nosi miano - dobre wykonanie, to dla drugiego co najwyżej średnia jakość. Cóż, taka prawda.

 

Na forum znajdziesz zapewne kilku glazurników godnych uwagi, ale myślę, że nie koniecznie będą szczególnie tani.

Warto popatrzeć na zdjęcia ich prac, które zamieszczają i nie chodzi mi o proste ściany z rzędami kafli (bo to prawie każdy ponoć potrafi prosto ułożyć) nie chodzi tu o ilość fotek, tylko o szczegóły jakie można na nich zobaczyć. Moim zdaniem, to właśnie szczegóły mówią o kunszcie wykonawcy a to przekłada sie na jakość wykonania pracy.

Oczywiście to moja subiektywna ocena określenia - dobrze i tanio.

 

dzięki bardzo za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gboos pewnie masz racje:)

Mam pytanie czy mozecie polecic mi sprawdzonego stolarza ,potrzebuje go do zrobienia schodów,paru szafek może garderobe...

W nastepnej kolejności musze zrobic balustrady balkonowe wiec kowal tez -bede bardzo wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...