Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Będę wdzięczny za namiary na sprawdzoną osobę od nadzoru inwestorskiego (standardowo taką funkcje prowadzą Kierownicy Budowy).

pzdr

Kierownik Budowy sprawdza zgodność realizacji z projektem i sztuką budowlaną. Inspektor Nadzoru sprawdza zgodność realizacji z projektem, kontroluje Kierownika i dba o interesy Inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A kierownik budowy nie może dbać o interesy Inwestora? I tak naprawdę co jest interesem inwestora?

 

Jeżeli kierownik budowy jest nie z ekipy to po co go kontrolować (poza oczywiście normalną weryfikacją wypełniania ustawowych obowiązków, choć i tak jako laicy (w większości) czy jesteśmy w stanie to zrobić?), a jeżeli kontrolować to ja bym proponował na wszelki wypadek kontrolować jeszcze kontrolera itd.

 

Zastanawiałem się nad nadzorem inwestorskim, ale stwierdziłem, że skoro kierbud jest spoza ekipy i nie traktuje "lekko" swoich obowiązków (w sensie będzie doglądał budowy) to wydawanie pieniędzy na nadzór inwestorki jest zbędnym kosztem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownik budowy nie może dbać o interesy Inwestora? I tak naprawdę co jest interesem inwestora?

 

Jeżeli kierownik budowy jest nie z ekipy to po co go kontrolować (poza oczywiście normalną weryfikacją wypełniania ustawowych obowiązków, choć i tak jako laicy (w większości) czy jesteśmy w stanie to zrobić?), a jeżeli kontrolować to ja bym proponował na wszelki wypadek kontrolować jeszcze kontrolera itd.

 

Zastanawiałem się nad nadzorem inwestorskim, ale stwierdziłem, że skoro kierbud jest spoza ekipy i nie traktuje "lekko" swoich obowiązków (w sensie będzie doglądał budowy) to wydawanie pieniędzy na nadzór inwestorki jest zbędnym kosztem.

 

Pozdrawiam

To co jest interesem inwestora to powinieneś sam wiedzieć. Jeśli nie wiesz to w jaki sposób chcesz spisać umowę na nadzór ?

Ciężko jest dbać o interes inwestora Kierownikowi który pojawia się na budowie około 10 razy w ciągu całej budowy, a takie są zazwyczaj standardy.

Jak często twój Kierownik będzie "doglądał" budowy ?

Miałem do czynienia z różnymi Kierownikami i samodzielnymi i pracującymi u generalnego wykonawcy i jestem na 100% pewien że dodatkowa kontrola nie zaszkodzi, a czasami może pomóc.

Oczywiście każdy inwestor organizuje sobie sam budowę i zatrudnia taki nadzór jaki uzna za konieczny.

 

To tak jakby zapytać w sklepie po co montują bramki antykradzieżowe i kamery skoro stoją ochroniarze i pilnują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten "interes inwestora"? Ja poproszę o przykłady, bo pierwszy raz buduję dom i nie wiem, a boję sie, że coś przegapię.

 

Z taką wiedzą to raczej radzę się poważnie zastanowić nad swoją inwestycją i sensem jej realizacji. Jeśli nie potrafi Pan sprecyzować swoich wymagań to ja raczej nie pomogę, może uda się jakiemuś specjaliście w innej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką wiedzą to raczej radzę się poważnie zastanowić nad swoją inwestycją i sensem jej realizacji. Jeśli nie potrafi Pan sprecyzować swoich wymagań to ja raczej nie pomogę, może uda się jakiemuś specjaliście w innej dziedzinie.

 

lukasz.sokol, chyba trochę niepotrzebnie jeździsz po adamie. Wiadomo, że w interesie inwestora jest, aby praca została wykonana rzetelnie, zgodnie z umówionym wcześniej zakresem, obowiązującymi normami oraz za uzgodnioną kwotę. Kierownik budowy powinien dbać o te interesy inwestora - w tym sensie, że wychwyci ewentualną fuszerkę wykonawcy. Ale wiadomo, że kierownicy bywają różni, część z nich zakłada, że do ich obowiązków należy wyłącznie robienie wpisów w dzienniku budowy. Jeśli ma się takiego kierownika, to inspektor nadzoru może mieć sens. Ale moim zdaniem lepiej zainwestować w dobrego, dobrze rozumiejącego swoje obowiązki kierbuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz.sokol, chyba trochę niepotrzebnie jeździsz po adamie. Wiadomo, że w interesie inwestora jest, aby praca została wykonana rzetelnie, zgodnie z umówionym wcześniej zakresem, obowiązującymi normami oraz za uzgodnioną kwotę. Kierownik budowy powinien dbać o te interesy inwestora - w tym sensie, że wychwyci ewentualną fuszerkę wykonawcy. Ale wiadomo, że kierownicy bywają różni, część z nich zakłada, że do ich obowiązków należy wyłącznie robienie wpisów w dzienniku budowy. Jeśli ma się takiego kierownika, to inspektor nadzoru może mieć sens. Ale moim zdaniem lepiej zainwestować w dobrego, dobrze rozumiejącego swoje obowiązki kierbuda.

 

Po nikim nie jeżdżę i nie mam takich zamiarów.

W pełni zgadzam się z twoim wpisem.

Nie mogę jednak za inwestora określić za co ma być odpowiedzialny kierownik i inspektor. To inwestor powinien się zastanowić jaki zakres obowiązków chce zlecić tym Panom i odpowiednie zapisy zawrzeć w umowie. To nie kierownik decyduje o tym czy ma jedynie wpisywać się w dziennik czy również nadzorować prace, ale umowa spisana przez Inwestora. Oczywiście Inwestor często zgadza się na umowę dostarczoną przez Kierownika i potem pozostaje w kropce. Wówczas proponuję zgłosić niewywiązywanie się z obowiązków Kierownika do Izby Inżynierów.

Z drugiej jednak strony przeglądam mnóstwo wpisów na forach i serwisach ogłoszeniowych i śmiać mi się chce jak widzę ogłoszenie "poszukuje kierownika do prowadzenia budowy - wpisy w dzienniku/10 wizyt na budowie" A potem Inwestor z zadowoleniem chwali się na forum że jest na etapie dachu i Kierownika wzywał tylko 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć forumowiczom z okolic Piaseczna , że w Lesznowoli otworzyliśmy salon z podłogami .

W ofercie posiadamy : panele laminowane , panele drewniane , parkiety gotowe , wykładziny dywanowe . Teraz także : rolety , karnisze , sztukaterie , a także ok 1000 wzorów tapet .

Wszystkie podłogi z montażem i 8% VAT .

Zapraszamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś reflektował jest trochę działek budowlanych w jednym kompleksie do sprzedania nie drogo 70zł/m2 działki ok. 900-1300m2 - w Głuchowie przy czym jest dobry wyjazd na trasę przy lesie generalnie dobra lokalizacja ale to 27km od Janek między Tarczynem a Grójcem - więcej informacji na stronie http://www.gluchow.az.pl. Jakby było więcej chętnych to może być taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...