Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

Hello,

 

Czy do pozwolenia na budowę w Piasecznie wymagają uzgodnienia w ZUD? Czy wystarczą same warunki techniczne i umowy dla wszystkich przyłączy? Pytam doświdczonych sąsiadów, którzy piekło papierologii :bash:mają za sobą. We wtorek składamy dokumenty, bo wreszcie uprawomocnił sie mpzp w Złotokłosie... kalafiorek

 

Moje pozwolenie to rok 2007, do samego budynku nie był potrzebny ZUD. Za to do gazu jak najbardziej. Nie wiem jak woda, bo wodę miałem wcześniej na działce (społeczny komitet budowy wodociągu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moje pozwolenie to rok 2007, do samego budynku nie był potrzebny ZUD. Za to do gazu jak najbardziej. Nie wiem jak woda, bo wodę miałem wcześniej na działce (społeczny komitet budowy wodociągu).

 

Dzięki dzabij. My rownież mamy już wodę na dziełce. W starostwie i gminie każdy mówi co innego, nie ma szans, żeby wydebić listę potrzebnych dokumentów. Jutro skąłdamy i niech się dzieje wola nieba... Żby nam tylko potem za 2 msc nie powiedzieli, że czegoś brakuje....kalafiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzabij. My rownież mamy już wodę na dziełce. W starostwie i gminie każdy mówi co innego, nie ma szans, żeby wydebić listę potrzebnych dokumentów. Jutro skąłdamy i niech się dzieje wola nieba... Żby nam tylko potem za 2 msc nie powiedzieli, że czegoś brakuje....kalafiorek

 

No niestety, lista niezbędnych dokumentów dość szybko ewoluje, ja też byłem kilka razy zaskoczony i musiałem z "wywalonym" jęzorem latać i załatwiać dodatkowe dokumenty. Jedyne wyjscie jak się wydaje, to lokalny architekt / projektant który zna aktualne "kaprysy" starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie poszukuje ekipy od bram suwanych zakup i montaz..macie jakas sprawdzona do polecenia

 

Jak by co to mam zdolnego i godnego polecenia ślusarza (kontakt niestety zostawiłem w domu). A jak chcesz gotowca, to chyba szukaj lokalnego dystrybutora firmy Wiśniowski, mówią że ma jedne z lepszych powłok galwanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję sprawdzonej ekipy do wykończenia wnętrz (kafle, podłoga, kominek, lazienki, malowanie.

Jeśli możecie kogoś polecić dajcie znać na PW

 

Grzesiek o mało co z Łozisk

 

u mnie w tej chwili są robione kafelki, glazurnik w porządku, mogę go polecić, jeżeli chcesz mogę dać namiary na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, lista niezbędnych dokumentów dość szybko ewoluje, ja też byłem kilka razy zaskoczony i musiałem z "wywalonym" jęzorem latać i załatwiać dodatkowe dokumenty. Jedyne wyjscie jak się wydaje, to lokalny architekt / projektant który zna aktualne "kaprysy" starostwa.

 

Ja podobnie jak dzabij załatwiałam pozwolenie na budowę w 2007 roku (jak dla mnie bardzo dawno!). Uzgodnienia z ZUD i pozwolenie na budowę przyłącza gazowego latem/jesienią 2008 r. Nie wiem czy coś się pozmieniało od tamtej pory.

 

Swego czasu też zastanawiałam się o co chodzi z tym ZUD w czasie załatwiania pozwolenia na budowę. Do gazu potrzebny był projekt przyłącza i aktualna mapa do celów projektowych (nie starsza niż - chyba(?) - trzy miesiące.). Ja oczywiście sprawę przegapiłam, potem płaciłam geodecie za nową mapę, traciłam czas na czekanie.

 

Wszystkie media miałam w ulicy, czyli przy granicy działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Seremak 602-511-764 Niestety od pewnego czasu lubi się cenić, ale to ostatnio chyba dość powszechne u speców od rur.

 

Dzięki za odpowiedź, ten co do tej pory coś tam zrobił, też się cenił, a ostatnio tak wysoko się ceni , że przestał przychodzić, bo podobno mu się nieopłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jeśli ktoś potrzebuje, to my chętnie odsprzedamy:

Dwie palety YTONG 24 cm (PP4/06). 48 sztuk na palecie. Cena: 5,6 PLN/szt.

Jedną paletę SILKA E18 klasa 15. 60 sztuk na plecie. Cena: 2,5 PLN/szt.

Zaprawa cienkowarstwowa do gazobetonu i silikatów Baumit Planofix W. Cena: 10 PLN/worek 25kg

Trasport własny z okolic Raszyna.

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może macie do polecenia jakąś przyjazną wypożyczalnię sprzętu bud.? Potrzebuję skoczka do zagęszczania piachu.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Boels - koło Platform (Puławska, al. Jerozolimskie) oraz Wola Mrokowska (chyba), po lewej stronie al. Krakowskiej jadąc w kierunku Krakowa, za światłami w Mrokowie.

Ramirent - min. w Ładach, przy al. Jerozolimskich

 

Z tych dwóch brałem sprzęt. Oczywiście jak wszędzie chcą kaucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

1 jaki wkład do kominka polecacie i na zwrócić uwagę przy wyborze

[...]

 

W czasie budowy często ostetecznie decydujemy się nie na to cobyśmy chcieli mieć, tylko na to na co nas stać albo akurat jest dostępne od ręki. Wkłady kominkowe, jak każde urządzenie grzewcze, mają określoną "moc". Dla mnie było to wyznacznikiem przy porównywaniu modeli różnych producentów.

Jeśli chcesz kupić kominek z płaszczem wodnym - wiadomo, że będzie cię interesował tylko konkretny asortyment.

 

Kolejna sprawa: jeśli masz kanał doprowadzający powietrze do kominka - trzeba kupić wkład dostosowany do pobierania doprowadzonego powietrza.

 

Potem pytanie: czy masz wentylację grawitacyjną czy mechaniczną. To oznacza wybór wkładu z "zamkniętą komorą spalania" - do paleniska nie jest zasysane powietrze z pomieszczenia.

 

Teraz czas na doznania estetyczne - jedna szyba, dwie, wkład narożny itp.

 

Na forum, jeden ze specy kominkowych wyraził ciekawe spostrzeżenie: bardzo często klienci stawiają warunek, że wkład może kosztować maksymalnie 500 zł, a potem wywalają grube tysiące na granitową obudowę, wznosząc niemalże domowe ołtarzyki (zgodnie z logiką: po co przepłacać za to czego nie widać).

W tych sprawach akurat ważne jest to co w środku.

 

Aha, ja akurat mam wskład Sparke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie budowy często ostetecznie decydujemy się nie na to cobyśmy chcieli mieć, tylko na to na co nas stać albo akurat jest dostępne od ręki. Wkłady kominkowe, jak każde urządzenie grzewcze, mają określoną "moc". Dla mnie było to wyznacznikiem przy porównywaniu modeli różnych producentów.

Jeśli chcesz kupić kominek z płaszczem wodnym - wiadomo, że będzie cię interesował tylko konkretny asortyment.

 

Kolejna sprawa: jeśli masz kanał doprowadzający powietrze do kominka - trzeba kupić wkład dostosowany do pobierania doprowadzonego powietrza.

 

Potem pytanie: czy masz wentylację grawitacyjną czy mechaniczną. To oznacza wybór wkładu z "zamkniętą komorą spalania" - do paleniska nie jest zasysane powietrze z pomieszczenia.

 

Teraz czas na doznania estetyczne - jedna szyba, dwie, wkład narożny itp.

 

Na forum, jeden ze specy kominkowych wyraził ciekawe spostrzeżenie: bardzo często klienci stawiają warunek, że wkład może kosztować maksymalnie 500 zł, a potem wywalają grube tysiące na granitową obudowę, wznosząc niemalże domowe ołtarzyki (zgodnie z logiką: po co przepłacać za to czego nie widać).

W tych sprawach akurat ważne jest to co w środku.

 

Aha, ja akurat mam wskład Sparke.

 

Witam

 

Dzięki wielkie to się nazywa pomoc

 

Dla uściślenia

 

1. nie interesuje mnie z płaszczem wodnym

2. ma być drugim źródłem ogrzewania - czyli bardziej jako kominek, mniej jako żródło ciepła podstwowe. Ma grzać ewentualnie dół domu czyli salon, jadalnie, kuchnie i hall

3. Mam kanał doprowadzający

4. Wentylacja grawitacyjna

5. wkład prosty, nie narożny - co dając dwie szyby ? oprócz wpływu na cenę ?

6. ma być nowocześnie, bez granitu co najwyżej ramka wokół kominka 8-10 cm, bo jak się zostawci bez ramki to się ściana brudzi a ma być biała

7. otwierany na bok, nie musi być do góry - to już wiem że droga opcja

 

Obecny typ jaki rozważam to jotul i 570 ? ktoś ma ? jakieś wrażenia ?

 

Pozdrawiam

 

GF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...