Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piaseczno i okolice


anatak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Czy ktoś z Was przebudowywał sączki melioracyjne? Orientujecie się ile to może kosztować?

Pozdrawiam.

 

Człowiek produkuje i montuje szamba ale odwodnienia też robi. Zaproponował mi 30 zł za mb tutaj namiary:

 

Adres

Kolonia Gościeńczyce

ul. Główna 36

05-505 Prażmów

woj. mazowieckie

Kontakt

tel. 22 727 01 42

tel. kom. 605 393 466

 

http://www.eko-bet.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sączkami to jest jakaś masakra...

Ja chciałem postawić budynek gospodarczy na zgłoszenie - do 25m2 to mi Melioracja w Piasecznie kazała usuwać sączka który przebiegał 20m dalej i nie kolidował z budynkiem... Batalia z samodzielnym wykonaniem i zatwierdzeniem Operatu wodnoprawnego oraz uzyskaniem Pozwolenia wodnoprawnego trwała kilka miesięcy. Koszty były tylko za złożenie podania o operat i wyrys/wypis planu zagospodarowania.

Wiem że w przypadku przebudowy sączków w grę wchodzą większe koszty [coś ok. 5kzl], projektu samemu się nie wykona i najlepiej trzeba szukać odpowiedniej firmy która się tym kompleksowo zajmie od projektu po wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sączkami to jest jakaś masakra...

Ja chciałem postawić budynek gospodarczy na zgłoszenie - do 25m2 to mi Melioracja w Piasecznie kazała usuwać sączka który przebiegał 20m dalej i nie kolidował z budynkiem... Batalia z samodzielnym wykonaniem i zatwierdzeniem Operatu wodnoprawnego oraz uzyskaniem Pozwolenia wodnoprawnego trwała kilka miesięcy. Koszty były tylko za złożenie podania o operat i wyrys/wypis planu zagospodarowania.

Wiem że w przypadku przebudowy sączków w grę wchodzą większe koszty [coś ok. 5kzl], projektu samemu się nie wykona i najlepiej trzeba szukać odpowiedniej firmy która się tym kompleksowo zajmie od projektu po wykonanie.

 

Witam,

grzechhh, wypis i wyrys mam, opinię melioracji musiałam mieć do PnB. Dzwoniłam do Starostwa do Wydziału Ochrony Środowiska i powiedziano mi, że operat nie musi być napisany przez osobę uprawnioną. Jeśli czuję się na siłach to mogę napisać sama. W przypadku przebudowy u mnie wychodzi około 40mb, koszt szacuję na mniej niż 5 tys zł. Ale zobaczymy jak wyjdzie. Na razie jestem na początku tej drogi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli możecie pomóc to poczytajcie o spalonym domu naszej forumowej koleżanki Nelli, każdy grosz się przyda.

Ja do tej akcji zrobilam aukcje na allegro .Przedmiotem aukcji jest wyszkolenie psa w zakresie PT . Macie najblizej do mnie i moze komus szkolenie sie przyda , wiec moze da sie pogodzic pomoc z pozyteczna nauka psa ???

Rasa , wiek psa nie ma znaczenia , kazdy sie nauczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujący problem. W maju 2009 r. zawarliśmy umowę z Maz. spółką gazownictwa o przyłączenie do sieci gazowej. Przedmiotem m.in. była budowa gazociągu dystrybucyjnego średniego ciśnienia 175 mb + przyłącze gazowe 5 mb (Henryków-Urocze).

 

Opłata którą ponieśliśmy za 175 mb gazociągu z uwagi na brak spełnienia warunków ekonomicznych przyłączenia wyniosła 50% całej inwestycji. Koszt dosyć poważny.

 

Sąsiadka z równoległej ulicy, która rok po nas zawarła umowę na to samo z tym samym podmiotem nie poniosła żadnych kosztów za budowę gazociągu (tylko przyłącze). Gdzieś tam podobno zasłyszała, że przyczyną mogą być rzekome dofinansowania z unii do tego typu projektów od tego roku.

 

Czy coś wiecie na ten temat, skąd ta różnica, czy to prawda, a jeżeli tak to czy są jakieś szanse odzyskania/uzyskania dofinansowania części/całości naszego wkładu w tą inwestycję? Od czego zacząć?

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...