Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

On 2002-03-20 17:17, michalus wrote:

no to jest nas dwoch, ja z kolei z dawnego woj bialskopodlaskiego,moze jeszcze sie ktos dolaczy,na jakim etapie budowy jestes? ja wlasnie mam zamiar zaczac

pozdrawiam Michalus

 

Od dzisiaj trzech. U mnie stoją mury. Czekam na dach. Będzie budowany w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Gość JerryCool

Pewnie nikt.(w pozostałych 3-ech kompach spaliły sie procesory?Albo sprzedali je bo zabrakło kasy na pustaki.:smile:

Witam Wudoo! Widzę,że wszytko przed tobą: siwe włosy, obgryzione paznokcie, nerwowy tick w oku....., ale nie łam sie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

On 2002-07-19 15:07, wudoo wrote:

Dorzucam do grupy jeden komputer i zaczynam budowę. Pozwolenie, budę i 2 łopaty już mam. Ekipa w blokach startowych. Okolice Lublina. Liczę na wymianę doświadczeń. Czy ktoś tu zagląda?

 

Pozdrawiam.

Moja nieobecność wynika z braku czasu, który zabiera budowa.

A teraz poważnie.

Dzisiaj kończą więźbę dachową i odbiór. Następnie dachówka i w tym roku koniec.

Dom buduję w okolicy Lublina. (10 km od centrum). Służę wiedzą i doświadczeniem z ledwo przeżytych etapów budowy (ściany i inne pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże się cieszę, że nie wszyscy wymienili procesory na pustaki!!!

U mnie łopaty poszły w ruch, ławy fundamentowe wylane , tylko ekipa murarska zacięła się w blokach startowych. Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to planowany przed zimą stan surowy zamknięty zostanie osiągnięty gdy zima zacznie się w kwietniu. Zakładam 2 miesiące na prace. I w razie czego pomyślcie o mnie jako o niedoświadczonym, niż naiwnym.

A będzie to bardzo bolało jak dekarze przed zimą nie zaszcycą mojej budowy i śnieg spowije strop i owieje ściany z ceramiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przed Tobą sam miód.

Tylko go spijać.

Pamiętaj o izolacji ław i ścian fundamentowych.

Ja do izolacji ścian fundamentowych użyłem Dysperbitu. Murarze nie przeczytali instrukcji obsługi (wystarczy dodać trochę wody i wymieszać)a oni wsadzili to na ogień.

Odnośnie czasu jesli wszystko sprawnie pódzie to zdąrzysz przed zimą. Dudowa ok. miesiąca, potem przerwa 3 tyg. i dach ok. 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JerryCool

Hej! Hej!

Witam po dłuższej nieobecności wynikłej z braku czasu (osobiście kłade dachówkę)

Widzę, że coś sie tu w końcu zaczyna dziać. Dzek, co kładziesz? ceramike czy beton? Ja miałem koszmarny problem z wyborem dachówki najpierw BRAAS,BRAAS i jeszcze raz BRAAS tylko jaki? podwójne S czy celtycka? potem Unibet, Tondach, RuppCeramika i.. skończyłem na Tondachu ( no bo w końcu to ceramika..., no i ta cena....) Na razie idzie mi opornie głównie z tego tytułu,że robię to bardzo dokładnie, taki charakter "zero fuszerki" a ile można zrobić z żoną popołudniami? Inna kwestia,że zrobiłem się osiedlowym guru od spraw budownictwa, no i pojawiły się wycieczki oglądające nas na dachu...

Ale nic tam 20 września TYNKI!!!!!!

Wodoo... jasne że z ceramiki jakość, trwałość, mikroklimat i inne tam pierdoły. Problem w tym z JAKIEJ CERAMIKI? Rozreklamowany POROTERM czy poczciwy MAX? Oj przybyło mi siwych włosów, przybyło... Uparłem się prz Porotermie, ale ojciec mówi mi tak: " znajdź najpierw ekipę która ci z tego wymuruje" i tu zaczęły sie schody. U was w Lublinie jest może inaczej, ale w Zamościu to jest koszmar.Owszem budują z Porotermu ale jak na mój gust 95% domów z Porotermu jest wybudowanych źle. Na zwykłą zaprawę, żelbetowe nieocieplone nadproża w ścianie która z założenia miała być jednowarstwowa itp. Dlatego też zdecydowałem się na MAX-a z Markowicz. Tu murarze mają doświadczenie i trudniej o błędy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w ustawicznej wojnie pomiędzy wykonawcą, a inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanówcie się czy na pewno z POROTERMU.

Czy wiecie jak długo jest on obecny na polskim rynku.

Po wybudowaniu ścian, zróbcie potem w POROTERMIE kanały: woda, gaz, elektryka itp.

Ja uważam i tak zrobiłem po prostu suporex z Prefabetu Lubartów na zwykłą spoinę. Dom i tak będzie ocieplony.

Odnośnie dachówki oczywiście BRAAS Celtycka. Dlaczego:

1. Po pierwsze BRAAS, a celtycka bo jest bardzo tania. W firmie u której kupowałem wynegocjawałem bardzo dobre ceny.

A z resztą ten dom ma być do mojej śmierci, a nie na wieki. Mam 30 dychy.

U mnie kładą gąsiory. W sobotę 24.08.2002 koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam obawy co do POROTHERMU. Promocję mają na tyle agresywną, że dla wielu budowanie z czego innego niż porotherm jest nieporozumieniem, ale przeżyjemy i tą gorączkę. Wybrałem ceramikę z Markowicz i nie będę cudował. Wykonawcy są niereformowalni (conajmniej na przestrzeni kilkunastu lat) i wolałbym żeby nowych technologii nie uczyli się na moim budynku. Przy wylewaniu ław nasłuchałem się jak to są za głębokie, za szerokie, niepotrzebnie zbrojone ,że to nie wieżowiec itp., itd..., więc teraz nawet nie zbliżam się do porothermu z poziomą spoiną, ze swoistym sposobemu dokładania kolejnych pustaków, z prawidłowym wiązaniem w narożnikach. Oczywiście dla żadnego z murarzy nie ma problemu, "już z tego budowli i domy stoją". Jeno tylko ciągnie zimą przez ścianę. A może to tak ściana oddycha? Ale to już problem inwestora.

DO miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JerryCool

Ja dachówkę kupowałem rok temu. Zjeździłem kawałek województwa. U was w Lublinie na wylotówce do Nałęczowa facet pokrył rok temu dachówką Celtycka i wyskoczyły na niej białe wykwity. Reklamował w BRAAS-ie i reklmacje mu uznali.Ale on twierdzi,że kupował z pierwszej produkowanej parti(jak tylko ten model pojawił sie na rynku)może wtedy nie mieli dopracowanej metody produkcji. Mnie osobiście bardziej podoba się podwójne S, ale to kwestia gustu.

Widzę Dżek że jesteśmy na tym samym etapie budowy (i wtym samym wieku, mam 29lat) Myślałeś już o oknach? Ja kupiłem Urzędowskiego Mahoń w lazurze ze złotymi szprosami. Ostatnio montowałem "okno" na taras 3m x 2,5m z dzrwiami przesównymi. Byłem tak podniecony (i przerażony widmem zbicia tego okna) że nie zauważyłem straszliwej fuszerki w montażu. Dopiero jak emocje opadły po paru dniach zauważyłem nie zamocowane w nadprożu kotwy, inne "wychodziły" z muru a część nie była dokręcona tylko zagięta, pianka montażowa na ramie oknach bo fachocy oczywiście zapomnieli zakleić ją taśmą - chorror. Mam to gdzięś... nie będę się szarpał z wykonawcą resztę montuję sam.

Wudoo widzę że wybrałeś ten sam materiał co ja, i tego samego producenta. Jaką ściane murujesz? dwu czy trzy warstwową? Ja wymurowałem ściane 29cm i myślę o dociepleniu 12cm. Aha sąsiadka budowała z maxa z Charasiuk w ten sposób,że dawała półtora maxa bez docieplenia. Jej murarz twierdził,że ściana będzie ciepła bo murują przecież ściany jednowarstwowe z ceramiki (miał na myśli Porotherm) , po sezonie zimowym dociepla 5cm styropianu. Panowie co na podbitkę plastik czy drewno?

Do usłyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich z lubelskiego i okolic.

Zaczynam budowę w 2003 na wiosnę. Buduję domek o pow. zabudowy ok 100m2, z poddaszem użytkowym kilkanaście km od Lublina. Mam kilka pytań do wszystkich doświadczonych.

Jestem zdecydowany (podobnie jak Dżek) na beton komórkowy z Niemiec, czy Lubartowa (ściana dwuwarstwowa, ocieplenie styropianem).

Czy ktoś ma namiary na dobrych, niedrogich cieśli,oraz kogoś kto dobrze położy dachówkę. Proszę też o informację gdzie najtaniej w Lublinie, czy okolicach można kupić dachówkę ceramiczną i jaka według Was jest najlepsza (cena też jest dla mnie b. istotna)

Interesuje mnie też ile można wytargować na materiałach i gdzie je kupowaliście (w jakiej hurtowni?).

Potrzebne mi będą w pierwszej kolejności: bloczki fundamentowe, beton komórkowy 24cm klasy 600, cement, dachówka ceramiczna, folia, rynny itp

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś - jesteśmy na takim samym etapie,materiały najtaniej kupić od producentów

w tej chwili jeździłem do producentów BK- do Lubartowa i Niemiec z prośbą o kosztorys materiałów( porównamy)

W hurtowniach tez zacząłem pytać, myślę jeszcze skoczyć do Markowic z pytaniem o MAXA.

Tania hurtownia w Lublinie podbno na ul. Krochmalnej, a stal w Stalmecie na ul.Chemicznej- opinie od tych co już wybudowali,

Do końca jeszcze nie wiem z czego czy belix na klej, belit na zaprawę czy maxa - jako dwuwarstwowe.

Ytong pomimo promocji stanowczo za drogi :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...