Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

My zaczęliśmy w połowie lipca w tamtym roku i wyrobiliśmy się do listopada pomimo dość dużych poślizgów. Poślizgi spowodowane były nieterminowością ekipy dekarzy, więc chyba ich nie polecę (nie ze względu na robotę, ale właśnie "drobne" zwodzenie z terminami). Ale jeśli namiar będzie potrzeby to oczywiście podam. Jeśli ktoś będzie potrzebował murarzy również mogę polecić tych, którzy stawiali nasz dom.

Co do podłogi na strychu to kupiliśmy dechy, wyszły połowę taniej niż płyta osb, którą teraz jest bardzo ciężko dostać.

Poza tym mamy już częściowo położone płyty g-k na poddaszu, a reszta jest już w wełence. Oczyszczalnia kończy się robić. Zaczęliśmy też robić ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja wzielam Sienkiewicza, wlasnie robia mi wiezbe, jak narazie jestem zadwolona, swoja ekipe od murarki tez moge polecic, choc straszne brudasy, ale muruja bardzo dobrze.

Poz

 

Będę wdzięczny za namiary (na priv) na ekipy wykonujące dobrze dachy :)

 

Mam rewelacyjną ekipę dekarzy. Nie są jeddnak najptańsi. Teraz u mnie będą robić sufity i ścianki, bo są wszechstronni. Na kiedy ich potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie na wykończeniu ocieplenie zewnętrzne i tynki- prawdopodobnie jak pogoda pozwoli to we wtorek koniec. Po raz pierwszy od rozpoczecia budowy trafiłem na dobra ekipę. Boze co za ulga!

Kto pytał się o dobrš ekipę dekarzy- u mojej siostry kładšdach i ogladalem ich prace, ekipa bardzo porzšdna( robiš jak z podręcznika) - ojciec z synem , gdzies z Kijan. jak chcecie to popytam o telefon.

Pozdrawiam

wszystkich w bólach i radociach budowania.Oby tych drugich było jak najwięcej.

agamon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzielam Sienkiewicza, wlasnie robia mi wiezbe, jak narazie jestem zadwolona, swoja ekipe od murarki tez moge polecic, choc straszne brudasy, ale muruja bardzo dobrze.

Poz

 

Będę wdzięczny za namiary (na priv) na ekipy wykonujące dobrze dachy :)

 

Mam rewelacyjną ekipę dekarzy. Nie są jeddnak najptańsi. Teraz u mnie będą robić sufity i ścianki, bo są wszechstronni. Na kiedy ich potrzebujesz?

 

We wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

- u mnie wylewki skończone

- schody się wyceniają

- szambo się kopie

- odprowadzenie wody z rynien się kopie

 

mam pytanko: jak kształtują sie ceny kostki ?? (ile material mniej wiecej ile robocizna ??) przymierzam sie do wycen ale chce wiedziec w jakich okolicach negocjowac :D :D

 

Ja mam na razie propozycję 75/m materiał + robota za kostkę 6cm, podobno to nie jest zła cena. Pawson - spytaj kogo trzeba o wiesz co ;) i daj mi znać. Ile z kolei płacisz za odwodnienie? Ja też musze rozszerzyc zakres prac nieplanowanych na ten rok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko - spokojnie możecie zaczynać i jak nie będzie kataklizmu spokojnie ze stanem surowym otwartym zdążycie z palcem ... :wink: Ja zaczynałem w końcu sierpnia i się udało, co prawda pod koniec pośpiech był juz spory i po położeniu ostatniej dachówki spadło parę płatków śniegu ale się udało. Jeżeli nie będzie problemów z ekipą to spokojnie zaczynajcie. Acha, upewnij się czy musisz czekać na te zwrotki. U mnie stronami byliśmy tylko my i gmina. Sąsiedzi jeżeli jest plan zagospodarowania nie są już stroną i nie sa powiadamiani.

MaPi - u nas na stryszku dechy (już z 5 jest :wink: ) poczytaj zresztą http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=15624&highlight=osb+poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie poopowiadać o wkładach kominkowych? Na co sie decydujecie i gdzie kupujecie/waliście?

 

Przeczytałam chyba wszystko co było na ten temat na forum i... nadal nie wiem co wziąć. Mąż chce sprtherm, bo szamotowy, mi bardziej leży żeliwna tarnava.

Może tez wiecie gdzie można kupić wkłady troche taniej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawson gdzie wyceniasz schody?

U nas już wkopane słupki, oczyszczalnia prawie gotowa. Zamontowany mamy jeden zlew :D .

Dzisiaj kończą robić gaz i zaczyna się układanie flexów do kominka. I jeśli o kominek chodzi to my zdecydowaliśmy się na Tarnavę. Jakoś i do nas żeliwny bardziej przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawson gdzie wyceniasz schody?

U nas już wkopane słupki, oczyszczalnia prawie gotowa. Zamontowany mamy jeden zlew :D .

Dzisiaj kończą robić gaz i zaczyna się układanie flexów do kominka. I jeśli o kominek chodzi to my zdecydowaliśmy się na Tarnavę. Jakoś i do nas żeliwny bardziej przemawia.

A co mówi Wasz kominek? :o :lol:

My mamy "szamotowego" Hajduka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawson gdzie wyceniasz schody?

U nas już wkopane słupki, oczyszczalnia prawie gotowa. Zamontowany mamy jeden zlew :D .

Dzisiaj kończą robić gaz i zaczyna się układanie flexów do kominka. I jeśli o kominek chodzi to my zdecydowaliśmy się na Tarnavę. Jakoś i do nas żeliwny bardziej przemawia.

A co mówi Wasz kominek? :o :lol:

My mamy "szamotowego" Hajduka

 

właśnie :o :o

 

ja chyba wezmę niemówiący co mi będzie przemawiał w kącie pokoju :evil: :evil: :wink:

 

schody gdzie się da wyceniam ściagnąlem namiary z sieci na 5-6 wytfurcuf :wink: schodów i sie z nimi po kolei umawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...