Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Pozdrawiam wszystkich budujących/wykańczających :D

A czy nikt nie planuje kominka z płaszczem wodnym? Jeśli nie, to dlaczego (oczywiście poza ceną). Bo mnie znajomi silnie do tego namawiają. Sa bardzo zadowoleni - dwa lata wszystko elegancko chodzi i nic nie brudzi w pokoju i jest cicho (bo nie ma DGP).

Kto się zna choć trochę, niech się wypowie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiam wszystkich budujących/wykańczających :D

A czy nikt nie planuje kominka z płaszczem wodnym? Jeśli nie, to dlaczego (oczywiście poza ceną). Bo mnie znajomi silnie do tego namawiają. Sa bardzo zadowoleni - dwa lata wszystko elegancko chodzi i nic nie brudzi w pokoju i jest cicho (bo nie ma DGP).

Kto się zna choć trochę, niech się wypowie......

Trochę mnie to ostatnie zdanie powstrzymywało przed wypowiedzią ale ... :) Ja planuję u siebie kominek z płaszczem. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw kominek z DGP odpadł a że jakiś musi być to przynajmniej taki żeby korzyść była z tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyz niestety musze poczekac na zwrotki, bo nie ma planu zagospodarowania - do jednego sąsiada pojechaliśmy osobiście, żeby było szybciej :-)

I tak 04 lipca pozwolenie ma się uprawomocnić. Do 11 lipca mamy mieć "uprawomocnionego" kierownika budowy , no i ... zaczynamy...

Teraz musimy umowić się z geodetą. Czy on może odmówić jeżeli nie jest jeszcze uprawomocniony kierownik budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyz niestety musze poczekac na zwrotki, bo nie ma planu zagospodarowania - do jednego sąsiada pojechaliśmy osobiście, żeby było szybciej :-)

I tak 04 lipca pozwolenie ma się uprawomocnić. Do 11 lipca mamy mieć "uprawomocnionego" kierownika budowy , no i ... zaczynamy...

Teraz musimy umowić się z geodetą. Czy on może odmówić jeżeli nie jest jeszcze uprawomocniony kierownik budowy ?

 

Myślę, że nie. Wpisu do dziennika dokona z późniejszą datą i po kłopocie. Ja tego nie napisałem :)

 

PS. U mnie był dzień po uprawomocnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawson gdzie wyceniasz schody?

U nas już wkopane słupki, oczyszczalnia prawie gotowa. Zamontowany mamy jeden zlew :D .

Dzisiaj kończą robić gaz i zaczyna się układanie flexów do kominka. I jeśli o kominek chodzi to my zdecydowaliśmy się na Tarnavę. Jakoś i do nas żeliwny bardziej przemawia.

A co mówi Wasz kominek? :o :lol:

My mamy "szamotowego" Hajduka

Jeszcze nic nie mówi, ale tak ładnie nam szeptał "kup mnie" :wink: , ze nie moglismy się oprzec. Zobaczymy moze bedzie mial cos ciekawego do powiedzenia :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważniej, Dyz, czy orientowałeś się bliżej w kominkach z płaszczem? Czy taki kominek robi się równocześnie z instalacją wodną - c.o., czy niekoniecznie?

No coś tam próbowałem się dowiedzieć ale żebym mógł się pochwalić jakąś wielką wiedzą to trudno powiedzieć. Podłączyć to ustrojstwo można zasadniczo do instalacji w każdej chwili. Dobrze jest jednak wcześniej w pobliże miejsca zabudowy dociągnąć wodę i kanalizę. Odnośnie samego kominka, firmy to u mnie na placu boju pozostają makroterm i lechma ale decyzja (jak ze wszystkim :wink: ) nie będzie łatwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum czytałem, że Lechma jest najlepsza z polskich. Zdobyłem namiary na ich oficjalnego przedstawiciela. Spróbuję się z nim może niedługo spotkać, to będę wiedział coś więcej.

Nie wydaje mi się, ze będzie kotłownia w salonie. Ja mam taki układ, że miejsce, gdzie stoi kominek sąsiaduje z pomieszczeniem gospodarczym, gdzie będę miał piec. A więc wszystkie "bebechy" będą w kotłowni.

Ale jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia do płaszcza, to proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec powiedział,że .dobra jakość w rozsadnej cenie to Tarnawa lub czeski.Płaszcz wodny podobno ma sens wtedy,gdy grzeje się w zasadzie tylko kominkiem.Ja mam gaz więc kominek będzie uzupełnieniem-wprawdzie intensywnie eksploatowanym- i DGP.No i chyba turbinka jest konieczna.Czy ktoś orientuje się w cenach piaskowca lub wapienia do wyłożenia ścian?A gdzie kupuje się fajny klinkier na kominy?A może wiecie,gdzie kupuje się tanie ale ładne kafle piecowe,najlepiej w kolorze zieleni oliwkowej?Ja też wcale nie napiszę,że geodeta wytyczył mi wczwśniej a wpis zrobił pózniej :oops: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec powiedział,że .dobra jakość w rozsadnej cenie to Tarnawa lub czeski.Płaszcz wodny podobno ma sens wtedy,gdy grzeje się w zasadzie tylko kominkiem.Ja mam gaz więc kominek będzie uzupełnieniem-wprawdzie intensywnie eksploatowanym- i DGP.No i chyba turbinka jest konieczna.Czy ktoś orientuje się w cenach piaskowca lub wapienia do wyłożenia ścian?A gdzie kupuje się fajny klinkier na kominy?A może wiecie,gdzie kupuje się tanie ale ładne kafle piecowe,najlepiej w kolorze zieleni oliwkowej?Ja też wcale nie napiszę,że geodeta wytyczył mi wczwśniej a wpis zrobił pózniej :oops: .

 

Kafli trzeba poszukać w internecie - w Lublinie jakoś nie mogłam znaleźć. Mam kilka namiarów...

Dystrybutor Lechmy jest na Nałęczowskiej, trzeba wjechać na teren Parady i jest sklep z kominkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcz wodny ma sens jeszcze w kilku przypadkach :) Np w sytuacji gdy nie do wszystkich pomieszczeń nie możesz doprowadzić powietrza to po nagrzaniu kominkiem w momencie gdy wyłączy się piec część pomieszczeń staje się lodówką. U mnie to by by piwnice (w tym pralnia) i garaż. Ponadto coś co uświadomł mi fizyk, przy podłogówce nagrzanie kominkiem kończy się schłodzeniem podłogi a to byłoby wg mnie niedopuszczalne :)

Docart najlepsze to ctm ale to już inna klasa cenowa :) lechma jest narazie najtańsza z tych średniej klasy i to jest jej największa zaleta :) Makroterm za to jest kompaktem który stawiasz podpinasz 4 rurki i masz gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB dzięki.Ale zmartwiliscie mnie skutkami połączenia podłogówki i DGP.No i co z tym zrobić?BB-byłaś na Kowalskiej?Na łęczyńskiej też jest sklep z kominkami ale kafle są do sprowadzenia i strasznie,strasznie drogie.

Tiaaaa, na łęczyńskiej też byłem ale facet wyglądało jakby tam był jedynie od wymądrzania się a nie od sprzedarzy kominków i doradztwa. Wg niego podłogówka może grzać, kominek z dgp walić pełną mocą a temperatura w pomieszczeniu będzie stała ... pewnikiem automatyka okno uchyla żeby naddatek energii upuścić ... Sąsiad ma sprawdzonego montera kominków lechmy, muszę wziąć namiary i z gościem pogadać to może będę mądrzejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB dzięki.Ale zmartwiliscie mnie skutkami połączenia podłogówki i DGP.No i co z tym zrobić?BB-byłaś na Kowalskiej?Na łęczyńskiej też jest sklep z kominkami ale kafle są do sprowadzenia i strasznie,strasznie drogie.

 

Sa różne cenowo.

Tak średnio na jeża - jednokolorowe płaskie lub z prostym wzorem (tzw talerze, bramy itp) kosztują w granicach 30PLN, ażurowe (z dziurkami ;)) ok 40-50, wielokolorowe ok 40-60, ręcznie malowane, specjalnie wypalane, ze szkliwem z dodatkami, bardzo ozdobnie tłoczone itp ok. 80, potrafią i 200 za sztukę :o Ceny netto. Droższe są też elementy narożne, gzymsy itp Gzums do wykończenia pieca kaflowego potrafi kosztować 2500..

W sklepach dużo drożej, opłaca się rozmawiać bezpośrednio z kaflarniami

Jak Cię cos konkretnie interesuje - napisz na priva ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kafle.com.pl

 

tutaj kiedys poprosilam o cennik i mi przyslali ale to bylo dawno temu

 

teraz zamawialam na kowalskiej ale nie pamietam dokladnie ile ma wyjsc pod koniec miesiaca lipca maja dojechac i wtedy bede wiedziala na 100%

 

moge podac telefon do kobitki na kowalskiej jak ktos chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...