Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A tak na poważniej, Dyz, czy orientowałeś się bliżej w kominkach z płaszczem? Czy taki kominek robi się równocześnie z instalacją wodną - c.o., czy niekoniecznie?

No coś tam próbowałem się dowiedzieć ale żebym mógł się pochwalić jakąś wielką wiedzą to trudno powiedzieć. Podłączyć to ustrojstwo można zasadniczo do instalacji w każdej chwili. Dobrze jest jednak wcześniej w pobliże miejsca zabudowy dociągnąć wodę i kanalizę. Odnośnie samego kominka, firmy to u mnie na placu boju pozostają makroterm i lechma ale decyzja (jak ze wszystkim :wink: ) nie będzie łatwa ...

 

A po co kanalizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej, może jeszcze ktoś... Mnie w dodatku żona mocno namawia na nowy płaszcz.... ale nie wie, ze to ze stali..... :D :D :D

 

Witam,

Ja też zastanawiam się nad płaszczem wodnym i jedyny minus jaki widzę po za ceną to problem funkcjonowania tego kominka w przypadku braku prądu. DGP może w tej sytuacji funkcjonować i nawet jeśli turbina nie będzie działać to część pomieszczeń zostanie ogrzana np w przypadku jakiejś dłuższej awarii zasilania... można co prawda stosować upsy i inne zabiegi ale to już jest zabawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważniej, Dyz, czy orientowałeś się bliżej w kominkach z płaszczem? Czy taki kominek robi się równocześnie z instalacją wodną - c.o., czy niekoniecznie?

No coś tam próbowałem się dowiedzieć ale żebym mógł się pochwalić jakąś wielką wiedzą to trudno powiedzieć. Podłączyć to ustrojstwo można zasadniczo do instalacji w każdej chwili. Dobrze jest jednak wcześniej w pobliże miejsca zabudowy dociągnąć wodę i kanalizę. Odnośnie samego kominka, firmy to u mnie na placu boju pozostają makroterm i lechma ale decyzja (jak ze wszystkim :wink: ) nie będzie łatwa ...

 

A po co kanalizę?

Po pierwsze do naczynia wzbiorczego gdyby w przypadku zagotowania wody przebrało wierzchem, po drugie jeżeli masz chłodnicę płaszcza (też w przypadku przegrzania to również woda chłodząca płaszcz musi być gdzieś zrzucona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wypadek braku prądu trzeba się zabezpieczyć - do instalacji podłącza się awaryjne zasilanie z akumulatorka, które jest nieustannie w trybie czuwania i jak zabraknie prądu, to się włącza. całe to ustrojstwo kosztuje ok. 800 zł i jest bezobsługowe - jak się raz zamontuje, nie trzeba więcej o tym pamiętać. No, ale to znowu dodatkowy koszt :( . Jeśli chodzi o kominek, to ja nie sugeruję się jedynie kosztami, bo w prostym przeliczeniu kominek z płaszczem na pewno się nie opłaca. Chodzi o coś więcej - komfort użytkowania, czystość i ciszę :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wypadek braku prądu trzeba się zabezpieczyć - do instalacji podłącza się awaryjne zasilanie z akumulatorka, które jest nieustannie w trybie czuwania i jak zabraknie prądu, to się włącza. całe to ustrojstwo kosztuje ok. 800 zł i jest bezobsługowe - jak się raz zamontuje, nie trzeba więcej o tym pamiętać. .

No nie do końca jest to tak podłącz i zapomnij, tam w końcu siedzi zwykły (no może nie taki całkiem zwykły ale... :) ) akumulator i po paru latkach trzeba sobie o tym przypomnieć i wymienić :)

... w prostym przeliczeniu kominek z płaszczem na pewno się nie opłaca

w prostym przeliczeniu to cała budowa się nie opłaca :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tarnavę. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy spółdzielnię i wynegocjowaliśmy fajną cenę (hurtem). MOja to Retro 14 kW.

A gdzie w Lublinku mamy Tarnavy? :oops:

Tarnavę sprzedaje na Cyruliczej firma Homer, nie wiem czy jest jeszcze gdzieś jakiś sprzedawca tych kominków w Lublinie.

Jesli chodzi o schody to kiedyś orientowaliśmy się w Wólce Lubelskiej (chyba) albo to jeszcze Turystyczna. Tam za schody zabiegowe chyba z sosny było 5000, za inne drewno odpowiednio więcej, za dębowe chyba 6000. Mają tam wystawkę swoich schodów, różne rodzaje i przy nich ceny. Kiedyś pytaliśmy również w Rintalu na Racławickich, ale swoją ceną po prostu nas rozbroili - coś około 10000. To samo powiedziała nam pani na Nałęczowskiej w firmie Dems. Była to tylko orientacyjna cena, można bezpłatnie zrobić wycenę, przyjedzie pan, zrobi projekt i powie dokładnie ile to kosztuje. Ale te schody to na stalowej konstrukcji miały być. Chcę jeszcze dać do wyceny do firmy Prus & Prus ze Świdnika, mają swój oddział na Rusałce, ale jak do tej pory ile razy byśmy nie byli to nikogo nie ma. Jakiś wyjazd ktoś sobie zrobił, a do Świdnika jakoś nam nie po drodze.

A my kończymy układać wełnę na strychy i układać płyty gk. Mamy tez już gaz. Czekamy tylko na papiery i inwentaryzację geodezyjną i już możemy składać wszystko do gazowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o schody to kiedyś orientowaliśmy się w Wólce Lubelskiej (chyba) albo to jeszcze Turystyczna. Tam za schody zabiegowe chyba z sosny było 5000, za inne drewno odpowiednio więcej, za dębowe chyba 6000. Mają tam wystawkę swoich schodów, różne rodzaje i przy nich ceny. Kiedyś pytaliśmy również w Rintalu na Racławickich, ale swoją ceną po prostu nas rozbroili - coś około 10000. To samo powiedziała nam pani na Nałęczowskiej w firmie Dems. Była to tylko orientacyjna cena, można bezpłatnie zrobić wycenę, przyjedzie pan, zrobi projekt i powie dokładnie ile to kosztuje. Ale te schody to na stalowej konstrukcji miały być. Chcę jeszcze dać do wyceny do firmy Prus & Prus ze Świdnika, mają swój oddział na Rusałce, ale jak do tej pory ile razy byśmy nie byli to nikogo nie ma. Jakiś wyjazd ktoś sobie zrobił, a do Świdnika jakoś nam nie po drodze.

A my kończymy układać wełnę na strychy i układać płyty gk. Mamy tez już gaz. Czekamy tylko na papiery i inwentaryzację geodezyjną i już możemy składać wszystko do gazowni.

kurcze nie wiedziałam ze to takie kwoty - chyba sami zrobimy te schody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...