Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,

czy ktoś buduje w lubelskim dom FAWORYT z pracowni mg projekt,słyszałam że gdzieś w Krępcu -bardzo proszę o kontakt to wymienimy się dotychczasowymi doświadczeniami i podzielimy się pomysłami jeżeli chodzi o ciąg dalszy.

 

Czekam ma kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...

Pocieszyliście mnie, bo bałam się, że jest to skomplikowana sprawa i trzeba będzie właśnie przeliczać czy przeprojektowywać.

Dziękuję Wam bardzo.

 

Nadal czekam na uwagi dot. projektu.

http://dobredomy.pl/?id_project=71

 

hej Madzielena. JA nie jestem zwolenniczką dużych domów ale ten twój wybór wydaje mi się trafny. oczywiście jak się na ten projekt zdecydujesz i wybudujesz ten dom to potem okaże się że coś byś zmieniła. Ale to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował okna w firmie ATOS (Lublin, ul. Choiny 33)?

Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami

 

Witam!

 

Ja kupiłem tam okna. Jeszcze są nie zamontowane - przełożyłem montaż na pierwszy tydzień czerwca więc co do użytkowania nie mogę nic powiedzieć. Co do ceny to wydaje mi się że są baaardzoooo OK!. Po więcej szczegółów zapraszam na priv_a żeby nie zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

odwiedziłam Lublin i zajrzałam do Gali (pamiętam jej początki w latach 90. i teraz wydaje mi się bezpłciowa chociaż elegancka). Warto tam pójść dla panoramy Lublina z przeszklonych galerii.

 

Ale do rzeczy - na III piętrze zajrzałam na stoisko And-Bud. Niektóre kolekcje mnie zachwyciły, ale ceny zmroziły.

 

Czy ktoś z Was kupował u nich glazurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytałam "grupę lubelską" od deski do deski;) znalazłam duzo fajnych porad, a teraz prosze o pomoc:

Mianowicie potrzebuje namiary na dobrego stolarza a Lublinie ( lub okolicach)

Takiego co to robi meble z drewnianymi frontami i ceny ma niewygórowane( wiem,że to pobozne zyczenie)

Poratujcie w potrzebie! Ceny w studiach kuchennych mnie zabiły ( min.25 tys. za same meble!!!)

Serdecznie pozdrawiam budujących z Lublina

Małgorzata

 

ps.Kasiula77 moge prosic o namiary na tego Pana z Zamborzyckiej na prv.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

odwiedziłam Lublin i zajrzałam do Gali (pamiętam jej początki w latach 90. i teraz wydaje mi się bezpłciowa chociaż elegancka). Warto tam pójść dla panoramy Lublina z przeszklonych galerii.

 

Ale do rzeczy - na III piętrze zajrzałam na stoisko And-Bud. Niektóre kolekcje mnie zachwyciły, ale ceny zmroziły.

 

Czy ktoś z Was kupował u nich glazurę?

 

Ja kupowałam i powiem szczerze, że ceny są różne. Włoski gres polerowany w cenie polskiego ze średniej półki (bardzo ładny). Płytki do łazienki z Imoli w przeliczeniu na metr kwadratowy wyszły taniej niż polskiego Pilcha do drugiej łazienki (ceny dekorów w polskich kolekcjach są powalające :-? ) AndBud ma bardzo umiarkowane ceny- często niższe niż oferują sklepy internetowe a zapewniają np. projekt łazienki. W Gali kupowałam także parkiety- cena najniższa jaką znalazłam w Lublinie. Faktycznie takie "luksusowe" wnętrza mogą kojarzyć się z wysokimi cenami ale ja staram się nie przepłacać a całkiem sporo zakupów tam właśnie robiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę osoby, które mają jakieś doświadczenia lub przemyślenia w sprawie okien PVC.

Rozważam dwie oferty, które dość istotnie różnią się ceną. Tańsza to profil "Trocal InnoNova_70.A5", okna firmy Bajcar (do kupienia w formie Atos na Choinach). Droższa oferta to "Okna z Krakowa", profil "Awans". Zastanawiam się czy warto dopłacać do tych droższych (różnica na całym domu ok 4 tys) i czy te tańsze to jakieś zupełne "badziewie", czy po prostu tańsze.

Profil "Trocal" różni się od "Awansa" m.in. tym, że ten usztywniający element stalowy w Trocalu ma kształ litery U, a w Awansie jest zamknięty - litera O. Druga wersja jest pewnie sztywniejsza, ale czy konieczna?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaclav wierz mi ze nie tylko wzmocnieniem się różnią.

Wzmocnienie zamknięte w profilu to;

po 1) większa sztywność co jest bardzo istotne przy oknach kolorowych.

po 2) zaczepy antywyważeniowe są przykręcone do tego wzmocnienia, natomiast jak masz wzmocnienie otwarte U to niestety okucie przechodzi tylko przez ściankę profilu. Dla sprytnego złodzieje 5 sekund wystarczy na otwarcie takiego okna.

Poza tym różnic jest znacznie więcej np. producenci;

Bajcar to melodia przeszłości, natomiast Oknoplat to jeden z najlepszych na naszym rynku.

Trocal Grennline A.5 występuje w klasie B możesz to sprawdzić http://oknotest.pl/pl/baza_aprobat_technicznych.php, wiec jest o klasę gorszy od Awansa (klasa A).

W przypadku okien 4 tyś różnicy to niemało, ale warto dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet od iglaków mieszka w okolicach al. Kraśnickiej a szkółkę ma jakieś 80km stąd. Ale rozmawiałam z nim i oferuje zakupy z dostawą na działeczkę.

Jesli chodzi o miksokreta to cena 11zł - sama robocizna, wywrota piachu 800zł ( trochę zabrakło) i ponad paleta cementu. 1 dzień roboty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...