Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

No to się zamówi parę wywrotek jakiegoś tłucznia czy czegoś podobnego i będzie zjazd :) Ale to już jak śnieg się roztopi.

Co do ogrodzenia - ja też o tym właśnie myslę. Będzie zwykła siatka z trzech stron. Od strony wjazdowej ogrodzenie tymczasowe na okres budowy. Nie porwę się na ogrodzenie finalne przed skończeniem budowy bo zawsze coś się rozwali w trakcie. Jak ktoś ma mało dziurek pod słupki to można szpadlem sie bawić albo kupić świder ogrodniczy ręczny ( ktoś kilka stron wcześniej pisał że kosztuje około 70 zł w ogrodniczym ) jeśli dziurek więcej albo potem jeszcze czeka duży ogród do obsadzenia to warto kupić świder spalinowy , kosztuje około 1000 zł nowy o średnicy 20 cm. Ja bedę miał do wydziabania około 80 dołków i szpadlem to dwa lata bym dziubał. Ja zamierzam robić otwory świdrem. Ale nie całość od razu, tylko tyle ile damy radę obsadzić w ciągu dnia. Tak to sobie przynajmniej wyobrażam.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dłuższej nieobecności.

W związku z tym, że u nas już bliżej niż dalej, interesuje mnie, czy w Lublinie lub okolicach, ktokolwiek robi te "osławione" certyfikaty energetyczne. Mam zamiar już wkrótce złożyć wniosek o zgodę na użytkowanie, więc muszę mieć również ten certyfikat.

 

PS. Czy w Lublinie i okolicach, byłoby zapotrzebowanie na kogoś w rodzaju inwestora zastępczego ?. Tzn. koordynacja wszystkich ekip, dostaw materiałów i pośrednictwo w zakupie materiałów. Podczas budowy trochę za tym latałem i wyrobiłem sobie kontakty, więc myślę że dałbym radę wynegocjować satysfakcjonujące ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum i Lubelskiej grupie.

Ja również zamierzam rozpocząć budowę domu

(ok. II kwartał 2009) pod Lublinem (kol. Płouszowice).

Serdecznie pozdrawiam sąsiadów jeśli tacy są na forum ;) .

 

Witam sąsiada. Dąbrowica się kłania. Rzut beretem.

Jeżeli chcesz zlecić to firmie, to i tak proponuję Ci kolego, oprócz kierownika zatrudnić INSPEKTORA BUDOWLANEGO. On patrzyłby na ręce firmie i kierownikowi. Ja tam firmom nie ufam. Co prawda wybudowali mi stan surowy, ale i tak na łapy musiałem się patrzeć (żeby czegoś nie spartaczyli), terminów i tak mi nie doptrzymali (a zapewniali), a to że opóźnienie było niezbyt duże miesiąc? - to tylko moja zasługa, że umiałem z prezesem i budowlańcami gadać.

Ale ważna sprawa - umowa. W takiej sytuacji musisz jasno określić co Ci firma wypłaca, za niedotrzymanie terminu. Ja ich skosiłem za koażdy DZIEŃ. Wyszła spora sumka (określony procent inwestycji za dzień od wartości umowy).

W razie czego - wal na PRIV. Pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zaostrzyłem motykę i wybieram się na księżyc :) A konkretnie to na działkę w celu rozpoczęcia budowy w 2009 roku. Miejsce akcji: Jabłonna I.

 

Na razie grzebię się jeszcze w papierach i poszukuję namiaru na osobę, której mogę zlecić wykonanie adaptacji projektu domu i zagospodarowania działki. Najlepiej gdyby to był ktoś z odpowiednim doświadczeniem jeżeli chodzi o doradztwo oraz znajomość procedur, osób itp. w starostwie lubelskim / gminie Jabłonna. Będę wdzięczny za info na forum lub PW.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w gminie w sprawie zjazdu.

Więc w przypadku zjazdy z drogi gminnej trzeba dostać zgodę od gminy na wykonanie zjazdu. Dostalem druczek gdzie podaje się numer drogi, numer działki na której leży droga i swój numer działki na która chce się wykonać zjazd. Zamierzam złożyć coś takiego to zobaczymy co odpowiedzą. Za wykonanie zjazdu samowolnie należy się kara automatyczna - 10 krotność opłaty za zajęcie pasa drogowego. Naliczą ją automatycznie po stwierdzeniu samowolki. Do tego wniosku dołącza się mapę 1:500 z zaznaczoną propozycją lokalizacji zjazdu.

"Moja" droga to droga gminna z opisem : "dostęp nieograniczony". Jeśli byłaby to droga powiatowa z opisem : "zjazd bramowy" to już trzeba uzgadniać warunki wykonania zjazdu i czeka własciciela działki budowa wg projektu czyli uzgodnienia, pozwolenia...

 

Tak poza tematem zjazdu : ma ktoś na zbyciu płyty drogowe, barakowóz albo blaszaka po budowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami zakończyłem prace budowlane zalaniem stropu na piwnicy - jak na dwa miesiące roboty z kilkoma przerwami, to jestem z efektów b. zadowolony. Ale mam teraz mały problem - działka jest strasznie obniżona w stosunku do okolicy - niech najlepszym zobrazowaniem tego będzie fakt, że nie musiałem kopać dziury pod piwnicę. I tu zaczyna się ból i moje pytanie - potrzebuję 20 - 30 wywrotek ziemi. Działka położona w Tomaszowicach. Nie wie ktoś z forumowiczów czy w okolicy nie szykują się jakieś prace, ewentualnie am namiary na kogoś kto takie prace wykonuje i nie krzyknąłby mi 200 zł za 22t jak już kilka razy słyszałem? Z chęcią rzucę "parę" zł za załadunek i dowóz, ale bez przesady :) I druga sprawa - czytałem, że cena położenia 1m2 blachodachówki to 25 zł - cena jest za "cały" dach, łącznie z konstrukcją czy tylko za położenie samej blachy ? Bo ostatnio usłyszałem kwotę 60k zł za całość (robocizna + materiał), przy powierzchni dachu jak mnie pamięć nie myli ok. 350 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, odebrałam mapki i mam wodociąg i słup po drugiej stronie drogi (gminnej, asfaltowej). Co to dla mnie oznacza? podejrzewam, że kłopoty i dodatkowe koszty? Jak to wygląda z mediami w takim przypadku? Rozkopuje się drogę? Przy prądzie też? Jakie koszty?

 

Kłopotów nie ma ale dodatkowe koszta napewno. Przewiert pod drogą wychodzi okolo 100zł za metr. W zależności jaka to droga łatwo policzyć ile bedzie faktycznie metrów.

 

Służe pomocą Lubartów i okolice, przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne wszelkie roboty ziemne kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto zainteresować się ogrodzeniami panelowymi ? polecam lekture na ten temat.

 

To oczywiste, że warto. Zaczerpnąłem informacji na ten temat i chętnie takie ogrodzenie bym sobie sprawił. Problem jest tylko jeden: cena. Dobrze zrobiona siatka jest również funkcjonalna i dużo tańsza. No chyba, że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mili sąsiedzi ;)

 

Może ktoś ma namiary na BELIX z Lubartowa tanio (o pustak oczywiście chodzi)?

Obdzwoniłem hurtownie i jakoś ciężko się dogadać.

 

 

bylam wczoraj na skladzie budowlanym Pana Kozaka w Lubartowie. Przegadalam z Nim z 40 minut. Ceny ma rozsadne. Ale szukam lepszych ;P

 

czy zamierzasz budowac z BELIXU 36 albo 40 ? Bo my tak chcemy, ale ciagle nie moge znalezc WIARYGODNYCH informacji ajk sie w takim domu potem mieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS - poczekaj troche. Zacznie się wiosna, zaczną jeździć ciężarówki z ziemią. Ja miałem podobną sytuację do Twojej. Tez duży spadek. "zakupiłem" ponad dwadzieścia sztuk ciężarówek z ziemią. Płaciłem w granicach 60-80 zł/ciężarówkę.

Wogle to taki transport to fajna rzecz. Jeden płaci za to, ze się mu wywozi, drugi płaci za tyo żeby przywieźć :)

Rozejrzyj się po trasie. Jak zobaczysz jakiegoś transportowca załadowanego ziemią - to albo wywołujesz go na cb-radio, ale jedziesz za nim i zaczynasz rozmowę. Problemu nie powinno być żadnego.

Potem wynajmujesz KJS - czyli koparko-spycharkę i masz problem z głowy.

Aha - rozładunek cię nie dotyczy , bo wywrotka to zrobi za ciebie. Szkoda czasu na szuflę ;)

Wiem co mówię.

 

Co do ogrodzenia - najlepiej zrobić samemu. Wyjdzie najtaniej. Ja w taki sposób spędziłęm część urlopu 230 mb siatki.

Zakupiłem rury stalowe, pociąłem, ordzewiłem, pomalowałem. Teścio pospawał uchwyty i kapturki.

Wypożyczyłem taki fajny świder do wykonywania otworów w ziemi

http://allegro.pl/item505089202_swider_do_ziemi_230mm_fispo_fiskars_super_cena.html

Rozpiąłem sznurek, pożyczyłem betoniarkę, wziąłem sąsiadów do pomocy (ja sponsorowałem materiał i moją robociznę - oni swoją robociznę - zdrowy układ). Najgorsze, że to było w lecie 2006 (lipiec) i 30stopni upały. Schudłem z 10 kilo ;)

Ale zrobiłem.

Siatka.

Ja zakupiłem siatkę z drutu tzw górniczego (kopalnianego). Jest cięższy (mniej wygodny w montażu), ale bardoz mocny i trwały. Zakupu dokonałem u p. Kowala w NIedrzwicy. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS - poczekaj troche. Zacznie się wiosna, zaczną jeździć ciężarówki z ziemią. Ja miałem podobną sytuację do Twojej. Tez duży spadek. "zakupiłem" ponad dwadzieścia sztuk ciężarówek z ziemią. Płaciłem w granicach 60-80 zł/ciężarówkę.

 

Fizyk stąd tak tanio zdobyłeś ziemię??? Mi z Lublina przywozili po 200zł (30-tonówka) i to i tak było tanio... bo prosto z wykopu. W sumie to mam sporo do Lublina -30km i może stąd ta różnica... A Tobie skąd wozili???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę, czy ktoś z Was słyszał coś o firmie bądź kupował okna w DRUTEX-ie?? dali mi bardzo atrakcyjną cenę na okna, rabat 40%, okna widziałam, w moim zakładzie pracy niedawno korzystano z ich usług i tyle o nich wiem, jezeli bysmy sie zdecydowali to wlasciwie w ciemno, moze ktos cos o nich słyszał i podpowie? firma z Lublina ul. Lubartowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...