Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Poszukuję dachówki, ktoś z forum podał mi namiary na firmę Realdach z Nałęczowskiej. Czy korzystaliście z usług tej firmy, czy jest sprawdzona?

Proszę o opinię a może namiary na inne.

 

P.S.

Jakie dachówki kupowaliście betonowe czy ceramiczne?

 

Miałem styczność z tą firmą. Gdy szukałem dachu robiłem i u nich wycenę ale po zweryfikowaniu w innej okazało się, że ceny są mało atrakcyjne. Do tego, żeby złapać klienta zaniżają wyliczenia materiału. Dachu nie wziąłem ale skusiłem się na styropian, kleje i podbitkę. Niestety żałuję, bo to ile materiału zostało wyliczone przez firmę a ile w rzeczywistości było potrzeba znacznie się różniło. Ogólnie nie polecam.

 

Dziękuję za informacje na temat ww firmy, a czy możesz polecić inna w której zakupiłeś dach?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Uba. Spróbuj w Konstruktorze na ul.Abramowickiej, bodaj że 26. Jak wylatujesz na Biłgoraj to jakiś kilometr za szpitalem po lewej stronie. Ja u nich biorę i materiały i również mi budują. Dach miałem z dachówki ceramicznej. Wszystkich składów nie zjeździłem i nie obdzwoniłem, ale w większości na materiały u nich miałem ceny niższe niż u konkurencji. Raczej można z nimi targować, najlepiej z szefem Darkiem. Dla mnie to wygoda, bo biorą ile potrzebują, nie mam zwrotów, ani też mi nie braknie. No i najważniejsze płacępo skończonym etapie robót. pozdr.

PS u mnie już po tynkach, teraz wchodzą hydraulicy na 3 etap, a za 10 dni wylewka. Tylko, żeby mrozy nie złapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dachówki, ktoś z forum podał mi namiary na firmę Realdach z Nałęczowskiej. Czy korzystaliście z usług tej firmy, czy jest sprawdzona?

Proszę o opinię a może namiary na inne.

 

P.S.

Jakie dachówki kupowaliście betonowe czy ceramiczne?

 

Brat kupował dachówę w listopadzie-więc ceny aktualne.Koramica w niskiej cenie zamówił w MACO na Turystycznej.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecicie mi jakieś fajne, porządne, w dobej cenie drzwi zewnętrzne?

interesują mnie także okna, brama garażowa. firmy adresy z wielka chęcią poproszę

 

My kupiliśmy okna AVANTE, kolor złoty dąb, wyglądaja bardzo ładnie, wiele osób ma problem z odróżnieniem czy są to okna drewniana czy PCV, brama Wiśniowski, drzwi zew. Euronord wszystko w jednej firmie, dzięki temu uzyskaliśmy dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Leszek powiedzcie mi jak to jest z tymi oknami? jakie sa lepsze, plastiki czy drewno? o co pytać przy zakupie? o jakie parametry? miales montaż przy zakupie? no i powiedz gdzie zamawialiście. dzieki za każde info

 

Jeśli kupujesz sme drzwi czy bramę płacisz 22% vat,lecz jeśli kupujesz w jednej firmie z montażem to płacisz 7%.Różnicę czyli 15 % może zwrócić Ci urząd skarbowy lecz po co wypełniać kwitki,czekać skoro od razu możesz zapłacić mniejszą stawkę podatkową?

Więć moim skromnym zdaniem warto kupić z`montażem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie o firmę osterm wiem że firma jest solidna, pytanie zwracam do ludzi u których robiała ta firma czy porównywaliście ich ceny z innymi firmami ? mi za całą instalację hydrauliczną bez kanalizacji policzyli 32550zł w to wchodzi

 

instalacja c.o.

ogrzewanie podłogowe około 30m2

kotłownia gazowa z piecem itd

instalacja wod - kan bez kanalizacji

 

dają na wszystko 2 lata gwarancji

 

z góry dzieki pozdrawiam

_________________

gienek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Osterm robi całą hydraulikę poza przyłączami, łącznie z solarami. Koszt usługi zgodnie z umową 47.600. Miałem wycenę od niezależnego fachowca wcześniej, było drożej i na gorszym sprzęcie. Niestety nie mam większego porównania. A wg danych podanych przez ciebie raczej nikt ci nie będzie w stanie wycenić wszystkiego :) W każdym razie nie mam do firmy prawie żadnych zastrzeżeń, ostatnio mieli panowie delikatną obsuwę z terminem, ale grypa i te sprawy, także usprawiedliwione.

 

Jakby ci potrzeba było więcej informacji to zapraszam na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiaru na sprawdzonego wykonawce mebli kuchennych. Oczywiście nie za bardzo drogiego :)

 

Polecam godnego zaufania stolarza, robił u mnie meble.

Poszło na priva

 

Hej! Ja tez poprosze o namiary na tego stolarza. Z góry ślicznie dziękuję :)

 

Też bym prosił o namiary na tego stolarza, jeśli można to z jakimiś cenami i zakresem prac, które u ciebie wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś poleci firmę z lubelskiego budującą domy w technologii szkieletowej lub z bali? Najlepiej sprawdzoną :)

 

To szkielet czy bal, różnica zasadnicza: pierwszy można nawet własnymi siłami solidnie zbudować, do drugiego trzeba solidnych cieśli....

Co do "balowiczów":

Szczerze? nie znam w pełni satysfakcjonującej oferty z lubelskiego, niestety..., a rozeznanie robiłem w wielu i z wieloma inwestorami rozmawiałem.

IMHO: chcesz solidny dom z bali kontaktuj się z firmami z Podkarpacia, cieślami z Beskidu (tylko tymi co maja własny lub "swój" tartak), podhalańczycy (najbardziej znani) za bardzo się drożą i robią przede wszystkim dla warsiawki.

 

Dla informacji z lubelskiego (nie polecam ): APIS Biłgoraj, Chata Staropolska, Drzewny Świat, CDM, ORDO, KOMILAS i wiele innych (pogooglaj).

Podkarpacie (polecam): Dom z Bieszczad, Drewdom Komańcza, PILCH, DREW-BUD, Pilch Brenna, mozna poszukać osobiście cieśli z w/w regionów.

 

Zwracaj uwagę na: czy maja własny tartak, czy mają mozliwość zaimpregnowania i wysuszenia drewna (suszarnia, hala do zanurzeniówki itp), z jakiego drewna robią ( z okolicznych lasów czy z wiatrolomów ze Słowacji tudziez Ukariny....), czy robią z powierzonego materiału, czy dają gwarancję na kontrukcję (3 lata wg prawa), czy dużo piją (pytanie do wczesniejszych inwestorów)....

 

Rok czasu z żoną wybieraliśmy firme, bylismy w kilkunastu, oglądaliśmy jak wygląda firma i realizacje domów, rozmawialiśmy z inwestorami, i wreszcie wybraliśmy. I jesteśmy zadowoleni, nawet BARDZO. Poświęcony czas nie poszedł na marne.....

 

Owocnych poszukiwań...

Pozdrav

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...