Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam

Za 2-3 tygodnie ruszam z budowa

Melodia Domfot'u

http://www.domfort.pl/projekt.php?opcja=opis&id=192&nazwa_projektu=MELODIA

Potrzebuje jakigos garazu dla budowlancow. moze ma ktos do odsprzedania?

pzdr marcin

Moi za połowę ceny zbili sobie sami z desek. Jestem bardzo zadowolona. Oni też, bo tam w lecie chłodek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witamy,

 

Wy też nie macie czasu ??? :wink:

 

Mamy pytanko, może dwa:

- co zrobiliście z "gruzem i brudem pobudowlanym" Może ktoś ma jakiś pomysł lub namiar?

- skąd wziąć czarną ziemię do ostatecznej warstwy na ogródku?

 

a może cztery

- jak zabezpieczaliście balkony, czy robiliście od razu wylewki przy podłogach?

- gdzie kupowaliście parapety wew.? czy z montażem?

 

Co u nas:

- tynki skończone

- gaz skończony

- drzwi zew. czekają na montaż

- brama czeka na montaż

- w środę komplet okien

- piątek alarm

- pięknie gospodarz posprzątał górę i dół - czekamy na styropian i wylewki

 

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za Wszyskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Wy też nie macie czasu ??? :wink:

 

Mamy pytanko, może dwa:

- co zrobiliście z "gruzem i brudem pobudowlanym" Może ktoś ma jakiś pomysł lub namiar?

- skąd wziąć czarną ziemię do ostatecznej warstwy na ogródku?

 

a może cztery

- jak zabezpieczaliście balkony, czy robiliście od razu wylewki przy podłogach?

- gdzie kupowaliście parapety wew.? czy z montażem?

 

Co u nas:

- tynki skończone

- gaz skończony

- drzwi zew. czekają na montaż

- brama czeka na montaż

- w środę komplet okien

- piątek alarm

- pięknie gospodarz posprzątał górę i dół - czekamy na styropian i wylewki

 

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za Wszyskich

 

Czasu nie mamy, oj nie :roll:

Odpowiem Ci w kwestii balkonu - u nas jego obróbka wyszła podczas robienia elewacji - przygotowujemy podłoże "folią w płynie", + zdecydowalismy się na obróbki blacharskie (coś w rodzaju rynny) żeby się trzymało jak trzeba. Dodatkowo u nas też idzie ocieplenie. Na tak przygotowane podłoże - płytki, nóżki od barierki wygodniej robić jak już leżą.

Gruz zamierzamy porozbijać na drobne i wysypać na drogę - na nasze błoto każda ilość jest cenna. Możesz nam przywieźć swój ;)

Śmiecie - co możemy, palimy lub wywożą ekipy. Myślelismy o kontenerze, ale nie mamy ogrodzenia i boję się, że nie tylko my bysmy korzystali :evil: . Naokoło jest kilka budów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z balkonem zrobiliśmy tak:

- wylewka na gotowo (oprócz płytek)

- barierka

- ocieplenie z zewnątrz budynku (oni zrobili obróbkę blacharską)

- płytki

 

Parpety kupiliśmy z konglomeratu. Mogliśmy z montażem ale mieli za długie terminy. Więc założył nam facet, który układal akurat wtedy płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ziemię (torf) płaciłem 270 zł/wywrotkę.

Gruz zużyję jako wypełnienie pod słupki ogrodzeniowe. Część poszła pod podjazd. Zresztą niewiele mi zostało.

Śmiecie - pożyczyłem przyczepkę i wywoziłem po trochu do śmietników rodziców :wink:

 

U nas schody zrobione, barierki w malowaniu, drzwi w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w kwestii balkonu nie pomogę niestety. Gruz za to, tak jak baba budowniczy, planujemy wysypać na drogę. Śmieci palimy.

U nas ociepla się poddasze, jutro przyjeżdża oczyszczalnia. W następnym tygodniu może uda się zrobić część ogrodzenia.

Powiedzcie mi co macie u siebie na strychu jako podłoga: deski, płyta osb czy może coś innego. Co wychodzi najkorzystniej finansowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

 

u nas śmieci paliliśmy a gruz w droge

 

kurcze coś nie mamy szcześcia do hydraulików czterech mowiło ze zrobią wszystko i po jakimś czasie sie z nimi niee można było zkontaktowac a ten który się zdecydował juz zaczął dzisiaj i dzisiaj tez nam powiedział ze wyjedza na 3 tygodnie a u nas juz wszyscy poumawiani :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

niezły ruch, a ja powoli zabieram się za elementy "ogrodowe" - mamy już huśtawkę ogrodową ;) oraz, w przyszłym tygodniu, podjazdy, opaska i taras

zapraszam do obejrzenia huśtawki w linku poniżej (na forum muratora, o ile nie przekroczono transferów dopuszczalnych) i życzę powodzenia w budowlanych trudach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co macie u siebie na strychu jako podłoga: deski, płyta osb czy może coś innego. Co wychodzi najkorzystniej finansowo?

Ja też mam mieć OSB. JUż nawet z kolegą umówiłam sie na tani zakup. No i wczoraj powiedział mi, że jakaśtam fabryka się spaliła i wszystko idzie na eksport, i są problemy z zakupem, i oczywiście z cenami :evil:

Może ktoś coś wie? A może to bajer i kolega cenę chce mi podnieść, co? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

tydzień temu dostaliśmy pozwolenie na budowę !!! huraaaaa !!!!

teraz czekamy na zwrotki od sąsiadów i na uprawomocnienie się pozwolenia.

Zaczynam mieć pewne wątpliwości czy zaczynać w tym roku. Boję się, że jeżeli zaczniemy, a potem pogoda nie dopisze całe wykopy :evil: trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

tydzień temu dostaliśmy pozwolenie na budowę !!! huraaaaa !!!!

teraz czekamy na zwrotki od sąsiadów i na uprawomocnienie się pozwolenia.

Zaczynam mieć pewne wątpliwości czy zaczynać w tym roku. Boję się, że jeżeli zaczniemy, a potem pogoda nie dopisze całe wykopy :evil: trafi.

 

Eee, no co Ty - fundamenty na pewno zrobisz, o stan do dachu tez bym była spokojna.

My w tamtym roku zaczęliśmy mniej więcej w połowie czerwca, we wrześniu dom był pod dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...