Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam na myśli przeprowadzkę w wakacje :D DO SWOJEGO NOWIUTKIEGO DOMKU :roll:

Ale ogród również :D

 

 

Nowiutki domek, owszem, ale żeby się wprowadzić trzeba załatwić bardzo prozaiczne sprawy. Mam na myśli kontakty, lampy, kibelki, krany itd.

To jest wg ogrom spraw, których za mnie nikt nie zrobi. Muszę wybrać wszystko osobiście. A w tym upale nic mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja własnie dochodze do tych kontaktów, włączników itd. Powiedzcie czy można gdzieś kupić taniej, bo portflek mi chudnie.

 

Mam tez pytanko - czy przy odliczaniu VATu da się coś uzyskać za wkład kominkowy? Tak jak czytam to raczej nie, ale może ktoś praktykował i podciągał to pod kotły? :o

 

W trakcie nieobecności ogrodnicy zrobili nam cały ogród. Jest nie do poznania. Uruchomiliśmy nawadnianie i hula już wszystko.

Cześć

jak możesz napisz coś więcej o pracach w ogrodzie, firmie i oczywiście o cenach (na priv)

Dzięki

M

Może nie na priv - wszyscy poczytamy, zwłaszcza o cenach. :cry:

U mnie też ogrodnik działa, ale tylko na papierze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich z lubelskiego, czy ktoś z Was postawił a może jest w trakcie budowania domu z pracowni Archon - Dom pod modrzewiem. Mam nadzieję że tak, ale nie za blisko Świdnika :D

 

 

Chyba wywołałeś (łaś) mnie do tablicy. Mam Modrzewia I (chyba z 40km od Świdnika). Byłeś już w Komentarzach o tym domu! :lol: Tam jest dośc dużo szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działkę mam 17 arową. Dom jakieś 2a. Kostka, taras 3a. Więc do zagospodarowania wyszło ok 12a.

Koszty:

nawadnianie - 6 tyś

roślinki (max. 1m wys), ziemia, kora, folia, trawa itd - 13tyś

robota (rozplantowanie, wyrównanie, zasadzenie itd) - 10tyś

 

Nawadnianie robił facet z Lublina 0602 315927.

Natomiast ogród robiła nauczycielka z przyjaciółmi ze Szkoły Rolniczej

 

Acha i projekt ogrodu ok. 1pln za m2 projektowanej działki

 

Jestem goła, zdrowa i wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja własnie dochodze do tych kontaktów, włączników itd. Powiedzcie czy można gdzieś kupić taniej, bo portflek mi chudnie.

 

Mam tez pytanko - czy przy odliczaniu VATu da się coś uzyskać za wkład kominkowy? Tak jak czytam to raczej nie, ale może ktoś praktykował i podciągał to pod kotły? :o

 

 

Czy się da podciągnąć ... to zależy od sklasyfikowania w pkwiu i żadne podciąganie nic nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdula, Ty też ze Świdnika? Czy to ludziska się gdzie indziej już nie budują? :wink: :) .

Niechcący spojrzałem na licznik - tu się czasami popyta, tam odpowie i nie wiadomo kiedy 100 postów stuknęło. Chyba sobie na tę okoliczność sprawię duże pifffko :p .

Forumowicz to brzmi dumnie.... :wink: Z ciekawości przejrzałem kilka swoich ostatnich postów.. Dlaczego ciągle mam, że wysłałem 102 posty? już od kilku stron chyba... nie wiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdula, Ty też ze Świdnika? Czy to ludziska się gdzie indziej już nie budują? :wink: :) .

Niechcący spojrzałem na licznik - tu się czasami popyta, tam odpowie i nie wiadomo kiedy 100 postów stuknęło. Chyba sobie na tę okoliczność sprawię duże pifffko :p .

Forumowicz to brzmi dumnie.... :wink: Z ciekawości przejrzałem kilka swoich ostatnich postów.. Dlaczego ciągle mam, że wysłałem 102 posty? już od kilku stron chyba... nie wiecie?

wiemy :) to nie posty są numerowane a podana jest ogólna liczba wiadomości od Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tym razem pytanie do tych,co maja już dachy -z dachówki cementowej:czy dekarze zostawili dach zakurzony pyłem powstałym z cięcia dachówek?U mnie cięli gąsiory na dachu,już im się nie chciało schodzić na rusztowanie no i wypylili.Teraz mąż skacze po dachu próbując to zmyć ale sie nie daje.Gdzieś czytałam,że taki pył jest praktycznie nie do ugryzienia,a już jak spadnie deszcz i przygrzeje słońce-to wręcz utwardzi.Słyszeliście coś o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...