Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Baba gratulacje !

Zanim się obejrzysz już będzie kosił trawnik i serca sąsiadek :D

 

A tak przy okazji mam pytanko do Was wszystkich, którzy kładli dachówkę ceramiczną, a mianowicie: ile wam policzyli za metr dachu(i czy z więźbą czy bez ).

Dzięki za info.

Jeszcze raz życzenia wszystkiego naj dla Piotrusia Babo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

sąsiadka - wariatka ...

 

mozesz mieć ciężko z nia jak sie o takie bzdety czepia ...

 

ja nie sadze aby byly przepisy co do sytuowania kibelka toz to ma z 1 m2 i nie jest na stale z gruntem zwiazane ...

 

najlepiej zadzwon do nadzoru budowlanego i sie ich spytaj jak oni powiedza ze mozna stawiac to powiedz sasiadce niech spada na drzewo ...

i tej wersji sie trzymaj :roll:

 

bo ci pozniej na glowę wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiadka - wariatka ...

 

mozesz mieć ciężko z nia jak sie o takie bzdety czepia ...

 

ja nie sadze aby byly przepisy co do sytuowania kibelka toz to ma z 1 m2 i nie jest na stale z gruntem zwiazane ...

 

najlepiej zadzwon do nadzoru budowlanego i sie ich spytaj jak oni powiedza ze mozna stawiac to powiedz sasiadce niech spada na drzewo ...

i tej wersji sie trzymaj :roll:

 

bo ci pozniej na glowę wejdzie

Tu nie chodzi o związanie z gruntam, tylko o zawartosc dziury w ziemi, znajdującej się pod obiektem ... I przepisy właśnie to regulują. Oficjalnie nazywa się to bodajże "doły kloaczne" :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Do arturgotkiewicz: u nas własnie skończone kopanie ale pod piwnicę, więc trochę trochę tego było :-)) Muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się że TAK dużo. Za koparkę i ciężarówkę do rozwozenia tego w dalszą część działki wyszło około 150 zł za godzinę, ale ładnie się uwijali :-) Wyszło chyba 200 m3 wybranej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi odnosnie więźby,

gratulacje dla baby

 

Po dłuższej nieobecności powracamy i my na forum. Na początek spóźnione gratulacje dla Baby. U nas mała ekipa, ale daje sobie świetnie radę i buduje już (dla Was pewnie dopiero) ściany parteru. Wychodzi, że we wrześniu będziemy robili dach.

 

Wojtaszek? Jak już zebrałeś namiary na wieźbę, czy możesz je podsumować i przesłać nam na priv?

 

I czeka nas szukanie ekipy na pokrycie dachu. Pewnie będzie ciężko. Też liczymy na Wasze namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturgotkiewicz - ceny za pracę koparki z ubiegłego roku to 70-80zł + wywrotka do wywożenia nadmiaru 30-60zł za kurs w zależności od odległości. Dobrze jest się dogadać z kimś kto potrzebuje ziemi i kierowcy wskazać miejsce "zrzutu", wtedy wychodzi taniej bo ten potrzebujący zapłaci symbolicznie tobie a nie kierowcy. Jeszcze jedna rada, jak najmniej ziemi oddać poza działkę! Potem zazwyczaj brakuje! Jak wszystkiego oprócz bałaganu na budowie :wink: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy bardzo za gratulacje...

MaPi - dobrze Ci się kojarzy - na superUSG dwa razy wykwalifikowany spec zobaczył kobietę, przy czym w realu okazała się 100% mężczyzną...

Artur - wybacz, ale jednak "kobieta" będzie Piotrusiem - jakos bardziej do niego imię pasuje. Musieliśmy wymyślać na bieżąco i w lekkim szoku ;), stąd zmiany koncepcji...

Oczywiście cała tzw wyprawka jest damska, starsze rodzeństwo z lekka skołowane itp zamieszanie. Także nawet w dobie kosmicznych technologii niespodzianki się zdarzaja - i bardzo dobrze.

Najważniejsze, że maluszek jest zdrowy i przeuroczy :D

 

Parę dni mnie nie było, a tu takie rewelacje! Gratulki wielkie!!!

Zwłaszcza, że jescze ze 3 dni wcześniej aktywnie organizowałaś budowę! Dzielna Baba jesteś :wink:

A z pcią to Was nieźle skołowali. :D

 

U mnie pogoniliśmy właśnie ekipę od balkonów - obłupali wylewkę i wiercili słupki (wys 1,20!!!) pojedyńczo do podłoża. Mój mąż zapomniał, że nigdy nie zatrudnaić znajomych. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie już fundament wykopany.walczyli dzielnie i ekipa i koparka. W sumie 7,5 godziny prcy i koszt całkowity bo ziemię rozplanował mi po działce wyniósł 700zł razem z dwu godzinnym dojazdem.Jtro jeszcze ręcznie wykopać pod kominy bo koparką nie dał rady i biorą się za zbrojenie a pojutrze jak dobrze pójdzie zalewamy a tak przy okazji to dobra cena na beton to ?????????????????.,Z kibelkiem już też po bólu poprostu go przestawiłem i sąsiadka spi spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie już fundament wykopany.walczyli dzielnie i ekipa i koparka. W sumie 7,5 godziny prcy i koszt całkowity bo ziemię rozplanował mi po działce wyniósł 700zł razem z dwu godzinnym dojazdem.Jtro jeszcze ręcznie wykopać pod kominy bo koparką nie dał rady i biorą się za zbrojenie a pojutrze jak dobrze pójdzie zalewamy a tak przy okazji to dobra cena na beton to ?????????????????.,Z kibelkiem już też po bólu poprostu go przestawiłem i sąsiadka spi spokojnie.

 

Nie wiem czy dobra ale ja płaciłam po 180zł za b15 z transportem.Bez faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszaliście o tym??? :

 

Przez pomyłkę zamurowali dźwig w budynku

Ukraińscy budowlani dokonali nie lada wyczynu - przez pomyłkę zamurowali dźwig wewnątrz sześciopiętrowego budynku, który pracowicie wznoszą - doniosły w środę ukraińskie media z miasta Iwano-Frankowska.

Wydobycie zamurowanego dźwigu będzie kosztowne i skomplikowane. Rozważa się użycie jeszcze większego dźwigu, albo wielkiego śmigłowca. Firma budowlana najchętniej pozostawiłaby wszystko tak, jak jest - "dom z dźwigiem" stał się już niemałą atrakcją turystyczną, reklamowaną nieco ironicznie jako "najnowszy krzyk ukraińskiej architektury".

 

Przebili naszych. NIe ma co :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie

 

A ja zejdę z tematów wcześniej poruszanych i chcę pochwalić się naszym nowiutkim synkiem :D

Urodził się w nocy z 11 na 12 lipca, waży 3460 i jest suuper jak każdy taki stworek ;)

 

Trochę spóźnione, nie mniej jednak bardzo szczere WIELKIE GRATULACJE!

Tak swoją drogą, to fajne imię wybraliście dla swojego synka :wink:

 

No to doczekałem się w końcu na ten upragniony papier - w poniedziałek odebrałem PNB, co prawda jeszcze nieprawomocne. Czas oczekiwania 1,5 m-ca, miało być na koniec czerwca, ale u pani w urzędzie nastapił poślizg :( .

Moja radość byłaby ogromna, gdyby nie fakt, że tego samego dnia wycowała się mi się wcześniej ugadana ekipa budowlana (niestety nie miałem jeszcze spisanej umowy) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:.

No i w te upały zostałem trochę jakby "na lodzie". Narazie się jeszcze nie załamuje i szukam zastępców, ale wiecie jaka jest teraz sytuacja z dobrymi ekipami - na 10 zajętych jest 6, a pozostałe 4 za granicą :cry:.

Myślałem, że po 15 sierpnia ruszę z kopyta (materiały dogadane, na ten termin będą gotowe podstawowe przyłącza: woda i prąd) a tu d... blada :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko do społeczności budujących w lubelskim ...mianowicie gdzie kupowaliście materiały na ściany :pustaki ceramiczne lub beton komórkowy????

 

 

Ja brałam w Chilu na Turystycznej ale to było w okresie zimowy nie wiem czy teraz są równie atrakcyjne,wtedy naprawde były :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BABO SERDECZNIE GRATULUJĘ PIOTRUSIA

Kto parę miesięcy wczesniej prorokował Nowy domek nowy Potomek???

:D A u nas za trzy miesiące będzie Córeczka :D :D :D

Tak przynajmiej zobaczył Super Specjalista na super 4D USG :) .

 

A w temacie budowania: skończone ścianki Fundamentowe!!!! Troszkę nam się budowa przeciągneła przez ekipę archeologów, która przez cały TYDZIEŃ z maleńkimi grabkami , łopatkami i pędzlami rozkopywała nasze wykopy pod fundament. A znalezisko było podobno bardzo unikalne - kilka miseczek, garnuszki i cała kupa skorup.........ale..............wszystkoo sprzed 5000 lat :o

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BABO SERDECZNIE GRATULUJĘ PIOTRUSIA

Kto parę miesięcy wczesniej prorokował Nowy domek nowy Potomek???

:D A u nas za trzy miesiące będzie Córeczka :D :D :D

Tak przynajmiej zobaczył Super Specjalista na super 4D USG :) .

 

A w temacie budowania: skończone ścianki Fundamentowe!!!! Troszkę nam się budowa przeciągneła przez ekipę archeologów, która przez cały TYDZIEŃ z maleńkimi grabkami , łopatkami i pędzlami rozkopywała nasze wykopy pod fundament. A znalezisko było podobno bardzo unikalne - kilka miseczek, garnuszki i cała kupa skorup.........ale..............wszystkoo sprzed 5000 lat :o

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

WOW :) Fajnie pomyśleć, że komuś 5000 lat temu też się spodobało to miejsce :D Chybabym sama tymi grabkami podłubała - może macie coś jeszcze?

Z tym wątkiem chyba rzeczywiście miałam jakiś przebłysk :o :lol:

U nas takie właśnie USG widziało 2 razy dziewczynkę i do tej pory nie mogę wyjść z szoku jak się to mogło stać... Przeciez tam widać powieki, opuszki palców - taki szczegół się "rozmył"? Specjalista był jeden z lepszych, sprzęt też - i można się pomylić...

Ale z drugiej strony Amerykanie też zbombardowali ambasadę Chin mimo całego osprzętu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :) Fajnie pomyśleć, że komuś 5000 lat temu też się spodobało to miejsce :D Chybabym sama tymi grabkami podłubała - może macie coś jeszcze?

Z tym wątkiem chyba rzeczywiście miałam jakiś przebłysk :o :lol:

U nas takie właśnie USG widziało 2 razy dziewczynkę i do tej pory nie mogę wyjść z szoku jak się to mogło stać... Przeciez tam widać powieki, opuszki palców - taki szczegół się "rozmył"? Specjalista był jeden z lepszych, sprzęt też - i można się pomylić...

Ale z drugiej strony Amerykanie też zbombardowali ambasadę Chin mimo całego osprzętu 8)

 

Nocóż każdy może się pomylić . A nasza trzyletnia Córeczka na wiadomość że będzie siostrzyczka stwierdziła że Ona poczeka na Braciszka :D

Archeolodzy kopali tylko w zarysie fundametów więc wcale niewykluczone że jeszcze coś przy okazji sadzenia kwiatkow się znajdzie.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - to jeszcze nic. U nas w rodzinie dopiero przy porodzie okazało się, że urodzą się bliźniaki !!!

Lekarz powiedział:

- Co ja tu widzę - jakoś dużo rączek i nóżek ??? :roll: - dziewczyna zbladła!!!

A lekarz na to :

- To nie wiedziała Pani, że będą bliźniaki ??? :o

Nie wiedziała. Robiła USG dwa razy w ciągu ciąży - i nikt nie zauważył bliźniaków. Działo się to 9 lat temu - czyli nie tak dawno.

 

Swoją drogą, to jutro idziemy na USG. Monika - gdzie robiłaś i czy robiłaś to 4-D?? (w kolorze). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...