Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Słuchajcie,czy w trakcie budowy mieliscie baczenie na wszystko,tzn. pilnowaliście każdego kroku czynionego przez fachowców,głowiliście sie nad stroną techniczną jakiegoś zadania zamiast interesować się tylko efektem a stronę techniczną zostawić majstrom?Bo mąż mnie strasznie stresuje.Najpierw nie interesowało go nic na budowie a teraz coś mu się porobiło i czepia się każdego gwożdzia,skąd,na co po co,tak zle tak niedobrze.Fakt,1 dom już wybudował i pojęcie ma ale teraz budowa wygląda trochę inaczej niż 15 lat temu.No i,odpukać,jak na razie fachowców mamy ok.Ma facet rację tak sie przejmując wszystkim czy nie?

 

hmm ja sie przejmowałem i chciałem jak najwięcej wiedzieć prz st surowym teraz przy elektryce, hydraulicy itd itp odpusciłem sobie bo to juz za duzo jak na moja malutką główkę :lol: :lol: :wink:

zreszta przy SSO jak cos wymyslałem nie tak jak majster robił to i tak zazwyczaj okazywalo sie ze to on mial racje. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie,czy w trakcie budowy mieliscie baczenie na wszystko,tzn. pilnowaliście każdego kroku czynionego przez fachowców,głowiliście sie nad stroną techniczną jakiegoś zadania zamiast interesować się tylko efektem a stronę techniczną zostawić majstrom?Bo mąż mnie strasznie stresuje.Najpierw nie interesowało go nic na budowie a teraz coś mu się porobiło i czepia się każdego gwożdzia,skąd,na co po co,tak zle tak niedobrze.Fakt,1 dom już wybudował i pojęcie ma ale teraz budowa wygląda trochę inaczej niż 15 lat temu.No i,odpukać,jak na razie fachowców mamy ok.Ma facet rację tak sie przejmując wszystkim czy nie?

U mnie to raczej ja się przyczepiam, ale nie dam rady wszystkiego. Tam gdzie jestem pewna fachowców - odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,przecież nie da rady wiedzieć wszystko na każdym etapie.Ciekawe,jak radzą sobie ludzie którzy nie mogą często doglądać budowy lub muszą wyjechać na dłużej?Nie sądzę,że dobry kierownik wszystko załatwi bo przecież sporo decyzji zależy od naszych indywidualnych potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk masz częściowo rację, że taki inspektor to dobra sprawa ale jak sam zauważyłeś to kolejna osoba z wyciągniętą ręką i czy dopilnuje wszystkiego tak jak by tego dokonał sam inwestor ... napewno będzie pilnował żeby się budowla nie zawaliła ale czy będzie pilnowal milionów dupereli, które potem przeszkadzają inwestorowi to nie wiem :)

Szymoszkowa, jedno jest pewne, im mniej się przejmujesz i dociekasz tym dłużej pożyjesz ale ja narazie mocno pracuję nad skracaniem żywotności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej końca tym mam mniejszą chęć interesowania się wszystkim.

Odpuściłam sobie elektryków, malarzy, ogrodników i innych fachowców wykańczających.

 

Wcześniej, owszem, budowę mieliśmy w 1 palcu. I polecam chociaż udawać, że się zna na wszystkim. Do inspektora aż tak wielkiego zaufania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepiam i krótko trzymam ;), no i na razie (z małymi wyjątkami) trafiamy na fachowców, którzy naprawdę wiedzą co robią. Ciekawie jest, jak maja inne zdanie "na styku" poszczególnych prac, ale do tej pory nikt nikogo nie zabił ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

- my mamy blachodachówke i nie mamy pełnego deskowania,

- co do doglądania budowy to mój małżónek mógł doglądać budowę do stanu surowego otwartego dosyć dokładnie a i tak nie unikneliśmy jakiś niedopatrzeń z naszej strony ale na szczęście nie było ich dużo i dało sie poprawić lub jakoś obejść, natomiast juz w tym roku niestety nie mógł mój małżonek bywać tak często na budowie i od pierwszej ekipy podczas naszej nieobecności bardzo dużo usterek i roboty na odwal powstaje - wkurza nas to straszliwie :evil:

- co do spotkania - nam się pomysł bardzo podoba - co wy na to żeby się spotkać u nas na grillu w przyszlą niedzielę czyli 30 -go ??????????????????

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...