Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Drewno z impregnacją i transportem-630 zł/m3.Studnia-30 m z pompą-4750.Ile płacicie za 1m2 ocieplenia poddasza i gk?I czym to robicie?A za m2 mixokreta-robocizna sama i rob. z ułożeniem folii i styropianu?Mam 3 dni przestoju na budowie i aż mi się coś robi :cry: .Ja tak bardzo chcę zamieszkać w tym roku a najlepiej to już jesienią.Czy to się da?

 

Za g-k płaciłam 25/m na gotowo (ocieplenie + płyty + strop drewniany). Ocieplałam 25cm wełny mineralnej Rockwoola (20cm w granicach 18/m piątka - nie pamiętam). Płyty - ok. 15PLN za płytę. Strop mam z płyt OSB 22mm.

Miksokret - 10PLN robocizna, do tego cement, 30t piachu, styropian, plastyfikator i jakieś włókienka. Za układanie styropianu ekipy liczą sobie dodatkowo 1/2 PLN. U mnie poszły jeszcze maty z siatki zbrojeniowej (chyba jakieś 4 PLN/szt)

Jesień - chyba taka raczej późna.... Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o namiary na uczciwą ekipe budowlaną i ekipe do dachu.

Każdy telefon się przyda.Pozdrawiam wszystkich!

Daję na priv

 

 

Bardzo Wam dziękuję za uwagi o parapetach :D

MaPi, guit i Pawson- chetnie wezmę namiary na zakłady gdzie kupowaliście. szukam troszkę taniej, może coś poleciecie.

Babo, Ellu i Esko! Was też poprosze o namiary na te drewniane parapety - jescze rozważam które dać. Musze sprawdzić co wyjdzie lepiej cenowo. Rozumiem że zakup jest z montażem, tak jak w kamieniu?

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

ja również jestem, a raczej będę w "Klubie budujących" w lubelskim :) a konkretnie w Dąbrowicy, witam sąsiada Fizyka :lol:

 

Jestem na etapie papierologii - ustalanie warunków dla mediów i już napotkałam na pierwsze schody - najbliższa sąsiadka nie zgodziła się na wykonanie podłączenia wody i gazu ze swojej posesji :( Więc szukamy innych życzliwych sąsiadów.

 

Decyzja co do projektu jeszcze nie podjęta, razem z mężem przymierzamy się do "Danieli" z Archipelagu

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=114#

podobają się nam elewacje zewnętrzne, jednak rozmieszczenie pomieszczeń w środku wymaga poprawek.

Co o nim myślicie ? Wszelkie uwagi mile widziane :)

 

Zastanawiamy się również nad POŚ, czy orientujecie się gdzie można starać się o jej dofinansowanie ? Czy warto się starać ...

 

Poszukuję architekta do adaptacji projektu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

ja również jestem, a raczej będę w "Klubie budujących" w lubelskim :) a konkretnie w Dąbrowicy, witam sąsiada Fizyka :lol:

 

Jestem na etapie papierologii - ustalanie warunków dla mediów i już napotkałam na pierwsze schody - najbliższa sąsiadka nie zgodziła się na wykonanie podłączenia wody i gazu ze swojej posesji :( Więc szukamy innych życzliwych sąsiadów.

 

Decyzja co do projektu jeszcze nie podjęta, razem z mężem przymierzamy się do "Danieli" z Archipelagu

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=114#

podobają się nam elewacje zewnętrzne, jednak rozmieszczenie pomieszczeń w środku wymaga poprawek.

Co o nim myślicie ? Wszelkie uwagi mile widziane :)

 

Zastanawiamy się również nad POŚ, czy orientujecie się gdzie można starać się o jej dofinansowanie ? Czy warto się starać ...

 

Poszukuję architekta do adaptacji projektu

 

pozdrawiam

 

Duzy ten domek ale ladny!!!!My osobiscie balismy sie takiego duzego domku i pozostalismy na polowe mniejszym od twojego. Co do zyczliwych sasiadow to tez mamy z jednym problem. Aktualnie jestesmy na zalatwianiu przylaczy ale mam nadzieje ze nie wynikna z tego tez takie problemy. Wczoraj zajechalismy na nasza dzialke a tu okazuje sie ze jeden z sasiadow skladuje sobie na niej gruz juz od paru tygodni i do tego wycial nam drzewko-brzozke pare dni temu!!!!I jak tu sie nie wku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak tam spotkanie? W imieniu Kubusiów Budowniczych chciałam jeszcze raz zaprosić na grilla do nich w najbliższą niedzielę ok. 16-tej. Kto jest chętny? Planujemy spotkać się ok. 14-tej u nas - gdyby ktos miał ochotę zobaczyć nasze postępy - zapraszamy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich po długiej nieobecności na forum. Wygląda na to, że i ja w końcu zacznę budować dom. Ekipę mam umówioną na połowę sierpnia i w związku z tym interesują mnie ceny bloczków fundamentowych 24cm w hurtowniach lubelskich (o radomskich pisał niedawno arturgotkiewicz). Niestety moja obecna praca uniemożliwia mi osobiste wizyty we wszystkich składach budowlanych dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do tych z Was, którzy ostatnio kupowali takie bloczki.

 

A co do spotkania w niedzielę to bardzo chętnie się wybierzemy. Poproszę o namiary adresowe na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Galaa, ładny domek, ale ja równiez na taki dach bym się nie zdecydowała - nie tylko ze względu na ewentualną klaustrofobię, ale również ze względów finansowych. Co do układu pomieszczeń - to jakieś to takie wszystko nakombinowane..:-)) Raczej zrezygnowałabym z jednej łazienki na górze i zrobiła ogólnodostęną garderobę, a kosztem garderoby na dole - powiększyła łazienkę na parterze, żeby było wejście od razu z hallu.

Co do POŚ to popytaj w gminie.

 

U nas piwnice są na ukończeniu. W przyszłym tygodniu kładziemy strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaa

 

podobają się nam elewacje zewnętrzne, jednak rozmieszczenie pomieszczeń w środku wymaga poprawek.

Co o nim myślicie ? Wszelkie uwagi mile widziane :)

Elewacje to zrobisz sobie w każdym kolorze i różnym odcieniu, z fakturką tak lub siak. I możesz za parę lat zmienić.

Natomiast rozmieszczenia pomieszczeń nie zmienisz, jak się teraz pomylisz.

Ja przesunęłam sobie ścianke m. pokojami, żeby były bardziej kształtne. I tak w jednym pokoju nie mogę zainstalować dłuższego karnisza a w drugim był problem z obsadzeniem drzwi wew.

 

To poddasze może być rzeczywiście klaustofobiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówilem parapety zew. brązowe a przyjechały jakieś takie szkliwione niby brąz niby coś nie pasuje mi do niczego kompletnie :evil: :evil: :evil:

 

firma przysucha-klinkier wymiar 200x120x15

 

http://www.klinkierprzysucha.pl/images/parapety/kp5.jpg

 

jeśli komuś się to podoba to mam na zbyciu 125 szt (jakieś 14 mb). nawet nierozpakowane cena chyab atrakcyjna :wink:

 

Mój dostawca będzie dopiero za tydzień i wtedy będę ew. reklamował i wymieniał i brał właściwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie spotkania to ja się tak wstępnie zgłaszam, ale potwierdzenie to dopiero w niedzielę na telefon. A może wybiorę się jakby co bez męża? Zobaczymy.

Galaa co do projektu to jak dla mnie to trochę za bardzo przykombinowany jest z zewnątrz. Dach będzie drogi - trzy bawole oka plus kilka okien dachowych - spory wydatek. Ale wygląd zewnętrzny to kwestia gustu. Co do wnętrza to na parterze chyba zlikwidowałabym bezpośrednie przejście z garażu do domu i w tym miejscu zrobiłabym garderobę. Nie wiem czym zamierzasz grzać dom, ale jeśli byłoby to coś co nie wymaga wiele miejsca to kotłownię można przenieść do łazienki i tam wstawić piecyk. Powiększyłabym łazienkę likwidując tą garderobę. Poddasze może być klaustrofobiczne. Pokoje są małe. Projekt ma dużą powierzchnię, a pokoje są wielkości pokoji w naszym domu, który jest dwa razy mniejszy. Może podnieść ściankę kolankową, ale wtedy bryła nie będzie już wyglądać tak jak teraz i na pewno straci na wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za uwagi o parapetach :D

MaPi, guit i Pawson- chetnie wezmę namiary na zakłady gdzie kupowaliście. szukam troszkę taniej, może coś poleciecie.

Babo, Ellu i Esko! Was też poprosze o namiary na te drewniane parapety - jescze rozważam które dać. Musze sprawdzić co wyjdzie lepiej cenowo. Rozumiem że zakup jest z montażem, tak jak w kamieniu?

[/b]

Firma WAM: http://www.pw-wam.pl/ .

Jakość rewelacyjna, bardzo dobre ceny. Gdybym ich wcześniej odkryła, to na pewno zamówiłabym u nich okna - jakość drewna meranti znacznie lepsza niż w Goranie i ceny też dużo lepsze...

Zamówiłam u nich drewniane drzwi wejściowe (które w Goranie byłyby 2x droższe) i parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyłaczam się do klubu budujących z lubelszczyzny. Jestem na etapie załatwiania formalności. Sam poczatek drogi, gdyż właśnie czakam na mapki do WZ i warunków (prąd, woda).

Z braku czasu i umiejetności przymierzam się do wynajęcia firmy do budowy domu pod klucz.

Projekt na który się zdecydowaliśmy do dom w werbenach z Archonu z nieiwlniki zmianami

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m4497ce9bb36e7

Moze ktos budował w ten sposób i może nam polecić wykonawcę oraz jak to wyszło cenowo. Jak kosztorys ze srony biura ma się do faktycznych kosztów?

Za odpowiedzi bedę bardzo wdzięczny[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu i umiejetności przymierzam się do wynajęcia firmy do budowy domu pod klucz.

Ja też się przymierzałam, owszem owszem :lol: .

Mnóstwo osób zaczyna od takiego przymierzania się, a ostatecznie, po dokładnym zbadaniu tematu, wynajmuje różne ekipy do poszczególnych etapów.

Ciekawe, jak będzie z Tobą :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu i umiejetności przymierzam się do wynajęcia firmy do budowy domu pod klucz.

Ja też się przymierzałam, owszem owszem :lol: .

Mnóstwo osób zaczyna od takiego przymierzania się, a ostatecznie, po dokładnym zbadaniu tematu, wynajmuje różne ekipy do poszczególnych etapów.

Ciekawe, jak będzie z Tobą :wink: ?

 

:lol: :lol: :lol:

 

ja tez sie przymierzalem ... zwłaszcza po pierwszych rozmowach z tymi firmami ... to co im wychodzi najlepiej to bajerowanie jak to bedzie z nimi lepiej niz samemu (mniejszy VAT blebleble, brak ryzyka blebleble, wieksze rabaty na materialy blebleble) mysle ze prawie wszyscy z lubelskiego wybudowali taniej i lepiej szukajac ekip i materialow nizby to firma zrobila ...

 

kosztorysy z archonu wydaja mi sie troche zanizone w czesci wykonczeniówki dotyczacej ... przynajmniej moj :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przymierzałam, ale nie znalazłam.

Mam jedną firmę budowlaną, którą trzymam od początku budowy (rok). Robili całą budowlankę, ogrodzenie, płytki wew teraz np malują ściany. Ale do dachu, kanalizacji, ogrzewania, tynków zew, elektryki i innych skomplikowanych prac braliśmy firmy specjalizujące się w danej dziedzinie. Jakiś nadzór nad materiałami chcieliśmy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie załamaliście.

Znam się na paru rzeczach, ale na budowlance najmniej, na dodatek dochodzi brak czasu.

Byłem już na jednej rozmowie z taka firmą i też mnie to nie nastoiło optymistycznie, ale w panoramie firm znalazłem z samego lublina 87 firm , które widnieją w branzy "usługi budowlane - budowanie pod klucz", a z całego woj lubelskiego aż 338!

Jesli nie będę miał problemów z formalnościami, to planuję zacząć na wiosnę przyszłego roku, więc teoretycznie mam trochę czasu na rozmowy z firmami, a jak długo nie bede mógł znaleźć, to trzeba będzie szukać ekip. Tylko kto ich dopilnuje, bo ja nie mam na to czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...